Skocz do zawartości

Dom w żurawkach TERMO (archon)


DJMazi

Recommended Posts

Cytat

Witajcie
Jestem kolejną osobą, która buduje Dom w Żurawkach
Jestem na etapie ścian.
Jest może ktoś z okolic Poznania, kto buduje Żurawki?
Pozdrawiam

My jesteśmy z okolic Zielonej Góry:) więc jakby co to zapraszamy:) jesteśmy w trakcie ocieplania żurawki, a wewnątrz kończymy elektrykę. w sobotę wchodzi ekipa na tynki.

[attachment=19140:P1030650.JPG], [attachment=19141:P1030646.JPG],[attachment=19142:P1030668.JPG], [attachment=19143:P1030656.JPG]


Witam, również planuję budowę domu w zurawkach;)
jak narazie zakupiłam projekt i jestem w trakcie załatwień. Mam takie pytanie ile kosztuje okno narożne ?? icon_smile.gif
Link do komentarza
Witam Żurawkowiczów! Widzę, że rośnie grono użytkowników tego ładnego domku. Ja również planuję budowę w tym roku, pozwolenie już wydane;) Przeglądałem forum od 1 strony i niektóre wypowiedzi pomogły mi w wątpliwościach. Gratuluję też osobom którym udało się ukończyć budowę. Fotki przyjemnie się ogląda, nawet same mury. Mam nadzieję, że nadal będziecie tu zaglądać i podpowiadać. Pozdrawiam wszystkich!
Link do komentarza
Witam,
Pochwalcie się jaki styropian i jakiej marki dawaliście pod wylewki na parterze,taki jak w projekcie czyli eps100 czy może w garażu jakiś eps200?
Jestem na etapie zakupu i zastanawiam się czy inwestować w Termoorganike,Austrotherm czy inne Knaufy czy zaoszczedzić ok 50pln na m3 i kupić jakiejś polskiej firmy o tych samych parametrach.
I tak wszystko przykryje beton,co innego elewacja ale to temat na wiosne 2015

Ps.Wietrzymy i suszymy po tynkowaniu icon_wink.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez buhaj39 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Wracam do styropianu,czy na poddasze dawaliście pod wylewki akustyczny czy twardy np eps100.
Słyszałem opinie że akustyczny da niewiele więcej tłumienia od eps100 a zawsze to lepiej jak pod wylewką jest styro twardszy,na korzyść akustyka przemawia cena ale w skali całej inwestycji to grosze.
Link do komentarza
Cytat

Wracam do styropianu,czy na poddasze dawaliście pod wylewki akustyczny czy twardy np eps100.
Słyszałem opinie że akustyczny da niewiele więcej tłumienia od eps100 a zawsze to lepiej jak pod wylewką jest styro twardszy,na korzyść akustyka przemawia cena ale w skali całej inwestycji to grosze.




Szkoda pieniędzy na styropian akustyczny. W miarę dobry i tani styropian który jest wystarczający pod posadzki jest z Jaworzna. Jeśli chcesz efektywnie wygłuszyć strop to załóż maty akustyczne na sufity na parterze ale nie każdemu to odpowiada.
Link do komentarza
Cytat

My zostawiliśmy wysokości jak w projekcie. Wymyśliłem ze zamiast spocznika schodów zrobimy tzw. Schody wachlarzowe czyli dodamy zamiast spocznika 3 stopnie i wyjdzie po 17,5 stopień. Jedyny problem to okno wiec albo mleczna szyba albo ... Jeszcze nie wiem:)



BONO i jak schody, udało się? nasze się "robią"
Link do komentarza
Cytat

Wracam późno i nawet nie chce mi się przed komputer siadać, dzisiaj wróciłem wcześniej więc jestem. Zdjęcia oczywiście wrzucę jak skończę łazienkę pokoik czeka na następnego potomka tylko czekam jaka płeć będzie i wtedy zostanie tylko pomalować , faktycznie bocian mi nie przyniósł




przemo19811 jak wykończeniówka? icon_smile.gif
Link do komentarza
Witam wszystkich icon_smile.gif
Planuje jeszcze w tym roku rozpocząć budowę Domu w Żurawkach. Wcześniej jednak chciałbym zobaczyć ten projekt na żywo. Czy jest ktoś z dolnośląskiego lub z opolskiego, kto znalazłby chwilę aby zaprezentować swój dom? Głównie zależy mi na wielkości pomieszczeń, więc wystarczy stan surowy.
Link do komentarza
Cytat

Schody na razie zostawiliśmy i lecimy dalej czyli robimy dach- co do tych nieszczęsnych to chyba jak pisałem zrobimy tzw. wachlarzowe dodając 3 stopnie zamiast spocznika ale jak będzie to się okaże niebawem



my na połowie spocznika mamy dwa schody wachlarzowe, schody wyszły nam 17,5 wysokie a 26 szerokie. w sobotę zalewamy strop i schody icon_smile.gif
Link do komentarza
Witam wszystkich!

Przeglądam forum już prawie od roku, gdyż tyle czasu zajęły mi formalności. Wszystkie Wasze żurawki są piękne, chociaż mam też swoje ulubione na których będę się wzorował. Rozpoczęcie budowy planujemy we wrześniu. Dom w żurawkach wybraliśmy z żoną ze względu na prostą, ale zarazem ciekawą i nowoczesną konstrukcje. Planujemy przeprowadzić budowę na części etapów "systemem gospodarczym", a bardziej skomplikowane etapy zlecać firmie. W tym roku chcemy zrobić stan "0", tak żeby na wiosnę być przynajmniej częściowo niezależnym od pogody i warunków gruntowych.

Już na tym etapie zastanawia mnie grubość docieplenia ścian fundamentowych, a potem zewnętrznych. Ponieważ muszę zakupić styropian na fundament. Czy wszyscy robiliście tak jak zakłada projekt czyli 18 i 20cm? Jaki styropian kupowaliście na fundamenty?

Link do komentarza
Witam
Czy może mi ktoś napisać czy projekt domu w Żurawkach zakłada istnienie strychu? Czy jest przewidziane jakieś wyjście na strych, jak jest on wysoki?

P.S Wciąż pilnie poszukuje osoby która buduje Żurawkę na dolnymśląsku lub w opolskim, która mogłaby pokazać nam jak ten projekt wygląda na żywo.
Link do komentarza
Cytat

Witam
Czy może mi ktoś napisać czy projekt domu w Żurawkach zakłada istnienie strychu? Czy jest przewidziane jakieś wyjście na strych, jak jest on wysoki?

P.S Wciąż pilnie poszukuje osoby która buduje Żurawkę na dolnymśląsku lub w opolskim, która mogłaby pokazać nam jak ten projekt wygląda na żywo.




Strop nad poddaszem na środku ma wysokość ok 141cm,
moim zdaniem sporo jest miejsca.
Wejście jest na korytarzu po rozkładanych schodach (z sufitu na poddaszu).
Link do komentarza
Cytat

My daliśmy na fundament 12 cm grafitowego styropianu, a na elewację planujemy 16 tez grafit. Myślę że to w zupełności wystarczy aha na fundament był styro twardy...




BONO ja tez bym się skłaniał przy takich grubościach styropianu, w zupełności wystarczą. Nawet na studiach jak liczyłem wymianę ciepła to przy 15 cm standardowego styropianu była zerowa, a przecież są jeszcze ściany, które również izolują. Tylko zastanawiam się jak to będzie z inwentaryzacją geodezyjną po zakończeniu budowy. Dom zmniejszy się o 8cm. Do tego jeszcze charakterystyka energetyczna. Zastanawiałeś się nad tym?
Link do komentarza
Cytat

Witam czy ktoś buduje ten dom na Podkarpaciu?



"sjusti" ja będę budował na podkarpaciu od ok połowy września, też chciałem obejrzeć wcześniej ten domek ale nie znalazłem w okolicy... więc kupiłem projekt i mam nadzieję że będzie OK:) jedyną rzeczą na którą można narzekać jest wg mnie brak gabinetu na parterze... no cóż ale jest to dość mały domek. A może ktoś wpadł na jakiś ciekawy pomysł i jednak zrobił gabinet???

Cytat

icon_eek.gif




Nie jestem budowlańcem... jednak do obliczeń wykorzystywaliśmy program przeznaczony dla inżynierii chemicznej, więc chyba wiarygodny. Od razu na etapie zakupu projektu zastanawiałem się dlaczego projektant założył aż 20cm, może to jakiś margines błędu??? nie wiem??? może wypowie się ktoś kompetentny...
Link do komentarza
"Damian." gabinetu już się tam raczej nie da wygospodarować... chociaż możesz pomyśleć nad umiejscowieniem łazienki z parteru pod schodami a w miejscu łazienki mini gabinecik;) my myślimy jedynie nie dzielić na górze łazienki na łazienkę z pralnią tylko powiększyć o ta pralnie łazienkę i zrobić tam jedno okno dachowe więcej zmian chyba nie będzie... w jakiej części Podkarpacia budujesz ten domek?
Link do komentarza
Cytat

Witam
Nam dachówkę Robena wszędzie odradzali więc zdecydowaliśmy się na Nelskampa F 12 Brąz , a poniżej oferta jednej z firm.


Nie wiem co w tym jest, ale ja jak szukałem dachówki na dach to większość hurtowni też odradzało Robena. W końcu kupiłem Robena i jest wszystko ok. Tak więc nie wiem czym to jest podyktowane, to odradzanie, być może mała prowizją.
Link do komentarza
Cytat

Nie wiem co w tym jest, ale ja jak szukałem dachówki na dach to większość hurtowni też odradzało Robena. W końcu kupiłem Robena i jest wszystko ok. Tak więc nie wiem czym to jest podyktowane, to odradzanie, być może mała prowizją.



mąż mówi tylko o Robenie bo u teściów jest również ta dachówka i wszystko ok. popytam może jeszcze znajomego ze składnicy budowlanej... a mogę wiedzieć ile płaciłeś za dachówkę?

Cytat

Witam
Nam dachówkę Robena wszędzie odradzali więc zdecydowaliśmy się na Nelskampa F 12 Brąz , a poniżej oferta jednej z firm.
Dachówka Nelskamp F 12 15 055,69 PLN
Rynny Lindab 1 999,73 PLN
Dodatki dachowe 2 119,17 PLN
Pozdrawiam.


bardzo dziękuję za odpowiedź icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

mąż mówi tylko o Robenie bo u teściów jest również ta dachówka i wszystko ok. popytam może jeszcze znajomego ze składnicy budowlanej... a mogę wiedzieć ile płaciłeś za dachówkę?


Cena i tak nie będzie aktualna bo to było ponad trzy lata temu. icon_smile.gif

Cytat

Witam
Nam dachówkę Robena wszędzie odradzali więc zdecydowaliśmy się na Nelskampa F 12 Brąz , a poniżej oferta jednej z firm.
Dachówka Nelskamp F 12 15 055,69 PLN
Rynny Lindab 1 999,73 PLN
Dodatki dachowe 2 119,17 PLN
Pozdrawiam.


Piszesz, że to oferta jedna z firm, czyli to nie jest ta cena za która kupiłeś?
Link do komentarza
Witam ponownie. Mam dwa pytania:
1. Jak rozwiązaliście mocowanie belki drewnianej nad garażem? (na rysunku pod tą belką jest "coś" o wysokości 15 cm z rysunku nie wynika co to jest) U mnie jest walka między murarzem, a cieślą. Jeden chce żeby tam była kolejna belka drewniana, drugi - bloczki betonowe. Jak rozwiązaliście to u siebie?

2. W Żurawkach są trzy piony kanalizacyjne. Ile w związku z tym montujecie dachówek odpowietrzających?
Link do komentarza
Cytat

Witam ponownie. Mam dwa pytania:
1. Jak rozwiązaliście mocowanie belki drewnianej nad garażem? (na rysunku pod tą belką jest "coś" o wysokości 15 cm z rysunku nie wynika co to jest) U mnie jest walka między murarzem, a cieślą. Jeden chce żeby tam była kolejna belka drewniana, drugi - bloczki betonowe. Jak rozwiązaliście to u siebie?

2. W Żurawkach są trzy piony kanalizacyjne. Ile w związku z tym montujecie dachówek odpowietrzających?




odp. 1 W naszym przypadku po zmianie kąta dachu na 45 stopni belka leży bezpośrednio na stropie na stropie
odp. 2 u nas 1 w pionie na pietro
Link do komentarza
Cytat

Witam ponownie. Mam dwa pytania:
1. Jak rozwiązaliście mocowanie belki drewnianej nad garażem? (na rysunku pod tą belką jest "coś" o wysokości 15 cm z rysunku nie wynika co to jest) U mnie jest walka między murarzem, a cieślą. Jeden chce żeby tam była kolejna belka drewniana, drugi - bloczki betonowe. Jak rozwiązaliście to u siebie?

2. W Żurawkach są trzy piony kanalizacyjne. Ile w związku z tym montujecie dachówek odpowietrzających?


Tam pod belka jest coś murowanego, być może że to bloczek betonowy. A tak za przeproszeniem to co oni maja do dyskutowania, szczególnie cieśla. Niech pilnuje swojej więźby a niech się nie wcina murarzowi. A od takiego czegoś, czyli do rozwiania pewnych wątpliwości jest na budowie Kierownik.
Rób tak jak przewiduje projekt.]

Piszesz, że są trzy piony kanalizacyjne a ile jest odpowietrzających?
Przeważnie jest tak, że ostatni, najdalszy pion robi się odpowietrzający. A co na to projekt?
Link do komentarza
Cytat

ile kosztowała Was dachówka i te wszystkie akcesoria do niej? możecie jakąś polecić? myślimy o firmie Roben czarna lub antracyt





Witam

My wybraliśmy dachówkę Creaton magnum w kolorze łupka, która wyniosła nas wraz z dodatkami 14 791,00 ( bez rynien)

A tak to do wczoraj wyglądało, a dzisiaj dachówka już się układa Edytowano przez zlosnica (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Tam pod belka jest coś murowanego, być może że to bloczek betonowy. A tak za przeproszeniem to co oni maja do dyskutowania, szczególnie cieśla. Niech pilnuje swojej więźby a niech się nie wcina murarzowi. A od takiego czegoś, czyli do rozwiania pewnych wątpliwości jest na budowie Kierownik.
Rób tak jak przewiduje projekt.]

Piszesz, że są trzy piony kanalizacyjne a ile jest odpowietrzających?
Przeważnie jest tak, że ostatni, najdalszy pion robi się odpowietrzający. A co na to projekt?


W projekcie na ten temat nic nie jest napisane. Problem polega na tym, że murarz proponuje, żeby cieśla dołożył belkę drewnianą o wysokości jaka wyjdzie z pochylenia dachu, a cieśla twierdzi, że nie bardzo, bo będą tam ze sobą współpracowały trzy elementy drewniane. Jakby wszystko wyszło tak jak na rysunku pasowałoby tam dać bloczek betonowy. Myślę, że kierownik coś wymyśli.

Nie zauważyłem wcześniej aby na rysunkach były zaznaczone piony odpowietrzające. Jednak po ponownej lekturze zauważyłem w schematach pionowych instalacji wod. kan. takie "przekreślone strzałki" na górze i najprawdopodobniej to jest to. Niestety mam aż trzy takie "strzałki" co prawdopodobnie oznacza, że muszę kupić aż trzy kominki odpowietrzające.
Ps.
Najciekawsze jest to, że żaden wyceniający mi dachówki nawet nie wspomniał o takich w wycenie, choć każdy widział projekt. Zapewne spowodowane było to tym, że znacznie zawyżyłoby to ofertę.
Dzięki wszystkim za podpowiedzi.
Link do komentarza
  • Redakcja pinned i unpinned this W temacie

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...