Skocz do zawartości

Dom w żurawkach TERMO (archon)


DJMazi

Recommended Posts

Cytat

Te ciemne brązy w zestawieniu z białym, no katastrofa !!.



Moim zdaniem o gustach się nie rozmawia, jeżeli komuś się tak podoba to czemu ma sobie tak nie zrobić?
Sama jakość wykonania po zdjęciach widać że jest bardzo dobrze i można być zadowolonym.

Sam jestem na etapie budowy murów i martwię się czy zdążę przed zimą zamknąć stan surowy :/
Wszystko przez urzędasy bo straciłem na załatwianie papierów ponad pół roku...

Koszty jak na razie u mnie:
Projekt - 2 070
Adaptacja - 2 200
Geodeta - 600
Ogrodzenie tym.- 600
Roboty ziemne - 2 800 (w tym koparka, tyczenie)
Fundamenty - 6 000
Izolacja fund. - 8 000 (w tym chudziak)
Podkłady - 2 000
Zbrojenie - 1 600
Łącznie do Stanu 0 - 25 870
-----------------------------------
Ściany nadziemia:
Silka Ytong - 18 000
Strop kanałowy- 7 000
-----------------------------------
Robocizna - 12 000 (do tej pory) Edytowano przez WaletPL (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Moim zdaniem o gustach się nie rozmawia, jeżeli komuś się tak podoba to czemu ma sobie tak nie zrobić?


Kolego nie piszę o guście tej Pani lecz o tym że te kontrasty bieli z ciemnymi brązami to dawno przebrzmiała elegancja i nie wygląda ładnie. A pani se może zestawiać kolorki jak kce, mam to gdzieś. icon_evil.gif Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Moim zdaniem o gustach się nie rozmawia, jeżeli komuś się tak podoba to czemu ma sobie tak nie zrobić?
Sama jakość wykonania po zdjęciach widać że jest bardzo dobrze i można być zadowolonym.

Sam jestem na etapie budowy murów i martwię się czy zdążę przed zimą zamknąć stan surowy :/
Wszystko przez urzędasy bo straciłem na załatwianie papierów ponad pół roku...

Koszty jak na razie u mnie:
Projekt - 2 070
Adaptacja - 2 200
Geodeta - 600
Ogrodzenie tym.- 600
Roboty ziemne - 2 800 (w tym koparka, tyczenie)
Fundamenty - 6 000
Izolacja fund. - 8 000 (w tym chudziak)
Podkłady - 2 000
Zbrojenie - 1 600
Łącznie do Stanu 0 - 25 870
-----------------------------------
Ściany nadziemia:
Silka Ytong - 18 000
Strop kanałowy- 7 000
-----------------------------------
Robocizna - 12 000 (do tej pory)



Ściany nadziemia:
Silka Ytong - 18 000 w tym scianki dzialowe?
Strop kanałowy- 7 000 z transportem i dzwigiem?
Link do komentarza
Witam szanownych forumowiczów.
Jestem na etapie kończenia murów parteru i przymierzam się do stropu.
U mnie koszta wyglądały z grubsza tak :

1.Projekt + adaptacja + załatwienie wszystkich dokumentów przed rozpoczęciem budowy, mapki, geodeci ~6.000zł
2.Fundament na gotowo tj. ocieplony 10 styro, wylana płyta 12 cm na całosci, narzędzia których nie powinienem wliczać, kanalizacja, itd.~19.000zł
3.Ściany nośne + ściany działowe (murowałem od razu) + zaprawa + nadproża (materiał na parter, NIE poddasze) wszystko z Leiera ~7.000zł

4. Wycena stropu, bo nie mam jeszcze zakupionego materiału.
Belki teriva + pustaki 3.900zł do tego będzie okolo 5m3 betonu tj. 1.000zł oraz stal nie wiem ile będzie mnie kosztowała.


Dokładnie rozpisane mam to w exelu. Są to cany meteriału + transportu ponieważ wszystkie prace wykonuje samodzielnie.

pozdrawiam z okolic Bielska-Białej icon_smile.gif
Link do komentarza
Jak rozwiązaliście kwestię pionu kanalizacyjnego (odpowietrzającego) zaznaczonego w projekcie jako K3? Chodzi mi o jego przebieg, o ile na parterze można go ładnie ukryć w narożniku wiatrołapu, o tyle nie bardzo mam pomysł co z nim u góry? Wychodzi w środku ściany górnego pokoju i nie bardzo mam pomysł jak go tam ładnie później ukryć? W ścianę ciężko go wpuścić gdyż jest wieniec, położyć go na ścianie to będzie wystawał ponad tynk?
A może w ogóle tego pionu nie robiliście?
Link do komentarza
Cytat

A mostki termiczne po co zrobiono w szczytach ?



Obecnie tego nie widać na zdjęciu ale, postaram się wsunąć na etapie robienia elewacji styropian ok 3 cm w lukę pomiędzy szczyt a membranę. Nie jest to dużo, ale przy szczytach z solbetu, mostek będzie raczej ograniczony. Beton komórkowy jest stosunkowo ciepłym materiałem w porównani do żelbetonu. Możliwości wystąpienia mostków w tym domku jest jeszcze kilka:) Ale zimy są coraz łagodniejsze, więc chyba nie będzie tak źle?icon_smile.gif

Teraz czeka mnie wybór i montaż okien...
Link do komentarza
Cytat

Witam,
potrzebuję kosztorysu budowlanego na dom w Żurawkach do ubiegania się o przyznanie kredytu na budowę domu. Będę bardzo wdzięczny za udzielenie wszelkich informacji.


Banki udostępniają wzory kosztorysów na budowę domu, jeśli udostępni się im informacje np. o powierzchni, podpiwniczeniu, garażu itp.
Link do komentarza
Cytat

Witam.
Jesteśmy z mężem zainteresowani projektem domu w żurawkach. Czy byłaby możliwość zobaczenia domu - na jakim etapie jesteście?



My również jesteśmy zainteresowani i szukamy kogoś kto już swój domek ma żeby móc go obejrzeć. Na razie niestety znalazłam tylko kilka zdjęć tu http://archon.pl/projekty-domow-forum-temat/9734?page=3 Jakbyście mieli coś więcej to chetnie zobacze
Link do komentarza
Cytat

My również jesteśmy zainteresowani i szukamy kogoś kto już swój domek ma żeby móc go obejrzeć. Na razie niestety znalazłam tylko kilka zdjęć tu http://archon.pl/projekty-domow-forum-temat/9734?page=3 Jakbyście mieli coś więcej to chetnie zobacze



Buduje Żurawkę 100km od Bolesławca (pod Wrocławiem), jak jesteście zainteresowani mogę pokazać (obecnie stan surowy z dachem). Co do zdjęć to jest ich bardzo dużo w na tym forum (przejrzyj poprzednie strony), wujek google też sporo ich posiada ;)


Cytat

Witam,
potrzebuję kosztorysu budowlanego na dom w Żurawkach do ubiegania się o przyznanie kredytu na budowę domu. Będę bardzo wdzięczny za udzielenie wszelkich informacji.



Kosztorys jest zależny od kilku czynników:
1) w jakim banku bierzesz kredyt - każdy bank może mieć inne pozycje kosztorysu, niektóre bardziej szczegółowe inne zbiorczo
2) kwoty kredytu o jaką się starasz - kosztorys w większości przypadków dostosowuje się do kwoty, a nie odwrotnie. Tu ważne jest też to że banki mają swoje minima budowlane za m2 i jeżeli starasz się o kredyt na całość nie możesz wziąć mniej niż ilość_m2_domu x minimum_bankowe
3) transz na jakie chcesz podzielić kredyt - dobrze jest tak dopasować kosztorys aby wychodziły Ci pożądane kwoty po zakończeniu poszczególnych etapów budowy, po których będziesz chciał wziąć kolejne transze (choć w moim przypadku się nie sprawdziło, bo bank stwierdził że wie lepiej ile chcę transz i w jakich wysokościach :/)
Ja swój kosztorys zrobiłem sam, nie mając większego pojęcia o budowlance i faktycznych kosztach poszczególnych etapów. Całość robiłem tak aby mi się zgadzało to co opisałem powyżej i na dwa banki w których się starałem o kredyt obydwa nie miały do kosztorysu żadnych zastrzeżeń.
Link do komentarza
Cytat

Buduje Żurawkę 100km od Bolesławca (pod Wrocławiem), jak jesteście zainteresowani mogę pokazać (obecnie stan surowy z dachem). Co do zdjęć to jest ich bardzo dużo w na tym forum (przejrzyj poprzednie strony), wujek google też sporo ich posiada ;)




Kosztorys jest zależny od kilku czynników:
1) w jakim banku bierzesz kredyt - każdy bank może mieć inne pozycje kosztorysu, niektóre bardziej szczegółowe inne zbiorczo
2) kwoty kredytu o jaką się starasz - kosztorys w większości przypadków dostosowuje się do kwoty, a nie odwrotnie. Tu ważne jest też to że banki mają swoje minima budowlane za m2 i jeżeli starasz się o kredyt na całość nie możesz wziąć mniej niż ilość_m2_domu x minimum_bankowe
3) transz na jakie chcesz podzielić kredyt - dobrze jest tak dopasować kosztorys aby wychodziły Ci pożądane kwoty po zakończeniu poszczególnych etapów budowy, po których będziesz chciał wziąć kolejne transze (choć w moim przypadku się nie sprawdziło, bo bank stwierdził że wie lepiej ile chcę transz i w jakich wysokościach :/)
Ja swój kosztorys zrobiłem sam, nie mając większego pojęcia o budowlance i faktycznych kosztach poszczególnych etapów. Całość robiłem tak aby mi się zgadzało to co opisałem powyżej i na dwa banki w których się starałem o kredyt obydwa nie miały do kosztorysu żadnych zastrzeżeń.



Ok, proszę o podanie kwoty brutto z robocizną:
-stan zerowy
-stan surowy zamknięty
-stan wykończeniowy zewnętrzny i wewnętrzny
-instalacje
dziękuję za pomoc.
Link do komentarza
Cytat

Ok, proszę o podanie kwoty brutto z robocizną:
-stan zerowy
-stan surowy zamknięty
-stan wykończeniowy zewnętrzny i wewnętrzny
-instalacje
dziękuję za pomoc.



Jak staraliśmy się o kredyt w PKO
otrzymaliśmy pustą tabelkę z poszczególnymi etapami
taki uproszczony kosztorys
podawaliśmy ceny oraz % udział
poszczególne koszty wpisywaliśmy orientacyjnie "pi razy drzwi"
najważniejsze aby końcowa kwota była nie mniejsza niż stawna m2 narzucona przez bank x m2
oczywiście łączna kwota kosztorysu musi zawierać ewentualny wkład własny

tekst kopiowany na szybko z excela więc trochę się rozjechał

roboty ziemne 6 000 zł 2,31%
fundamenty 23 000 zł 8,85%
izolacjie przeciwwilgociowe 8 000 zł 3,08%
ściany konstrukcyjne 17 000 zł 6,54%
stropy 12 000 zł 4,62%
schody 8 000 zł 3,08%
dach - konstrukcja 20 000 zł 7,69%
dach - pokrycie 24 000 zł 9,23%
obróbki blacharskie 5 000 zł 1,92%
ściany działowe 8 000 zł 3,08%
stolarka okienna 25 000 zł 9,62%
stolarka drzwiowa 10 000 zł 3,85%
tynki wewnętrzne 10 000 zł 3,85%
elewacje 22 000 zł 8,46%
podłoże i posadzki 10 000 zł 3,85%
roboty malarskie 5 000 zł 1,92%
instalacja elektryczna 12 000 zł 4,62%
instalacja wod-kan 8 000 zł 3,08%
instalacja C.O. 17 000 zł 6,54%
przyłącza techniczne 10 000 zł 3,85%
razem 260 000 zł 100,00%
Link do komentarza
Cytat

Jak staraliśmy się o kredyt w PKO
otrzymaliśmy pustą tabelkę z poszczególnymi etapami
taki uproszczony kosztorys
podawaliśmy ceny oraz % udział
poszczególne koszty wpisywaliśmy orientacyjnie "pi razy drzwi"
najważniejsze aby końcowa kwota była nie mniejsza niż stawna m2 narzucona przez bank x m2
oczywiście łączna kwota kosztorysu musi zawierać ewentualny wkład własny

tekst kopiowany na szybko z excela więc trochę się rozjechał

roboty ziemne 6 000 zł 2,31%
fundamenty 23 000 zł 8,85%
izolacjie przeciwwilgociowe 8 000 zł 3,08%
ściany konstrukcyjne 17 000 zł 6,54%
stropy 12 000 zł 4,62%
schody 8 000 zł 3,08%
dach - konstrukcja 20 000 zł 7,69%
dach - pokrycie 24 000 zł 9,23%
obróbki blacharskie 5 000 zł 1,92%
ściany działowe 8 000 zł 3,08%
stolarka okienna 25 000 zł 9,62%
stolarka drzwiowa 10 000 zł 3,85%
tynki wewnętrzne 10 000 zł 3,85%
elewacje 22 000 zł 8,46%
podłoże i posadzki 10 000 zł 3,85%
roboty malarskie 5 000 zł 1,92%
instalacja elektryczna 12 000 zł 4,62%
instalacja wod-kan 8 000 zł 3,08%
instalacja C.O. 17 000 zł 6,54%
przyłącza techniczne 10 000 zł 3,85%
razem 260 000 zł 100,00%



Witam
I zmieściłeś się w tej kwocie z budową?
Link do komentarza
Cytat

Witam
I zmieściłeś się w tej kwocie z budową?



wymagany przez bank kosztorys to jest w sumie kosztorys na stan deweloperski
ogólnie kosztorys był robiony "z górką" rzeczywista kwota wyszła o około 30.000zł niższa
obecnie po zakończeniu wszystkich etapów z kosztorysu mogę stwierdzić, że niektóre kwoty poszczególnych etapów były przesadzone a inne nie do szacowane
Link do komentarza
Cytat

wymagany przez bank kosztorys to jest w sumie kosztorys na stan deweloperski
ogólnie kosztorys był robiony "z górką" rzeczywista kwota wyszła o około 30.000zł niższa
obecnie po zakończeniu wszystkich etapów z kosztorysu mogę stwierdzić, że niektóre kwoty poszczególnych etapów były przesadzone a inne nie do szacowane








proszę o odpowiedź jaki projekt żurawki był wykorzystany do budowy domu w powyższych kosztach?

Cytat

proszę o odpowiedź jaki projekt żurawki był wykorzystany do budowy domu w powyższych kosztach?


Link do komentarza
Cytat

proszę o odpowiedź jaki projekt żurawki był wykorzystany do budowy domu w powyższych kosztach?



dom w żurawkach termo ver.2
z tym, że wprowadziliśmy kilka zmian, o których już pisałem na tym forum
te najistotniejsze to:
powiększyliśmy dom od strony garażu o 80cm, co dało powierzchnię użytkową 130,6m2(z garażem i kotłownią) natomiast bez garażu i kotłowni to jakieś 102,8m2
zrezygnowaliśmy też z 3 okien połaciowych, w garażu zostawiliśmy tylko jedno okno, natomiast w kotłowni zamiast okna zrobiliśmy drzwi, schody wewnętrzne drewniane zamiast betonowych

jeśli chodzi o technologie budowy to:
pustaki solbet, strop teriva, kominy systemowe schiedel, dachówka ceramiczna nelskamp f12, okna trzyszybowe profile decco 8 komorowe
Link do komentarza
Cytat

My również jesteśmy zainteresowani i szukamy kogoś kto już swój domek ma żeby móc go obejrzeć. Na razie niestety znalazłam tylko kilka zdjęć tu http://archon.pl/projekty-domow-forum-temat/9734?page=3 Jakbyście mieli coś więcej to chetnie zobacze



My jesteśmy wybudowani w Osieczowie. Robimy teraz elektrykę. Mamy Żurawkę z piwnicą. Wiem też że taki domek jest w Dobrej. Żurawkowiczów przybywa.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Pytanie do Damiana.
Zastanawia mnie czy pokoje na podaszu będą miały odpowiednią ilość światła bez okien dachowych? Jakie są wymiary okien balkonowych do metrażu pokoi?
W moim przypadku pokój nad garażem ma 12m2 okno balkonowe 80/205 a dachowe 78/120. A pokoje nad kuchniom i salonem mają po 10m2 a okna balkonowe 80/205 a dachowe 78/120. Zastanawiam się czy rezygnować z okien dachowych? Może ktoś się wypowie na ten temat?
Link do komentarza
Cytat

Pytanie do Damiana.
Zastanawia mnie czy pokoje na podaszu będą miały odpowiednią ilość światła bez okien dachowych? Jakie są wymiary okien balkonowych do metrażu pokoi?
W moim przypadku pokój nad garażem ma 12m2 okno balkonowe 80/205 a dachowe 78/120. A pokoje nad kuchniom i salonem mają po 10m2 a okna balkonowe 80/205 a dachowe 78/120. Zastanawiam się czy rezygnować z okien dachowych? Może ktoś się wypowie na ten temat?


My także zrezygnowaliśmy z okien dachowych, ale znacząco powiększyliśmy powierzchnię okien na ścianach bocznych (trzy drzwi balkonowe od strony sypialni i maksymalnie powiększone okna w pokojach po drugiej stronie. I już widać, że nie będzie tak jasno jak na dole (jesteśmy przed tynkami).

Na pewno z oknami dachowymi jest więcej światła, ale wszyscy znani mi ich użytkownicy na nie narzekają. Zbyt grzeje latem, zbyt dużo zimna w zimie, problem z dociepleniem dachu przy oknach, problem z ich myciem i odśnieżaniem. I są znacznie droższe...
Link do komentarza
Cytat

Kalmar
Wszystko na to wskazuje że będzie kolejna wyprawa do projektanta. Można wiedzieć wymiary tych okien balkonowych i pomieszczeń im przypadających.



Jeśli przejrzysz forum, znajdziesz informację o tym, że ktoś powołuje się na przepisy, z których wynika, ze zmiana wielkości okien i ich rozmieszczenia nie wymaga akceptacji przez architekta. Jeśli się do niego zwrócisz, na pewno to zrobi, ale taniej będzie tego nie robić.

Wymiary pomieszczeń mamy takie jak podaje archon, gdyż ich nie powiększaliśmy. Od strony sypialni mamy potrójne drzwi balkonowe (240/220, czyli 3x80/220) a w pokojach po drugiej stronie (100/220). W łazience na górze zrobiliśmy lukarnę (na stronie 26 forum jest zdjęcie) i w ten sposób nie mamy żadnych okien dachowych.
Link do komentarza
Cytat

Pytanie do Damiana.
Zastanawia mnie czy pokoje na podaszu będą miały odpowiednią ilość światła bez okien dachowych? Jakie są wymiary okien balkonowych do metrażu pokoi?
W moim przypadku pokój nad garażem ma 12m2 okno balkonowe 80/205 a dachowe 78/120. A pokoje nad kuchniom i salonem mają po 10m2 a okna balkonowe 80/205 a dachowe 78/120. Zastanawiam się czy rezygnować z okien dachowych? Może ktoś się wypowie na ten temat?



Buduję wersję TERMO wymiary okien na poddaszu w ścianach szczytowych zgodnie z projektem: 1x 180/230 i 2x 110/220.
U mnie jest tylko jedno okno dachowe w łazience, która jest połączona z pralnią (nie ma części ścianki działowej). Uważam, że o decyzji powinien decydować układ domu na działce, u nas pokoje nad salonem są oświetlane w ciągu dnia bardzo dobrze, natomiast pokój nad garażem (od strony północnej) jest ciemniejszy, jednak w tym wypadku niewiele pomogłoby również okno dachowe. Na poddaszu są sypialne, więc uznaliśmy że tak jest dobrze. Natomiast cały parter jest super jasny w tym domku i nie wyobrażam sobie np. zmniejszenia okna "panoramicznego".
Link do komentarza
Cytat

Planujemy z mężem budowę domu w Żurawkach, obecnie jesteśmy na etapie geodety, projektu i pozwolenia na budowę. Czy ktoś buduje Żurawkę w okolicach Bielska-Białej, chcielibyśmy zobaczyć jak wygląda domek w rzeczywistości




Witam. Budujemy Żurawkę z narzeczoną w okolicach Bielska, dokładniej w Mazańcowicach. Jestśmy na etapie przed stropem. Zapraszamy do obejrzenia.
Link do komentarza
Cytat

Hej żurawkowicze. Mam pytanie, na jakiej wysokości zaczyna się okno kuchenne od poziomu chudziaka? Ile macie styro w wylewce i ogólnie ile wylewki? Nie było problemu z meblami kuchennymi? Mam obawy że okno będzie za nisko



To zależy czy parapet chcesz mieć na wysokości blatu czy wyżej. W projekcie jest tak, że parapet wypada na wysokości standardowego blatu (można to zobaczyć na wizualizacjach projektu).
Link do komentarza
Cytat

To zależy czy parapet chcesz mieć na wysokości blatu czy wyżej. W projekcie jest tak, że parapet wypada na wysokości standardowego blatu (można to zobaczyć na wizualizacjach projektu).


Najlepiej jakby blat i parapet były jedną płaszczyzną. W projekcie jest 15 cm styropianu i 7 cm wylewki. wysokość mebli z blatem to ok 85 cm, do tego płytki klej jakieś 1,5 cm to razem ok 108 cm... A tyle to ja chyba nie mam... Ściana pod oknem to 4 pustaki z porothermu
Link do komentarza
Cytat

Witam.
Ja dałem około 4,5 pustaka z dwóch względów.
Wolę jak parapet jest wyżej.
Będę dawał okładzinę na elewacji, Jeżeli chcemy zachować linię okna panoramicznego to zostaje nam 1 pustak pod oknem narożnym, minus parapet zachodzący (blaszany) zabiera nam jeszcze jakiś 3 cm.



Paqwell jaki to jest kolor okien i ile macie szyb? Ładnie wyglądają w połączeniu z ciemnym dachem, my mamy dach koloru czarnego i wahamy się z wyborem koloru okien oraz ilością szyb. Mamy wstępną wycenę na okna 3 szybowe z okleiną kolor z zewnątrz, 7 lat gwarancji 12,7 tyś zł. Jednak jest problem z oknem panoramicznym, ze względu na wymiar okna zaproponowano nam szyby grubsze przez co okno będzie ciemniejsze... Trochę mnie to zaniepokoiło. Ile płaciliście za swoje okna?
Link do komentarza
Cytat

Paqwell jaki to jest kolor okien i ile macie szyb? Ładnie wyglądają w połączeniu z ciemnym dachem, my mamy dach koloru czarnego i wahamy się z wyborem koloru okien oraz ilością szyb. Mamy wstępną wycenę na okna 3 szybowe z okleiną kolor z zewnątrz, 7 lat gwarancji 12,7 tyś zł. Jednak jest problem z oknem panoramicznym, ze względu na wymiar okna zaproponowano nam szyby grubsze przez co okno będzie ciemniejsze... Trochę mnie to zaniepokoiło. Ile płaciliście za swoje okna?




Wiatam
Oknoplast Winergetic Premium (3 szyby) okolo 14 tyś. RAL 7016.05 (antracyt), kolor jest z dwóch stron.
Link do komentarza
Cytat

Jestem na etapie wyboru rolet zewnętrznych, jakie są wasze doświadczenia w tym temacie,czy macie wszysckie rolety elektryczne czy tez ręczne, a jesli elektryczne to na jakich silnikach i jak się wam sprawują? Czy na drzwiach tarasowych montuje się jedną czy dwie rolety i ile silników ją obsługuje?


Na te pytania mogę odpowiedzieć jedynie częściowo: wybraliśmy rolety elektryczne, ponieważ nasz znajomy, który je montuje i serwisuje powiedział, że wbrew pozorom rzadziej się psują. Podobno ręczne często wypadają użytkownikom i w ten sposób ulegają uszkodzeniu. Jest jakaś niewielka różnica w cenie na korzyść rolet ręcznych.

Cytat

Paqwell jaki to jest kolor okien i ile macie szyb? Ładnie wyglądają w połączeniu z ciemnym dachem, my mamy dach koloru czarnego i wahamy się z wyborem koloru okien oraz ilością szyb. Mamy wstępną wycenę na okna 3 szybowe z okleiną kolor z zewnątrz, 7 lat gwarancji 12,7 tyś zł. Jednak jest problem z oknem panoramicznym, ze względu na wymiar okna zaproponowano nam szyby grubsze przez co okno będzie ciemniejsze... Trochę mnie to zaniepokoiło. Ile płaciliście za swoje okna?


Powiedziano nam, jak zamawialiśmy okna, że szyba w oknie panoramicznym będzie musiała być grubsza, ze względu na jej wielkość, niezależnie od producenta i rodzaju profili.

Cytat

Paqwell jaki to jest kolor okien i ile macie szyb? Ładnie wyglądają w połączeniu z ciemnym dachem, my mamy dach koloru czarnego i wahamy się z wyborem koloru okien oraz ilością szyb. Mamy wstępną wycenę na okna 3 szybowe z okleiną kolor z zewnątrz, 7 lat gwarancji 12,7 tyś zł. Jednak jest problem z oknem panoramicznym, ze względu na wymiar okna zaproponowano nam szyby grubsze przez co okno będzie ciemniejsze... Trochę mnie to zaniepokoiło. Ile płaciliście za swoje okna?


A za okna z montażem płaciliśmy 15 tys., ale na poddaszu mamy większe niż w projekcie (okna wika) i nie mamy okien dachowych.
Link do komentarza
Cytat

Jestem na etapie wyboru rolet zewnętrznych, jakie są wasze doświadczenia w tym temacie,czy macie wszysckie rolety elektryczne czy tez ręczne, a jesli elektryczne to na jakich silnikach i jak się wam sprawują? Czy na drzwiach tarasowych montuje się jedną czy dwie rolety i ile silników ją obsługuje?


Przy wyborze rolet elektryczne/ręczne oprócz awaryjności ręcznych o których też słyszałem, weź pod uwagę jeszcze to że przy ręcznych niezbędna jest dodatkowa listwa nad oknem (w której znajduje się prowadnica do taśmy/sznurka), która zmniejsza o ok 4-5 cm powierzchnę okna, oraz to że w projekcie są duże okna, a tym samym ciężkie rolety, których ręczne podniesienie przez np dziecko lub osobę starszą może okazać się niemożliwe. Z kolei wadą rolet elektrycznych jest fakt że jak nie masz rano prądu to siedzisz w dzień przy świecach ;)

Sam jestem już po wyborze okien i rolet, wybrałem elektryczne z silnikami SOMFY Ilmo. Rolety montuje tylko na wybranych oknach (salon, kuchnia i poddasze). Na drzwiach tarasowych mam dwie rolety z jednym silnikiem. Edytowano przez chok (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Witam.

Nie jest też tak do końca z tymi słupami. To co powiecie na to ze w projekcie jest fundament wylewany a nie z bloczków betonowych oraz ściany z ytong 24. (przynajmniej w moim projekcie)
Nie wierze że wszyscy dodający zdjęcia na forum mają zmienione całe projekty.




Witam serdecznie,
właśnie wraz z Żoną i naszym 3-miesięcznym szczęściem zaczynamy budowę. Wybór padł na Żurawkę, pozwolenie już wydane, papiery załatwione, na chwilę obecną wczoraj wykopaliśmy fundamenty, jutro betoniarze je zbroją i w piątek zalewają fundamenty. Co do słupów - ja się nie znam - ale ojciec jest budowlańcem z kilkudziesięcioletnim stażem, brat kończy praktykę jako kierownik budowy i jest po studiach budowlanych i mimo iż wiedzą, że budujemy sposobem gospodarczym aby koszty były jak najniższe to mój pomysł (podsunięty przez firmę zalewającą fundamenty) aby nie robić słupów - podciągów wybili mi momentalnie z głowy. Technologia budowania tak jak wszystko się zmienia i teraz słupy przy tak długich belkach stropowych to norma! Koszt ich niewielki a żeby potem się nie okazało, że będzie trzeba kuć i zbrojenie dokładać.
Link do komentarza
Cytat

witam.

Jestem zainteresowany projektem Zurawka G2 (z dużym garażem).
Czy udało się namierzyć kogoś w okolicy kto buduje albo i mieszka w żurawce?
A może Twoja Zurawka już stoi i można podejrzeć ?

Jesteśmy z Elbląga - daj znać co tam z tą żurawką ;)

pozdrawiamy.
Jacek i Asia





Witam.
Zapraszamy do obejrzenia domu w Żurawkach G2 do Starogardu Gdańskiego.
Karolina i Marek

DSC01446.jpg

Edytowano przez Marecki666 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • Redakcja pinned i unpinned this W temacie

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...