Skocz do zawartości

Dom w żurawkach TERMO (archon)


DJMazi

Recommended Posts

Cytat

Złośnica ma gotowe schody. Oczekujesz, że po twoich uwagach je zerwie i zmieni?


Nie oczekuję niczego, napisałem swoją opnię. Twoja opinia jest taka że należy tylko i wyłącznie wszystko chwalić. Ja nie zgadzam się z taką opinią bo to prowadzi do stagnacji i wstecznictwa.
Może moja opinia kumuś się przyda, tak wiesz na przyszłość.
Dodatkowo przy wyrażaniu swojej opinii postanowiłaś mi naubliżać a to jest niegrzeczne i za to Cię nie lubię. icon_evil.gif :tease2:
Link do komentarza
I jeszcze w temacie: Dorcia23 super wasza żurawka !!! Powiedz mi czy coś kombinowałaś z wymiarami bo salon wydaje mi się bardzo przestronny. A mogłabyś wstawić jeszcze zdjęcie jadalni, tak żeby było widać okno? Czy przy takim ustawieniu stołu przejście do kuchni jest wystarczająco szerokie?
[/quote]


dziękuje:) wymiary są takie jak w projekcie. Przesuwałam trochu sciane miedzy łazienką a wejsciem pod schody, jest trochu więcej miejsca. Przejscie do kuchni szału nie robi 65 cm,icon_smile.gif teraz mam złożony stół ale ostatnio był ciągle na 180 i to nie zagracało salonu i też dostawałam się do kuchni hihi

szafka pod tv jest z przypadku jak i dywan icon_biggrin.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Wiesz co warzywko ty nic nie kminisz.
Takim jak TY wydaje się że moda to tylko jakiś wymysł i widzimisię jednego czy drugiego stylisty. Ludzie prymitywni tak mają niestety, tymczasem ta moda jest pochodną ludzkich osiągnięć, intelektualnych przemyśleń, wrażliwości estetycznych i kulturowego poznania, jest emanacją ludzkiego geniuszu. tongue.gif
Jasne że wszystko się zmienia i mody też. Ale czy znajdzie się ktoś inteligentny inaczej i powie że to wszystko syf i wsio idzie w złym kierunku ?. No jaaaaasne, zawsze się znajdzie. wink.gif
Po co na starcie w nowym domu stosować rozwiązania z minionej epoki, tym bardziej że można za te same pieniądze korzystać z wiedzy i doświadczenia współczesnych rozwiązań.
A ja będę teraz czekał jak za jakiś czas złośnica napisze mi - demo miałeś rację, już nie mogę patrzeć na te ciemne schody. icon_lol.gif



O dzięki ci zbawicielu naszych wnętrz icon_smile.gif cieszę się, że ci się podobaja moje schody icon_smile.gif , które de facto nie sa wenge a w kolorze ciemny orzech nawiązujący do okien
Wspaniale , że jesteś i chronisz nas przed nami samymi i naszymi gustami - strzezcie się zatem zwykli ludzie i architekci którzy nie macie pojecia jak urządzić włane m . Nie szukajcie inspiracji nigdzie jak tylko u "demo" a satysfakcja gwarantowana icon_smile.gif
Drogi "demo" mój dom wygląda tak jak chciałam i raczej nie sadze żebys doczekał się słów ode mnie że miałes rację .Jednak obiecuję ,że gdyby okazało się, że znasz mnie lepiej niż ja sama na pewno do ciebie napiszę.
A tymczasem jak już jesteś taką wyrocznią w sprawie urządzania to może pochwalisz się swoimi wnętrzami ? Myslę, że wszyscy chętnie popatrzą
Pozdrawiam
MM
Link do komentarza
Cytat

Twoje wnetrza też są piękne i fajnie pomyślane icon_smile.gif aż miło popatrzeć w jak różny sposób można urządzić tą samą przestrzeń. Okna połaciowe też sie u nas brudzą a mamy wszystkie jak w projekcie ale jakoś to chyba przeżyję icon_smile.gif choć zastanawiaja mnie te Twoje kontakty bo to faktycznie dość ciekawe zjawisko hihihi icon_smile.gif
Jeśli chodzi o mozaikę to nie wiem z której łazienki. Na dole w czarno białej cała kolekcja to tubądzin vampa włącznie z mozaiką w piksele a łazienka górna szara to kolekcja tubadzin graphit . Mozaika szklana ( lustereczka) natomiast jest z innej bajki . Sprzedaja ją rózne sklepy pod różnymi nazwami. Nam udało się zamówić w leroy merlin ( tam wyszła najkorzystniejsza cena 39 zł/szt - w innych cenili sie do 89,90 zł/szt)) i przyjechała do nas z Azji icon_smile.gif , 6 tygodni czekalismy na nasze 40 szt.
Co do narożnika to też mieliśmy problem. Wszystkie, które nam się podobały były dużo za duże icon_smile.gif ale w końcu trafiłam na taki jaki chciałam.
obejście wokół domu macie już zrobione? jesli tak to poproszę o zdjęcia icon_smile.gif my zaczęliśmy i obecnie jest chodnik zrobiony niestety na podjazd do garażu i ogrodzenie z przodu nie pozwala pogoda bo ciągle pada. Ale może się jeszcze uda w tym roku icon_smile.gif
Nas tez czekaja pierwsze święta icon_smile.gif - i wierzę, że będą magiczne czego i Tobie oczywiście życzę icon_smile.gif



U nas tablica jest w garażu na ścianie ze spiżarnia ( pomieszczenie pod schodami)



też mam tablice pod schodami...
pixele są piękne marzyła mi się biała łązienka cała z nich ale niestety cena zrobiła swoje:/ ale dziekuje za namiary na mozaikę szklanąicon_smile.gif mamy pół ogrodzenia bo ciągle sie zastanawiamy jaką bramę i furtkę...
nie mamy jeszcze chodnika ani podjazdu już nie mówie o tarasie:D tylko schody wejsciowe ale zawsze szufelka błota mniej icon_biggrin.gif
Wesolutkich świąt icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

O dzięki ci zbawicielu naszych wnętrz


Taki ekumeniczny klimat, całkiem obcy dla mojego postrzegania rzeczywistości.

Cytat

- strzezcie się zatem zwykli ludzie i architekci którzy nie macie pojecia jak urządzić włane m .


nie uwierzę nigdy że jakiś architekt kazał Ci pomalować te schody na taki kolor. Mamy bardzo dobrych architektów i dużo zwykłych ludzi o kiepskich gustach.

Cytat

Jednak obiecuję ,że gdyby okazało się, że znasz mnie lepiej niż ja sama na pewno do ciebie napiszę.


będę więc czekał bo wiem że mam rację

Cytat

A tymczasem jak już jesteś taką wyrocznią w sprawie urządzania to może pochwalisz się swoimi wnętrzami ? Myslę, że wszyscy chętnie popatrzą


a to jest bardzo typowa zagrywkaa i moja odpowiedź jest taka że dla celów porównawczych chwalenie się moimi wnętrzami jest całkowicie pozbawione sensu, bo to wy się chwalicie - nie ja. Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Taki ekumeniczny klimat, całkiem obcy dla mojego postrzegania rzeczywistości.


nie uwierzę nigdy że jakiś architekt kazał Ci pomalować te schody na taki kolor. Mamy bardzo dobrych architektów i dużo zwykłych ludzi o kiepskich gustach.




będę więc czekał bo wiem że mam rację

Jak taki geniusz jesteś to prześledzić parę dobrych stron architektów to porozmawiamy. Oczywiście że to my się chwalimy bo cieszymy się tym co mamy. ŚLEDZĄC Twoje wypowiedzi widać tylko krytykę.Ot taki człowiek jestes. Szkoda czasu ma dyskusje z Tobą.


a to jest bardzo typowa zagrywkaa i moja odpowiedź jest taka że dla celów porównawczych chwalenie się moimi wnętrzami jest całkowicie pozbawione sensu, bo to wy się chwalicie - nie ja.



Doskonale zdajesz sobie sprawę że raczej nie masz się czym pochwalić. Ani dobrym wnętrzem ani inteligencja ani chociazby zwykła ludzka życzliwością. Sensem dla ciebie jest hejtowanie innych.
Tyle w temacie z Toba
Link do komentarza
Cytat

Ani dobrym wnętrzem ani inteligencja ani chociazby zwykła ludzka życzliwością. Sensem dla ciebie jest hejtowanie innych.


Ja naprawdę radzę tylko kierując się życzliwością, a Ty gdy brak Ci argumentów to zaczynasz obrażać.
Tym się różnimy, a ja ze zwykłej grzeczności nie wspomniałem o Twoim koszmarnym łóżku z burdelową pościelą. Bo co mnie to obchodzi, choć właśnie po tym widać jaki masz gust i upodobania. icon_cry.gif
Link do komentarza
Cytat

Ja naprawdę radzę tylko kierując się życzliwością, a Ty gdy brak Ci argumentów to zaczynasz obrażać.
Tym się różnimy, a ja ze zwykłej grzeczności nie wspomniałem o Twoim koszmarnym łóżku z burdelową pościelą. Bo co mnie to obchodzi, choć właśnie po tym widać jaki masz gust i upodobania. icon_cry.gif



Nie uważam żebym Cie obraziła bo nigdy tego nie robię ponieważ szanuje innych. Napisałam co myślę dokładnie tak jak Ty. Daruj więc już sobie te złośliwości i kasliwe uwagi bo wcale nie interesuje mnie Twoje zdanie.Patrząc powyżej to Ty ublizasz innym.Mój dom mój gust i upodobania. Nie znasz mnie więc nie oceniaj.
Link do komentarza
Panie i Panowie proszę takie rozterki są bez sensu...

Ludzie mają gusta i guściki, jedni lubią pączki a drudzy drożdżówki i z tego powodu mają się kłócić na forum ogólnym?

Nie zastanawiałem się jeszcze nad kolorami wewnątrz ale dzielnie z żoną oglądamy realizacje innych i część z niektórych rozwiązań pewnie sobie podpatrzymy a część odrzucimy. To jest wręcz naturalna kolej rzeczy tak samo jak żaden z tutaj nas obecnych nie buduje idealnej żurawki jak z projektu. Czemu się nie pokłócicie o to że ktoś ma dołożoną jeszcze jedną płatew przy samej kalenicy i dodatkowe jętki (widziałem kilka zdjęć temu - nie sądzę przy tym że to złe rozwiązanie)? W ogóle zauważyłem patrząc po zdjęciach że wielu z was w ogóle nie patrzy w projekt tylko zdaje się na wykonawców. Kłócicie się ludzie o drobiazgi, o gusta o których się nie dyskutuje a bardziej skupcie się może na kwestiach stricte budowlanych bo chyba po to funkcjonuje to forum by wymienić się doświadczeniami i udzielić komuś pomocy. W wielu kwestiach każdy z nas korzysta z pomocy na forach internetowych by rozwiązać jakiś problem, i zastanówcie się czy się miło czyta kilku stronicowe kłótnie które nie wnoszą nic do tematu tylko niepotrzebnie zajmują współużytkownikom czas.

Link do komentarza
Cytat

Panie i Panowie proszę takie rozterki są bez sensu...

Ludzie mają gusta i guściki, jedni lubią pączki a drudzy drożdżówki i z tego powodu mają się kłócić na forum ogólnym?

Nie zastanawiałem się jeszcze nad kolorami wewnątrz ale dzielnie z żoną oglądamy realizacje innych i część z niektórych rozwiązań pewnie sobie podpatrzymy a część odrzucimy. To jest wręcz naturalna kolej rzeczy tak samo jak żaden z tutaj nas obecnych nie buduje idealnej żurawki jak z projektu. Czemu się nie pokłócicie o to że ktoś ma dołożoną jeszcze jedną płatew przy samej kalenicy i dodatkowe jętki (widziałem kilka zdjęć temu - nie sądzę przy tym że to złe rozwiązanie)? W ogóle zauważyłem patrząc po zdjęciach że wielu z was w ogóle nie patrzy w projekt tylko zdaje się na wykonawców. Kłócicie się ludzie o drobiazgi, o gusta o których się nie dyskutuje a bardziej skupcie się może na kwestiach stricte budowlanych bo chyba po to funkcjonuje to forum by wymienić się doświadczeniami i udzielić komuś pomocy. W wielu kwestiach każdy z nas korzysta z pomocy na forach internetowych by rozwiązać jakiś problem, i zastanówcie się czy się miło czyta kilku stronicowe kłótnie które nie wnoszą nic do tematu tylko niepotrzebnie zajmują współużytkownikom czas.



No i właśnie o to chodzi. Po to jest to forum żeby dzielić się swoimi spostrzeżeniami wątpliwościami i wszystkim co dotyczy naszych żurawek. Zachęcam zatem do dzielenia się tutaj swoimi doświadczeniami i fotkami nie przejmując krytyka.


Link do komentarza
Cytat

No i właśnie o to chodzi. Po to jest to forum żeby dzielić się swoimi spostrzeżeniami wątpliwościami i wszystkim co dotyczy naszych żurawek. Zachęcam zatem do dzielenia się tutaj swoimi doświadczeniami i fotkami nie przejmując krytyka.



Tiaaaaa - i kto to mówi icon_lol.gif

Cytat

Doskonale zdajesz sobie sprawę że raczej nie masz się czym pochwalić. Ani dobrym wnętrzem ani inteligencja ani chociazby zwykła ludzka życzliwością. Sensem dla ciebie jest hejtowanie innych.
Tyle w temacie z Toba


Link do komentarza
Cytat

Panie i Panowie proszę takie rozterki są bez sensu...

Ludzie mają gusta i guściki, jedni lubią pączki a drudzy drożdżówki i z tego powodu mają się kłócić na forum ogólnym?


Bingo!
No bo nie ma to jak ktoś, kto montuje sobie w Polsce wiatrowskaz z chińskiego smoka (a nie naszego, polskiego kogucika), ustawia komuś styl urządzenia polskiego domu, tu: małej żurawki.
Mnie się podoba to, co zrobiliście. Podoba mi się Wasza radość tworzenia własnego gniazda.
Co do obcych, to wparowanie ze swoimi "buciorami", że coś nie jest "trendy", powinno mieć bardzo łagodny charakter (skoro już musi być).
Reasumując: dla jednego wiochą są schody w kolorze venge, a dla drugiego blaszany, chiński smok na podwórku.
Link do komentarza
Cytat

Demo, ja to chyba Ci banana założę na mój DB jak zacznę dochodzić do wykończeniówki icon_wink.gif icon_lol.gif


Myślę że nie będzie takiej potrzeby a urządzenie wnętrz u Złośnicy w sumie jest dość ładne za wyjątkiem kilku rzeczy, ale to wiadomo jak jest po przeprowadzce do nowego domu, nie wszystko od razu da się wymuskać na piko-belo.
Ja zwróciłem tylko uwagę na kolorystykę tych schodów, tym bardziej że przy niewielkim metrażu taki kolorek będzie potęgować wrażenie ciasnoty. O stronie estetycznej już wspominałem, mnie samemu też kiedyś podobał się ten kolor i wszystkie boazerie sufitowe miałem w dość ciemnym kolorze. Ale kiedy to było !!, dobrych 30 lat temu.
Dziś po boazeriach dawno nie ma śladu, a ciemne schody drewniane ażurowe z grubych bali, wspartych na dwóch grzbietach dalej straszą swoim ciemnym kolorkiem. Choć nie tak ciemnym jak u Złośnicy.
Patrzę na nie i zastanawiam się czy nie prościej będzie zamiast szlifowania ich, wypieprzyć całość i zrobić nowe, ładne - jasne.
Gdyby więc Złośnica pisząc o frustracjach, miała na myśli ten typ, to trafiła by w dychę. Ale dobrze wiem że jej chodziło o coś całkiem innego.
Nie ma się co obrażać na krytykę z mojej strony, bo nie jest wyrazem złośliwości czy zazdrości. Jak widać krytyka moja była raczej pochodną własnych błędów, które z czasem zostały częściowo naprawione. Dawno to było, takie były wzorce i tendencje, albo raczej brak dostępu do postępu. icon_lol.gif
Celowo nie piszę że "mody" bo to jednak cokolwiek innego.


Cytat

Bingo!


Mijam cię brachu jak stare ....., więc lepiej się zamknij. icon_evil.gif Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Myślę że nie będzie takiej potrzeby a urządzenie wnętrz u Złośnicy w sumie jest dość ładne za wyjątkiem kilku rzeczy, ale to wiadomo jak jest po przeprowadzce do nowego domu, nie wszystko od razu da się wymuskać na piko-belo.
Ja zwróciłem tylko uwagę na kolorystykę tych schodów, tym bardziej że przy niewielkim metrażu taki kolorek będzie potęgować wrażenie ciasnoty. O stronie estetycznej już wspominałem, mnie samemu też kiedyś podobał się ten kolor i wszystkie boazerie sufitowe miałem w dość ciemnym kolorze. Ale kiedy to było !!, dobrych 30 lat temu.
Dziś po boazeriach dawno nie ma śladu, a ciemne schody drewniane ażurowe z grubych bali, wspartych na dwóch grzbietach dalej straszą swoim ciemnym kolorkiem. Choć nie tak ciemnym jak u Złośnicy.
Patrzę na nie i zastanawiam się czy nie prościej będzie zamiast szlifowania ich, wypieprzyć całość i zrobić nowe, ładne - jasne.


Nie potrafiłeś tak napisać od razu, stylisto...
Link do komentarza
Cytat

Nie potrafiłeś tak napisać od razu, stylisto...


Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale wydaje mi się że taki mały domek jak żurawka, żeby wyglądać przestrzennie, powinien być urządzony w jasnych kolorach. Ja mam takie plany dotyczące wykończenia - jasne kolory ścian i jasne drewnopoodobne podłogi itp.
Link do komentarza
Cytat

a to jest bardzo typowa zagrywkaa i moja odpowiedź jest taka że dla celów porównawczych chwalenie się moimi wnętrzami jest całkowicie pozbawione sensu, bo to wy się chwalicie - nie ja.



Hahaha:D To mi się najbardziej podobało z całej dyskusji. Innych to się łatwo krytykuje, anonimowo na internecie a samemu poddać się ocenie już ciężko. I ta chłopska filozofia do tego....
Jesteś człowieku bezczelny, niekulturalny, psujesz atmosferę na forum i zastanawiam się czy jest tutaj jakiś moderator. Ludzie są na tyle życzliwi, że zamieszczają prywatne zdjęcia żeby można było podglądnąć jak wygląda gotowy dom, a ty nie potrafisz tego uszanować. Podobnie jak uszanować czyjegoś prawa do własnego gustu. Niewolniku mody - za 5 lat twoje wnętrza będą do wymiany bo trendy mają to do siebie, że okresowo się zmieniają. Jesteś tak zarozumiały, że też jestem ciekawa jak to stylowo urządziłeś swój dom, czy np. w ogóle było cię stać żeby wszystko pokończyć. I te uwagi o pościeli... poniżej wszelkiej krytyki, moim zdaniem zasługują na reakcję administratora forum.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam, mam pytanie do Żurawkowiczów - pod kątem wygody użytkowania jakie rozmieszczenie sprzetów polecilibyscie w kuchni? Jakie rozmieszczenie Wam się sprawdziło a co byscie pozmieniali?
A drugie pytanie odnosnie łazienki na górze - czy ktos zostawił sobie jak w projekcie tą pralnio/suszarnie i czy w takim wypadku w czesci lazienkowej zmiescil się Wam prysznic i wanna?
Z góry dziękuje za odpowiedzi ;)
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam, mam pytanie do Żurawkowiczów - pod kątem wygody użytkowania jakie rozmieszczenie sprzetów polecilibyscie w kuchni? Jakie rozmieszczenie Wam się sprawdziło a co byscie pozmieniali?
A drugie pytanie odnosnie łazienki na górze - czy ktos zostawił sobie jak w projekcie tą pralnio/suszarnie i czy w takim wypadku w czesci lazienkowej zmiescil się Wam prysznic i wanna?
Z góry dziękuje za odpowiedzi ;)
Pozdrawiam




Odnośnie łazienki na górze - zrezygnowaliśmy całkowicie z pralnio-suszarni. Pralka będzie umieszczona w kotłowni, gdyż mamy piec gazowy. Łazienka w ten sposób jest bardzo przestronna i bez problemu wszystko się zmieści. Edytowano przez Marecki666 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

WItam,
jestem zainteresowany kupnem projektu domu w żurawkach, czy ktoś z Państwa mógłby udostępnić kosztorys domu? lub buduje dom w Wielkopolsce celem obejrzenia budowy?

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuje,
mój e mail: pawelstaskowski@wp.pl



Witam.

Buduje w okolicach Nowego Tomyśla (zachód wielkopolski) jak chcesz to zapraszam. Nie dawno polożyliśmy dach i opapowaliśmy.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam
Proszę powiedzcie, czy do tarasowego okna 270x230 mm jest problem z roletą zewnętrzną, ponieważ my bardzo przerabiamy żurawkę (projektujemy od nowa z architektem) - stanęliśmy na wymiarach okien. Byłam u dwóch producentów okien i u jednego mi powiedzieli, że nie zrobią w całości tylko dzieloną na 2/3 i 1/3 - a nam się nie podoba dzielona.

Chcemy też okna panoramiczne ok 180x120 cm i też jest problem, bo za duże i nie będzie otwierane tylko uchylane - ma ktoś z Was już takie (czy nie denerwuje podczas mycia) nie wiem czy po czasie nie będę się denerwowała przy myciu. Takie ma być w kuchni i jedno w gościnnym, ponieważ tam gdzie w projekcie jest garaż my mamy kuchnię, a garaż w piwnicy, tam gdzie narożne okno będzie duży salon.
Jaką macie odległość od podłogi do parapetu?
Link do komentarza
Cytat

bipop28 bardzo przytulna Wasza żurawka icon_smile.gif Miło popatrzeć jak może wyglądać. A jest tak jak w projekcie czy poszerzaliście ją?

Nasza żurawka z zewnątrz tak się prezentuje


DZIĘKUJE icon_smile.gif Inso NIE NASZA ŻURAWKA NIE BYŁA POSZERZANA TYLKO TROCH ZMODYFIKOWANA W ŚRODKU ( NP . ŚCIANKA PRZY SCHODACH KTÓRA ZASŁANIAŁA DRZWI DO GARAŻU ZOSTAŁA SKRÓCONA , BRAK KOMINKA BĘDZIE BIO KOMINEK )
POZDRAWIAM I ŻYCZE CIERPLIWOŚCI DO "" FACHOWCÓW"" icon_smile.gif

Cytat

Ładne macie żurawki my jesteśmy na początku.


Dzięki icon_smile.gif powodzenia z twoją żurawką icon_smile.gif Edytowano przez bipop28 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • Redakcja pinned i unpinned this W temacie

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • I was really itching to fix it some wager some monied on some sports matches that are happening right now. I wanted to disillusion admit you guys recall that I did spot what I weigh to be the kindest plat in the USA. If you poverty to confound in on the spirit, authenticate it out-moded: [url=https://pokeronline.guru/online-gambling/]real online gambling[/url]
    • A ja się zastanawiał czemu czuć dym jak sąsiad pali i to dwa piętra niżej albo czemu tak czuć smażone nie moje 🤣 Jak widać dodatkowe otwory kanału wentylacyjnego 😁   Jak to zrobić dobrze ? Ponownie pakuł napchać i zapianować?
    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...