Skocz do zawartości

Dom w żurawkach TERMO (archon)


DJMazi

Recommended Posts

Witam icon_smile.gif

Wraz z mężem postanowiliśmy budować nasz wymarzony dom, przypadkiem trafiliśmy na żurawki i od tej pory już żaden inny projekt nam się nie podobał. Przeczytałam cały wątek z zapartym tchem, gratuluję ukończonych domów, zdjęcia robią wrażenie.

Teraz czekamy na warunki zabudowy, w tym tygodniu planujemy zakup projektu. Wasze pomysły były dla nas bardzo inspirujące, mamy wstępnie określone zmiany w projekcie, jakich chcemy dokonać ;) Do końca roku chcielibyśmy uporać się z pozwoleniem na budowę i formalnościami kredytowymi a od wiosny ruszyć pełną parą. Dodam jeszcze że w temacie budowy domu jestem całkiem zielona i liczę na Waszą pomoc w przyszłości ;)

I teraz przechodzę do sedna, wyczytałam że ktoś buduje w łódzkim żurawki, czy byłaby możliwość obejrzenia "na żywo" jak się prezentuje domek?

Pozdrawiam icon_smile.gif



Link do komentarza
zastanawiamy się z mężem czy nie zrobić z garażu pokoju, zastosowalibyśmy rozwiązanie podobne jak w projekcie domu w żurawkach 2. Drzwi do kotłowni mamy z zewnątrz więc "tylko" ścianka... nie wiem jak później taka zmiana będzie się miała do odbioru budynku. Przymierzamy się do rozmowy z kierownikiem budowy który jest ogólnie trudno dostępny i naszej budowy jeszcze nie widział... a może ktoś przerabiał również w ten sposób domek? co myślicie o takiej zmianie?
Link do komentarza
Cytat

zastanawiamy się z mężem czy nie zrobić z garażu pokoju, zastosowalibyśmy rozwiązanie podobne jak w projekcie domu w żurawkach 2. Drzwi do kotłowni mamy z zewnątrz więc "tylko" ścianka... nie wiem jak później taka zmiana będzie się miała do odbioru budynku. Przymierzamy się do rozmowy z kierownikiem budowy który jest ogólnie trudno dostępny i naszej budowy jeszcze nie widział... a może ktoś przerabiał również w ten sposób domek? co myślicie o takiej zmianie?



Ja też myślę o takim rozwiązaniu ale przyszłościowo;) Jeżeli na starość nie będę w stanie wejść po schodach, pasuje mieć pokój na dole, który w tym momencie nie jest mi do niczego potrzebny. Ja zrobię tak, że poprzesuwam te drzwi do garażu i do pomieszczenia pod schodami tak, żeby w korytarzyku obok łazienki w razie czego zmieściły się drzwi. Trzeba przygotować nadproże. Jeżeli będę kiedyś potrzebować pokoju, pomiędzy garażem a kotłownią zrobię mały korytarzyk z wejściem do pokoju (żeby nie przechodzić z pokoju do kotłowni). Będę jeszcze rozmawiać z kierownikiem budowy. Ale jakbym planowała od razu pokój zamiast garażu to wzięłabym inną wersję projektu domu, takie kombinacje nie mają sensu gdy jest dostępny dom w żurawkach z pokojem na dole.
Link do komentarza
Cytat

Ja też myślę o takim rozwiązaniu ale przyszłościowo;) Jeżeli na starość nie będę w stanie wejść po schodach, pasuje mieć pokój na dole, który w tym momencie nie jest mi do niczego potrzebny. Ja zrobię tak, że poprzesuwam te drzwi do garażu i do pomieszczenia pod schodami tak, żeby w korytarzyku obok łazienki w razie czego zmieściły się drzwi. Trzeba przygotować nadproże. Jeżeli będę kiedyś potrzebować pokoju, pomiędzy garażem a kotłownią zrobię mały korytarzyk z wejściem do pokoju (żeby nie przechodzić z pokoju do kotłowni). Będę jeszcze rozmawiać z kierownikiem budowy. Ale jakbym planowała od razu pokój zamiast garażu to wzięłabym inną wersję projektu domu, takie kombinacje nie mają sensu gdy jest dostępny dom w żurawkach z pokojem na dole.




oczywiście masz rację, kombinacje takie mogą nie mieć sensu gdybyśmy projekt kupowali teraz. Kupiliśmy projekt bodajże w listopadzie, w tamtym czasie były tylko jedne żurawki, kolejne projekty pojawiły się po nowym roku. Rozwiązanie takie planowaliśmy na starość jakby co, ale w trakcie budowy gdzie dom czeka na dach i właśnie na ścianki działowe na dole boimy się że będzie trochę ciasno... poddasze jest ok ale na dole może przydałoby się trochę miejsca. Czekamy na odwiedziny kierownika budowy który jest projektantem adaptującym naszą żurawkę, na chwilę obecną sceptycznie odniósł się do naszego pomysłu
Link do komentarza
Cytat

oczywiście masz rację, kombinacje takie mogą nie mieć sensu gdybyśmy projekt kupowali teraz. Kupiliśmy projekt bodajże w listopadzie, w tamtym czasie były tylko jedne żurawki, kolejne projekty pojawiły się po nowym roku. Rozwiązanie takie planowaliśmy na starość jakby co, ale w trakcie budowy gdzie dom czeka na dach i właśnie na ścianki działowe na dole boimy się że będzie trochę ciasno... poddasze jest ok ale na dole może przydałoby się trochę miejsca. Czekamy na odwiedziny kierownika budowy który jest projektantem adaptującym naszą żurawkę, na chwilę obecną sceptycznie odniósł się do naszego pomysłu



Nie wiem jak dużą macie rodzinęicon_smile.gif Ale wyobraź sobie, że dzieci zaczną kiedyś własne życie, co będziesz z mężem robiła na tylu metrach? Mówisz za ciasno - ludzie mieszkają w 50metrowych mieszkaniach w bloku i się mieszczą. Nie wiem, ale przez parę lat pomieszkacie z dziećmi, potem cały dom zostaje dla was. Czy warto kombinowaćicon_smile.gif Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Nie wiem jak dużą macie rodzinęicon_smile.gif Ale wyobraź sobie, że dzieci zaczną kiedyś własne życie, co będziesz z mężem robiła na tylu metrach? Mówisz za ciasno - ludzie mieszkają w 50metrowych mieszkaniach w bloku i się mieszczą. Nie wiem, ale przez parę lat pomieszkacie z dziećmi, potem cały dom zostaje dla was. Czy warto kombinowaćicon_smile.gif Pozdrawiam



heh właściwie to kupując projekt mieliśmy dokładnie takie same argumenty... ale teraz widzę że nie mam miejsca na szafę przesuwną na płaszcze kurtki, że schowek pod schodami maleńki i tak naprawdę na dole nawet odkurzacza nie będzie gdzie odłożyć ale z drugiej strony to po co się zagracać niepotrzebnie? ciągle tylko słyszę : "fajny domek ale tak bez pokoju na dole?" potrzebowałam chyba twoich słów :P dzięki
Link do komentarza
Cytat

heh właściwie to kupując projekt mieliśmy dokładnie takie same argumenty... ale teraz widzę że nie mam miejsca na szafę przesuwną na płaszcze kurtki, że schowek pod schodami maleńki i tak naprawdę na dole nawet odkurzacza nie będzie gdzie odłożyć ale z drugiej strony to po co się zagracać niepotrzebnie? ciągle tylko słyszę : "fajny domek ale tak bez pokoju na dole?" potrzebowałam chyba twoich słów :P dzięki



na brak miejsca na odkurzacz alternatywą jest odkurzacz centralny icon_smile.gif
a na opinie życzliwych nie patrz, ludzie zawsze maja jakieś ale..., a domek jest wasz i to wam ma być wygodnie i się podobać a nie innym!!!
pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

heh właściwie to kupując projekt mieliśmy dokładnie takie same argumenty... ale teraz widzę że nie mam miejsca na szafę przesuwną na płaszcze kurtki, że schowek pod schodami maleńki i tak naprawdę na dole nawet odkurzacza nie będzie gdzie odłożyć ale z drugiej strony to po co się zagracać niepotrzebnie? ciągle tylko słyszę : "fajny domek ale tak bez pokoju na dole?" potrzebowałam chyba twoich słów :P dzięki



Witajcie:)
Nie wiem jak to się stało, być może moje zmiany kuchenne tak wpłynęły na rozmieszenie pomieszczeń,
ale nasz wiatrołap jest na tyle duży że baa jedna szafa- nawet dwie szafy na kurtki by się zmieściły:)
Aż się zastanawiam że chyba tylko na pół ściany komandora zrobimy.
Co do powierzchni salonu- to bałam się tego samego co Pani, dopóki ściany nie zostały odmalowane na biało, są drzwi wewnętrzne,
podłoga i naprawdę moim zdaniem wystarczy miejsca na duży narożnik, stół dla 6 osób + krzesła i jeszcze troszkę zostanie:)
Nam też co niektórzy próbowali dopiec- że nie mamy na dole sypialni, ale właśnie dlatego zdecydowaliśmy się budować
dom z poddaszem- nasza prywatna strefa gdzie będę spać, odpoczywać i może coś jeszcze robić... icon_smile.gif Jak będę chciała iść spać a mąż
zaprosi kolegów na piwo to nie będzie problemu żeby w szlafroku przejść z łazienki do łóżka!
Wiadomo że każdy ma swoją wizję domu, ale tak jak napisał to jeden z forumowiczów za kilka- kilkanaście lat dzieci pójdą w świat
a nam zostanie 150 m2 do ogrzania i sprzątania:)
Pozdrawiam serdecznie!!!
Link do komentarza
Witam
Nasza Żurawka stoi w stanie surowym i zapewne jak u wielu z was pojawiają się dylematy. Zastanawiamy się z żoną czy, aby salon nie będzie zbyt mały. Dlatego zrodził się pomysł, aby powiększyć go kosztem łazienki. Czy może ktoś z Was w ten sposób zrobił ? Proszę o ewentualne sugestie.

Proszę wstawcie więcej fotek z wykończonych wnętrz swoich Żurawek, !!!!!!!
Link do komentarza
Cytat

Witam
Nasza Żurawka stoi w stanie surowym i zapewne jak u wielu z was pojawiają się dylematy. Zastanawiamy się z żoną czy, aby salon nie będzie zbyt mały. Dlatego zrodził się pomysł, aby powiększyć go kosztem łazienki. Czy może ktoś z Was w ten sposób zrobił ? Proszę o ewentualne sugestie.

Proszę wstawcie więcej fotek z wykończonych wnętrz swoich Żurawek, !!!!!!!



Witaj!
My zrezygnowaliśmy z łazienki na dole i zrobiliśmy samą toaletę pod schodami
(wyszła naprawdę duża- 2m długa na prawie 1,1m szeroka). Miałam podobne obawy że salon będzie ciut za mały
żeby wstawić komfortowo kanapę i stół jadalniany. Muszę powiedzieć że miejsca jest wystarczająco, jutro będę na budowie to zrobię
zdjęcia i postaram się wrzucić kilka.
Dzięki zlikwidowaniu łazienki powiększyła się również kotłownia gdzie teraz z luuuzem zmieści się pralka i dodatkowy zlew (nie
wspominając o piecu który okazał się większy niż nam się wydawało).
Pozdrawiam!!!
Link do komentarza
Jakie macie okna dachowe VELUX czy FAKRO? Robimy wyceny dachówki więc i okien, każdy sprzedający doradza inaczej nie wiemy komu wierzyć, jeden że velux dużo lepszy i że lepiej GLL niż GZL (cokolwiek to znaczy) a inny że po co przepłacać, materiał taki sam co fakro a płaci się tylko za nazwę... Doradzają także zmienić okna na mniejsze, 78/140 ponoć to ogromny ciężar i podobno ciężko będzie je otworzyć... mógłby się ktoś wypowiedzieć na ten temat?
Link do komentarza
Cytat

Jakie macie okna dachowe VELUX czy FAKRO? Robimy wyceny dachówki więc i okien, każdy sprzedający doradza inaczej nie wiemy komu wierzyć, jeden że velux dużo lepszy i że lepiej GLL niż GZL (cokolwiek to znaczy) a inny że po co przepłacać, materiał taki sam co fakro a płaci się tylko za nazwę... Doradzają także zmienić okna na mniejsze, 78/140 ponoć to ogromny ciężar i podobno ciężko będzie je otworzyć... mógłby się ktoś wypowiedzieć na ten temat?


Witaj,
mamy Veluxa GLZ M08. Drewniane, ładne, ale jak dla mnie (163cm wzrostu) ciężkie do otwarcia:(
W łazience przez przypadek mamy jeszcze większe okno- jakieś niby specjalne do
środowisk wilgotnych, ładnie wygląda ale to wszystko...
Link do komentarza
Cytat

Witaj,
mamy Veluxa GLZ M08. Drewniane, ładne, ale jak dla mnie (163cm wzrostu) ciężkie do otwarcia:(
W łazience przez przypadek mamy jeszcze większe okno- jakieś niby specjalne do
środowisk wilgotnych, ładnie wygląda ale to wszystko...


czyli to prawda że będzie ciężko mi otworzyć bo ja wzrostem również nie grzeszę :P

Cytat

Tylko przypominam, ze producent wymaga aby co 4 lata okna drewniane zakonserwować (pomalować) lakierem akrylowym - inaczej ta 10 lub 20 letnia gwarancja, odfruwa w p.........


o jakiejkolwiek konserwacji nikt nie wspomniał ani słówkiem... czarowano mnie tylko 20letnią gwarancją bo to sklep z polecenia i że najtańszy... okazał się najdroższy w okolicy mimo mnóstwa rzekomych upustów. może lepiej dopłacić do tego gll - ponoć pokryte jest ono jakąś powłoką czy coś... chyba że to kolejny bajer
Link do komentarza
Cytat

Witam u nas wykonawca się dopatrzył tego błędu i nadproże nad bramą zrobił w tak żeby wszystko pasowało, a co na to monter bramy? może on coś poradzi.



Posadzka jest niżej niż miała być to jest problem, miały być 2 warstwy styro a posadzkarz przekonał mnie że do garażu lepiej jedną i 8 cm posadzki, nie wziąłem pod uwagę że brama była mierzona wcześniej i chłopaki od bramy zamontowali tak, żeby się zamknęła do końca. Mogli zamontować wyżej żeby się okno otworzyło ale wtedy nie zeszłaby do samej posadzki...
Teraz pozostało mi dolać posadzki i przełożyć bramę wyżej, chyb że ktoś ma inny Tańszy pomysł?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Posadzka jest niżej niż miała być to jest problem, miały być 2 warstwy styro a posadzkarz przekonał mnie że do garażu lepiej jedną i 8 cm posadzki, nie wziąłem pod uwagę że brama była mierzona wcześniej i chłopaki od bramy zamontowali tak, żeby się zamknęła do końca. Mogli zamontować wyżej żeby się okno otworzyło ale wtedy nie zeszłaby do samej posadzki...
Teraz pozostało mi dolać posadzki i przełożyć bramę wyżej, chyb że ktoś ma inny Tańszy pomysł?
Pozdrawiam


To faktycznie problem, wysokość posadzki powinna być na danym poziomie i nieważne ile warstw styro miało być i to stworzyło następne problemy. Można było po prostu położyć siatkę zbrojącą, posadzkarz się chyba nie popisał. Co do dolewania posadzki to nie wiem czy z czasem nie będzie się odspajać, ale niech się o tym wypowiedzą fachowcy. Zostaje jeszcze jedna opcja przyzwyczaić się do tego.
Link do komentarza
Cytat

To faktycznie problem, wysokość posadzki powinna być na danym poziomie i nieważne ile warstw styro miało być i to stworzyło następne problemy. Można było po prostu położyć siatkę zbrojącą, posadzkarz się chyba nie popisał. Co do dolewania posadzki to nie wiem czy z czasem nie będzie się odspajać, ale niech się o tym wypowiedzą fachowcy. Zostaje jeszcze jedna opcja przyzwyczaić się do tego.



też biorę pod uwagę taką opcję bo jest najtańsza a budżet szczuplutki sie robi... tylko trochę mnie denerwuje sam fakt, że tak zostanie.
Podobno jak się buduje 3 dom to już prawie bez błędów :-)
Link do komentarza
ogłaszam wszem i wobec iż nie robimy pokoju z garażu :P to tak dla zainteresowanych bo byli takowi icon_smile.gif mamy więźbę dachową a jutro przychodzą murarze podmurować górę i postawić ścianki działowe na dole, przesuwam o 10cm ściankę między wiatrołapem a kuchnią na korzyść wiatrołapu, może to bezsensu ale chce mieć szafę na kurtki w wiatrołapie a kuchnia mam nadzieję na tym nie ucierpi icon_smile.gif mamy wyceny dachówek, zdecydowaliśmy się na robena monza plus czarny, okna również zamówione icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

ogłaszam wszem i wobec iż nie robimy pokoju z garażu :P to tak dla zainteresowanych bo byli takowi icon_smile.gif mamy więźbę dachową a jutro przychodzą murarze podmurować górę i postawić ścianki działowe na dole, przesuwam o 10cm ściankę między wiatrołapem a kuchnią na korzyść wiatrołapu, może to bezsensu ale chce mieć szafę na kurtki w wiatrołapie a kuchnia mam nadzieję na tym nie ucierpi icon_smile.gif mamy wyceny dachówek, zdecydowaliśmy się na robena monza plus czarny, okna również zamówione icon_smile.gif




Kolejny wybór dokonany z waszej strony icon_smile.gif Osobiście uważam, że lepszej decyzji nie mogliście podjąć ( garaż zostaje) jesli nie macie licznej rodzinki ( bo wtedy wiadomo, każda przestrzeń sie liczy), ale wiadomo każdy z nas ma jakies małe wariacje icon_smile.gif

U nas dzisiaj montaż okien więc po pracy wizyta na budowie i wieczorem postaram się wrzucic fotki jak nasza zurawka się prezentuje icon_smile.gif
Link do komentarza
Witam wszystkich icon_biggrin.gif aktualnie, wraz z narzeczonym, jesteśmy na etapie wyboru projektu. Bardzo spodobała nam się Żurawka, ze względów zarówno wizualnych jak i praktycznych (szukaliśmy niewielkiego domku, z praktyczną, dość dużą łazienką na dole, aby zmieścił się prysznic i pralka, ponieważ chcemy na początku wykończyć jedynie dół i się wprowadzić, oraz takiego, który byłby stosunkowo prosty i tani w budowie). Chcemy budować systemem gospodarczym, bez dużego kredytu hipotecznego. Narzeczony ma sporo znajomych, znających się na budowlance oraz sam posiada sporą wiedzę, więc będziemy większość robić własnymi siłami.

Już od dłuższego czasu obserwuję to forum, i w końcu odważyłam się napisać icon_smile.gif myślę, że skłoniła mnie do tego wasza życzliwość i przyjazność, nie wyśmiewacie żadnych pomysłów, no i ogólnie nastrój wśród Żurawkowiczów sprawia, że człowiek aż chce się do was odezwać icon_smile.gif

Jesteśmy już po pierwszej wizycie u pani architekt, która była zaskoczona tak trafnie wybranym przez nas domkiem. Aktualnie zastanawiamy się nad zmianami w projekcie, chcielibyśmy ograniczyć ilość okien, czyli zostawić jedno okno w garażu, połączyć pralnię z łazienką i tutaj jedno okno pozostawić, usunąć kominek, drzwi tarasowe zamienić na dwuskrzydłowe, no i ja byłam za zmniejszeniem dużego okna w jadalnie, ale mój luby uważa, że jest ono urocze, stąd moje pytanie, czy mógłby ktoś z was podać wymiary tego okna? Żebyśmy mogli sobie sprawdzić różnicę cenową między oknem w projekcie, a ewentualnie pomniejszonym.

Mam jeszcze jedno pytanko apropo powiększenia domu o np. 0,5 m od strony garażu i kotłowni. Mój mężczyzna chciałby sobie wygospodarować miejsce na warsztacik, stąd przydałoby się lekkie poszerzenie domku. Jeszcze nie uzgadnialiśmy kosztów tych zmian z panią architekt, ale widzę, że wielu z was decydowało się na poszerzenie Żurawki. Czy jest to jakiś duży koszt takiej zmiany w projekcie? Pytam, ponieważ "grzebiąc" w Internecie spotkałam się z informacją, że zmiany powierzchni domu są bardzo kosztowne i trudne.

Aha i jeszcze jedno pytanko, zastanawiamy się czy nie zmienić więźby i zastosować jednak blachodachówkę, zamiast dachówki. Jednak wciąż rozmyślamy nad za i przeciw takiego rozwiązania. Przeglądając forum nie znalazłam ani jednego przypadku Żurawki z blachodachówą, bardzo proszę o wasze opinie na ten temat.

Pozdrawiam serdecznie
Natalia icon_smile.gif
Link do komentarza
Witaj nata... wśród żurawkowiczów.
1. Projekt - adaptacja. W mojej żurawce też kilka zmian. Brałem pod uwagę wykonanie projektu od zera na podstawie rozwiązań z żurawki, lecz z tego zrezygnowałem, gdyż koszt projektu od zera wydawał mi się za wysoki (nie pamiętam, ale było to około 1 - 2 tyś łącznie). Dzisiaj tego żałuję, gdyż biorąc pod uwagę chociażby to, że wziąłem strop monolityczny, który wg kierownika i murarza mógłby zbrojeniem pobić nie jeden bunkier, co wiąże się z podwyższonymi kosztami (wiem, można było wziąć terivę), podwyższyło koszt. Po za tym jest wiele rzeczy, które zmieniłem, a za każdą "kreskę" przy adaptacji architekt woła co najmniej 100 zł. Ponadto, jak powiedział mi murarz, ten mój projekt "termo" nie do końca będzie termo z uwagi na to, że jest dużo żelbetu, szczególnie przy drzwiach i oknach, co spowoduje, że nie da się uniknąć mostków. Takich rzeczy można uniknąć przy projektowaniu od zera. Po za tym przy takim projekcie możemy sobie dowolnie wszystko przesuwać, aranżować.
2. Duże okno w salonie. Ja zmniejszyłem, gdyż mojej żonie się nie podobało. Jakby to akurat ode mnie zależało, to bym zostawił, jak w projekcie. Z tego co się wstępnie orientowałem, to różnica w cenie nie będzie duża, bo okna liczą od m2 przeszklenia. Największy koszt, przynajmniej u mnie, to drzwi tarasowe, przesuwne (jest jeszcze podnośno-przesuwne, czy jakoś tak, ale koszt kosmos).
3. Poszerzenie domu. JA poszerzyłem o 1 m po stronie garażu. Z tego co pamiętam, nie jest to jakiś duży koszt przy adaptacji projektu (nie pamiętam, czy nie było to jakieś 300 zł). Na pewno jest to koszt w materiale, ale trudno policzalny. U mnie jeszcze kierownik wskazywał na to, że adaptujący nie wykonał stosownych obliczeń wytrzymałościowych dla stropu. Wówczas to sprawdzili i zbrojenie było ok (bunkier). Okna w garażu. Ja zrezygnowałem całkowicie. Jednak mnie nie kręci majsterkowanie, także nie miałem skrupułów (garaż jest dla samochodu).
4. Więźba, blachodachówka. Pomysł na pewno pod względem ekonomicznym - do rozważenia. Jednak nie brałem pod uwagę tej opcji. Nie znam się też na blachodachócę, także nie będę się wypowiadał.
Życzę Ci powodzenia.

Przemo19811.
Jak tam u Ciebie postęp prac. Wiem, że kiepsko z czasem przy budowie, ale fajnie by było jakbyś znalazł jego trochę na zrobienie paru fotek i wrzucenie ich.
Link do komentarza
Witam,
My zmniejszyliśmy w projekcie okno w jadalni tylko wysokość bo uważam że było by za nisko. Jak również będziemy mieć blacho dachówkę mniej przy tym pracy. a co do kosztów blacho-dachówki to się w praniu okaże. Dodaliśmy jeszcze drzwi w kotłowni mój narzeczony się uparł na nie. Zmniejszyliśmy okna w garażu. Schody nie będą wylewane i w pokojach u góry nie będzie okien balkonowych tylko okienne.
Link do komentarza
Hej natka icon_smile.gif

Nie wiem co na to reszta zurawkowiczów ale z doswiadczenia juz wiem, że nasz domek wcale nie jest taki prosty w budowie na jaki wyglada ( jesli robi to firma to pewnie dla nich pikuś icon_smile.gif). My też planowaliśmy budowę systemem gospodarczym i tak tez zaczęliśmy, jednak z zaistniałych w trakcie sytuacji ( braku czasu na budowę samemu) musięliśmy wziąść ekipę do pociągnięcia ścian i dachu gdyz zależało nam na czasie.
Już same fundamenty sa jak lądowisko dla samolotów a wszystko przez to nasze urocze okno narożne icon_smile.gif

Nasze zmiany jak juz kiedys pisałam to rezygnacja z wiatrołapu, otwarte schody. Duże okno w salonie zostało jak w projekcie i wygląda suuuuper icon_smile.gif. Garaz poszerzony o 0,5m gdyż mąz również lubi majsterkowac i jesteśmy z tego rozwiązania bardzo zadowoleni. Kąt dachu mamy zmieniony na 45 stopni i strop teriva, który polecam nie tylko ze względu na cene ale także na montaż.
Na górze zmieniliśmy jedynie okno w dużej sypialni z balkonowego na normalne. No i ze względu na zmiane kata nachylenia dachu i podwyzszenia scianki kolankowej uzyskaliśmy super duże poddasze, gdzie nad dwoma pokoikami robimy dla synka niespodziankę i bedzie miał pietrowy pokój z wejściem drabinką w soim pokoju. Na pozostałej częsci domu do wykorzystania dla nas icon_smile.gif

A w chwili obecnej okna zamontowane icon_smile.gif

Link do komentarza
System gospodarczy jest dla ludzi którym się nie spieszy. Mój Tata przyjeżdża i nam robi jak tylko może. Zaczęliśmy w kwietniu fundamenty, później w czerwcu przed zasypaniem rury kanalizacyjne. Teraz w sierpniu mury dół wraz ze stropem leier . Na ten rok koniec w przyszłym na wiosnę mury góra a latem dach. Jesień-zima okna i w środku. Uważam że jest to o wiele taniej i satysfakcja że sami robimy. Jak najbardziej popieram Natalka system gospodarczy. Pomyśl ile zaoszczędzicie.
Link do komentarza
Cytat

Witam mam dylemat czy zakładać solary przy piecu gazowym, podobno niema sensu ponieważ są opłaty stałe za gaz, czy czy się korzysta czy nie , chciałbym zapytać was o zdanie na ten temat ,
I dorzucam parę fotek.



Wystarczy trochę poczytać w necie. np
http://muratordom.pl/instalacje/kolektory-...ow,30_4698.html
https://budujemydom.pl/instalacje/kolektory-sloneczne-i-fotowoltaika/a/13063-czy-oplaca-sie-instalowac-solary
ale oczywiście najlepiej poczytać tych, co założyli je jakiś czas temu.
Moim zdaniem pieniądze, które chciałbyś zainwestować w instalację solarną lepiej spożytkować na coś innego (lepsze ocieplenie, WM z rekuperacją).
Link do komentarza
Witam!!!
Od prawie dwóch tygodni jesteśmy mieszkańcami żurawki:)
Baardzo dużo jeszcze nam brakuje do tego żeby można dom nazwać wykończonym,
ale jesteśmy u siebie na wsi! Wklejam kilka zdjęć, proszę tylko się nie śmiać z dziecięcego stolika kawowego:)
Dołączam zdjęcie toalety na dole pod schodami- wyszła naprawdę duża!
Więcej zdjęć postaram się przesłać "na dniach".
Pozdr.
Marta[attachment=20274:_urawka_4.JPG]

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Witam!!!
Od prawie dwóch tygodni jesteśmy mieszkańcami żurawki:)
Baardzo dużo jeszcze nam brakuje do tego żeby można dom nazwać wykończonym,
ale jesteśmy u siebie na wsi! Wklejam kilka zdjęć, proszę tylko się nie śmiać z dziecięcego stolika kawowego:)
Dołączam zdjęcie toalety na dole pod schodami- wyszła naprawdę duża!
Więcej zdjęć postaram się przesłać "na dniach".
Pozdr.
Marta[attachment=20274:_urawka_4.JPG]


WOW!! odważna elewacja:) kuchnia fajna i moje ulubione kolory:) super:) my natomiast mamy elewację bardziej klasyczną i na razie wygląda następująco: i kilka innych fotek przy okazji:)

DSC01446.jpg

,

DSC01446.jpg

,

DSC01446.jpg

,

DSC01446.jpg

,

DSC01446.jpg

,

DSC01446.jpg

,

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

WOW!! odważna elewacja:) kuchnia fajna i moje ulubione kolory:) super:) my natomiast mamy elewację bardziej klasyczną i na razie wygląda następująco: i kilka innych fotek przy okazji:)
[attachment=20278:IMG_6464.JPG],[attachment=20279:IMG_6466.JPG],
[attachment=20280:IMG_6470.JPG],[attachment=20281:IMG_6478.JPG],
[attachment=20282:IMG_6481.JPG],[attachment=20283:IMG_6477.JPG],
[attachment=20284:IMG_6476.JPG]


Kuchnia jest moja od A do Z:) Elewacja to pomysł małża, mnie trochę przypomina flagę,
ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia:)
Bardzo ładnie komponuje się Wasz kolor na domku z kolorem dachówki. Mam prośbę-
widzę że macie taras murowany- czy mogłabym prosić o kilka zdjęć? Bo do nas na razie po
paletach wchodzimy:) i szukamy inspiracji!
Pozdrawiam!!!
Link do komentarza
Witam Wszystkich.
Jestem tu nowy, jednak forum śledzę od kilku tygodni. Jak zapewne się domyślacie, też myślę o budowie domu z tego projektu. Jak już ktoś tutaj napisał, jak go zobaczyłem, już żaden inny projekt mi się nie podobał! Miałem również okazję widzieć wybudowaną żurawkę, stwierdzam, że po kilku poprawkach w projekcie, będzie to właśnie wymarzony domek!
A teraz moje pytanie. Ile kosztował Was stan surowy otwarty?
Z góry dziękuję! Jak wszystko dobrze pójdzie, jesienią 2015r będą fundamenty, a cała reszta w kolejnym 2016r.
Pozdrawiam


Mam jeszcze pytanie, czy udało Wam się zmieścić w kosztach budowy do stanu pod klucz w kwocie jaką podają na stronie Archon? Na tą chwilę to 316 tys. zł.
Z góry dziękuję Edytowano przez jazi1 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Mam jeszcze pytanie, czy udało Wam się zmieścić w kosztach budowy do stanu pod klucz w kwocie jaką podają na stronie Archon? Na tą chwilę to 316 tys. zł.


316 tyś ale netto. Dolicz sobie 23 %

Cytat

Mam jeszcze pytanie, czy udało Wam się zmieścić w kosztach budowy do stanu pod klucz w kwocie jaką podają na stronie Archon? Na tą chwilę to 316 tys. zł.


316 tyś ale netto. Dolicz sobie 23 %
Link do komentarza
Cytat

Witam!!!
Od prawie dwóch tygodni jesteśmy mieszkańcami żurawki:)
Baardzo dużo jeszcze nam brakuje do tego żeby można dom nazwać wykończonym,
ale jesteśmy u siebie na wsi! Wklejam kilka zdjęć, proszę tylko się nie śmiać z dziecięcego stolika kawowego:)
Dołączam zdjęcie toalety na dole pod schodami- wyszła naprawdę duża!
Więcej zdjęć postaram się przesłać "na dniach".
Pozdr.
Marta[attachment=20274:_urawka_4.JPG]




Łazienka faktycznie spora icon_smile.gif jak się Wam mieszka?

Cytat

WOW!! odważna elewacja:) kuchnia fajna i moje ulubione kolory:) super:) my natomiast mamy elewację bardziej klasyczną i na razie wygląda następująco: i kilka innych fotek przy okazji:)
[attachment=20278:IMG_6464.JPG],[attachment=20279:IMG_6466.JPG],
[attachment=20280:IMG_6470.JPG],[attachment=20281:IMG_6478.JPG],
[attachment=20282:IMG_6481.JPG],[attachment=20283:IMG_6477.JPG],
[attachment=20284:IMG_6476.JPG]



bardzo ładna elewacja, myślałam o podobnej tyle że w bieli i szarości icon_smile.gif nasza elewacja to dopiero za jakieś 2 latka, też się wtedy pochwalę :P

Cytat

Witam Wszystkich.
Jestem tu nowy, jednak forum śledzę od kilku tygodni. Jak zapewne się domyślacie, też myślę o budowie domu z tego projektu. Jak już ktoś tutaj napisał, jak go zobaczyłem, już żaden inny projekt mi się nie podobał! Miałem również okazję widzieć wybudowaną żurawkę, stwierdzam, że po kilku poprawkach w projekcie, będzie to właśnie wymarzony domek!
A teraz moje pytanie. Ile kosztował Was stan surowy otwarty?
Z góry dziękuję! Jak wszystko dobrze pójdzie, jesienią 2015r będą fundamenty, a cała reszta w kolejnym 2016r.
Pozdrawiam


Mam jeszcze pytanie, czy udało Wam się zmieścić w kosztach budowy do stanu pod klucz w kwocie jaką podają na stronie Archon? Na tą chwilę to 316 tys. zł.
Z góry dziękuję


do projektu dostaliśmy kosztorys z podziałem na: materiał, robocizna i sprzęt i tak do materiału musisz sobie doliczyć 23%vat a do robocizny i sprzętu 8% jak za usługę. Czy się zmieścisz w określonej kwocie czy też nie zależy sporo od Ciebie, od materiałów i naturalnie wykonawców, od tego ile będziesz robił sam
Link do komentarza
Cytat

Witam Wszystkich.
Jestem tu nowy, jednak forum śledzę od kilku tygodni. Jak zapewne się domyślacie, też myślę o budowie domu z tego projektu. Jak już ktoś tutaj napisał, jak go zobaczyłem, już żaden inny projekt mi się nie podobał! Miałem również okazję widzieć wybudowaną żurawkę, stwierdzam, że po kilku poprawkach w projekcie, będzie to właśnie wymarzony domek!
A teraz moje pytanie. Ile kosztował Was stan surowy otwarty?
Z góry dziękuję! Jak wszystko dobrze pójdzie, jesienią 2015r będą fundamenty, a cała reszta w kolejnym 2016r.
Pozdrawiam


Mam jeszcze pytanie, czy udało Wam się zmieścić w kosztach budowy do stanu pod klucz w kwocie jaką podają na stronie Archon? Na tą chwilę to 316 tys. zł.
Z góry dziękuję



U nas budowa domu do stanu deweloperskiego wyszła nieco mniej niż podana przez Ciebie cena- i to już brutto.
Budowała nam firma od A do Z- deweloper. Oczywiście na każdym kroku nadzorowaliśmy budowę.
Mam wrażenie, że systemem gospodarczym nie poszłoby nam tak sprawnie, a poniesione nakłady byłyby porównywalne.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

U nas budowa domu do stanu deweloperskiego wyszła nieco mniej niż podana przez Ciebie cena- i to już brutto.
Budowała nam firma od A do Z- deweloper. Oczywiście na każdym kroku nadzorowaliśmy budowę.
Mam wrażenie, że systemem gospodarczym nie poszłoby nam tak sprawnie, a poniesione nakłady byłyby porównywalne.
Pozdrawiam.




Witam. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, cieszę się, że tak szybko uzyskałem jakieś informacje. Chciałbym budować systemem gospodarczym, by trochę zaoszczędzić. Ciśnienia wielkiego nie ma, póki co mam gdzie mieszkać, ale odkąd kupiłem działkę, o niczym innym nie myślę jak o budowie!
Zakup działki wyczyścił konto, więc trzeba trochę poczekać z budową, ale warto zbierać informacje, no i planuję kupić projekt i załatwiać formalności z pozwoleniem.
Byłbym wdzięczny za informacje odnośnie stanu surowego otwartego, jakie koszty i czy ktoś krył może blachodachówką?
Pozdrawiam

PS. Martita piekny domek, gratuluję! Edytowano przez jazi1 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Byłbym wdzięczny za informacje odnośnie stanu surowego otwartego, jakie koszty i czy ktoś krył może blachodachówką?
Pozdrawiam



Ja jestem na etapie murowania, u mnie formalności do tej pory wyniosły 8400zł, za SSO firma weźmie 115tys (fundament lany - akry, ocieplony, pustaki ceramiczne Porotherm, system kominowy, kominy z klinkieru, dachówka cementowa, słupy przy tarasach lane, 5 okien dachowych Fakro, bez tarasów - będą z kostki).
Link do komentarza
Cytat

Ja jestem na etapie murowania, u mnie formalności do tej pory wyniosły 8400zł, za SSO firma weźmie 115tys (fundament lany - akry, ocieplony, pustaki ceramiczne Porotherm, system kominowy, kominy z klinkieru, dachówka cementowa, słupy przy tarasach lane, 5 okien dachowych Fakro, bez tarasów - będą z kostki).




Witam.
Czyli jak dobrze rozumiem, całość czyli robocizna i materiał wyniesie ok 125 tys?
Link do komentarza
U mnie systemem gospodarczym:
przygotowanie do budowy - 15.000,00 zł,
stan zero - 25.260,00 zł,
parter i strop (monolityczny) - 35.500,00 zł,
poddasze - 17.200,00 zł,
dach (dachówka ceramiczna, deskowanie, bez okien) - na razie 9200,00 zł (docelowo 37.300,00 zł)
razem - 87.000 zł (docelowo - 116.500,00 zł).

U mnie systemem gospodarczym:
przygotowanie do budowy - 15.000,00 zł,
stan zero - 25.260,00 zł,
parter i strop (monolityczny) - 35.500,00 zł,
poddasze - 17.200,00 zł,
dach (dachówka ceramiczna, deskowanie, bez okien) - na razie 9200,00 zł (docelowo 37.300,00 zł)
razem - 87.000 zł (docelowo - 116.500,00 zł).
Link do komentarza
Cytat

Kuchnia jest moja od A do Z:) Elewacja to pomysł małża, mnie trochę przypomina flagę,
ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia:)
Bardzo ładnie komponuje się Wasz kolor na domku z kolorem dachówki. Mam prośbę-
widzę że macie taras murowany- czy mogłabym prosić o kilka zdjęć? Bo do nas na razie po
paletach wchodzimy:) i szukamy inspiracji!
Pozdrawiam!!!


Witam. Nasze wejście do domu wygląda dokładnie tak jak rok temu i dopiero na wiosnę będziemy kończyć. wynalazłam taką fotkę:

DSC01446.jpg

Edytowano przez agaFZ (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

U mnie systemem gospodarczym:
przygotowanie do budowy - 15.000,00 zł,
stan zero - 25.260,00 zł,
parter i strop (monolityczny) - 35.500,00 zł,
poddasze - 17.200,00 zł,
dach (dachówka ceramiczna, deskowanie, bez okien) - na razie 9200,00 zł (docelowo 37.300,00 zł)
razem - 87.000 zł (docelowo - 116.500,00 zł).

U mnie systemem gospodarczym:
przygotowanie do budowy - 15.000,00 zł,
stan zero - 25.260,00 zł,
parter i strop (monolityczny) - 35.500,00 zł,
poddasze - 17.200,00 zł,
dach (dachówka ceramiczna, deskowanie, bez okien) - na razie 9200,00 zł (docelowo 37.300,00 zł)
razem - 87.000 zł (docelowo - 116.500,00 zł).




Witam.
Bardzo dziękuję za tak szczegółowe rozpisanie poszczególnych etapów. Mam pytanie dotyczące pierwszej pozycji, jakie koszty wchodzą w skład tych 15 tyś? Projekt, geodeta, mapki, pozwolenia? Mam również nadzieję, że w w/w kosztach, znajduje się wynagrodzenie ekipy budowlanej?
Pozdrawiam Edytowano przez jazi1 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Witam.
Czyli jak dobrze rozumiem, całość czyli robocizna i materiał wyniesie ok 125 tys?



Tak, robocizna, materiał plus wszystkie formalności, które załatwiałam do tego etapu.

Cytat

U mnie systemem gospodarczym:
przygotowanie do budowy - 15.000,00 zł,
stan zero - 25.260,00 zł,
parter i strop (monolityczny) - 35.500,00 zł,
poddasze - 17.200,00 zł,
dach (dachówka ceramiczna, deskowanie, bez okien) - na razie 9200,00 zł (docelowo 37.300,00 zł)
razem - 87.000 zł (docelowo - 116.500,00 zł).



Jak dobrze liczę wychodzi ponad 130tys. całość. Widzę, że moja firma nie taka droga jak wyszło mniej więcej tyle co systemem gospodarczym. Dobrze że się nie brałam za samodzielne załatwianie materiałów i ekip, chyba bym się skończyła przy tej budowie:)
Link do komentarza
jazi1
Niestety w przygotowaniu do budowy nie mam kosztów robocizny. Przygotowanie u mnie to:
mapka do celów projektowych 480,00 zł
projekt typowy z dodatkami 2 216,00 zł
wypis i wyrys z MPZP 90,00 zł
wypis z rejestru gruntów i mapa zasadnicza 64,50 zł
przyłącze energetyczne 2 935,08 zł
przyłącze wodociągowe 2 460,00 zł
przyłącze kanalizacyjne 0,00 zł
operat szacunkowy
adaptacja projektu 2 830,00 zł
warunki przyłącza energetycznego
warunki przyłącza wodociągowego 106,00 zł
warunki przyłącza kanalizacyjnego i wodo 100,86 zł
warunki dojazdu 55,00 zł
garaż 1 470,00 zł
kierownik budowy 1 400,00 zł
elektryk 580,00 zł
deska + akcesoria do WC 60,00 zł
Link do komentarza
  • Redakcja pinned i unpinned this W temacie

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...