Skocz do zawartości

Jak podłączyć?


ZellxD

Recommended Posts

Witam.
Będę zmieniać piec i robić remont wiec to dobra okazja żeby zmienić podłączenie grzejników.
Chce wywalić stare grube rury i podłączyć wszystko pexem. Nie wiem po prostu jak podłączyć piętro. Mam zamiar zastosować rozdzielacz w piwnicy i na piętrze. Piec będzie w piwnicy więc tam wszystko się zaczyna, następnie muszę podłączyć parter i pierwsze piętro wszędzie jest po 5 grzejników + 1 na klatce. Mój pomysł to taki jak na rysunku (jakość bez sensu ale wiadomo o co chodzi) i nie wiem czy to będzie działać. Czekam na rade w tej sprawie ponieważ nie chce później myśleć co może być nie tak... Pompa na powrocie...

Pozdrawiam

http://img38.imageshack.us/img38/466/beztytuukfv.jpg

Brak obrazka
Edytowano przez ZellxD (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Witam.
Będę zmieniać piec i robić remont wiec to dobra okazja żeby zmienić podłączenie grzejników.
Chce wywalić stare grube rury i podłączyć wszystko pexem. Nie wiem po prostu jak podłączyć piętro. Mam zamiar zastosować rozdzielacz w piwnicy i na piętrze. Piec będzie w piwnicy więc tam wszystko się zaczyna, następnie muszę podłączyć parter i pierwsze piętro wszędzie jest po 5 grzejników + 1 na klatce. Mój pomysł to taki jak na rysunku (jakość bez sensu ale wiadomo o co chodzi) i nie wiem czy to będzie działać. Czekam na rade w tej sprawie ponieważ nie chce później myśleć co może być nie tak... Pompa na powrocie...

Pozdrawiam

http://img38.imageshack.us/img38/466/beztytuukfv.jpg

Brak obrazka


Z modernizacją starej instalacji pomysł na pewno dobry. Zastosowanie rozdzielaczy zapewne też. Co do schematu tragedia. Napisz czy to jest kocioł na paliwa stałe a jeśli tak to w jakim układzie ma pracować otwartym czy zamkniętym.
Link do komentarza
Cytat

Z modernizacją starej instalacji pomysł na pewno dobry. Zastosowanie rozdzielaczy zapewne też. Co do schematu tragedia. Napisz czy to jest kocioł na paliwa stałe a jeśli tak to w jakim układzie ma pracować otwartym czy zamkniętym.



Jeśli chodzi o kocioł i o układ otwarty czy zamknięty to jeszcze nie wiem. Co będzie lepsze? zamknięty czy otwarty? Żadnego bojlera nie mam ani nic tylko same grzejniki a jeśli chodzi o kocioł to myślę nad ekogroszkiem z podajnikiem.
Link do komentarza
A ja Ci doradzę ,że jeżeli nie masz pojęcia to się za to nie bierz. Wywalisz pieniądze w błoto i materiał. Tu nikt Cie nie nauczy wykonać poprawnie instalacji. Zatrudnij hydraulika ,zapłacisz ale będziesz miał pewność ,że to będzie działać.
A tak na marginesie to dodam,że jeżeli dajesz dwa rozdzielacze to i dwie pompy powinny być i na zasilaniu się montuje a nie na powrocie.
Link do komentarza
Cytat

A ja Ci doradzę ,że jeżeli nie masz pojęcia to się za to nie bierz. Wywalisz pieniądze w błoto i materiał. Tu nikt Cie nie nauczy wykonać poprawnie instalacji. Zatrudnij hydraulika ,zapłacisz ale będziesz miał pewność ,że to będzie działać.
A tak na marginesie to dodam,że jeżeli dajesz dwa rozdzielacze to i dwie pompy powinny być i na zasilaniu się montuje a nie na powrocie.


Dzień dobry. W pełni się z Tobą zgadzam. Jesienią memu znajomemu wykonano kotłownię z kotłem na ekogroszek i powiem szczerze że nie spodziewałem się że jest to tak skomplikowane. Wymiennik ciepła i dwie pompy , zasobnik cwu plus jedna pompa ładująca plus pompa cyrkulacyjna. Zabezpieczenie kotła , naczynie wyrównawcze z pływakiem. Masz rację na tym niestety trzeba się znać.
Link do komentarza
Cytat

A ja Ci doradzę ,że jeżeli nie masz pojęcia to się za to nie bierz. Wywalisz pieniądze w błoto i materiał. Tu nikt Cie nie nauczy wykonać poprawnie instalacji. Zatrudnij hydraulika ,zapłacisz ale będziesz miał pewność ,że to będzie działać.
A tak na marginesie to dodam,że jeżeli dajesz dwa rozdzielacze to i dwie pompy powinny być i na zasilaniu się montuje a nie na powrocie.



Aby wykonać poprawnie kotłownię tak żeby dobrze działała należy mieć dużo doświadczenia, wiedzy oraz trzeba posiadać odpowiednie uprawnienia. Jestem pewien, że samemu nie zrobisz tego dobrze, w szczególności że nie wiesz jakie zagrożenie stwarza kocioł na paliwo stałe podłączony do układu zamkniętego. Takie kwestie reguluje prawo budowlane, do którego trzeba się bezwzględnie stosować.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Wykonanie instalacji grzewczej samemu jeśli się nie robi tego zawodowo to zdecydowanie zły pomysł. Pierwsze do sam dobór średnic rur. Ich odpowiedniego połączenia (każdy system ma specjalny sposób łączenia który wymaga dedykowanych narzędzi).
Tak jak jestem w stanie zrozumieć wybór i zakup kotła po tym jak wiemy jakiej mocy może być. To samo w przypadku grzejników. Tak wykonywanie na własną rękę instalacji zdecydowanie odradzam.
Standardowa instalacja oparta na pexsie ma "gwarancje" pod warunkiem jej poprawnego wykonania
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...