Skocz do zawartości

Dom w żurawkach TERMO (archon)


DJMazi

Recommended Posts

Cytat

oto nasz żurawka jeszcze nie skończona;)

oto nasz żurawka jeszcze nie skończona;)



Gratulujemy pięknej realizacji. Cieszymy się, że nasz projekt Dom w żurawkach cieszy się taką popularnością.
Zapraszamy Państwa do udziału w naszym konkursie fotograficznym - http://archon.pl/konkurs-fotograficzny-art-108 Edytowano przez ARCHON+ (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Hej,
Kalmar a może podzielicie się jakie rozwiązania zastosowaliście (gdzie zastosowaliście przełączniki, gniazdka) poza głównym projektem instalacji, My jesteśmy teraz na etapie planowania gdzie mają byś przełączniki itp i fajnie byłoby usłyszeć jakieś wskazówki żeby później nie żałować icon_smile.gif Każdy kto zastosował jakieś innowacyjne własne rozwiązania może się podzielić wskazówkami icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Hej,
Kalmar a może podzielicie się jakie rozwiązania zastosowaliście (gdzie zastosowaliście przełączniki, gniazdka) poza głównym projektem instalacji, My jesteśmy teraz na etapie planowania gdzie mają byś przełączniki itp i fajnie byłoby usłyszeć jakieś wskazówki żeby później nie żałować Array="" style="vertical-align:middle" Array alt="icon_smile.gif" border="0"> Każdy kto zastosował jakieś innowacyjne własne rozwiązania może się podzielić wskazówkami Array="" style="vertical-align:middle" Array alt="icon_smile.gif" border="0">



Postaram sie odpowiedzieć, choć w dużej mierze zdaliśmy się na wiedzę elektryka. Doradził nam, aby pod każdym włącznikiem światła zrobić gniazdo (włącznik na górze na wysokości 110cm). Do każdej rolety osobny wyłącznik a oprócz tego zbiorczy włącznik rolet na dole, żeby je szybko zamknać wszystkie (i drugi taki zbiorczy wlacznik w sypialni). Warto na etapie instalacji zaplanowac włączniki i wypusty pod oświetlenie ganka i tarasu. Zrobiliśmy również wyjście na oświetlenie ogrodu oraz brame wjazdową (choć to jeszcze przyszłość). Elektryk moze też położyć instalację rtv/internet, żeby potem kable się nie plątały. Włączniki światła w miarę możliwości obok siebie (estetyka). Podświetlenie schodów tak by w nocy sie nie wywrócić, ale żeby nie było za jasno. Włączniki oświetlenia klatki schodowej i korytarza z każdej strony. Warto się przejść po domu, wyobrazic sobie, jak będą się drzwi otwierać i gdzie najwygodniej sięga się ręką, żeby zapalić światło (nie zawsze ogolne zasady znajda zastosowanie). Nie żałować gniazdek w kuchni, pamietac o polozeniu lodowki, piekarnika i plyty. W łazience mamy wyprowadzone kalbe pod kinkiety i gniazdka przy lustrze. Zasilanie pieca i pralki. Zastosować klapki na puszki "z wąsami", tak aby ich nie trzeba było odszukiwać po tynkach.

Oswietenie
Salon został podzielony na strefy. Oświetlenie nad stolem (zlozonym i rozlozonym) oraz osobne nad strefa wypoczynkowa.
Zrobilismy oświetlenie komunikacji.

W kuchni mamy 6 punktow swietlnych.

Kompletnie nie kierowalismy sie projektem, bo jest uproszczony.

Mam nadzieje, ze nie napisalam samych oczywistych oczywistosci

Chętnie przeczytam, co na ten temat powiedzą uzytkownicy Żurawek.

Nie rozlczalismy sie z elektrykiem za punkty.
Tablice rozdzielcza daliśmy w scianie pod schodami przy wejściu.
Link do komentarza
Cytat

Dzięki za rady icon_smile.gif

a co myślicie o instalacji do alarmu? Czy ktoś z Was zastosował w domku alarm? Dostałem taką propozycję od elektryka żeby lepiej zrobić od razu ale na moim spokojnym osiedlu chyba sobie daruję icon_smile.gif



też mieszkamy na spokojnym osiedlu, ale ciągle się słyszy o jakiś włamaniach w okolicy...
wypuściliśmy sobie kabel pod alarm i na razie mamy nie podłączony, ale na ścianie mamy urządzenie imitujące
za to do domu zakradło nam się jakieś zwierzę i niszczy docieplenie
Link do komentarza
Jestem na etapie wyboru Tynkarza i każdy mi mówi co innego odnośnie ścianki kolankowej. Chodzi mi o łączenie ścianki kolankowej z zabudową z kartongipsu na skosach. Czy konieczne jest dobudowanie kawałka ścianki kolankowej do murłaty czy zabudowa z płyt na skosach wyjdzie poniżej murłaty? Jeżeli trzeba zabudować murłatę to jaką metodą ? małymi bloczkami betonu komórkowego ? czy cała ściankę kolankową regipsem ? Jestem bardzo ciekawy jak wy rozwiązaliście ten problem.
Link do komentarza
Cytat

Co dokładnie Wam niszczy. Jeśli na poddaszu to może to być kuna i wtedy trzeba założyć na nią pułapkę, złapać i wywieźć do lasu i wypuścić.



Chyba jednak łasica lub ptaki. Zamontowalismy elekroniczny odstraszacz i chyba sobie poszło

Cytat

Jestem na etapie wyboru Tynkarza i każdy mi mówi co innego odnośnie ścianki kolankowej. Chodzi mi o łączenie ścianki kolankowej z zabudową z kartongipsu na skosach. Czy konieczne jest dobudowanie kawałka ścianki kolankowej do murłaty czy zabudowa z płyt na skosach wyjdzie poniżej murłaty? Jeżeli trzeba zabudować murłatę to jaką metodą ? małymi bloczkami betonu komórkowego ? czy cała ściankę kolankową regipsem ? Jestem bardzo ciekawy jak wy rozwiązaliście ten problem.



U nas właśnie dobudowana zostala scianka z gazobetonu do murlaty. Daje to te korzyść, że skos zaczyna się wyżej. Ponadto u nas wykończenie było betonowe i trudno byłoby do niego montowac stelaz pod płyty gk. Jeśli chcesz dodatkowo docieplić ściankę konankową, możesz dać regips na całej długości.
Link do komentarza
Cytat

Chyba jednak łasica lub ptaki. Zamontowalismy elekroniczny odstraszacz i chyba sobie poszło



U nas właśnie dobudowana zostala scianka z gazobetonu do murlaty. Daje to te korzyść, że skos zaczyna się wyżej. Ponadto u nas wykończenie było betonowe i trudno byłoby do niego montowac stelaz pod płyty gk. Jeśli chcesz dodatkowo docieplić ściankę konankową, możesz dać regips na całej długości.



Masz może jakąś fotkę z tego etapu budowy ?
Link do komentarza
Cytat

Jestem na etapie wyboru Tynkarza i każdy mi mówi co innego odnośnie ścianki kolankowej. Chodzi mi o łączenie ścianki kolankowej z zabudową z kartongipsu na skosach. Czy konieczne jest dobudowanie kawałka ścianki kolankowej do murłaty czy zabudowa z płyt na skosach wyjdzie poniżej murłaty? Jeżeli trzeba zabudować murłatę to jaką metodą ? małymi bloczkami betonu komórkowego ? czy cała ściankę kolankową regipsem ? Jestem bardzo ciekawy jak wy rozwiązaliście ten problem.


Witam. Ja murłatę zabudowałem styropianem i pianką, a gipsy do ścianki kleiłem na klej.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Witam mam pytanie do tych ktorzy juz sa po rozprowadzeniu wody/kan/CO. Jestesmy po dwoch wycenach ktore sie diametralnie roznia - przyjmujac podlogowke na dole + na gorze lazienka, wc w stelazu do zabudowy czyli standard bez udziwnien - jeden fachowiec wycenil robocizne + materialy na 18 tys a drugi (jego wycena nie obejmuje styropianu,wc+bidet w stelazu) na 7,5 tys. Prosze podpowiedzcie cos ile u Was to kosztowalo - przegladalem forum i znalazlem ceny blizej 17K. Obaj fachowcy sa z polecenia - oboje robia na materialach dobrej jakosci (przynajmniej tak deklaruja:). Oczywiscie wyceny nie obejmuja grzejnikow i pieca. Dzieki z gory za pomoc!
Link do komentarza
Hej, My jesteśmy właśnie na etapie instalacji wodno kanalizacyjnej i CO. Co prawda zdecydowaliśmy się na Żurawkę 4 więc domek troszke większy ale do rzeczy...
Wycena całości wraz z piecem i grzejnikami (piec gazowy Viessman z zasobnikiem 120l) wyszła 22 000 materiał + ok 6000 ma być za robotę. Oczywiście cana może sie finalnie delikatnie różnić, jakieś kolanka mogą jeszcze dojść albo coś może zostać ale rozliczenie będzie już na koniec po zrobieniu całej instalacji.
W domu będziemy mieli grzejniki (z uwagi na grzanie gazem będą dużo większe niż w projekcie tak więc to też może mieć wpływ na wycenę - co będzie źródłem ogrzewania) oraz podłogówkę standardowo wiatrołap kuchnia, łazienki i pralnia.
Materiały nie najtańsze i nie najdroższe, że tak powiem klasa średnia icon_smile.gif
W wycenie nie uwzględnione są stelaże do wc.
Link do komentarza
Cytat

Hej, My jesteśmy właśnie na etapie instalacji wodno kanalizacyjnej i CO. Co prawda zdecydowaliśmy się na Żurawkę 4 więc domek troszke większy ale do rzeczy...
Wycena całości wraz z piecem i grzejnikami (piec gazowy Viessman z zasobnikiem 120l) wyszła 22 000 materiał + ok 6000 ma być za robotę. Oczywiście cana może sie finalnie delikatnie różnić, jakieś kolanka mogą jeszcze dojść albo coś może zostać ale rozliczenie będzie już na koniec po zrobieniu całej instalacji.
W domu będziemy mieli grzejniki (z uwagi na grzanie gazem będą dużo większe niż w projekcie tak więc to też może mieć wpływ na wycenę - co będzie źródłem ogrzewania) oraz podłogówkę standardowo wiatrołap kuchnia, łazienki i pralnia.
Materiały nie najtańsze i nie najdroższe, że tak powiem klasa średnia icon_smile.gif
W wycenie nie uwzględnione są stelaże do wc.


Ja jestem po rozmowie z pierwszym z hydraulików koszt całej instalacji wycenił na 7500 (robocizna). Planujemy podłogówkę na całym dole i w łazience na piętrze poza garażem.

Mam pytanie odnośnie przyłączenia domu do skrzynki energetyki ZK. Instalację wewnątrz domu chciałbym zrobić sam (wspólnie z teściem elektrykiem nie pracującym w zawodzie) kabel do skrzynki i wykop zamierzam też sam zrobić. Czy ktoś z Was jest w stanie mi powiedzieć co potrzebuję aby przyłączyć się do skrzynki ZK ?
Link do komentarza
Witam:) Też rozpoczynam budowę domu w żurawkach aktualnie jestem na etapie adaptacji projektu. Nic nie zmieniam poza wysokością okna w salonie będzie tak jak w kuchni. Dom powstanie na śląsku cieszyńskim. Mam takie pytanie czy na cały domek wychodzi 150,74 m^2 bloczka 24? Tak jak w zestawieniu materiałów który jest dołączony do projektu. Akurat mam możliwość kupna teraz w promocji i przechowania na składzie do wiosny. Za odpowiedz z góry dziekuje
Link do komentarza
Cytat

Masz może jakąś fotkę z tego etapu budowy ?



Sprobuje zrobic i wstawie

Cytat

Ja jestem po rozmowie z pierwszym z hydraulików koszt całej instalacji wycenił na 7500 (robocizna). Planujemy podłogówkę na całym dole i w łazience na piętrze poza garażem.

Mam pytanie odnośnie przyłączenia domu do skrzynki energetyki ZK. Instalację wewnątrz domu chciałbym zrobić sam (wspólnie z teściem elektrykiem nie pracującym w zawodzie) kabel do skrzynki i wykop zamierzam też sam zrobić. Czy ktoś z Was jest w stanie mi powiedzieć co potrzebuję aby przyłączyć się do skrzynki ZK ?



U nas wyszła robocizna 9500zł i materiały ok 10.000. Podlogowe w całym domu (mamy wersje bez garazu) i montaż wszystkiego. Cena materialow nie obejmuje pieca. Jakość materialow rozsadna. Warto brac fachowcow i materialy z rekomendacją, gdyz rozwiazywanie pozniejszych problemow moze byc bardzo kosztowne (znajomym pekla rura i zalala dom tydzien po wprowadzeniu)
Link do komentarza
A u nas wyszła robocizna 3 000zl (byli tacy co wyceniali tą samą prace za 5500 czy7,500. Materiał też około 10 tys plus piec za nie całe 6. nie potrzebnie z wymiennymi rusztami bo przyzwyczailiśmy się do eko groszku. Żałujemy ze nie zrobiliśmy sobie podłogówki w salonie tylko w kuchni łazienkach i przedpokoju.
Link do komentarza
Cytat

U nas wyszło 18600 (materiały + robocizna) w całym domu podłogówka, łącznie z garażem ( bardzo rzadko) i kotłownią. Pominęliśmy tylko pomieszczenie pod schodami. Piec gazowy Wolf + instalacja gazowa + montaż 14500.



Zapomnialam dodac, ze fachowcy robili tez doprowadzenie gazu do domku od granicy dzialki - w tej cenie.

Cytat

Masz może jakąś fotkę z tego etapu budowy ?



Niestety nie bedzie fotki bo juz sa regipsy zalozone
Link do komentarza
Cytat

Co dokładnie Wam niszczy. Jeśli na poddaszu to może to być kuna i wtedy trzeba założyć na nią pułapkę, złapać i wywieźć do lasu i wypuścić.



Niestety zwierzę (lub zwierzęta) powrociło i niestety dziurawi nam folie paroprzepuszczalną. Jest to raczej któryś z mniejszych gryzoni (łasica?) Czy ktoś się orientuje, czy wykonanie elewacji moze zapobiec takim aktakom?
Link do komentarza
Cytat

Witam:) Też rozpoczynam budowę domu w żurawkach aktualnie jestem na etapie adaptacji projektu. Nic nie zmieniam poza wysokością okna w salonie będzie tak jak w kuchni. Dom powstanie na śląsku cieszyńskim. Mam takie pytanie czy na cały domek wychodzi 150,74 m^2 bloczka 24? Tak jak w zestawieniu materiałów który jest dołączony do projektu. Akurat mam możliwość kupna teraz w promocji i przechowania na składzie do wiosny. Za odpowiedz z góry dziekuje


Witam. Oddaj projekt do składu gdzie planujesz robić zakupy, a oni Ci tam wszystko fajnie wyliczą.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Mam pytanie odnośnie przyłączenia domu do skrzynki energetyki ZK. Instalację wewnątrz domu chciałbym zrobić sam (wspólnie z teściem elektrykiem nie pracującym w zawodzie) kabel do skrzynki i wykop zamierzam też sam zrobić. Czy ktoś z Was jest w stanie mi powiedzieć co potrzebuję aby przyłączyć się do skrzynki ZK ?



ja robiłem instalację elektryczną we własnym zakresie, rozprowadziłem kable, wuja elektryk podłączył w rozdzielni
koszt materiałów około 2,5 tys zł
po podpisaniu umowy na moc przyłączeniową musiałem czekać około 1,5 roku na postawienie skrzynki na działce
potem przyszło pismo z enea, że mam 2 miesiące na podpisanie umowy
wypełniłem wniosek o przyłączenie instalacji odbiorczej, określenie taryfy , oświadczenia, że instalacja wewnętrzna została wykonana zgodnie ze sztuką itp... po upływie chyba dwóch tygodni przyjechał gość z enea i podłączył licznik, jak jest doprowadzony kabel przyłączeniowy to może go od razu podpiąć. Kabel przyłączeniowy to YAKY 4x16, mam nadzieję, że nic nie pomieszałem, bo trochę czasu już minęło od kiedy to załatwiałem
Mam podpisaną umowę kompleksową z Enea

co do instalacji WOD-KAN i CO mi wyszło 25tys zł z piecem tekla draco duo
podłogówka na dole, grzejniki: garaż, łazienki i pokoje na górze
robocizna 100zł od punktu - 4100zł

mam jedno pytanie:
czy ocieplaliście dodatkowo strych?


Link do komentarza
Cytat

ja robiłem instalację elektryczną we własnym zakresie, rozprowadziłem kable, wuja elektryk podłączył w rozdzielni
koszt materiałów około 2,5 tys zł
po podpisaniu umowy na moc przyłączeniową musiałem czekać około 1,5 roku na postawienie skrzynki na działce
potem przyszło pismo z enea, że mam 2 miesiące na podpisanie umowy
wypełniłem wniosek o przyłączenie instalacji odbiorczej, określenie taryfy , oświadczenia, że instalacja wewnętrzna została wykonana zgodnie ze sztuką itp... po upływie chyba dwóch tygodni przyjechał gość z enea i podłączył licznik, jak jest doprowadzony kabel przyłączeniowy to może go od razu podpiąć. Kabel przyłączeniowy to YAKY 4x16, mam nadzieję, że nic nie pomieszałem, bo trochę czasu już minęło od kiedy to załatwiałem
Mam podpisaną umowę kompleksową z Enea

co do instalacji WOD-KAN i CO mi wyszło 25tys zł z piecem tekla draco duo
podłogówka na dole, grzejniki: garaż, łazienki i pokoje na górze
robocizna 100zł od punktu - 4100zł

mam jedno pytanie:
czy ocieplaliście dodatkowo strych?

Na strychu mamy wełne 15cm i oprocz tego daliśmy matę aluminiową z Leroy, ktróra zastępuje 5cm wełny. Jest ona jednocześnie wykonczeniem, ponieważ na strychu nie kładliśmy regipsów. Ta mata ma jeszcze tę zaletę, ze bardzo dobrze wycisza

Link do komentarza
Cytat

Na strychu mamy wełne 15cm i oprocz tego daliśmy matę aluminiową z Leroy, ktróra zastępuje 5cm wełny. Jest ona jednocześnie wykonczeniem, ponieważ na strychu nie kładliśmy regipsów. Ta mata ma jeszcze tę zaletę, ze bardzo dobrze wycisza



a jaka była cena tej maty?

Cytat

Witam.

Mam inne pytanie z jakiego materiału budowali Państwo ściany ?

I czy ktoś może powiedzieć ile bloczków fundamentowych i pustaków potrzeba?

Z góry dziękuję za odpowiedzi. icon_smile.gif



suprorex Solbet 24cm około 1000szt
na działowe 12cm - 4 palety
i kilkadziesiąt 6cm
bloczki jeśli dobrze pamiętam to też ponad 1000szt. (7 warstw)
Link do komentarza
Cytat

a jaka była cena tej maty?



suprorex Solbet 24cm około 1000szt
na działowe 12cm - 4 palety
i kilkadziesiąt 6cm
bloczki jeśli dobrze pamiętam to też ponad 1000szt. (7 warstw)



Mata a w zasadzie folia termoizolacyjna kosztowała 169zł za rolkę, zużyliśmy 3 rolki rozwijając je wzdłuż i mocując spinaczem tapicerskim do krokwi. Kupiliśmy to w Leroy, ale nie pamiętam jak się dokładnie nazywa. Docelowo przewidziana przez producenta do docieplenia bramy garażu.

Cytat

a jaka była cena tej maty?



suprorex Solbet 24cm około 1000szt
na działowe 12cm - 4 palety
i kilkadziesiąt 6cm
bloczki jeśli dobrze pamiętam to też ponad 1000szt. (7 warstw)



My również użyliśmy bloczków 24cm z Solbetu. Choć są tanie, kruszą się bardzo, ale ekipa mówiła, że to standard.
Link do komentarza
Cytat

Niestety zwierzę (lub zwierzęta) powrociło i niestety dziurawi nam folie paroprzepuszczalną. Jest to raczej któryś z mniejszych gryzoni (łasica?) Czy ktoś się orientuje, czy wykonanie elewacji moze zapobiec takim aktakom?



u nas poprzedniej zimy między membranę a dachówkę wpakowały się myszy(nie miałem jeszcze ocieplonego poddasza) było słychać jak biegają po membranie.
dostały się nie zabezpieczoną szczeliną między elewacją a zewnętrzną krokwią, wyciąłem kawałem membrany i umieściłem tam trutkę. po kilku dniach był spokój, musiałem działać dość radykalnie, bo ewentualne uszkodzenia membrany mogłyby powodować duże problemy.
Szczelinę zabezpieczyłem zeszłej wiosny. i już obecnej zimy nie zaobserwowałem żadnego gryzonia
Link do komentarza
Witam, a ja mam takie pytanie do żurawkowiczów.
Jakiego kosztu mniej więcej można się spodziewać za ocieplenie budynku?
Nie robiliśmy jeszcze wyceny materiału, choć chyba styropian ma być grafit. Orientujemy się że u nas robota to koszt ok. 50 zł za m.kw. Ktoś podsunie jakieś kwoty czego możemy się spodziewać?
Link do komentarza
Cytat

Witam, a ja mam takie pytanie do żurawkowiczów.
Jakiego kosztu mniej więcej można się spodziewać za ocieplenie budynku?
Nie robiliśmy jeszcze wyceny materiału, choć chyba styropian ma być grafit. Orientujemy się że u nas robota to koszt ok. 50 zł za m.kw. Ktoś podsunie jakieś kwoty czego możemy się spodziewać?





Dom w żurawkach G2 - U nas wyszło ok 20 tyś ( robocizna + materiał (styropian bez frezu grafit z ARBETu, z 3 stron 20 cm, z 1 strony 23 cm, tynk silikatowy - naturalna biel.
Edytowano przez Marecki666 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Dzięki Marecki666

Dorzucę kilka naszych fotek z Domu w Żurawkach z piwnicą. Stan na dzień dzisiejszy.

Piwnica: ( w tym na szybko rysunek piwnicy dostosowanej wg naszych potrzeb)



Wygląda to ciekawie. Widać, że zyskałaś dużo przestrzeni dzięki tej piwnicy. Czy dużo kosztowało Cię jej wybudowanie?
Link do komentarza
Cytat

Wygląda to ciekawie. Widać, że zyskałaś dużo przestrzeni dzięki tej piwnicy. Czy dużo kosztowało Cię jej wybudowanie?



Koszt jaki ponieslismy lacznie z obsypaniem piwnicy)to 50 tys. Bez kosztow geodezyjnych i adaptacji projektu bo to zrobilismy z mezem sami.wiadomo dochodzi jeszcze wykonczenie. Mysle ze ze 20 tysiecy trzeba liczyc minimum. No ale wedlug nas warto. Jestesmy zadowoleni ze swojego domku.
Link do komentarza
Te cztery tygodnie to taki średni czas dojrzewania wylewki, ale w temperaturze 20*C, więc rzeczywiście tak jak podpowiada Marecki666 trzeba utrzymać jakąś tam znośną temperaturę. Co do wietrzenia - pierwsze kilka dni wylewka musi być chroniona przed wyschnięciem, gdyż (jak przecież wiemy) woda potrzebna jest do związania składników wylewki - a więc nie wietrzymy, a raczej polewamy wylewki, albo chociaż nakrywamy ją folią, aby woda za szybko nie wyemigrowała - potem następuje okres dojrzewania i suszenia - i tu rzeczywiście trzeba wietrzyć pomieszczenia.
Panele kładłbym jak najpóźniej, są one wrażliwe na wilgoć, a w okresie wykańczania budynku tej wilgoci jest kolosalna ilość, więc jeśli je kładziesz tak, aby "podgonić"robotę, a właściwie nie są one jeszcze niezbędne - przeczekaj.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
[quote name='sylwus619' date='25.02.2016, 11:48 ' post='499682']
Jak w Swoich żurawkach montujecie drzwi wejściowe? Mamy zamówione okna, bramę garażową, i jesteśmy w trakcie zamawiania drzwi ale mamy problem z drzwiami czy na zewnątrz czy wewnątrz.


Chodzi Ci o drzwi wejściowe? Jeszcze ich nie mam (tych właściwych), ale wydaje mi się, że wygodniej jest miec otwierane na zewnątrz, gdyż we wiatrołapie jest mało miejsca i będą przeszkadzać. Tymczasowe mam otwierane do środka i wydaje mi się, że zawadzałyby.

[quote name='sylwus619' date='25.02.2016, 11:48 ' post='499682']
Jak w Swoich żurawkach montujecie drzwi wejściowe? Mamy zamówione okna, bramę garażową, i jesteśmy w trakcie zamawiania drzwi ale mamy problem z drzwiami czy na zewnątrz czy wewnątrz.


Chodzi Ci o drzwi wejściowe? Jeszcze ich nie mam (tych właściwych), ale wydaje mi się, że wygodniej jest miec otwierane na zewnątrz, gdyż we wiatrołapie jest mało miejsca i będą przeszkadzać. Tymczasowe mam otwierane do środka i wydaje mi się, że zawadzałyby.
Link do komentarza
Tak właśnie myślę nad tym żeby na zewnątrz ale mam tu takich doradców że szkoda gadać niby dla naszego bezpieczeństwa mamy zamawiać otwierane do środka

[quote name='Kalmar' date='25.02.2016, 12:14 ' post='499684']
[quote name='sylwus619' date='25.02.2016, 11:48 ' post='499682']
Jak w Swoich żurawkach montujecie drzwi wejściowe? Mamy zamówione okna, bramę garażową, i jesteśmy w trakcie zamawiania drzwi ale mamy problem z drzwiami czy na zewnątrz czy wewnątrz.


Chodzi Ci o drzwi wejściowe? Jeszcze ich nie mam (tych właściwych), ale wydaje mi się, że wygodniej jest miec otwierane na zewnątrz, gdyż we wiatrołapie jest mało miejsca i będą przeszkadzać. Tymczasowe mam otwierane do środka i wydaje mi się, że zawadzałyby.



Tak właśnie myślę nad tym żeby na zewnątrz ale mam tu takich doradców że szkoda gadać niby dla naszego bezpieczeństwa mamy zamawiać otwierane do środka

[quote name='Kalmar' date='25.02.2016, 12:14 ' post='499684']
[quote name='sylwus619' date='25.02.2016, 11:48 ' post='499682']
Jak w Swoich żurawkach montujecie drzwi wejściowe? Mamy zamówione okna, bramę garażową, i jesteśmy w trakcie zamawiania drzwi ale mamy problem z drzwiami czy na zewnątrz czy wewnątrz.


Chodzi Ci o drzwi wejściowe? Jeszcze ich nie mam (tych właściwych), ale wydaje mi się, że wygodniej jest miec otwierane na zewnątrz, gdyż we wiatrołapie jest mało miejsca i będą przeszkadzać. Tymczasowe mam otwierane do środka i wydaje mi się, że zawadzałyby.

Link do komentarza
Cytat

Jak w Swoich żurawkach montujecie drzwi wejściowe? Mamy zamówione okna, bramę garażową, i jesteśmy w trakcie zamawiania drzwi ale mamy problem z drzwiami czy na zewnątrz czy wewnątrz.



Witam. Jakie masz w projekcie drzwi. Otwierane na zewnątrz będą lepsze, gdyż nie zajmują miejsca w środku. Jednak trzeba pamiętać, że np. w zimie może Cię tak zasypać, że drzwi się zaklinują i ich nie otworzysz icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Jak w Swoich żurawkach montujecie drzwi wejściowe? Mamy zamówione okna, bramę garażową, i jesteśmy w trakcie zamawiania drzwi ale mamy problem z drzwiami czy na zewnątrz czy wewnątrz.



My mamy wejściowe zgodnie z projektem czyli do wewnątrz, natomiast boczne do kotłowni są otwierane na zewnątrz. Zwróć uwagę oprócz komfortu użytkowania na to jak wyglądają drzwi w obu wariantach, w tych otwieranych na zewnątrz przeważnie zawiasy i skrzydło są na zewnątrz. Załączam zdjęcie, można porównać oba warianty.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Do Damiana
Wystarczy światła w pokojach nad garażem i salonem bez okien dachowych i jakie są wymiary okien balkonowych. Jeżeli można to poproszę zdjęcie od strony salonu tych okien. Z góry dziękuje.



Wacławw

odpowiedź była już na forum kilka stron wcześniej. Wymiary okien na poddaszu w ścianach szczytowych zgodnie z projektem: 180/230 nad garażem i 110/220 nad salonem i kuchnią.
W mojej ocenie jest OK, nawet zdziwiłem się, że całkiem jasno jest w pokoju nad garażem, który jest u mnie od północy. Natomiast małe pokoje mam od południa, więc jest bardzo jasno od rana do wieczora.
Zdjęcie mam tylko takie z pokoju nad garażem, załączam chociaż nie oddaje ono rzeczywistości ze względu na pogodę panującą za oknem.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Witam. Wszystko zależy od materiału, stolarza i regionu w jakim planujesz wykonać schody. Zaproś stolarza i zrobi Ci wycenę.
Pozdrawiam



Oczywiście, że to zależy od tych czynników, ale mimo wszystko chciałabym usłyszeć jakieś konkrety, żeby mieć porównanie
Link do komentarza
  • Redakcja pinned i unpinned this W temacie

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...