Skocz do zawartości

Dom w żurawkach TERMO (archon)


DJMazi

Recommended Posts

[quote name='erykz' date='11.03.2016, 11:47 ' post='501460']
Od 5500 - 7900. Oczywiście rzeczywiście zależy to od materiału, regionu i stolarza.
[/qz uote]

Bardzo dziękuję. Stolarze jeżdżą po całej Polsce. W moim regionie (Legnica) cenieni są stolarze z Raciborza. Nam stolarz za proste schody z jesionu (bez podstopni) z prostą barierką "zawołał" 9150zł. Cena wydała nam się zawrotna, więc chcielismy bliżej przyjrzeć się tematowi i okazało się że można kupić gotowe stopnie po kilkadziesiąt zlotych za sztukę i samemu przykleic. Koszt całej operacji (gotowe elementy do poręczy mozna kupic w markecie budowlanym) nie powinien przekroczyć 3000zł.
Link do komentarza
Cytat

Od 5500 - 7900. Oczywiście rzeczywiście zależy to od materiału, regionu i stolarza.

Bardzo dziękuję. Stolarze jeżdżą po całej Polsce. W moim regionie (Legnica) cenieni są stolarze z Raciborza. Nam stolarz za proste schody z jesionu (bez podstopni) z prostą barierką "zawołał" 9150zł. Cena wydała nam się zawrotna, więc chcielismy bliżej przyjrzeć się tematowi i okazało się że można kupić gotowe stopnie po kilkadziesiąt zlotych za sztukę i samemu przykleic. Koszt całej operacji (gotowe elementy do poręczy mozna kupic w markecie budowlanym) nie powinien przekroczyć 3000zł.



Gdzie w okolicy Legnicy budujecie swoją Żurawke ? Ja buduję pod Złotoryją. Na jakim etapie jesteście ?
Link do komentarza
Cytat

Właśnie tynkujemy, przed nami podłogi i wykończenie. A Ty na jakim jesteś etapie? (a stolarze z Rawicza a nie Raciborza...)



O to chyba zaczęliśmy prawie w tym samym okresie bo ja też jestem na etapie tynków, my kładziemy gipsowe w cenie 25 zł z materiałem od metra jak u Was to wygląda ?
Jeżeli chodzi o schody to my nie mamy wylewanych, stolarz będzie stawiał od początku.
Link do komentarza
Cytat

O to chyba zaczęliśmy prawie w tym samym okresie bo ja też jestem na etapie tynków, my kładziemy gipsowe w cenie 25 zł z materiałem od metra jak u Was to wygląda ?
Jeżeli chodzi o schody to my nie mamy wylewanych, stolarz będzie stawiał od początku.



Zaczęliśmy 22 czerwca 2015 roku (wykop pod fundamenty). Pierwszy etap do dachu poszedł nam bardzo sprawnie, potem 2 miesiące czekaliśmy na okna i tak powoli prace szły do przodu. Za tynki gipsowe zapłacimy 24zł z materiałem, ale mamy bardzo proste ściany. Tynkarz obiecuje, że przygotuje mury do malowania (mamy nadzieję).
Link do komentarza
Hej, U nas też ostatnio trochę ruszyło icon_smile.gif Instalacja wodno-kanalizacyjna zrobiona, instalacja elektryczna już na finiszu i jak pogoda pozwoli to startujemy z tynkami. Zdecydowaliśmy się na tradycyjne tynki cementowo-wapienne, koszt z metra 20 PLN za metr. Jak będzie chwilka to wrzucę pare fotek z dotychczasowych prac icon_smile.gif

Erykz miło popatrzeć na Twoją żurawkę, ładna i już wykończona... aż nie moge się doczekać takiego etapu u mnie ale jeszcze dalekoooo...

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Hej, U nas też ostatnio trochę ruszyło icon_smile.gif Instalacja wodno-kanalizacyjna zrobiona, instalacja elektryczna już na finiszu i jak pogoda pozwoli to startujemy z tynkami. Zdecydowaliśmy się na tradycyjne tynki cementowo-wapienne, koszt z metra 20 PLN za metr. Jak będzie chwilka to wrzucę pare fotek z dotychczasowych prac icon_smile.gif

Erykz miło popatrzeć na Twoją żurawkę, ładna i już wykończona... aż nie moge się doczekać takiego etapu u mnie ale jeszcze dalekoooo...

Pozdrawiam.




20 zł za metr z materiałem?
Mi zaofertowali 12 zł za metr (robocizna) do negocjacji, ale trzeba doliczyć szpachlowanie dwa razy gdzieś po 12 zł za metr(robocizna), czyli metr kwadratowy za robote wychodzi 36 zł plus materiał a przy gipsowym wycenili mi za robote 9 zł za metr plus jakieś szpachlowanie ale tylko wyprawki raczej.
Link do komentarza
Cytat

20 zł za metr z materiałem?
Mi zaofertowali 12 zł za metr (robocizna) do negocjacji, ale trzeba doliczyć szpachlowanie dwa razy gdzieś po 12 zł za metr(robocizna), czyli metr kwadratowy za robote wychodzi 36 zł plus materiał a przy gipsowym wycenili mi za robote 9 zł za metr plus jakieś szpachlowanie ale tylko wyprawki raczej.



Może to jest cena razem z gładziami?
Link do komentarza
U nas cena 20zł za metr dotyczy robocizny z materiałem ale trzeba wziąć pod uwagę że tynki będą robione ręcznie czyli trochę czasu sie zejdzie... ale pracę fachowca widziałem i dlatego się zdecydowaliśmy właśnie na tego bo robota może nie wykonana za szybko (u nas pewnie się zejdzie ponad miesiąc) ale dokładnie i przede wszystkim równo. Cena 36zł za metr w mojej ocenie powinna już obejmować również gładzie... w moich rejonach za 24zł robią maszynowo... ale ich pracy nie widziałem.

My gładzi nie będziemy robić,.. ale tutaj już jaki kto ma gust... niektórzy lubią żeby było gładziutko ale nam wystarczą tynki tradycyjne icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Hej, U nas też ostatnio trochę ruszyło icon_smile.gif Instalacja wodno-kanalizacyjna zrobiona, instalacja elektryczna już na finiszu i jak pogoda pozwoli to startujemy z tynkami. Zdecydowaliśmy się na tradycyjne tynki cementowo-wapienne, koszt z metra 20 PLN za metr. Jak będzie chwilka to wrzucę pare fotek z dotychczasowych prac icon_smile.gif

Erykz miło popatrzeć na Twoją żurawkę, ładna i już wykończona... aż nie moge się doczekać takiego etapu u mnie ale jeszcze dalekoooo...

Pozdrawiam.



witam, ja też zdecydowałem się na maszynowe tynki cementowo-wapienne, cena 20pln za m2 z materiałem. Z tego co widziałem to takich tynków się już nie gipsuje, tynkarze je szlifują/gąbkują itd, wychodzi bardzo równo więc nie wiem o jakim gipsowaniu piszą koledzy. Termin zarezerwowałem na maj bo mam jeszcze trochę prac do wykonania a czasu ostatnio bardzo mało. Teraz robimy instalację elektryczną, a potem zostaje jeszcze wod-kan.

Cz mógłbyś napisać jak u Ciebie jest rozwiązana kwestia pionu kanalizacyjnego w łazience na dole? Rura 110 w ścianie zdecydowanie ją osłabi, natomiast poprowadzenie jej po ścianie będzie wymagało późniejszej zabudowy...?

A odnośnie elektryki to czy przewidujesz uziemienie zlewu/pralki/brodzika itd tak jak zakłada projekt? Ja mam położony uziom otokowy i szynę w kotłowni, ale chyba położę przewód tylko do TR i pieca CO. A uziom wykorzystam pod odgrom.

Będę wdzięczny za podpowiedzi w powyższym zakresie.

pozdrawiam,
Link do komentarza
Hej, co do pionu kanalizacyjnego przebiliśmy się z nim do kotłowni i kotłownią został puszczony - tam nie będzie przeszkadzał a wizualnie można zabudować albo zostawić, to przecież tylko kotłownia.. A co do uziemienia to mnie zagiołeś.. nie było planowane i również nie jest wykonane icon_smile.gif a czy jest koniecznośc uziemiania zlewu brodzika itd? może ktoś z fachu się na ten temat wypowie?
Link do komentarza
Też podobnie jak 105marcin pion kanalizacyjny przeniosłem do kotłowni (zdjęcie poniżej). Wydaje się to dobrą opcją, szczególnie jeżeli planuje się zmianę miejscami wc i prysznica icon_smile.gif Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest wygłuszenie szumów w dolnej łazience, związanych ze spadającymi w tym pionie ściekami.

Zastanawiam się co Was przekonuje do tynków cementowo - wapiennych? Sam póki co jestem zdecydowany na gipsowe, za wyjątkiem garażu i kotłowni, zastanawiam się jeszcze nad łazienkami, ale we wszystkich pokojach planuję gips.

DSC01446.jpg

Edytowano przez chok (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Też podobnie jak 105marcin pion kanalizacyjny przeniosłem do kotłowni (zdjęcie poniżej). Wydaje się to dobrą opcją, szczególnie jeżeli planuje się zmianę miejscami wc i prysznica icon_smile.gif Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest wygłuszenie szumów w dolnej łazience, związanych ze spadającymi w tym pionie ściekami.

Zastanawiam się co Was przekonuje do tynków cementowo - wapiennych? Sam póki co jestem zdecydowany na gipsowe, za wyjątkiem garażu i kotłowni, zastanawiam się jeszcze nad łazienkami, ale we wszystkich pokojach planuję gips.




A czy wyjście z fundamentu też macie przesunięte? U mnie zostało zrobione tak jak w projekcie, czyli w okolicach środka łazienki na dole. Czy ewentualne załamania nie będą przeszkadzały w odpływie? Podoba mi się ten pomysł.

Do tynków cementowo-wapiennych przekonały mnie w zasadzie nie jego zalety, ale ewentualne wady tynków gipsowych. Przy robieniu instalacji elektrycznej przewodami płaskimi (wtynkowymi) w miejscu gdzie biegną przewody mogą (oczywiście nie muszą) pojawiać się mokre plamy, które są wynikiem słabego przykrycia przewodów bardzo niewielką ilością tynku i skroplenia się wody na izolacji zewnętrznej przewodów. Z rozmowy z tynkarzem dowiedziałem się że grubość tynku gipsowego wynosi ok 8-10mm, a tynku cementowo wapiennego ok 15-20mm. Powiedział mi, że pod tynki gipsowe lepiej poprowadzić instalację w bruzdach i ochronnych peszlach.
Link do komentarza
Cytat

A czy wyjście z fundamentu też macie przesunięte? U mnie zostało zrobione tak jak w projekcie, czyli w okolicach środka łazienki na dole. Czy ewentualne załamania nie będą przeszkadzały w odpływie? Podoba mi się ten pomysł.

 


Ja akurat od początku planowałem pion w narożniku łazienki i tam mam też wyjście z fundamentów więc odległość mam małą, a kolanka o małych kątach. Ale nawet jeżeli masz wyjście na środku tej ściany to wydaje mi się ze nie powinno być problemów, gdyż podłoga na dole ma 24 cm, więc jest w czym robić spad.

Co stoi na przeszkodzie aby zrobić tynk gipsowy 1,5 cm?
Ja z kolei zdecydowałem się na gips, gdyż podobno dobrze reguluje wilgotność powietrza w domu, na neutralnym, najbardziej korzystnym dla człowieka poziomie. Wchłania wilgoć gdy jest jej za dużo i oddaje gdy za mało. Dodatkowo ściany są gładsze i łatwiejsze w naprawie ubytków (w przypadku uszkodzenia tynku cementowego jego naprawa bez pozostawienia śladu jest praktycznie niemożliwa). Nie powoduje powstawania mikro pęknięć (pajęczynek), podczas wysychania, jak w przypadku tynków cementowo wapiennych.
Oczywiście cementowo-wapienny też można pociągnąć gładzią i mamy praktycznie to samo, tyle że to dodatkowy niemały koszt.

http://www.receptynadom.pl/ktory-tynk-lepszy-cementowo-wapienny-gipsowy/
http://www.knauf.pl/knaufweb/prasa/tynki/gipsowy-czy-cementowo-wapienny

 

Link do komentarza
Cytat

Tynk cementowo wapienny jest bardzo twardy i się go nie da wyszlifować więc musisz go wyszpachlować, zresztą malowałeś kiedyś beton? Ma strukture papieru ściernego z tego co sie orientuje.



dokocz Chodziło mi o "maszynowe zacieranie gąbką" świeżego tynku na etapie wykonania (nie wiem jak to się fachowo nazywa). Jeśli jest użyty odpowiedni piasek to papier ścierny jest dość drobny:) A tak poważnie to oglądałem prace wybranych tynkarzy i naprawdę jest bardzo równo, wszędzie osadzają narożniki, folie odcinające wokół okien itd, za 20 zł za m2 naprawdę robią dobrą robotę. Chyba mylicie dzisiejszą technologie z tym co było w domach naszych rodziców i nazywało się tynk "cementowo-wapienny"... Faktem jest, że buduję w regionie gdzie ceny robocizny są niższe niż w innych regionach.

Chok w zasadzie chyba tylko koszt zużytego tynku gipsowego. Jeśli zalecana minimalna grubość wynosi 8mm, a u Ciebie zrobią 15mm to koszt w przybliżeni będzie dwukrotnie wyższy.
Link do komentarza
Cytat

Może dla kogoś będzie to inspiracją....



Wasze żurawki wyglądają jak z magazynu - są tak starannie zaprojektowane i ładnie wykończone.

Chciałabym miec własnie takie schody - czy możesz zdradzić kto Ci je zrobił i ile to kosztowało?

Co wypełnia przestrzeń między górnymi i dolnymi szafkami w kuchni?

Pozdrawiam, oby się tak przyjemnie mieszkało jak to teraz wygląda
Link do komentarza
Cytat

Może dla kogoś będzie to inspiracją....



Piękna żurawka... ach jak nam sie już taka marzy...

Ale i u nas postępy, dzisiaj zamówiona brama garażowa (Wiśniowskiego) i drzwi wejściowe (Wikęd), po świętach startujemy w końcu z tynkami icon_smile.gif
Może ktoś się wypowie jakie koszty ponieśliście za instalację elektryczną? U nas wyszło wszystko 9500 PLN (robocizna + materiał) Fajnie byłoby porównać jak te koszty wyglądały u Was icon_smile.gif

Pozdrawiam Żurawkowiczów icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Wasze żurawki wyglądają jak z magazynu - są tak starannie zaprojektowane i ładnie wykończone.

Chciałabym miec własnie takie schody - czy możesz zdradzić kto Ci je zrobił i ile to kosztowało?

Co wypełnia przestrzeń między górnymi i dolnymi szafkami w kuchni?

Pozdrawiam, oby się tak przyjemnie mieszkało jak to teraz wygląda



Dzięki Wam za miłe słowa.

Hartowane malowane szkło wypełnia przestrzeń.

Schody: stopa dębowa, podstopnica płyta meblowa biały połysk (taka jak fronty w kuchni). Deski dębowe miałem swoje, stolarz je zabrał, wysuszył, zrobił. Od siebie dołożył płytę + balustrada, skasował 4700.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Hej, ile m2 elewacji Wam wyszło? Przekopuję temat od 1 strony i nie znalazłam tej informacji.



Otwierasz projekt, bierzesz linijkę i z widoków na elewację liczysz powierzchnię. Proste, szybkie i nie trzeba wertować 30 stron forum icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam serdecznie, jestem nowa na forum. Proszę o informację czy zmniejszał Pan okno w salonie? I czy były ogólnie jakieś modyfikacje projektu icon_smile.gif w sensie zmniejszenie, powiększenie itp. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź icon_smile.gif



Nie zmniejszałem okna. Uważam, że to okno jak i okno narożne w kuchni dają urok temu domowi. Jakakolwiek modyfikacja tych okien to według mnie gwałt na tym sympatycznym domku. Na widok tej witryny wszyscy moi znajomi mówią: WOW! (mimo, że widok z niej na razie nie najlepszy icon_smile.gif)

U góry duża łazienka, zrezygnowałem z pralni. Pralnia w kotłowni. Teraz z perspektywy użytkownika zwiększył bym garderobę kosztem łazienki. Poza tym wszystko OK, no może jeszcze jakby garaż był z pół metra szerszy to by nie zaszkodziło.

Mam tylko jedno okno dachowe - w łazience i nie żałuję. W pokojach nie jest ciemno, chyba, że zmniejszamy drzwi balkonowe, gwałcimy zamieniając je na okna albo używamy ciemnych kolorów. I przede wszystkim jest chłodniej, bo jak słońce przyjara od południowej strony przez okno dachowe to jest gorąco w łazience, a jest kwiecień dopiero icon_smile.gif Edytowano przez robinqaz (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Nie zmniejszałem okna. Uważam, że to okno jak i okno narożne w kuchni dają urok temu domowi. Jakakolwiek modyfikacja tych okien to według mnie gwałt na tym sympatycznym domku. Na widok tej witryny wszyscy moi znajomi mówią: WOW! (mimo, że widok z niej na razie nie najlepszy icon_smile.gif)

U góry duża łazienka, zrezygnowałem z pralni. Pralnia w kotłowni. Teraz z perspektywy użytkownika zwiększył bym garderobę kosztem łazienki. Poza tym wszystko OK, no może jeszcze jakby garaż był z pół metra szerszy to by nie zaszkodziło.

Mam tylko jedno okno dachowe - w łazience i nie żałuję. W pokojach nie jest ciemno, chyba, że zmniejszamy drzwi balkonowe, gwałcimy zamieniając je na okna albo używamy ciemnych kolorów. I przede wszystkim jest chłodniej, bo jak słońce przyjara od południowej strony przez okno dachowe to jest gorąco w łazience, a jest kwiecień dopiero icon_smile.gif



Ja osobiscie uwazam za wiekszy gwalt nie montowanie okien dachowych. Takie domy mi sie nie podobaja. Mam wrazenie ze bez nich dach zamienia sie w czapke:) a sama zmniejszylam okna balkonowe u gory i efekt wizualny moim zdaniem jest rownie fajny. Ja chyba zwiekszylabym teraz dom o metr z kazdej strony. W garazu mamy drzwi na tyl. I zmniejszylismy tez okna w garazu. Gdzies wczesniej mozna chyba znalezc moje zdjecia jak to wyglada. Poza tym chyba nic wiecej nie zmienilismy. Duzu zmian mamy w piwnicy.
Link do komentarza
Witajcie,
my z kolei również zrezygnowaliśmy z okien dachowych, ale w górnej łazience pozostawiliśmy dwie sztuki. Z pozostałych zmian to garaż poszerzony o pół metra, a w kotłowni dodatkowa toaleta i umywalka. Jak to wszystko zagra, zobaczymy po wykończeniu, bo jesteśmy właśnie na tym etapie.
Niespodziewanie kominek spędza mi sen z powiek. Proszę napiszcie jakie wkłady zastosowaliście, czy korzystacie z DGP, czy robiliście wyloty (np. z komina na dwa pokoje?) i czy nie przegrzewa się salon?
Link do komentarza
Cytat

Witajcie,
my z kolei również zrezygnowaliśmy z okien dachowych, ale w górnej łazience pozostawiliśmy dwie sztuki. Z pozostałych zmian to garaż poszerzony o pół metra, a w kotłowni dodatkowa toaleta i umywalka. Jak to wszystko zagra, zobaczymy po wykończeniu, bo jesteśmy właśnie na tym etapie.
Niespodziewanie kominek spędza mi sen z powiek. Proszę napiszcie jakie wkłady zastosowaliście, czy korzystacie z DGP, czy robiliście wyloty (np. z komina na dwa pokoje?) i czy nie przegrzewa się salon?



Wkład z kratek bez płaszcza. Nawiewy wychodzą z sufitu w okolicy okien w trzech pokojach+łazienka. Super rozwiązanie.
W sypialni nie jest gorąco, bo dosyć duża powierzchnia, no i nad garażem (ja nie ocieplałem garażu) Poza tym aby się dobrze paliło i obieg powietrza był właściwy dobrze jest otwierać drzwi na górze. Niektórzy zostawiają większą szczelinę wentylacyjną pod skrzydłami. Poza tym zawsze można zakręcić anemostat lub wyregulować według potrzeb.
Link do komentarza
Cytat

Jakie schody strychowe monotwaliście i w którym miejscu ? W kosztorysie mam 70x111 ale znalazłem tylko 70x120. Czy jest możliwość zamonotwania ich w korytarzu, czy muszą być w którymś pokoju? Bardzo bym prosił o jakieś fotki jeżeli posiadacie.



Z takich które mieściły się w korytarzu na poddaszu udało nam się znaleźć jedynie nożycowe o wymiarach 70/100 firmy Fakro. Oprócz tego można zamontować minischody, które mają mniej szczebli i nie sięgają do podłogi po rozłożeniu. Schody strychowe są niewątpliwie słaba strona tego projektu.
Link do komentarza
Cytat

Jakie schody strychowe monotwaliście i w którym miejscu ? W kosztorysie mam 70x111 ale znalazłem tylko 70x120. Czy jest możliwość zamonotwania ich w korytarzu, czy muszą być w którymś pokoju? Bardzo bym prosił o jakieś fotki jeżeli posiadacie.



Jest możliwość zamontowania schodów strychowych na korytarzu tylko trzeba zastosować wymian miedzy jętkami (sprawa dla cieśli) u siebie jeszcze nie jestem na tym etapie ale już mam pomysł na to i kupione schody. O tym wymianie jeszcze nikt nie wspomniał na forum ale za to ludzie montowali te schody w sypialniach co jest dla mnie nie wyobrażalne.
Link do komentarza
Cytat

JVoo
Można podać szerokości okien balkonowych i czy jest wystarczająco światła.


Okna balkonowe zgodnie z projektem - w małych pokojach 110x220, a w sypialni 180x230. Jak na nasz gust pokoje doświetlone są zupełnie wystarczająco.
"luxus" okien dachowych uznaję za kłopotliwy przy takiej wielkości okien balkonowych - gdybym je zmniejszał do normalnych wymiarów, wtedy pewnie i dachowe by zostały.

Jeśli chodzi o schody strychowe, to również mamy zamontowane w holu tuż koło komina między pokojami - 4-elementowe, opuszczane w stronę sypialni. Edytowano przez JVoo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • Redakcja pinned i unpinned this W temacie

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...