Skocz do zawartości

Dom w żurawkach TERMO (archon)


DJMazi

Recommended Posts

My też wrzucamy kilka fotek. Nie zwracajcie uwag na bałagan ;)




Pięknie:) Widzę że kuchnia jest w moim klimacie:) my również planujemy jasne meble kuchenne ale póki co mamy jedynie swój projekt na potrzeby wszelkich instalacji.

DSC01446.jpg

,

DSC01446.jpg


zlew centralnie pod oknem, obok zmywarka a na ścianie gdzie lodówka płyta troszkę bardziej odsunięta od niej niż u was. Piekarnik w półsłupku po przeciwległej stronie. planujemy na wakacje ten etap:)
Ciekawi jesteśmy górnej łazienki:)
Link do komentarza
Cytat

@Kulczi jaki jest kolor Twoich podbitek i jaka farba oraz jaki jest kolor okien i jakiej firmy? Nie było problemu z oknami balkonowymi na poddaszu 110x220 cm?



Okna mamy z firmy EKO OKNA i jesteśmy zadowoleni. Zrobili nam cenę za 3szybowe taką jak np. w Oknoplaście za 2 szybowe. Te balkonowe to wymiar 1065X2200 za 940pln; 3 szyby; lambda=0,;5. Kolor oregon (nadbitka też, tzn najbardziej zbliżony to tego).
Link do komentarza
Kulczi ale to wszystko Ci sprawnie idzie aż miło popatrzećicon_smile.gif Za 3 dni u nas bedą stawiać kominy a my... ciągle w lesie:D bo nie wiemy jakie zamówić schiedla czy może Leier? a może macie jakieś cenne uwagi...na pewno będą to kominy systemowe a wentylacje się wymuruje z cegły, Grysia u ciebie tak chyba jest? i czy obniżałas strop terive o 10 cm ? bo my tak i teraz nie wiemy czy zmieszczą nam się rolety integro? do sufitu mamy 2.60 okno ma np.230 a roleta 18 i nadproże może nie wejsć bo musi miec 20 cm i bedę musiała zmniejszyc okna;/ a jakią masz rolete w kuchni tam niby nie da sie zamontować nadstawnej tylko zewnętrzną pod tynk żeby nie było jej widac. Poratujcie trochu mam nie całe 2 dni na podjęcie tak ważnych decyzji:) plisss

ps.archon dodał spacer po żurawce:D
Link do komentarza
Cytat

Lucjah my też jesteśmy z Olkusza i też przymierzamy się do budowy naszej Żurawki tylko, że w okolicach Krzeszowic a ściślej mówiąc w Tenczynku. Planujemy wystartować za około miesiąc, także póki co nie pomożemy. a Wy kiedy planujecie zacząć? icon_biggrin.gif




Netka_b super, że budujecie tak blisko, chętnie podjedziemy zobaczyć jak posuwają się prace gdy już ruszycie z budową, oczywiście jeżeli nie będziecie mieli nic przeciwko ;) my dopiero załatwiamy formalności i jeśli dobrze pójdzie to zaczynamy jesienią icon_smile.gif

Cytat

Jesli Wam jest po drodze to my jesteśmy z Gliwic ;)




dzięki kulczi, było by super icon_smile.gif jeśli to nie problem to bardzo chętnie podjedziemy tylko daj znać kiedy Ci/Wam pasuje icon_smile.gif
Link do komentarza
[quote name='Dorocia23' date='10.04.2014, 13:39 ' post='419070']
Kulczi ale to wszystko Ci sprawnie idzie aż miło popatrzećicon_smile.gif Za 3 dni u nas bedą stawiać kominy a my... ciągle w lesie:D bo nie wiemy jakie zamówić schiedla czy może Leier? a może macie jakieś cenne uwagi...na pewno będą to kominy systemowe a wentylacje się wymuruje z cegły, Grysia u ciebie tak chyba jest? i czy obniżałas strop terive o 10 cm ? bo my tak i teraz nie wiemy czy zmieszczą nam się rolety integro? do sufitu mamy 2.60 okno ma np.230 a roleta 18 i nadproże może nie wejsć bo musi miec 20 cm i bedę musiała zmniejszyc okna;/ a jakią masz rolete w kuchni tam niby nie da sie zamontować nadstawnej tylko zewnętrzną pod tynk żeby nie było jej widac. Poratujcie trochu mam nie całe 2 dni na podjęcie tak ważnych decyzji:) plisss

ps.archon dodał spacer po żurawce:D
[/quote

Jeśli chodzi o kominy to ja dałem schiedla tak jak w projekcie,co do rolet,u mnie wszedzie beda rolety integro,w kuchni w oknie rogowym też tyle tylko że tam nadpoże musi byc wylane w szalunku,tak zgodnie stwierdzili majster,kierownik budowy i gość który będzie montował okna i rolety.Spotkali sie we 3 pogadali,uzgodnili wymiary,coś porysowli i na tym koniec,tak więc chyba się da.
Link do komentarza
Buhaj a ile płaciłeś za schiedla jeśli to nie tajemnica? ;) i wszędzie dajesz integro? bo my tak chcemy a murarze chyba do konca nie wiedzą o co biega bo tam nadproże trzeba coś cofnąc w głąb okna 3 cm, w projekcie wszedzie są monolityczne nadproża idzie to połączyc z tymi roletami czy trzeba zamontowac te 3 zwykłe ?
Link do komentarza
Cytat

Buhaj a ile płaciłeś za schiedla jeśli to nie tajemnica? ;) i wszędzie dajesz integro? bo my tak chcemy a murarze chyba do konca nie wiedzą o co biega bo tam nadproże trzeba coś cofnąc w głąb okna 3 cm, w projekcie wszedzie są monolityczne nadproża idzie to połączyc z tymi roletami czy trzeba zamontowac te 3 zwykłe ?




Jeśli chodzi o nadproża to wszędzie daje gotowe w kształcie L za wyjatkiem kuchni gdzie bedzie wylane,podczas spotkania kierbuda,majstra i goscia od okien ten ostatni mowil im o ile trzeba cofac te gotowe nadproża oraz jak wylać te w kuchni.
Pytał ile cm bedzie ocieplenia i tak doszli do sedna :-)
Co do schiedla to podam Ci cene 2 kominów z robocizną bo buduje mi firma,może jakiś pogląd będziesz mieć.

Wg kosztorysu:
2 kominy spalinowe schiedel 6482pl brutto
Link do komentarza
Cytat

To fajna cena jak na schiedla nam wyceniono na 8600 dlatego kombinujemy żeby murować wentylacje albo zamienic na tańszy:) a z tymi L to u nas wychodzi że na każde okno mają byc po 3 szt. i styropian 15 cm ...ale to sie jutro wszystko dowiemy:)




Podałem cene za kominy spalinowe schiedla,do tego dochodzi kolejny punkt ksztorysu a mianowicie:
-kanaly wentylacyjne z pustakow betonowych 2036 zl brutto
czyli razem z wentylacja też wychodzi prawie 8600zl.

Nadproża L po 3 szt,czyli jak bo nie kumam,u mnie jest tak:

DSC01446.jpg

Edytowano przez buhaj39 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Witam,

my z mężem również przymierzamy się do budowy naszej żurawki, dlatego bylibyśmy wdzięczni za możliwość obejrzenia gotowego domku lub zaczętej budowy w małopolsce lub w woj. śląskim (my mieszkamy w okolicach Olkusza).



lucjah
u nas stan jak na foto,jeśli macie ochotę zobaczyć to zapraszam :-)

Tychy :-) Edytowano przez buhaj39 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
No właśnie większość rzeczy robią nam różne ekipy. Zależało nam na czasie a gdybyśmy chcieli sami robić to bylibyśmy jeszcze w lesie. Mamy super kafelkarzy, więc łazienki są dopieszczone, reszta ekip też wporzo. My w sumie czekamy jeszcze na schody i drzwi (w przyszłym tygodniu) i poprawki w kuchni.
Link do komentarza
Cytat

[attachment=18924:PB140797.JPG] icon_smile.gif



Hej, widać już efekty icon_smile.gif Robicie większe (dłuższe) okno w dolnej łazience?

Cytat

A to obiecane zdjęcia ukończonej elewacji
[attachment=18945:CAM00194.jpg] [attachment=18946:CAM00195.jpg]
[attachment=18947:CAM00196.jpg] [attachment=18948:CAM00197.jpg]



Pięknie wygląda icon_smile.gif)) A jaki to kolor?
Link do komentarza
Cytat

Kulczi ale to wszystko Ci sprawnie idzie aż miło popatrzećicon_smile.gif Za 3 dni u nas bedą stawiać kominy a my... ciągle w lesie:D bo nie wiemy jakie zamówić schiedla czy może Leier? a może macie jakieś cenne uwagi...na pewno będą to kominy systemowe a wentylacje się wymuruje z cegły, Grysia u ciebie tak chyba jest? i czy obniżałas strop terive o 10 cm ? bo my tak i teraz nie wiemy czy zmieszczą nam się rolety integro? do sufitu mamy 2.60 okno ma np.230 a roleta 18 i nadproże może nie wejsć bo musi miec 20 cm i bedę musiała zmniejszyc okna;/ a jakią masz rolete w kuchni tam niby nie da sie zamontować nadstawnej tylko zewnętrzną pod tynk żeby nie było jej widac. Poratujcie trochu mam nie całe 2 dni na podjęcie tak ważnych decyzji:) plisss

ps.archon dodał spacer po żurawce:D




Dorcia nie wiem jak jest z kominami, szczerze mowiac nie interesowałam się tym tematem.
Stropu nie obnizalismy ale rolety podtynkowe spokojnie udało nam się zamontować icon_smile.gif

wygląda to tak w kuchni
Link do komentarza
Cytat

Dorcia nie wiem jak jest z kominami, szczerze mowiac nie interesowałam się tym tematem.
Stropu nie obnizalismy ale rolety podtynkowe spokojnie udało nam się zamontować icon_smile.gif

wygląda to tak w kuchni


Dorcia jeszcze raz przeczytałam to co napisalas. Nieprzytomna jestem (przywilej młodej matki :p) - dziś mój maz bedzie się widzial z kierownikiem budowy i mogę go podyptac czy można takie zamontować. o ile to jeszcze aktualne icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Dorcia jeszcze raz przeczytałam to co napisalas. Nieprzytomna jestem (przywilej młodej matki :p) - dziś mój maz bedzie się widzial z kierownikiem budowy i mogę go podyptac czy można takie zamontować. o ile to jeszcze aktualne icon_smile.gif



Kominy zamówiłam z schidla. Po ilości bloczków wychodzi na to że obniżyliście się raczej o 10 cm ze stropem:) Rolety też się wyjaśniły robimy w całym domku integro takie jak masz w kuchni:) Ty młoda matka, a mnie to czeka za 6 tygodni ale jak narazie jeszcze się bujam po budowie:D
Link do komentarza
Co do koloru elewacji to fachowej nazwy niema wybierany był z wzorników a na nich był kod koloru, dla zainteresowanych kabe kod koloru 1033 nakładany natryskowo fajnie to wygląda. Parapety mamy klinkierowe kolor grafit , straszne kłopoty z nimi były po prostu strasznie krzywe, dosłownie trzeba było je przebierać z wielu paczek i wybierać proste a reszta poszła do reklamacji. Sądziłem że taka firma jak Przysucha robi leprze produkty ale się zawiodłem na tej firmie.
Link do komentarza
Cytat

Kominy zamówiłam z schidla. Po ilości bloczków wychodzi na to że obniżyliście się raczej o 10 cm ze stropem:) Rolety też się wyjaśniły robimy w całym domku integro takie jak masz w kuchni:) Ty młoda matka, a mnie to czeka za 6 tygodni ale jak narazie jeszcze się bujam po budowie:D



nic na temat obniżania nie wiem icon_biggrin.gif
ja rzadko bywam teraz bo nasz młody 3 msc z kawałkiem ma wiec ciezka sprawa icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Kulczi jeśli Twoja propozycja jest nadal aktualna, bo bardzo chętnie podjechalibyśmy z mężem obejrzeć Twój domek icon_smile.gif Bardzo nam na tym zależy, ponieważ załatwiamy już papiery i chcemy zamawiać projekt domu.



Wysłałam wiadomość na priv.

Cytat

Stało się. Budynek wytyczony. Po świętach ruszam.



Amen ;) gratuluję!
Link do komentarza
Witam
Chciałbym się również z Wami podzielić naszymi dotychczasowymi doświadczeniami związanymi z budową domu według projektu „Dom w Żurawkach”
Wspólnie z żoną kupiliśmy działkę 2 października 2013r. pozwolenie na budowę otrzymaliśmy 2 stycznia 2014r. także wydaje nam się, że dość szybko, (żona żartowała, że to dlatego, że nie mieliśmy znajomości) Tegoroczna wiosna była bardzo łaskawa więc 3 marca już kopaliśmy fundamenty.
Zmiany jakie wprowadziliśmy to:
Poszerzenie ściany zewnętrznej garażu o 80 cm, rezygnacja z jednego okna w garażu, w kotłowni zamiast okna są drzwi w tylnej ścianie, okno w salonie o jeden pustak wyżej

Poniżej przedstawię przybliżone koszty jakie do tej pory ponieśliśmy:
Pozwolenia i dokumenty
Projekt domu 1930zł +193(dopłata za zmianę projektu na odbicie lustrzane)
mapa do celów projektowych 500zł
adaptacja projektu 2100zł
poszerzenie garażu i kotłowni o 80cm 400zł
kierownik budowy 2100zł
geodeta 615zł
- fundamenty, ściany fundamentowe, pierwsza warstwa betonu, izolacje:-koszt materiału: 17 000zł
robocizna: 6000 zł
- ściany konstrukcyjne parteru- materiał: 8 000zł
robocizna: 4000 zł
- strop teriva – materiał: 12 000zł
- robocizna 3000 zł
Podsumowując dotychczasowe prace nasz wykonawca stwierdził, że dom jest dość drogi w budowie ze względu na to że w projekcie zastosowano rozwiązania, przy których należy użyć dużej ilości zbrojenia i betonu, faktycznie porównując inne domy to w „Żurawce” jest duża ilość lanych słupów, a strop wymagał wykonania dużej ilości szalunku. Wykonawcy żartowali, że robią lądowisko dla helikoptera
W każdym razie koszty są do zaakceptowania a mamy pewność, że konstrukcja jest solidna i stabilna

jeszcze kilka zdjęć:

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • Redakcja pinned i unpinned this W temacie

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...