Skocz do zawartości

Dom w żurawkach TERMO (archon)


DJMazi

Recommended Posts

Cytat

Pierwsze strony to dane geodety,kierownika budowy,wykonawcy robót elektrycznych,gazowych itd.
Potem po kolei wpisy co zostało wykonane i w jakim czasie np:
-w dniach tych i tych wykonano ławy fundamentowe,potem ścianki,zasypano piaskiem ,roboty wykonano zgodnie ze sztuką budowlaną itp, stempel,data,podpis KB
-za dwa tygodnie lub miesiąc wykonano to i tamto i tak samo stwierdzenie o sztuce budowlanej,stempel,podpis
-znów za jakiś czas wpisuje się elektryk i tak dalej
a może być tak że KB wypełnia DB na sam koniec budowania,przed odbiorem,może też trzymać u siebie i wypełnić w ostatniej chwili.

DB który masz założony to coś zupełnie innego niż to co piszemy tutaj na forum,tutaj to jest raczej forma literacka,pisana na miarę naszych umiejętności. :icon_smile:

Napisałem bardzo ogólnie ale tak to mniej więcej wygląda.

 


bardzo dziekuje za szybką odpowiedz;)
chciałabym jeszcze zapytać o kominy, w projekcie zalecane są wkłady kominowe konkretnej firmy, czy można wogole odstąpić od wkładów kominowych i wykonać komin tradycyjnie z cegły?

 

Link do komentarza
Jak u was ksztaltowak sie koszt wykonania stropu gestozebrowego i monolitycznego. W zestawieniach kosztow zurawka ze stropem monolitycznym koszt ogolny całego domu jest nizszy o kilka tysiecy. Jak to wyglada w praktyce? W moim przypadku stawiam na strop z plyt kanalowych i chce porownac roznice cenowe.
Link do komentarza
Cytat

icon_biggrin.gif


można wykonać kominy z cegły czy należy najpierw potwierdzić zmiany? w projekcie przewidziane są wkłady




Przeliczylas ile Ci bedzie potrzebnych cegiel i ile pracy i czasu kosztuje wymurowanie komina z cegly?

Ja dostalem oferte na komin IcoPal z30 letnia gwarancja za 3000zl.
Link do komentarza
Cytat

Przeliczylas ile Ci bedzie potrzebnych cegiel i ile pracy i czasu kosztuje wymurowanie komina z cegly?

Ja dostalem oferte na komin IcoPal z30 letnia gwarancja za 3000zl.




Obmurowanie komina systemowego cegłą klinkierową, w moim przypadku koszt robocizny to 1400 zł, ilość cegieł ok.700.
Czas pracy ok 4 dni. Edytowano przez kotyl (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Obmurowanie komina systemowego cegłą klinkierową, w moim przypadku koszt robocizny to 1400 zł, ilość cegieł ok.700.
Czas pracy ok 4 dni.


Obmurowanie końcówki komina to 700cegiel? A moze lepiej okleic plytka klinkierową? Dzisiaj pojechalem zamowic ten komin systemowy IcoPal i wyszla cena po negocjacjach 2600zl.
Link do komentarza
Cytat

czy wykończył ktoś kominy kinkierem? chciałam zapytac o ilość sztuk kinkieru na wykonanie 2 kominów


Mam kominy systemowe, które obkładam cegłą klinkierową (połówką), wg wyliczeń majstra wyszło 250szt + 70 sztuk cegły pełnej (12cm). Na dniach będą te kominy robić więc będę wiedział czy to wystarczy.

Cytat

80x80 spokojnie się mieści zwykły rozkładany.



Do do wyłazu to liczyłem na polecenie konkretnej marki i modelu, wiem że 80x80 spokojnie się zmieści, ale większość tych schodków ma wymiary 70x120 lub coś koło tego. Dlatego też ponawiam prośbę o polecenie konkretnych schodów które montowaliście.

A tak prezentuje się nasza Żurawka:

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


Link do komentarza
Cytat

Mam kominy systemowe, które obkładam cegłą klinkierową (połówką), wg wyliczeń majstra wyszło 250szt + 70 sztuk cegły pełnej (12cm). Na dniach będą te kominy robić więc będę wiedział czy to wystarczy.



Do do wyłazu to liczyłem na polecenie konkretnej marki i modelu, wiem że 80x80 spokojnie się zmieści, ale większość tych schodków ma wymiary 70x120 lub coś koło tego. Dlatego też ponawiam prośbę o polecenie konkretnych schodów które montowaliście.

A tak prezentuje się nasza Żurawka:
[attachment=22554:P7180787.JPG]
[attachment=22555:P7180788.JPG]


Też planowałem połówkami klinkieru obłożyć kominy. Zarówno kierownik i budujący odradzali mi, gdyż wszystkie połówki to dziurawki, a w dziurawkach skrapla się woda.

Odnośnie wyłazu oraz schodów ja kupiłem FAKRO. Wyłaz WGI 46x75,schody 70x120 LWK. Po negocjacjach udało mi się zejść 31% z ceny katalogowej.
Link do komentarza
Cytat

Też planowałem połówkami klinkieru obłożyć kominy. Zarówno kierownik i budujący odradzali mi, gdyż wszystkie połówki to dziurawki, a w dziurawkach skrapla się woda.

Odnośnie wyłazu oraz schodów ja kupiłem FAKRO. Wyłaz WGI 46x75,schody 70x120 LWK. Po negocjacjach udało mi się zejść 31% z ceny katalogowej.




Montując 70x120, aby zmieścić się między jętkami, gdzie jest 80 cm, trzeba by zamontować schody w poprzek korytarza, a wtedy rozkładają się one przez otwarte drzwi do pokoju (kolor czerwony na rysunku). Tak masz czy wymyśliłeś coś lepszego?

Mi zależy na tym aby schody rozkładały się wzdłuż korytarza tak jak na rysunku kolor zielony.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Montując 70x120, aby zmieścić się między jętkami, gdzie jest 80 cm, trzeba by zamontować schody w poprzek korytarza, a wtedy rozkładają się one przez otwarte drzwi do pokoju (kolor czerwony na rysunku). Tak masz czy wymyśliłeś coś lepszego?

Mi zależy na tym aby schody rozkładały się wzdłuż korytarza tak jak na rysunku kolor zielony.

[attachment=22556:A4.jpg]


Ja mam schody zamontowane w dużej sypialni. Otwierają się prostopadle do kalenicy. Z tym, że ja mam sypialnie szerszą o 1 metr, stąd miałem na nie miejsce i nie wiem, czy przy węższej by się zmieściły.
Link do komentarza
Cytat

Ja mam schody zamontowane w dużej sypialni. Otwierają się prostopadle do kalenicy. Z tym, że ja mam sypialnie szerszą o 1 metr, stąd miałem na nie miejsce i nie wiem, czy przy węższej by się zmieściły.



Też mam sypialnię powiększoną o metr, ale jakoś nie jestem przekonany czy chcę mieć tam schody na suficie. Chyba wolałbym je w korytarzu. Ktoś się jeszcze pochwali swoim rozwiązaniem?
Link do komentarza
Do do wyłazu to liczyłem na polecenie konkretnej marki i modelu, wiem że 80x80 spokojnie się zmieści, ale większość tych schodków ma wymiary 70x120 lub coś koło tego. Dlatego też ponawiam prośbę o polecenie konkretnych schodów które montowaliście.


Ja mam takie coś.... http://allegro.pl/schody-strychowe-oman-mi...5567779424.html Edytowano przez robinqaz (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Mam pytanie do wszystkich którzy już zmierzyli się z tematem wyłazu dachowego i ławeczek kominiarskich. W projekcie jest uwzględniony jeden wyłaz (bez ławeczki) w okolicy komina od kominka, przy kominie od pieca centralnego ogrzewania nie ma wyłazu ani ławeczki. Mój kierownik mówi żebym robił tak jak jest w projekcie i nie kombinował z ławeczkami i stopniami do drugiego komina, ale czy przypadkiem później nie będę miał problemów z odbiroem kominiarski ? Na forum jest wiele różnych fotek jedne z ławkami drugie z dwoma wyłazami inne tylko z jednym. Bardzo proszę o jakieś informacje i wasze doświadczenia w tej kwestii
Link do komentarza
Cytat

Mam pytanie do wszystkich którzy już zmierzyli się z tematem wyłazu dachowego i ławeczek kominiarskich. W projekcie jest uwzględniony jeden wyłaz (bez ławeczki) w okolicy komina od kominka, przy kominie od pieca centralnego ogrzewania nie ma wyłazu ani ławeczki. Mój kierownik mówi żebym robił tak jak jest w projekcie i nie kombinował z ławeczkami i stopniami do drugiego komina, ale czy przypadkiem później nie będę miał problemów z odbiroem kominiarski ? Na forum jest wiele różnych fotek jedne z ławkami drugie z dwoma wyłazami inne tylko z jednym. Bardzo proszę o jakieś informacje i wasze doświadczenia w tej kwestii


Lepsze są 2 wyłazy bezpośrednio przy kominach z których można wyczyścić komin, niż ławeczki stopnie . bezpieczniej zwłaszcza zimą ,dachówki nie są popodcinane itd..
Mam tu sąsiadów palą drewnem i częściej czyszczą komin ,czyszczą sami bo usługa czyszczenia kosztuje 30 zł. Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Właśnie kończe szalunki a strop z płyt kanałowych powinien być za max 3 tygodnie. Więc zeby dobrze ściagło wszystko musiał bym teraz wylewać beton. Co sądzicie o lanie betonu w taki skwar? Betoniarnia twierdzi że nic się nie stanie, kier bud na wakacjach, a znajomy inżynier budownictwa odradza.
Link do komentarza
Cytat

Właśnie kończe szalunki a strop z płyt kanałowych powinien być za max 3 tygodnie. Więc zeby dobrze ściagło wszystko musiał bym teraz wylewać beton. Co sądzicie o lanie betonu w taki skwar? Betoniarnia twierdzi że nic się nie stanie, kier bud na wakacjach, a znajomy inżynier budownictwa odradza.

Posłuchaj się znajomego inżyniera budownictwa .
Link do komentarza
Witam wszystkich jestem tu nowy chociaż już dawno sledze ten temat. Jestem własnie na etapie kupna projektu i najprawdopodobniej będzie to własnie żurawka termo w odbiciu lustrzanym chce też poszerzyć dom o 1 m od strony garażu.
Mam ogromną prośbę do wszystkich budujących i tych którzy już zakończyli chciałbym na żywo obejrzeć ten domek ja mam zamiar budować w Bydgoszczy w Kujawsko-Pomorskim jestem w stanie nawet dojechać spory kawałek czekam na propozycje dziękuje i pozdrawiam wszystkich. icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich jestem tu nowy chociaż już dawno sledze ten temat. Jestem własnie na etapie kupna projektu i najprawdopodobniej będzie to własnie żurawka termo w odbiciu lustrzanym chce też poszerzyć dom o 1 m od strony garażu.
Mam ogromną prośbę do wszystkich budujących i tych którzy już zakończyli chciałbym na żywo obejrzeć ten domek ja mam zamiar budować w Bydgoszczy w Kujawsko-Pomorskim jestem w stanie nawet dojechać spory kawałek czekam na propozycje dziękuje i pozdrawiam wszystkich. icon_smile.gif


No chyba nie do końca śledziłeś temat. Ale jesteś wielkim szczęściarzem. Buduję żurawkę termo (choć starą wersję) w odbiciu lustrzanym poszerzoną dokładnie o 1 m od strony garażu 20 km od Bydgoszczy. Powoli kończę. Jeśli jesteś zainteresowany obejrzeniem, to zapraszam. Wyślij numer na priva, to się zdzwonimy.
Link do komentarza
Witam wszystkich,

Najprawdopodobniej z żoną dołączymy do grona Żurowkowiczów :-) na razie mocno poszukujemy działki.

Na początek trzy prośby:
- jeżeli to dla kogoś nie tajemnica to proszę o przesłanie Waszych kosztorysów. ja się do tego będę dopiero zabierał, a nie wiem jak traktować koszty podane przez Archon. Jasne że każdy robi inaczej i po swojemu, ale laikowi wszelkie gotowce do edycji duuużo by pomogły.
- jeżeli ktoś ma Żurawkę w okolicach Piły, Drezdenka lub Dusznik, proszę o kontakt, chętnie byśmy poczuli wnętrze na żywo :-)
- były już na forum wymieniane skany projektu, jeśli to nie problem proszę o podesłanie. Potrzebuję podesłać firmom "deweloperskim" do wyceny, a dopóki nie będzie działki to z zakupem projektu czekamy, ponieważ bierzemy pod uwagę w ostateczności szereg lub indywidualny projekt na wąskiej działce.

Marek

marek.pecherzewski@wp.eu Edytowano przez Marek13 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich,

Najprawdopodobniej z żoną dołączymy do grona Żurowkowiczów :-) na razie mocno poszukujemy działki.

Na początek trzy prośby:
- jeżeli to dla kogoś nie tajemnica to proszę o przesłanie Waszych kosztorysów. ja się do tego będę dopiero zabierał, a nie wiem jak traktować koszty podane przez Archon. Jasne że każdy robi inaczej i po swojemu, ale laikowi wszelkie gotowce do edycji duuużo by pomogły.
- jeżeli ktoś ma Żurawkę w okolicach Piły, Drezdenka lub Dusznik, proszę o kontakt, chętnie byśmy poczuli wnętrze na żywo :-)
- były już na forum wymieniane skany projektu, jeśli to nie problem proszę o podesłanie. Potrzebuję podesłać firmom "deweloperskim" do wyceny, a dopóki nie będzie działki to z zakupem projektu czekamy, ponieważ bierzemy pod uwagę w ostateczności szereg lub indywidualny projekt na wąskiej działce.

Marek

marek.pecherzewski@wp.eu



My bydujemy niedalego Nowego Tomysla ale jestesmy na etapie stropow dopiero.
Link do komentarza
Cytat

Witam. Chcielibyśmy pochwalić się na jakim etapie my jesteśmy.
Budujemy dom w Żurawkach G2 wersja termo w Koteżach blisko Starogardu Gdańskiego, woj. pomorskie.
Teraz kolej na okna, drzwi, bramę (montaż za 3 dni icon_biggrin.gif ),dachówka, elektryk i tynki.
Pozdrawiamy



Ytong kładziony na grubej spoinie? Celowo?
Mogę zapytać jakie okna i bramę wstawiasz i jaki wydatek się z tym wiąże?
Link do komentarza
Witam
Przymierzam się do zakupu tego projektu i budowy.
Czy ktoś już zbliża się lub ma wybudowany stan deweloperski??
Jeżeli tak to może podałby kwotę za jaką udało się do takiego stanu zbudować piękny domek w żurawkach.

P.S
Czy ktoś z pomorskiego byłby chętny pokazać taki domek na żywo??
Jeżeli tak to proszę o info priv.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam
Przymierzam się do zakupu tego projektu i budowy.
Czy ktoś już zbliża się lub ma wybudowany stan deweloperski??
Jeżeli tak to może podałby kwotę za jaką udało się do takiego stanu zbudować piękny domek w żurawkach.

P.S
Czy ktoś z pomorskiego byłby chętny pokazać taki domek na żywo??
Jeżeli tak to proszę o info priv.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam





Można podjechać do nas, ale my mamy żurawkę z podwójnym garażem.
Jutro montaż okien, drzwi i bramy garażowej.
Następnie dachówka i okna dachowe.
Wówczas koszt budowy wyniesie nas 195 tys.
Link do komentarza
Jestem na etapie zamykania budynku SSZ, koszty poszczególnych etapów poniżej:
Żurawka powiększona o 50 cm od strony garażu.

Dokumenty (projekt, adap., kierownik, geodezja itd.) - 10 100 zł
Poziom 0 - materiały bud. - 23 200zł
Sciany,strop, dach,kominy, scianki działowe - materiały bud. 63 000zł
Okna dachowe - 6 300zł
Okna 14 900zł
Przyłącza Wod-Kan - 7 000
Robocizna - 42 500zł

W sumie SSZ bez bramy garażowej i drzwi - 158 000zł

Bardzo bym prosił o jakieś informacje jak wygladają u was koszty kolejnych etapów (hydraulika, elektryka, tynki, posadzki itd.) Edytowano przez kotyl (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Jestem na etapie zamykania budynku SSZ, koszty poszczególnych etapów poniżej:
Żurawka powiększona o 50 cm od strony garażu.

Dokumenty (projekt, adap., kierownik, geodezja itd.) - 10 100 zł
Poziom 0 - materiały bud. - 23 200zł
Sciany,strop, dach,kominy, scianki działowe - materiały bud. 63 000zł
Okna dachowe - 6 300zł
Okna 14 900zł
Przyłącza Wod-Kan - 7 000
Robocizna - 42 500zł

W sumie SSZ bez bramy garażowej i drzwi - 158 000zł

Bardzo bym prosił o jakieś informacje jak wygladają u was koszty kolejnych etapów (hydraulika, elektryka, tynki, posadzki itd.)



Elekryka 118 punktów -5300
Piony, zlewy itp okolo 2500
Tynki wew. 12 zł m2 + mat
Styropian pod wylewke około 2000
Ogrzewanie podlogowe 6600 - cały dom+koszt zaworów około 2500-3000 (u góry wszstkie pokoje sterowane, na dole kuchnia)
Wylewki 11 zł m2 + mat
Brama garażowa + drzwi (dodatkowe drzwi w kotłowni) -8800 z montażem
Tynk Zew 95zl m2 15 cm Thermo Organika
Balustrady ze szkłem 3500
Stan surowy zamknięty miałem w podobnej cenie jak Pan.
Link do komentarza
Marecki666 dzięki a info i zaproszenie w wolnej chwili się odezwę na priv.

Pytanko do wszystkich żurawkowiczów czy ktos zdecydował się na WM? Jeżeli tak może sa jakieś wyceny dla tego domku?
Przeczytałem mnóstwo wątków,opinii i artykułów na temat WM i sam już nie wiem czy sie w to pchać .... Zalet tyle samo co wad...
Jakie macie zdanie na ten temat ? Edytowano przez Bartez1982 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Marecki666 dzięki a info i zaproszenie w wolnej chwili się odezwę na priv.

Pytanko do wszystkich żurawkowiczów czy ktos zdecydował się na WM? Jeżeli tak może sa jakieś wyceny dla tego domku?
Przeczytałem mnóstwo wątków,opinii i artykułów na temat WM i sam już nie wiem czy sie w to pchać .... Zalet tyle samo co wad...
Jakie macie zdanie na ten temat ?



Ja mam bardzo zbliżony projekt domu na bazie żurawki
went mech z reku to koszt od 14-16k zł na dobrym sprzęcie.
Ja wybrałem Rekuperator Zehnder ComfoAir 350 VV Basic sterownik Ib-tron
W przyszłym tygodniu montaż kanałów.

Ja się nie zastanawiałem nad WM dużo znajomych ma bardzo chwalą wiec też zakładam a przy domu energooszczędnym to podstawa wg mnie

Pozdrawiam
Grzesiek
Link do komentarza
Mnie nurtuje kilka pytań:
1.Co z głośnością w nocy takiej WM?
2.Co z czyszczeniem kanałów no i czy po latach nie bedzie nie przyjemnych zapachów?

Jeżeli chodzi o aspekt ekonomiczny to sprawa jest oczywista ze WM jest drozsza zarówno podczas instalacji jak i użytkowania. Nawet jak złożymy ze nie będziemy budowali kominów i ze zwroci nam sie trochę kosztow ogrzewania. Ja bardziej rozpatruje WM pod kątem komfortu.

Z kolei jezeli decydujemy sie na WG to jaki jest sens ładować kasę w mega ocieplenie , okna 3 szybowe itp. Skoro aby w zimie mieć sprawna wentylacje trzeba miec rozszczelnione okna bądź nawiewniki... W związku z czym mamy straty cieplne. Po co komu w takim przypadku okna 3 szybowe ? Edytowano przez Bartez1982 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • Redakcja pinned i unpinned this W temacie

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...