Skocz do zawartości

Dom w żurawkach TERMO (archon)


DJMazi

Recommended Posts

ja akurat zastanawiam się nad pompą ciepła więc miałbym czyściutko. Po co sznurki? Jasne można jakieś małe, ale ustawiłbym pralko-suszarke icon_smile.gif To tylko pomysł, jest to możliwe rozmawialem z architekem, ale jaki duzy - juz nie. Wiem ze w Domie z pięknotkach ludzie na forum robili..
Link do komentarza
Cytat

Chodzi mi o ostateczna cenę, wyciągnięcie rurek, ogrzewanie domu bez pieca. Na dole chcemy podłogowe, na górze grzejniki, łazienka podłogowe + grzejnik suszarkowy. Chodzi mi o robocizne i materiał.


U mnie wygląda to tak (ceny z robocizną netto, trzeba doliczyć 8 % vat):
wod-kan - 4983 zł,
ogrzewanie (całość podłogówka + jeden grzejnik drabinka) - 11330 zł, do tego regulatory siłowniki - 1190,00
kotłownia (z kotłem Vaillant VC 146 i zbiornikiem vaillant 150) - 10638,00 zł,
rury itp do centralnego odkurzacza - 737,00 zł
wm z rekuperacją (vaillant) 14166,00 zł
Po rabacie łącznie brutto - 43.200 zł
Link do komentarza
jestem zainteresowany zakupem projektu dom w żurawkach, chcielibyśmy z żoną przed zakupem projektu zobaczyć dom na żywo, bardzo proszę o kontakt na PW lub pod tel. 505971466 życzliwe osoby ze śląska lub małopolski, które pochwalą się swoim domem. Dziękuje i pozdrawiam Michał
Link do komentarza
Cytat

Podpowie ktoś ile mu poszło pustaków ceramicznych porotherm lub termoton?


Cały samochód icon_lol.gif

Zawieź projekt do hurtowni niech liczą.

Pełna nazwa: TERMOton P+W 25
Wymiary: 325 x 250 x 235
Klasa: 15
Ilość sztuk na m2 grubość ściany 250mm: 12,5 sztuk

TERMOton P+W 25
2051,25 sztuk na ściany nośne

Pełna nazwa: TERMOton P+W 11,5
Wymiary: 325 x 115 x 235
Klasa: 15
Ilość sztuk na m2 grubość ściany 115mm: 12,5 sztuk
TERMOton P+W 11,5
1179,63 sztuk na ściany działowe
Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Ile zapłaciliście za elektrykę? Chodzi mi o całość: doprowadzenie instalacji od skrzynki do domu i rozprowadzenie po domu (robocizna i materiał) plus telewizja, internet, domofon. U nas słyszałam cenę ok. 50-60zł za punkt.


Jak zaczynałem budowę, to szacowałem że koszt instalacji elektrycznej będzie pomijalnie mały, jakoś te koszty gdzieś się upchnie. Jak teraz liczę, to wychodzi mi, że od strony kosztów elektryka jest normalnym etapem budowy, takim jak ściany czy strop. Ergo: około 8.000zł
Link do komentarza
Cytat

Jak zaczynałem budowę, to szacowałem że koszt instalacji elektrycznej będzie pomijalnie mały, jakoś te koszty gdzieś się upchnie. Jak teraz liczę, to wychodzi mi, że od strony kosztów elektryka jest normalnym etapem budowy, takim jak ściany czy strop. Ergo: około 8.000zł



Dzięki za odpowiedź. Mi wycenili podobnie: cała instalacja elektryczna, z doprowadzeniem od skrzynki do domu, przyjęli ok. 100 punktów, wyjdzie ok. 8 000zł.
Link do komentarza
Eryk jak tam postępy w pracach kiedy wpadniesz w odwiedziny, jak będziesz w okolic to zapraszamy

Cytat

Ile zapłaciliście za elektrykę? Chodzi mi o całość: doprowadzenie instalacji od skrzynki do domu i rozprowadzenie po domu (robocizna i materiał) plus telewizja, internet, domofon. U nas słyszałam cenę ok. 50-60zł za punkt.


Ja za doprowadzenie instalacji do skrzynki w domu i za całą elektrykę zapłaciłem 5500zł
Link do komentarza
Pod wyłącznikami.
Jak się dobrze przyjrzysz to na ostatnim zdjęciu są tam takie białe drzwiczki 20x20. Nie jest to idealne rozwiązanie ale w tym projekcie specjalnie wyboru nie ma. Albo w salonie, albo we wiatrołapie...
Co do ceny, to jeszcze mnie nie skasowali. Czekamy na turbinę, która będzie rozprowadzać powietrze do 3 pokoi+łazienka. Edytowano przez robinqaz (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Pod wyłącznikami.
Jak się dobrze przyjrzysz to na ostatnim zdjęciu są tam takie białe drzwiczki 20x20. Nie jest to idealne rozwiązanie ale w tym projekcie specjalnie wyboru nie ma. Albo w salonie, albo we wiatrołapie...
Co do ceny, to jeszcze mnie nie skasowali. Czekamy na turbinę, która będzie rozprowadzać powietrze do 3 pokoi+łazienka.



Kominek prezentuje się rewelacyjnie, o czyś takim myślę
jakiej firmy jest wkład kominkowy i jakiej mocy?
co do DGP to w jaki sposób poprowadziłeś kanał do łazienki na dole?
rozumiem, że turbina będzie na samej górze na stryszku?
Link do komentarza
Cytat

To wkład kominkowy Zuzia 16 KW z kratek. Na parterze nie ma rozprowadzenia. Turbina na strychu.


ja myślałem o wkładzie Maja 12 KW też z kratek, zastanawiam się czy nie będzie za mały

Jak u Was rozwiązaliście kwestię odwodnienia w garażu?
rozważam opcję odwodnienia liniowego na środku, problem w tym jak dobrze zrobić spadki
Link do komentarza
Cytat

Ja za doprowadzenie instalacji do skrzynki w domu i za całą elektrykę zapłaciłem 5500zł



Witam, jestem pod wrażeniem, że można wykonać instalację za takie pieniądze.

Robocizna: przyłącze, rozprowadzenie instalacji elektrycznej + RTV+domofon, tel, sieć, rozdzielnia, puszki to koszt 3000-3500

Materiał: przewody YDYP 3x1,5 300mb i 3x2,5 200mb, YDYP 5x2,5 lub 5x4 50mb, 150mb koncentryka, 100mb głośnikowe, alarmowe 400mb, telefoniczne, sieciowe 150mb itd, rozdzielnia min. 50 modułów a w niej min. 20 bezpieczników, wyłączniki r-prądowe, rozłącznik, lampki kontrolne, ochronnik p/przep. itp itd za 2500zł?
Link do komentarza
Cytat

Witam, jestem pod wrażeniem, że można wykonać instalację za takie pieniądze.

Robocizna: przyłącze, rozprowadzenie instalacji elektrycznej + RTV+domofon, tel, sieć, rozdzielnia, puszki to koszt 3000-3500

Materiał: przewody YDYP 3x1,5 300mb i 3x2,5 200mb, YDYP 5x2,5 lub 5x4 50mb, 150mb koncentryka, 100mb głośnikowe, alarmowe 400mb, telefoniczne, sieciowe 150mb itd, rozdzielnia min. 50 modułów a w niej min. 20 bezpieczników, wyłączniki r-prądowe, rozłącznik, lampki kontrolne, ochronnik p/przep. itp itd za 2500zł?


Podany koszt to za instalację elektryczną materiał plus robocizna za rozprowadzenie okablowania do alarmu zapłaciłem 500zł resztę czyli instalację do TV głośnikowa itd zrobiłem sam u mnie ogólnie elektryk położył ponad 800m kabla

Cytat

A ile miałeś punktów?


Policzę to dam znać bo dokładnie już nie pamiętam ale sporo ich było
Link do komentarza
[quote name='przemo19811' date='19.02.2015, 20:52 ' post='459452']
Eryk jak tam postępy w pracach kiedy wpadniesz w odwiedziny, jak będziesz w okolic to zapraszamy


Witam Cię Przemo. Sorki, ale nie zauważyłem wcześniej Twojego posta. U mnie za tydzień ruszam z pracami. Okna, elektryka, itp. Na razie nie planuje wycieczki w Twoje strony i pewnie najwcześniej będzie to latem. Wiadomo teraz dopiero się zacznie. Jak będę w rejonie, to się wproszę.
Pozdrawiam.
Ps.
Pokaż jakieś foty.
Link do komentarza



Witam Cię Przemo. Sorki, ale nie zauważyłem wcześniej Twojego posta. U mnie za tydzień ruszam z pracami. Okna, elektryka, itp. Na razie nie planuje wycieczki w Twoje strony i pewnie najwcześniej będzie to latem. Wiadomo teraz dopiero się zacznie. Jak będę w rejonie, to się wproszę.
Pozdrawiam.
Ps.
Pokaż jakieś foty.
[/quote]
Zbieram się do zrobienia i wstawienia zdjęć ale jakoś w dzień brak czasu, niedawno zostałem drugi raz tatą i wiesz jak to jest a i w domu jeszcze nie wszystko zrobione czekam aż córeczka trochę podrośnie to wezmę się za dokańczanie różnych pierdół, zaproszenie masz cały czas aktualne
Link do komentarza
W projekcie instalacji elektrycznej jest informacja dot. połączeń wyrównawczych
"W celu wyrównania potencjałów przewidziano zainstalowanie w kotłowni głównej szyny uziemiającej wykonanej z płaskownika FeZn 50x4mm, do której należy podłączyć wszystkie instalacje budynku wykonane rurami metalowymi. Z szyny tej należy wyprowadzić przewody LY10mm2 do łazienek, kuchni oraz tablicy "TR"i zakończyć je zaciskami uziemiającymi. Główną szynę uziemiającą połączyć płaskownikiem FeZn 25x4mm z otokiem instalacji odgromowej budynku"

Jak to u Was wygląda, robiliście zgodnie z tymi zaleceniami?
Link do komentarza
Cytat

W projekcie instalacji elektrycznej jest informacja dot. połączeń wyrównawczych
"W celu wyrównania potencjałów przewidziano zainstalowanie w kotłowni głównej szyny uziemiającej wykonanej z płaskownika FeZn 50x4mm, do której należy podłączyć wszystkie instalacje budynku wykonane rurami metalowymi. Z szyny tej należy wyprowadzić przewody LY10mm2 do łazienek, kuchni oraz tablicy "TR"i zakończyć je zaciskami uziemiającymi. Główną szynę uziemiającą połączyć płaskownikiem FeZn 25x4mm z otokiem instalacji odgromowej budynku"

Jak to u Was wygląda, robiliście zgodnie z tymi zaleceniami?



Robiliśmy, bo tak trzeba robić!

Wyrównywanie potencjałów instalacji wprowadzanych do obiektu budowlanego
Link do komentarza
Cytat

Eryk jak tam postępy w pracach kiedy wpadniesz w odwiedziny, jak będziesz w okolic to zapraszamy


Witam Cię Przemo. Sorki, ale nie zauważyłem wcześniej Twojego posta. U mnie za tydzień ruszam z pracami. Okna, elektryka, itp. Na razie nie planuje wycieczki w Twoje strony i pewnie najwcześniej będzie to latem. Wiadomo teraz dopiero się zacznie. Jak będę w rejonie, to się wproszę.
Pozdrawiam.
Ps.
Pokaż jakieś foty.



Witam Wszystkich forumowiczów. Zwracam się do erykaz, ponieważ jestem na finiszu wyboru projektu, a żurawka to lider. Będę budował w okolicach Torunia i stąd moje pytanie. Czy istniałaby możliwość obejrzenia Twojego domu w rzeczywistości?
Link do komentarza
Cytat

Witam Wszystkich forumowiczów. Zwracam się do erykaz, ponieważ jestem na finiszu wyboru projektu, a żurawka to lider. Będę budował w okolicach Torunia i stąd moje pytanie. Czy istniałaby możliwość obejrzenia Twojego domu w rzeczywistości?


Nie ma problemu. Oczywiście jest sens oglądania domu jeśli masz żurawkę 1. Wczoraj była u mnie Pani z żurawką 3. Zupełnie inny projekt. Mimo to 1,5 godziny zeszło na oglądanie. Jeśli masz ochotę to zapraszam. Wyślij namiary na priva.

Cytat

W projekcie instalacji elektrycznej jest informacja dot. połączeń wyrównawczych
"W celu wyrównania potencjałów przewidziano zainstalowanie w kotłowni głównej szyny uziemiającej wykonanej z płaskownika FeZn 50x4mm, do której należy podłączyć wszystkie instalacje budynku wykonane rurami metalowymi. Z szyny tej należy wyprowadzić przewody LY10mm2 do łazienek, kuchni oraz tablicy "TR"i zakończyć je zaciskami uziemiającymi. Główną szynę uziemiającą połączyć płaskownikiem FeZn 25x4mm z otokiem instalacji odgromowej budynku"

Jak to u Was wygląda, robiliście zgodnie z tymi zaleceniami?


Jeszcze raz gratulacje. Jak będę się wybierał, to się odezwę.

Cytat

Witam Cię Przemo. Sorki, ale nie zauważyłem wcześniej Twojego posta. U mnie za tydzień ruszam z pracami. Okna, elektryka, itp. Na razie nie planuje wycieczki w Twoje strony i pewnie najwcześniej będzie to latem. Wiadomo teraz dopiero się zacznie. Jak będę w rejonie, to się wproszę.
Pozdrawiam.
Ps.
Pokaż jakieś foty.

Zbieram się do zrobienia i wstawienia zdjęć ale jakoś w dzień brak czasu, niedawno zostałem drugi raz tatą i wiesz jak to jest a i w domu jeszcze nie wszystko zrobione czekam aż córeczka trochę podrośnie to wezmę się za dokańczanie różnych pierdół, zaproszenie masz cały czas aktualne


Coś pochrzniełm. Wcześniej cytowana odpowiedź miałam iść do przema.
Link do komentarza
Cytat

Nie ma problemu. Oczywiście jest sens oglądania domu jeśli masz żurawkę 1. Wczoraj była u mnie Pani z żurawką 3. Zupełnie inny projekt. Mimo to 1,5 godziny zeszło na oglądanie. Jeśli masz ochotę to zapraszam. Wyślij namiary na priva.



Ok. Ja wybrałem projekt z piwnicą, jeszcze go nie kupiłem, ale biorę pod uwagę fakt, że może lepiej zrobić nowy projekt na podstawie gotowego. Tak jak pisałeś wcześniej.

https://projekty.domowy.pl/projekty-domow/z...ml?BOTId=13419#

Link do komentarza
Witam,

załączam kilka zdjęć. Dla nowych osób: po wybudowaniu domu widzę, że okno w łazience na dole jest za małe i pomieszczenie jest ciemne, trzeba będzie i tak włączać światło. Pasowałoby zrobić w tym miejscu większe okno. Sypialnia na górze ma inny skos niż pozostałe pomieszczenia, jeżeli ścianka kolankowa miałaby być na jakiejś przyzwoitej wysokości to pokój bardzo się zmniejszy. Może warto podnieść dom o 1 pustak. Poza tym jak dla mnie wszystko super. I jeszcze taka uwaga: dom jest wprawdzie mały ale na pewno nie jest tani w budowie hehe ;) Pozdrawiam

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Ok. Ja wybrałem projekt z piwnicą, jeszcze go nie kupiłem, ale biorę pod uwagę fakt, że może lepiej zrobić nowy projekt na podstawie gotowego. Tak jak pisałeś wcześniej.

https://projekty.domowy.pl/projekty-domow/z...ml?BOTId=13419#


Pamiętaj, że piwnica to dodatkowe 30-40 tyś. Dla samych weków, to chyba dużo, chyba że ktoś musi mieć kotłownie z miejscem na "wugiel". icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Pamiętaj, że piwnica to dodatkowe 30-40 tyś. Dla samych weków, to chyba dużo, chyba że ktoś musi mieć kotłownie z miejscem na "wugiel". icon_biggrin.gif


Wszystko spoko tylko napiszcie czym będzie ogrzewać swoje domy. Ja mam plan żeby wstawić piec na ekogroszek, bo nie mam gazu ziemnego i solary do podgrzania CWU latem. Poza tym oprócz weków gdzie będziecie trzymać rowery, sanki, kosiarki, narzędzia, baseny rozporowe, grille i milion innych rzeczy, które człowiek magazynuje nadmiernie.

Dodatkowo myślałem o wiacie, na drugi samochód, przy ścianie od garażu.
Link do komentarza
Cytat

Wszystko spoko tylko napiszcie czym będzie ogrzewać swoje domy. Ja mam plan żeby wstawić piec na ekogroszek, bo nie mam gazu ziemnego i solary do podgrzania CWU latem. Poza tym oprócz weków gdzie będziecie trzymać rowery, sanki, kosiarki, narzędzia, baseny rozporowe, grille i milion innych rzeczy, które człowiek magazynuje nadmiernie.

Dodatkowo myślałem o wiacie, na drugi samochód, przy ścianie od garażu.


Ja ogrzewam piecem na ekogroszek i jestem zadowolony

Cytat

Witam,

załączam kilka zdjęć. Dla nowych osób: po wybudowaniu domu widzę, że okno w łazience na dole jest za małe i pomieszczenie jest ciemne, trzeba będzie i tak włączać światło. Pasowałoby zrobić w tym miejscu większe okno. Sypialnia na górze ma inny skos niż pozostałe pomieszczenia, jeżeli ścianka kolankowa miałaby być na jakiejś przyzwoitej wysokości to pokój bardzo się zmniejszy. Może warto podnieść dom o 1 pustak. Poza tym jak dla mnie wszystko super. I jeszcze taka uwaga: dom jest wprawdzie mały ale na pewno nie jest tani w budowie hehe ;) Pozdrawiam


Czy ja wiem czy drogi w budowie zapewne zależy w jakim rejonie polski się buduję, ja dom w stanie deweloperskim wybudowałem nie wiele drożej niż kosztowało mieszkanie trzy pokojowe w nowo powstających blokach a jak bym chciał dokupić garaż to wyszło by drożej
Link do komentarza
Cytat

To żaden plan. icon_lol.gif


Nie sztuka spieprzyć dom i babrać się w ekogroszku. icon_confused.gif



Plan to jest z tym, że nie wiem czy dobry. Jeśli kolega ma lepszy to proszę się podzielić. Krytykować do akurat każdy potrafi. Większość znanych mi rozwiązań ma więcej wad niż zalet.

Cytat

Taniej wychodzi oddzielny budynek gospodarczy na te sprawy. Naprawdę.


Fakt, ale do tego jeszcze, przy piecu na eko i solarach, trzeba znaleźć miejsce na bojler lub bojlery do CWU i "wungel" żeby mieć w czym grzebać. Poza tym rozdzielnicę chcę umieścić w piwnicy i szafkę 19" na rejestrator, TV i alarm. Zamierzam z systemu alarmowego sterować obwodami elektrycznymi. Oprzewodowania będzie sporo.


Cytat

Dom duży poddasze piwnica itd... myślałem że są potrzeby. icon_smile.gif



Dla czterech osób, chyba optymalnie.
Link do komentarza
Cytat

Plan to jest z tym, że nie wiem czy dobry. Jeśli kolega ma lepszy to proszę się podzielić. Krytykować do akurat każdy potrafi. Większość znanych mi rozwiązań ma więcej wad niż zalet.


Fakt, ale do tego jeszcze, przy piecu na eko i solarach, trzeba znaleźć miejsce na bojler lub bojlery do CWU i "wungel" żeby mieć w czym grzebać. Poza tym rozdzielnicę chcę umieścić w piwnicy i szafkę 19" na rejestrator, TV i alarm. Zamierzam z systemu alarmowego sterować obwodami elektrycznymi. Oprzewodowania będzie sporo.




Dla czterech osób, chyba optymalnie.




My z mężem też budujemy piwnicę. Ja jestem geodetą, mąż bo budownictwie Na budowaniu trochę się znamy, widzieliśmy różne domy.. Rozmawialiśmy z różnymi ludźmi. Większość żałuje że nie ma piwnicy. A nie słyszałam żeby ktoś kto wybudował mówił że jest mu niepotrzebna:)

Rozważaliśmy wszystkie za i przeciw budowy piwnicy. Postawiliśmy na piwnicę i teraz wiemy że koszt budowy wcale nie będzie większy niż gdybyśmy postawili na gospodarczy obok domu.

A luksus jaki zyskaliśmy. OGROMNY. W piwnicy będzie wszystko: spiżarnia, graciarnia, pralnia, pomieszczenie rekreacyjne, kotłownia, oczywiście obsługa wszystkich instalacji. Dzięki temu garaż zyskuje dodatkowe metry, bo nie musimy tam wkładać kotła i będzie miejsce na grabie, motyki i inne do ogrodu..icon_smile.gif z tyłu robimy dodatkowe drzwi.
Mamy działkę 30 arów na której posadziliśmy już drzewa i krzewy owocowe. Będzie co zbierać i trzeba gdzieś przechowywaćicon_smile.gif
i do obsługi tego potrzebujemy dużo sprzętu i miejsca..icon_smile.gif

Aha.. Rodziny dużej nie mamy:) Dzidziuś pierwszy w drodze..

Wydaje mi się że dom bez piwnicy dla nas byłby za mały. Ale oczywiście każdy buduje jak chce i zależnie od tego jakie ma potrzeby:)

A przekonywanie kogoś że piwnica to dodatkowe koszty jest w ogóle bez sensu. Myślę że każdy kto buduje wie na co go stać. Gdyby kolegę budującego dom z piwnicą nie było na nią stać to by nie budował i też by się obeszło:)


Cytat

Wszystko spoko tylko napiszcie czym będzie ogrzewać swoje domy. Ja mam plan żeby wstawić piec na ekogroszek, bo nie mam gazu ziemnego i solary do podgrzania CWU latem. Poza tym oprócz weków gdzie będziecie trzymać rowery, sanki, kosiarki, narzędzia, baseny rozporowe, grille i milion innych rzeczy, które człowiek magazynuje nadmiernie.

Dodatkowo myślałem o wiacie, na drugi samochód, przy ścianie od garażu.




I jeszcze poparcie dla tej wypowiedzi. Sanki, zjeżdżalnie, baseny do ogrodu, rowerki i inne pierdoły które sprawią radość dziecku.. Dla nich trzeba miejsca:) A ponieważ to wszystko przede mną nie wyobrażam sobie nie mieć piwnicy. Znam takich co budują domy a to wszystko wywożą do rodziców do starych niemieckich piwnic lub strychów:) bo nie ma gdzie trzymać jeżeli nie ma piwnicy...

To po co w ogóle taki dom?

A jeszcze mi jedno przychodzi na myśl. Co z pięknymi mebelkami na taras? Na zimę u mnie w domu rodzinnym zawsze się chowało żeby się nie niszczyło.
Tak samo drewniane donice itp.
Jak nie ma piwnicy to nie ma gdzie schować, a to wszystko niestety się niszczy...icon_smile.gif

Ja widzę same plusy piwnicy:)
Link do komentarza
Cytat

My z mężem też budujemy piwnicę. Ja jestem geodetą, mąż bo budownictwie Na budowaniu trochę się znamy, widzieliśmy różne domy.. Rozmawialiśmy z różnymi ludźmi. Większość żałuje że nie ma piwnicy. A nie słyszałam żeby ktoś kto wybudował mówił że jest mu niepotrzebna:)



Więc bedę pierwszym, który to stwierdzi.
Aha, moje wnuki chodzą już do szkoły, żona od niemal 40 lat wykonuje projekty budowlane, ja elektryczne oraz instalacje, szwagier do dzisiaj kierownikuje kilkunastu budowom, a jest od dawna na emeryturze... Jak widzisz, doświadczenia budowlanego mam nieco więcej.
I tylko z jednym się zgodzę. Piwnicę robi ten, kogo na to stać, albo lubi graciarnię w domu.
Ja rupieciarnię mam przy placu Komunalnym w powiecie, tam przyjmują zbędne graty.
Link do komentarza
Cytat

Więc bedę pierwszym, który to stwierdzi.
Aha, moje wnuki chodzą już do szkoły, żona od niemal 40 lat wykonuje projekty budowlane, ja elektryczne oraz instalacje, szwagier do dzisiaj kierownikuje kilkunastu budowom, a jest od dawna na emeryturze... Jak widzisz, doświadczenia budowlanego mam nieco więcej.
I tylko z jednym się zgodzę. Piwnicę robi ten, kogo na to stać, albo lubi graciarnię w domu.
Ja rupieciarnię mam przy placu Komunalnym w powiecie, tam przyjmują zbędne graty.




No słuchaj ja na wnuki jeszcze długo poczekam. A na pierwszym dziecku nie skończę więc trochę po magazynuje sobie pozostałości po pierwszym. Wszystko kupuje nowe i szkoda by mi było wyrzucićicon_smile.gif jak nie będzie potrzebne to puszcze dalej, bo na pewno komuś się przyda.
Ale kto wie co mnie w życiu czeka. Dodatkowego miejsca nigdy nie za wiele. Najwyżej jak graciarnia nie będzie potrzebna to rozszerzymy sobie pomieszczenie rekreacyjne:) i co kto nam zabroni:)?

Mam sąsiadów emerytów. Nie mają piwnicy i w ogóle im się nie dziwię bo i na co dziadkom. Nawet wnuków nie mają
Nie mają szału na podwórku. Bo i nie mają nawet takiej potrzeby bo dla jednego syna grila malutkiego rozpalą, 3 krzesła wyciągną.. słoików też nie robią bo i dla kogo..
Ale wiem na pewno że są bardzo szczęśliwymi ludźmi:)

I o to chodzi. Trzeba taki dom wybudować żeby czuć się w nim panem:) I tyle. Każdy redłu uznania i zasobności portfela.
Link do komentarza
Cytat

Ja widzę same plusy piwnicy:)



Ja również poza jednym - koszt, ale kiedy od kalkulacji odliczymy gospodarczy, fakt tańszy, zaczyna mieć to sens.

Cytat

Ja widzę same plusy piwnicy:)



Ja również poza jednym - koszt, ale kiedy od kalkulacji odliczymy gospodarczy, fakt tańszy, zaczyna mieć to sens.

Cytat

Więc bedę pierwszym, który to stwierdzi.
Aha, moje wnuki chodzą już do szkoły, żona od niemal 40 lat wykonuje projekty budowlane, ja elektryczne oraz instalacje, szwagier do dzisiaj kierownikuje kilkunastu budowom, a jest od dawna na emeryturze... Jak widzisz, doświadczenia budowlanego mam nieco więcej.
I tylko z jednym się zgodzę. Piwnicę robi ten, kogo na to stać, albo lubi graciarnię w domu.
Ja rupieciarnię mam przy placu Komunalnym w powiecie, tam przyjmują zbędne graty.



Szanuję doświadczenie kolegi tylko proszę mnie oświecić, gdzie zmieścić wszystkie instalacje, o których wcześniej pisałem?
Link do komentarza
Cytat

I o to chodzi. Trzeba taki dom wybudować żeby czuć się w nim panem:) I tyle. Każdy redłu uznania i zasobności portfela.



Z gustami się nie dyskutuje, bo jesli komuś do szczęścia potrzebny jest kanarek, albo Pockemon icon_biggrin.gif (oj, był szał w przedszkolu, był!) to innej rady nie ma. Dlatego życzę szczęścia i dużo radości z przyszłych pociech!


Cytat

Szanuję doświadczenie kolegi tylko proszę mnie oświecić, gdzie zmieścić wszystkie instalacje, o których wcześniej pisałem?



Odpowiem nie wprost, przypadek absolutnie prawdziwy, a zdarzyło się to wczoraj wieczór.
otóż siedziałem przy biurku wlepiając oczy w monitor, w sąsiednim pokoju grał telewizor, wtem nagle błysnęło w lampce stojącej obok monitora, huknęło, po czym wszędzie nastała cisza i ciemność. Co Ty w takiej sytuacji będziesz musiał zrobić?
Ano będziesz zbiegał do piwnicy, żeby ponieść zabezpieczenia. Do czasu zbiegał. Jak już Ci kolana wysiądą (przejdź się do przychodni, zobaczysz w jakim wieku to się zaczyna), to będziesz już tylko się czołgał.

Przypominam, że nie zawsze ma się dwadzieścia lat a starość jest czymś w rodzaju bajki o dinozaurach. Ona jest tuż za horyzontem, jeszcze się przekonacie.
Link do komentarza
Cytat

Z gustami się nie dyskutuje, bo jesli komuś do szczęścia potrzebny jest kanarek, albo Pockemon icon_biggrin.gif (oj, był szał w przedszkolu, był!) to innej rady nie ma. Dlatego życzę szczęścia i dużo radości z przyszłych pociech!




Odpowiem nie wprost, przypadek absolutnie prawdziwy, a zdarzyło się to wczoraj wieczór.
otóż siedziałem przy biurku wlepiając oczy w monitor, w sąsiednim pokoju grał telewizor, wtem nagle błysnęło w lampce stojącej obok monitora, huknęło, po czym wszędzie nastała cisza i ciemność. Co Ty w takiej sytuacji będziesz musiał zrobić?
Ano będziesz zbiegał do piwnicy, żeby ponieść zabezpieczenia. Do czasu zbiegał. Jak już Ci kolana wysiądą (przejdź się do przychodni, zobaczysz w jakim wieku to się zaczyna), to będziesz już tylko się czołgał.

Przypominam, że nie zawsze ma się dwadzieścia lat a starość jest czymś w rodzaju bajki o dinozaurach. Ona jest tuż za horyzontem, jeszcze się przekonacie.




Zawsze na starość można wybudować drugi dom:) Bo jak kolana wysiądą to i do sypialni na górę będzie ciężko:) A parterówka: salon, kuchnia, sypialnia, kotłownia, garażicon_smile.gif czemu nie? zobaczymy co czas przyniesie:) ja tam narazie cieszę się życiem, idę do przodu, na nikogo nie patrzę, nikomu nic nie zazdroszczę. wszystko co mam zawdzięczam sobie:) Trzeba cieszyć się chwiląicon_smile.gif
dobra a teraz trzeba się brać za robotę a nie na forum siedzieć. Trzymajcie się . Pozdrawiam
Link do komentarza
  • Redakcja pinned i unpinned this W temacie

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...