Skocz do zawartości

Dom w żurawkach TERMO (archon)


DJMazi

Recommended Posts

Cytat

Witam wszystkich
Jestem na etapie tynków i ciekaw jestem ile wam wyszło metrów do otynkowania ?


też jestem na tym etapie
mi wyszło około 200 m2, planuję tynkować tylko parter wraz z całą klatką schodową, z tym, że w łazience i kotłowni tylko sufit, natomiast w garażu ściany od wysokości 68cm, poniżej chcę położyć dwa rzędy płytek, które będą się licować z tynkiem
Link do komentarza
Gość Strawman
Cytat

... czy ogrzewanie podłogowe jest w stanie dostatecznie ogrzać cały parter czy też trzeba dodatkowo wstawiać grzejniki?

Jeśli będzie wykonane według projektu, to spokojnie spełni swoją funkcję.
Link do komentarza
Cytat

Witam

też jesteśmy na etapie budowy domu w żurawkach G2 i mamy pewne pytanie: czy ogrzewanie podłogowe jest w stanie dostatecznie ogrzać cały parter czy też trzeba dodatkowo wstawiać grzejniki?



My planujemy ogrzewanie podłogowe zarówno na parterze jak i na piętrze, dodatkowo grzejniki drabinki tylko w łazienkach
Link do komentarza
Cytat

Bardzo ładnie urządzone :-)
Też jesteśmy na etapie wykończeniówki i mamy problem ze skraplaniem się wody w wentylacji na poddaszu ,
wdzę na zdjęciu że tez masz zrobioną wentylację w suficie w pokoju do góry...
Masz w komin wpięte czy grzybki na dachu??



Witam. Dołączam się do pytania o skropliny- czy macie to jakoś rozwiązane?

Cytat

Ja też mam zostawiony otwór a raczej zabetonowany pustak wentylacyjny w stropie,po zdjęciu stempli i plyty osb na dole będą otwory,tak to wygląda od góry :



Czy masz jakieś problemy ze skroplinami z tej wentylacji? Wykonawca ostrzega mnie, że jeśli damy tylko rury w te otwory i poprowadzimy je do kuchni to skropliny będą się pojawiały i nie zdążą odparowywac i narobia bałaganu.
Link do komentarza
Cytat

Witam.


Planujemy W tym roku budowę żurawki 2 albo 3 , raczej wybór padnie na 3. Jesteśmy z Wielkopolski okol. Poznania. Chcielibyśmy zobaczyć ten domek w trakcie budowy albo juz po jego zakończeniu u któregoś z forumowiczów jeśłi była by taka możliwość.....Będziemy wdzięczni za wszelkie info...



Witaj nowak1414.
w jakiej miejscowości chcesz się budować?
Link do komentarza
Witam

Za miesiąc zaczynamy z budową naszej Żurawki i nurtuje mnie ciągle jedno pytanie. Może mi ktoś powiedzieć jak kształtuje się koszt okna narożnego w kuchni o wymiarach z oryginalnego projektu?

Jedyne zmiany które wprowadzamy to usunięcie kominka z salonu i dołożenie drzwi do kotłowni od strony tarasu. Zmienimy jeszcze strop z Terivy na kanałowy(koszty takie same a masywniejszy i od razu można po nim chodzić mi nie trzeba stemplować)
Link do komentarza
Cytat

Ja trochę wprowadziłem zmian w Żurawce, powiększyłem ją, jak wam sie podoba? coś doradzicie?



O ile dobrze zauważyłem to zmiany głównie polegają na wydłużeniu domu po 0,5m od strony garażu i kuchni/salonu (modyfikacja bardzo popularna i raczej słuszna) oraz co bardzo oryginalne poszerzeniu o pół metra całego budynku + stolarka. "Kartka" czy też program graficzny przyjmie wszystko, ale zakładam że nie może tu już być mowy o adaptacji projektu gotowego tylko trzeba stworzyć go od podstaw.
To co bym doradził to lekkie poszerzenie wiatrołapu kosztem kuchni. Nie zrezygnowałbym też z okna narożnego i tego wielkiego okna w salonie (ale to już kwestia gustu) icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam

Za miesiąc zaczynamy z budową naszej Żurawki i nurtuje mnie ciągle jedno pytanie. Może mi ktoś powiedzieć jak kształtuje się koszt okna narożnego w kuchni o wymiarach z oryginalnego projektu?

Jedyne zmiany które wprowadzamy to usunięcie kominka z salonu i dołożenie drzwi do kotłowni od strony tarasu. Zmienimy jeszcze strop z Terivy na kanałowy(koszty takie same a masywniejszy i od razu można po nim chodzić mi nie trzeba stemplować)




My jeszcze okien nie mamy ale już mam wycenę okien z firmy której będziemy brać- oryginalne jak w projekcie. 408,24 + coś co będzie miedzy tymi oknami jakieś dwa elementy za 162,84 w sumie za cale okno wyjdzie 571,08. Są to okna trzyszybowe
Link do komentarza
Cytat

Sylwus powiem Ci że mnie zaszokowałaś z tą ceną za okno narożne mnie tyle kosztowało okno co jest na klatce schodowej. Ja za swoje zapłaciłam 1400 dwuszybowe z szkleniem termo U=1.0 wycene robiłam w 3 firmach.



A jednak są droższe od tych co będziemy mieć. Ja również robiłam wycenę 3 firm myślałam jeszcze nad jedna ale zrezygnowałam. Powiem ta która na 100% biorę wyszła najdrożej ale wiem co to za okna więc biorę. Nie psuja się wiec warto dać więcej.
Link do komentarza
Cytat

My jeszcze okien nie mamy ale już mam wycenę okien z firmy której będziemy brać- oryginalne jak w projekcie. 408,24 + coś co będzie miedzy tymi oknami jakieś dwa elementy za 162,84 w sumie za cale okno wyjdzie 571,08. Są to okna trzyszybowe




my mamy takie okna:
system: VEKA ALPHALINE
kolor: 2x złoty dąb
szyba: 4/18/4/18/4 U=0,5 (3szybowe)
okucie: maco
całkowity koszt okna narożnego 1600zł ale jest piękne!
Link do komentarza
Cytat




No my właśnie dlatego wybraliśmy żurawke bo bardzo podobało nam się rozmieszczenie pomieszczeń. I nie wyobrażam sobie mieć kuchnie od ogrodu... No ale o gustach się nie dyskutuje. W tym momencie mam kuchnie od ogrodu i wiem że jest to bardzo nie praktyczne gdyż najwięcej czasu u mnie w domu spędza się w kuchni i fajnie jest widzieć co się dzieje przed domem, kto przyjechał itp...
Link do komentarza
Cytat

No my właśnie dlatego wybraliśmy żurawke bo bardzo podobało nam się rozmieszczenie pomieszczeń. I nie wyobrażam sobie mieć kuchnie od ogrodu... No ale o gustach się nie dyskutuje. W tym momencie mam kuchnie od ogrodu i wiem że jest to bardzo nie praktyczne gdyż najwięcej czasu u mnie w domu spędza się w kuchni i fajnie jest widzieć co się dzieje przed domem, kto przyjechał itp...


Ja mam ulicę z trzech stron budynku . icon_lol.gif
Link do komentarza
Mógł by mi ktos zeskanowac z projektu rzuty i wykaz materialow na wszystkie elementy betonowe? fundamenty, słupy, wieniec, podciagi. Zbyt bardzo mi na czasie zależało i oddalem projekt do adaptacji bez z pisania srednic i ilosci stali potrzebnej na cala budowe. Chcial bym wszystko za jednym razem zamowic. A Sciane fundamentowa bede robil z bloczkow betoniwych wiec cześć zbrojenia z wykazu elementow bedzie usunieta.
Link do komentarza
Cytat

też jestem na tym etapie
mi wyszło około 200 m2, planuję tynkować tylko parter wraz z całą klatką schodową, z tym, że w łazience i kotłowni tylko sufit, natomiast w garażu ściany od wysokości 68cm, poniżej chcę położyć dwa rzędy płytek, które będą się licować z tynkiem


Mam tylko podłogówkę w swoje żurawce i jestem po pierwszej zimie kiedy mieszkamy, zdała egzamin celująco tylko musi być zrobiona poprawnie i wedle projektu
Link do komentarza
Cytat

Mam tylko podłogówkę w swoje żurawce i jestem po pierwszej zimie kiedy mieszkamy, zdała egzamin celująco tylko musi być zrobiona poprawnie i wedle projektu


Witaj Przemo. Poleć co żeś pił lub coś palił, też bym spróbował, bo ten cytat coś nie na temat.
Ps.
Ciesze się, że podłogówka Ci się tak dobrze spisała. Ja też mam wszędzie podłogówkę, nawet dałem się namówić na garaż i mam nadzieję, że będę zadowolony.
Link do komentarza
Cytat

Witam

też jesteśmy na etapie budowy domu w żurawkach G2 i mamy pewne pytanie: czy ogrzewanie podłogowe jest w stanie dostatecznie ogrzać cały parter czy też trzeba dodatkowo wstawiać grzejniki?


Mam tylko podłogówkę w swoje żurawce i jestem po pierwszej zimie kiedy mieszkamy, zdała egzamin celująco tylko musi być zrobiona poprawnie i wedle projektu. Faktycznie nie na temat chyba sok jabłkowy się przeterminował icon_smile.gif garaż też mam w podłogówce i jest ok sprawdza się

Jak roboty u ciebie Eryk ? zbieram się i zbieram do wstawienia zdjęć i jakoś nie mogę ciągle coś ,żonka mi trochę chorowała i parę razy w szpitalu wylądowała ale w końcu doszła do zdrowia. W domu dalej trochę rzeczy do skończenia za dwa tygodnie mają mi wstawić drzwi w środku to wtedy wstawię zdjęcia
Link do komentarza
Cytat

Mam tylko podłogówkę w swoje żurawce i jestem po pierwszej zimie kiedy mieszkamy, zdała egzamin celująco tylko musi być zrobiona poprawnie i wedle projektu. Faktycznie nie na temat chyba sok jabłkowy się przeterminował icon_smile.gif garaż też mam w podłogówce i jest ok sprawdza się

Jak roboty u ciebie Eryk ? zbieram się i zbieram do wstawienia zdjęć i jakoś nie mogę ciągle coś ,żonka mi trochę chorowała i parę razy w szpitalu wylądowała ale w końcu doszła do zdrowia. W domu dalej trochę rzeczy do skończenia za dwa tygodnie mają mi wstawić drzwi w środku to wtedy wstawię zdjęcia


U mnie ostatnio ostro do przodu. Dzisiaj dekarze zaczęli kończyć dach (okna dachowe, wyłaz i inne pierdoły). Mam już elektrykę, tynki, podłogi. Hydraulik też powoli będzie kończył. Szwagier zajmuje się całą wykończeniówką. Także wszystko połapane. Jak mi skończą dekarze to wrzucę parę fotek.
Mam w planie wprowadzić się do końca sierpnia i myślę, że mi się uda.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

To wrzuci mi ktos zdjecia lub skany elementow zbrojonych i wykaz elementów z tabeli przed przekrojami fundamentow i slupow? proszę was bardzo o to...


Komu będzie się chciało skanować??? Zbrojenie należy zaadaptować pod warunki gruntowe. U mnie wyszło o 30% mniej stali niż w projekcie, także bym się nie spieszył z zakupem stali zanim kierownik i wykonawca nie obejrzą projektu.
Link do komentarza
Cytat

Komu będzie się chciało skanować??? Zbrojenie należy zaadaptować pod warunki gruntowe. U mnie wyszło o 30% mniej stali niż w projekcie, także bym się nie spieszył z zakupem stali zanim kierownik i wykonawca nie obejrzą projektu.


Wykonawcą bede ja sam. fundamenty to wiem jak beda wyglądać tym bardziej ze nie bede robil wylewanej sciany fundamentowej tylko z bloczkow betonowych M-6 . Chodzi mi o podciągi, slupy i wieniec. Musze miec jeszcze policzone strzemiona na cala budowe by rowniez zamowic je za jednym razem.
Link do komentarza
Cytat

Wykonawcą bede ja sam. fundamenty to wiem jak beda wyglądać tym bardziej ze nie bede robil wylewanej sciany fundamentowej tylko z bloczkow betonowych M-6 . Chodzi mi o podciągi, slupy i wieniec. Musze miec jeszcze policzone strzemiona na cala budowe by rowniez zamowic je za jednym razem.


A którą żurawkę masz?
Ja mam pierwszą i mam zeskanowany cały projekt. Jeśli jesteś zainteresowany, to wyślę Ci na priva.
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich my już jesteśmy na końcu drogi :-) przeprowadzka na weekend majowy, nareszcie bo nie możemy się już doczekać choć pozostało jeszcze sporo pracy ...



Super! w sypialni przytulnie:)
a może więcej zdjęć z kuchni? Jaką wysokość ma u Ciebie biała szafka, u nas stolarz robi już meble a ja nie mogę się zdecydować 30 czy 40:(
Link do komentarza
Cytat

Witam serdecznie wszystkich wykonawców....


Ponawiam pytanie czy może ktoś z wlkp już buduje, albo mieszka i zgodził by się pokazać swój domek, planujemy ruszyć z budową w drugiej połowie roku....na razie...sprawy urzędowe więc wiecie sami....masakra...icon_smile.gif




witam

My zaczynamy fundamenty w przyszlym miesiacu w okolicach Nowego Tomysla w wlkp.
Link do komentarza
Cytat

Kilka zdjęć z zewnątrz.
[attachment=21853:IMGP8540.jpg]
[attachment=21854:IMGP8553.jpg]
[attachment=21855:IMGP8551.jpg]


Fajnie już wygląda twoja żurawka i ogrom pracy też już zrobiony, widzę sówanka w oknie jest. Powodzenia i mam nadzieję że się uda nam spotkać w tym roku Edytowano przez przemo19811 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich Żurawkowiczów. Może kogoś zainteresuje nasza Żurawka w wersji szkieletowej. Budowa od stanu 0 w górę rozpoczęta 18.03.2015 a oto efekty icon_biggrin.gif :

[attachment=21856:1.jpg][attachment=21857:2.jpg]
[attachment=21858:3.jpg][attachment=21859:4.jpg]
[attachment=21860:5.jpg][attachment=21861:6.jpg]
[attachment=21862:7.jpg][attachment=21863:8.jpg]
[attachment=21864:9.jpg][attachment=21865:10.jpg]
[attachment=21866:11.jpg][attachment=21867:12.jpg]

Czekamy na blachę, okna i drzwi - może jutro wszytko dotrze.



z żoną poważnie zastanawialiśmy się nad konstrukcją szkieletową, ostatecznie postawiliśmy na tradycyjny system budowy.
Możesz podać koszty takiego rozwiązania w Twoim przypadku?
Link do komentarza
Cytat

z żoną poważnie zastanawialiśmy się nad konstrukcją szkieletową, ostatecznie postawiliśmy na tradycyjny system budowy.
Możesz podać koszty takiego rozwiązania w Twoim przypadku?



Do stanu zamkniętego surowego:
1. Do pozwolenia na budowę ~8 tys.
2. Fundamenty ~33 tys. (wysokie scianki fundamentowe + dodatkowy wieniec zbrojony na górze - działka ma spadek terenu ~2m)
3. Stan zamknięty ~145 tys. (elewacja: wełna 12 cm+wstawki dreniane jak na zdjęciach +tynk; okna: Dobroplast Ovlo; dachowe: Fakro, drzwi: Wikęd, kominy Leier: blachodachówka: Planja Scandic "30 lat ps€łdogwarancji"; rynny: Planja Siba

Dom bez podłóg tzn"warstwy wyk. np. typu panel, płytka itp.";bez drzwi wewnętrznych; pieca i grzejników (ale z rozprowadzonymi instalacjami) wyceniony został na około 250 tys.

A oto najnowsze zdjęcia:

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


Link do komentarza
  • Redakcja pinned i unpinned this W temacie

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...