Skocz do zawartości

Dom w żurawkach TERMO (archon)


DJMazi

Recommended Posts

Witam
Z tego co czytałem wiele osób powiększało swoje Żurawki, ile płaciliście za modyfikacje projektu (nie licząc adaptacji)?
Mam oferty od architektów za 500 zł i za 2500 zł do obydwu wycen dochodzi ok 2000 zł za adaptacje. Nie wiem czy ktoś faktycznie jest w stanie zrobić taką modyfikację za 500 zł, trochę tanio mi się wydaje, ale z drugiej strony nie bardzo chciałbym już na tym etapie przepłacać.

Przy okazji zrobiłem wizualizację rzutów powiększając je o 1m w każdą stronę. Może się komuś przydadzą icon_smile.gif





Link do komentarza
Chok.
Ja mam poszerzoną żurawkę o 1 m od strony garażu. Trudno mi powiedzieć, ile dokładnie zapłaciłem za zmianę w projekcie, gdyż dodatkowo cenę miałem razem z adaptacją, projektami przyłączy i zmieniałem rozmiary okien (dałem ciała, bo to mogłem i zmieniłem ponownie na etapie budowy z wpisem do DzB). Łącznie mnie to wyniosło 2830,00 zł. Dzisiaj jakbym miał jeszcze raz to robić, to zleciłbym zrobienie całego projektu od nowa na podobie żurawki. Projekt jest mocno przewymiarowany (beton, zbrojenie), także projekt będzie droższy ale w sumie będzie się opłacać.
A poniżej - o ile mi się uda to wkleić - przedstawiam, dla zainteresowanych, zmiany jakich dokonałem (moje własne wypociny w programie z leroya).

https://lh5.googleusercontent.com/GCCTfzmvi...=w275-h207-p-no
https://lh4.googleusercontent.com/_0v_iKIEm...=w275-h207-p-no

Troszkę małe te zdjęcia. Spróbuję inaczej.Zapomniałem jak się wstawia zdjęcia. Może innym razem.


https://lh4.googleusercontent.com/_0v_iKIEm...=w275-h207-p-no[/img]
https://lh4.googleusercontent.com/_0v_iKIEm...=w275-h207-p-no

Może ktoś przypomni, jak wstawić bezpośrednio zdjęcie?
Link do komentarza
Ja poszerzałam dom od strony kuchni o niecały metr, zapłaciłam ok. 3500 za adaptację, przeróbkę projektu i przygotowanie dokumentów/ wniosku do pozwolenia na budowę - ale to jest drogo, można trafić taniej, nie wiedziałam wtedy :(. Samo poszerzenie domu jest prostą zmianą (projektant zmienia tylko wymiary na projekcie) i nie jest tak drogie jak przerysowanie rysunków, bo miałam też taki pomysł, chciałam dorobić balkony itd.

Okno w kuchni zwiększyłam do ok. 2m żeby zachować proporcje budynku po poszerzeniu ściany frontowej, ale to już bez udziału projektanta.
Link do komentarza
Cytat

My jeszcze nie robiliśmy ale z tego co tak się dowiadywaliśmy musimy liczyć ok 15 tysięcy na instalacje elektryczną i ok 35 tysięcy na instalację hydrauliczną. Podaje ceny robocizny i materiałów.
Pozdrawiam


To nieźle Cię naciągają na koszta. Do domku o p.u. niecałe 100 m2 tyle kasy za instalację?
No chyba, że czegoś nie wiem jakie te instalacje mają być. Bo samo stwierdzenie,że za instalacje elektryczną i hydrauliczną i podanie ceny nic nie mówi, napisz jak rozbudowane są te instalacje.
Link do komentarza
u nas byla awaria pieca wiec wszystko nam sie opoznilo: najpierw zalało nam piec a potem jak myslelismy ze juz jest ok to piec sie po prostu zepsul. Więc nadal jestesmy na etapie konczenia jednej lazienki, kuchni i ogarniecia parteru (musimy skonczyc kominek). Ale potem juz z gorki icon_smile.gif oto część obiecanych zdjec. Zdjecia lazienek wyszly nieostro wiec jutro zrobie lepsze i postaram sie wrzucic jeszcze jutro

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez grysia (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
dorzucam kolejne zdjecia. Dla tych, którzy nie czytali wczesniej jakie robilismy zmiany tylko przypomne:
- zrezygnowalisy z dolnej lazienki i powiększyliśmy dzieki temu salon
- zmniejszylismy okno w salonie/jadalni
- pod schodami zrobimy toaletę i pralnię
- pralnię, która jest w oryginalnym projekcie, zamieniliśmy na łazienkę - wchodzi się do niej przez garderobę
więcej zmian nie przypominam sobię na tę chwilę
wybaczcie maly pierdolnik który widac na zdjeciach, zalezalo mi nie na pokazaniu walorow estetycznych tylko wielkosci pomieszczen bo to najczesciej wszystkich interesuje ;)

ostatnie foto to wc/pralnia pod schodami

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

dorzucam kolejne zdjecia. Dla tych, którzy nie czytali wczesniej jakie robilismy zmiany tylko przypomne:
- zrezygnowalisy z dolnej lazienki i powiększyliśmy dzieki temu salon
- zmniejszylismy okno w salonie/jadalni
- pod schodami zrobimy toaletę i pralnię
- pralnię, która jest w oryginalnym projekcie, zamieniliśmy na łazienkę - wchodzi się do niej przez garderobę
więcej zmian nie przypominam sobię na tę chwilę
wybaczcie maly pierdolnik który widac na zdjeciach, zalezalo mi nie na pokazaniu walorow estetycznych tylko wielkosci pomieszczen bo to najczesciej wszystkich interesuje ;)

ostatnie foto to wc/pralnia pod schodami


a macie przejście z garażu do salonu?? kolejna biała kuchnia - póki co wszystkie białe:) nasza też taka właśnie będzie:) fajnie podglądać jak może wyglądać żurawka:) kiedy się wprowadzacie - święta w nowym domu???
Link do komentarza
Cytat

a macie przejście z garażu do salonu?? kolejna biała kuchnia - póki co wszystkie białe:) nasza też taka właśnie będzie:) fajnie podglądać jak może wyglądać żurawka:) kiedy się wprowadzacie - święta w nowym domu???



drzwi ktore widac na 1 i 2 zdjeciu to przejscie do małego przedpokoju z ktorego wchodzi sie do lazienki pod schodami i garażu.
Mam nadzieje, że uda się nam spedzic świeta w nowym domu, ale nie zapeszam bo cały czas mamy jakies przygody z tą buudowa ;)
Link do komentarza
Cytat

To nieźle Cię naciągają na koszta. Do domku o p.u. niecałe 100 m2 tyle kasy za instalację?
No chyba, że czegoś nie wiem jakie te instalacje mają być. Bo samo stwierdzenie,że za instalacje elektryczną i hydrauliczną i podanie ceny nic nie mówi, napisz jak rozbudowane są te instalacje.






Podając te kwoty mam na myśli Elektryka- robocizna i cały materiał do tego potrzebny, Tak samo z hydrauliką cena razem z kaloryferami, piecem, bojlerem,
Link do komentarza
Cytat

Ona_2014 mogłabyś podesłać mi ilość materiałów (styropianu, kleju itp.) potrzebną na ocieplenie Żurawki?



To chyba nie do mnie pytanie:) Ja mam stan surowy.

A tak na marginesie pytanie do wszystkich: ocieplacie styropianem 20cm?... To jest bardzo dużo, nie wiem jaki będzie zysk na ogrzewaniu ale na pewno okna wyglądają mniej estetycznie w takich grubych ścianach. Plusem jest to, że zmieszczą się rolety zewnętrzne - można je ukryć w elewacji. Robicie zgodnie z projektem czy cieńszy styropian?
Link do komentarza
Cytat

dorzucam kolejne zdjecia. Dla tych, którzy nie czytali wczesniej jakie robilismy zmiany tylko przypomne:
- zrezygnowalisy z dolnej lazienki i powiększyliśmy dzieki temu salon
- zmniejszylismy okno w salonie/jadalni
- pod schodami zrobimy toaletę i pralnię
- pralnię, która jest w oryginalnym projekcie, zamieniliśmy na łazienkę - wchodzi się do niej przez garderobę
więcej zmian nie przypominam sobię na tę chwilę
wybaczcie maly pierdolnik który widac na zdjeciach, zalezalo mi nie na pokazaniu walorow estetycznych tylko wielkosci pomieszczen bo to najczesciej wszystkich interesuje ;)

ostatnie foto to wc/pralnia pod schodami



Dzięki za zdjęcia:) Dom wygląda super, ładna elewacja, w moim guście, ten niebieski pokój z rowerkiem do ćwiczeń ma świetny kolor:) Ja też trochę kombinowałam w środku, wrzucę zdjęcia jak będzie coś konkretnego widać. Czy tylko ja daję kuchenkę na tej ścianie w kuchni z mniejszym oknem?icon_smile.gif
Link do komentarza
Chciałbym zwrócić małą uwagę co do zdjęcia kotłowni.
Filterek założony przed pompką jest źle zamontowany. Powinien być zamontowany w poziomie, a nie w pionie oraz przed zaworem zwrotnym powinien być też zawór kulowy.
Link do komentarza
Cytat

[attachment=20644:plan__4_.png]
To rzut piętra poszerzonej o 1 m żurawki.
[attachment=20645:plan__2_.png]
A to parter.
Pozdrawiam wszystkich żurawkowiczów.
Ps.
Właśnie kończą mi dach. Jak skończą, to wrzucę kilka fotek.



[attachment=20646:plan__5_.png]
Oczywiście to jest parter.




Hmmm Coś mnie tu bardzo zastanawia
Czy wy nie macie żadnej łazienki i kuchni ? bo widzę tu same pokoje icon_smile.gif
Link do komentarza
Jakiej wielkości macie wyłaz na strych i w którym miejscu?

Ze wstępnych wyliczeń u mnie wychodzi, że najoptymalniej będzie 100x70 umiejscowiony równolegle do schodów, stopnie rozkładane w kierunku łazienki. Trochę będzie źle wychodzić bo łebem będę walił w krokiew, ale wyjdzie icon_smile.gif

W projekcie jest wzdłuż korytarza przy pokojach... Problem z tym, że między jętkami jest od 70 do 80 cm, a takiego wyłazu nie kupi..., a jeśli nawet to się w niego nie zmieszczę icon_smile.gif

Jak to u Was wyszło?
Link do komentarza
Cytat

Nie wiem czy wyłaz o wymiarach 80×80 nie bedzie za mały... Zmieścił by się na srodku korytarza.




Cytat

u nas tak wyglada ten 120x70, oczywiscie jak wiekszosc rzeczy jeszcze nie jest wykonczony ;)


To nie jest żaden WYŁAZ tylko składane schody strychowe.
Wyłaz to jest dachowy kominiarski.
Link do komentarza
Witam. Zastanawiam się nad projektem domku w żurawkach. Proszę o odpowiedź osób, które już wybudowały swój domek.
1) Czy salon nie jest zbyt mały?
2) Jak oceniacie pralnię i garderobę na pietrze?
3) Czy ktoś nie robił kominka? Jeśli tak to poproszę o fotkę takiej ściany bez kominka.
Jeżeli posiadacie również fotki górnej łazienki, pralni oraz garderoby według projektu bez zmian to bardzo proszę o wrzucenie. Dzięki i do usłyszenia!!!! icon_cool.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam. Zastanawiam się nad projektem domku w żurawkach. Proszę o odpowiedź osób, które już wybudowały swój domek.
1) Czy salon nie jest zbyt mały?
2) Jak oceniacie pralnię i garderobę na pietrze?
3) Czy ktoś nie robił kominka? Jeśli tak to poproszę o fotkę takiej ściany bez kominka.
Jeżeli posiadacie również fotki górnej łazienki, pralni oraz garderoby według projektu bez zmian to bardzo proszę o wrzucenie. Dzięki i do usłyszenia!!!! icon_cool.gif




Witaj

Jak poczytasz forum od poczatku to generalnie znajdziesz odpowiedź na większość pytań, które Cię dręczą odnośnie tego projektu icon_smile.gif
ale kto pyta nie błądzi icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif
ad. 1 salon moze nie jest gigantyczny ale uważam, że całkowicie wystarczy - zalezy czego kto oczekuje ( dla nas jest wystarczajacy ale my powprowadzaliśmy pewne zmiany jak chocby brak ścian przy schodach i z kuchnia, nie ma drzwi z wiatrołapu i przestrzeń jest całkowicie otwarta) co widac gdzies tam wcześniej na umieszczonych prze ze mnie fotkach icon_smile.gif)
ad.2 w związku z tym że poszerzyliśmy dom o 50 cm garderoba jest idealna a pralni odrebnej nie ma jest duża łazienka
ad.3 tu nie pomoge gdyz kominek u nas będzie ale wydaje mi sie, że ktoś już poruszał temat braku kominka i chyba jest taki budujacy

a tak od siebie to serdecznie projekt polecam. Dom jest naprawdę fajny i funkcjonalny
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam. Budujemy dom w żurawkach z piwnicą w okolicach Bolesławca na dolnym śląsku. Czy znajdzie się ktoś kto buduje w okolicy?
Jesteśmy na etapie zamkniętej piwnicy i czekamy do wiosny..icon_smile.gif



Jakiś czas temu szukałem kogokolwiek na dolnym śląsku, kto buduje Żurawkę aby zobaczyć ją na żywo przed zakupem projektu i mi się to nie udało. My na wiosnę startujemy z budową pod Wrocławiem. Edytowano przez chok (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

U nas to tak wygląda...



Mam pytanie dla osób które zmniejszyły okna w pokojach na górze. Jakie wymiary tam zastosowaliście? I czy nie jest za ciemno?
Oczywiście mam zamiar zostawić okna dachowe, ale przez mój paraliżujący lęk obawiam się że tych dużych okien w pokojach nie mogę w swoim domku pozostawić, bo nie będę ich w stanie nawet umyć. No i nie wiem czy nie będzie za ciemno..
Link do komentarza
Cytat

Mam pytanie dla osób które zmniejszyły okna w pokojach na górze. Jakie wymiary tam zastosowaliście? I czy nie jest za ciemno?
Oczywiście mam zamiar zostawić okna dachowe, ale przez mój paraliżujący lęk obawiam się że tych dużych okien w pokojach nie mogę w swoim domku pozostawić, bo nie będę ich w stanie nawet umyć. No i nie wiem czy nie będzie za ciemno..


Jeżeli masz możliwość to proponuję zlikwidować okna dachowe a powiększyć fasadowe.
Link do komentarza
Cytat

Jeżeli masz możliwość to proponuję zlikwidować okna dachowe a powiększyć fasadowe.



Popieram,ja u siebie wyrzuciłem wszystkie okna dachowe.Nie lubię dziurawić dachu.Za to zrobiłem okna w ścianach szczytowych a tam gdzie były przewidziane to powiększyłem.
W końcu na poddaszu raczej tylko śpi się więc za wątpliwą przyjemność oglądania gwiazd nie będę miał kłopotu z oknami dachowymi czyli ewentualnymi przeciekami,skraplaniem i myciem.
Link do komentarza
Okien dachowych to nie będę usuwać bo moim zdaniem ten dom bez dachowych okien wygląda beznadziejnie. Chcę coś zrobić z tymi dużymi oknami 110/220. Tylko na ile je zmienić 110/130?
I czy wtedy nie umrzemy w mroku?icon_smile.gif Pokoje muszą być widne, bo będą to kiedyś pokoje dzieci i do nauki musi być dobre światło. Chcę wiedzieć co myślą o tym Ci którzy takiej zmiany dokonali.
Link do komentarza
Cytat

Witam. Zastanawiam się nad projektem domku w żurawkach. Proszę o odpowiedź osób, które już wybudowały swój domek.
1) Czy salon nie jest zbyt mały?
2) Jak oceniacie pralnię i garderobę na pietrze?
3) Czy ktoś nie robił kominka? Jeśli tak to poproszę o fotkę takiej ściany bez kominka.
Jeżeli posiadacie również fotki górnej łazienki, pralni oraz garderoby według projektu bez zmian to bardzo proszę o wrzucenie. Dzięki i do usłyszenia!!!! icon_cool.gif




Salon - zależy co potrzebujesz. Salon ma taką wielkość jak przeciętny salon w dużych domach (ok. 24m kw) więc jest spory, ale nie ma osobnej jadalni, więc tutaj dodatkowo dochodzi stół i krzesła. Jak na dom tej wielkości jest wg mnie ok.

Garderoba jest malutka a pralnia jeszcze mniejsza. Załączam zdjęcie ścianki łączącej łazienkę i pralnię u mnie - już wyburzona icon_biggrin.gif jak dla mnie niewygodnie, niefunkcjonalnie i łazienka za mała. Nie po to buduje się dom żeby mieć klitki jak w bloku. Pozdrawiam:)

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Okien dachowych to nie będę usuwać bo moim zdaniem ten dom bez dachowych okien wygląda beznadziejnie. Chcę coś zrobić z tymi dużymi oknami 110/220. Tylko na ile je zmienić 110/130?
I czy wtedy nie umrzemy w mroku?icon_smile.gif Pokoje muszą być widne, bo będą to kiedyś pokoje dzieci i do nauki musi być dobre światło. Chcę wiedzieć co myślą o tym Ci którzy takiej zmiany dokonali.


Dachowe okna wg mnie wcale uroku nie dodadzą, natomiast fasadowe tak, zarówno ich wielkość jak i układ na elewacji.
Link do komentarza
Cytat

Okien dachowych to nie będę usuwać bo moim zdaniem ten dom bez dachowych okien wygląda beznadziejnie. Chcę coś zrobić z tymi dużymi oknami 110/220. Tylko na ile je zmienić 110/130?
I czy wtedy nie umrzemy w mroku?icon_smile.gif Pokoje muszą być widne, bo będą to kiedyś pokoje dzieci i do nauki musi być dobre światło. Chcę wiedzieć co myślą o tym Ci którzy takiej zmiany dokonali.


MY mamy okna w pokojach dziewczynek 110/140 i okna dachowe tak jak w projekcie - właśnie skręcamy i ustawimy pod nimi biurka. Obawy miałam podobne jak ty i bałam się zostawić balkonowe w pokojach dziecinnych. wcale nie uważam że w tych pokoikach jest ciemno. na fotkach na wcześniejszych stronach możesz zobaczyć jak to wygląda. mi to rozwiązanie odpowiada.
Link do komentarza
Cytat

Witam. Zastanawiam się nad projektem domku w żurawkach. Proszę o odpowiedź osób, które już wybudowały swój domek.
1) Czy salon nie jest zbyt mały?
2) Jak oceniacie pralnię i garderobę na pietrze?
3) Czy ktoś nie robił kominka? Jeśli tak to poproszę o fotkę takiej ściany bez kominka.
Jeżeli posiadacie również fotki górnej łazienki, pralni oraz garderoby według projektu bez zmian to bardzo proszę o wrzucenie. Dzięki i do usłyszenia!!!! icon_cool.gif



1. Pojęcie względne. Jeśli ktoś mieszka(ł) na 42 m2 w 2 pokojach, to jest wielki. Ja tak wcześniej mieszkałem. Teraz mieszkam w bloku 3 pok. (71 m2). W chwili obecnej mam salon z otwartą kuchnią podobny wielkościowo do tego, który mam obecnie w budowanej żurawce. Ogólnie dla mnie (4 osobowa rodzina) jest ok.
2. Pralnia i garderoba myślę, że za mała. Ja powiększyłem żurawkę o 1 m od strony garażu. Na górze pokombinowałem między innymi z garderobą, pralnią i łazienką (projekt we wcześniejszych postach) i myślę, że to jest minimum.
3. Nie pomogę, gdyż mam (na razie w projekcie) kominek.
Pozdrawiam i życzę powodzenia w wyborze.
Ps. Na razie wnioski swoje wysuwam tylko i wyłącznie na podstawie sso, gdyż jestem dopiero na takim etapie.
Link do komentarza
Cytat

MY mamy okna w pokojach dziewczynek 110/140 i okna dachowe tak jak w projekcie - właśnie skręcamy i ustawimy pod nimi biurka. Obawy miałam podobne jak ty i bałam się zostawić balkonowe w pokojach dziecinnych. wcale nie uważam że w tych pokoikach jest ciemno. na fotkach na wcześniejszych stronach możesz zobaczyć jak to wygląda. mi to rozwiązanie odpowiada.



Bardzo dziękuje za odpowiedźicon_smile.gif Myślę że wybiorę taką samą opcje.
Link do komentarza
Cytat

Mam pytanie dla osób które zmniejszyły okna w pokojach na górze. Jakie wymiary tam zastosowaliście? I czy nie jest za ciemno?
Oczywiście mam zamiar zostawić okna dachowe, ale przez mój paraliżujący lęk obawiam się że tych dużych okien w pokojach nie mogę w swoim domku pozostawić, bo nie będę ich w stanie nawet umyć. No i nie wiem czy nie będzie za ciemno..



hej Sylwii

jak nie bedziesz ich w stanie umyć? A co za róznica w wielkości jesli obetniesz je z dołu a dołozysz z boku? do mycia zostanie ci tyle samo icon_smile.gif my mamy ssz i będąc w tych pokoikach z których jeden bedzie synusia widzę, że po zmniejszeniu okna wg mnie bylo by za ciemno. U nas zostały okna jak w projekcie i uważam, że jest ok. Pokój dziecka musi być jasny i mieć jak najwiecej światła dziennego. A jesli paraliżuje cie strach o bezpieczeństwo malucha to idealnym rozwiązaniem jest kluczyk w klamce - osobiście przetestowany przeze mnie w poprzednim mieszkaniu icon_smile.gif

Link do komentarza
Cytat

hej Sylwii

jak nie bedziesz ich w stanie umyć? A co za róznica w wielkości jesli obetniesz je z dołu a dołozysz z boku? do mycia zostanie ci tyle samo icon_smile.gif my mamy ssz i będąc w tych pokoikach z których jeden bedzie synusia widzę, że po zmniejszeniu okna wg mnie bylo by za ciemno. U nas zostały okna jak w projekcie i uważam, że jest ok. Pokój dziecka musi być jasny i mieć jak najwiecej światła dziennego. A jesli paraliżuje cie strach o bezpieczeństwo malucha to idealnym rozwiązaniem jest kluczyk w klamce - osobiście przetestowany przeze mnie w poprzednim mieszkaniu icon_smile.gif



Nie będę ich w stanie umyć ze względu na mój paraliżujący lęk wysokości. Może to być dla kogoś śmieszne ale byłam ostatnio u znajomych którzy mają okna tej samej wielkości i ja w nich nie jestem w stanie stanąć, więc nie chcę robić z siebie niewolnika we własnym domu. Krótkie okna nie robią dla mnie problemu i tyle na ten temat. Zastosuje okna 110/140 tak jak agaFZ podpowiadała. Widzę na jej zdjęciach że będzie ok i dziękuje jej za opinie.
Link do komentarza
Cytat

Nie będę ich w stanie umyć ze względu na mój paraliżujący lęk wysokości. Może to być dla kogoś śmieszne ale byłam ostatnio u znajomych którzy mają okna tej samej wielkości i ja w nich nie jestem w stanie stanąć, więc nie chcę robić z siebie niewolnika we własnym domu. Krótkie okna nie robią dla mnie problemu i tyle na ten temat. Zastosuje okna 110/140 tak jak agaFZ podpowiadała. Widzę na jej zdjęciach że będzie ok i dziękuje jej za opinie.




A to co innego jesli aż tak na ciebie działaja takie okna. Trzeba robic tak aby było tobie dobrze we własnym domu icon_smile.gif więc życzę aby wybór w przyszłosci był trafny i powodzenia!!! icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Nie będę ich w stanie umyć ze względu na mój paraliżujący lęk wysokości. Może to być dla kogoś śmieszne ale byłam ostatnio u znajomych którzy mają okna tej samej wielkości i ja w nich nie jestem w stanie stanąć, więc nie chcę robić z siebie niewolnika we własnym domu. Krótkie okna nie robią dla mnie problemu i tyle na ten temat. Zastosuje okna 110/140 tak jak agaFZ podpowiadała. Widzę na jej zdjęciach że będzie ok i dziękuje jej za opinie.



Witam,
Nie martw się że będzie ciemno! U nas w każdej sypialni jest okno dachowe i pomniejszone okno "w ścianie".
Nie widziałam sensu robić okien balkonowych skoro tam nie ma i nie będzie balkonów!
Mieszkamy już w Żurawce ponad dwa miesiące, w te jesienne nie zawsze słoneczne dni i
jest naprawdę w porządku.
Pozdrawiam i powodzenia!
Link do komentarza
Cytat

Okien dachowych to nie będę usuwać bo moim zdaniem ten dom bez dachowych okien wygląda beznadziejnie. Chcę coś zrobić z tymi dużymi oknami 110/220. Tylko na ile je zmienić 110/130?




Cytat

Nie będę ich w stanie umyć ze względu na mój paraliżujący lęk wysokości. Może to być dla kogoś śmieszne ale byłam ostatnio u znajomych którzy mają okna tej samej wielkości i ja w nich nie jestem w stanie stanąć, więc nie chcę robić z siebie niewolnika we własnym domu.


Jak dla mnie to źle rozumujesz, bo sądzisz że te małe będą zamontowane przy podłodze? przecież góra okna będzie na tej samej wysokości co okna dużego, różnica jest tylko że to duże zacznie się od podłogi a to mniejsze od ponad metra. A co z oknami dachowymi? jak będziesz je myć to nie będziesz miała leku wysokości?
Jest jeszcze przelicznik wielkość przeszklenia do wielkości pomieszczenia.
Zrobisz oczywiście jak będziesz chciała, ale jest jeszcze czas aby to przedyskutować.
Link do komentarza
  • Redakcja pinned i unpinned this W temacie

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...