Skocz do zawartości

Dom w żurawkach TERMO (archon)


DJMazi

Recommended Posts

Cytat

Mam pytanie na temat ocieplenia poddasza,czy ocieplaliście lub będziecie ocieplać też strych czy dajecie tylko wełnę pod podłogę z OSB?


będziemy ocieplać strych, wełnę damy jak i na skosach na strychu tak i pod podłogą strychu czyli nad sufitem poddasza. a powiedz mi jakie masz schody wewnętrzne, takie jak w projekcie?
Link do komentarza
Cytat

będziemy ocieplać strych, wełnę damy jak i na skosach na strychu tak i pod podłogą strychu czyli nad sufitem poddasza. a powiedz mi jakie masz schody wewnętrzne, takie jak w projekcie?



Też tak chcę zrobić tylko zastanawiam się czy na strychu dać 2 warstwy wełny czy tylko miedzy krokwiami.
Co do schodów to mam wylewane tak jak w projekcie.
Przypomniały mi się jeszcze 2 rzeczy,
1-w projekcie jest w kotłowni nawietrzak w murze,czy ktoś z Was go robił?
2-czy dawaliscie tak jak w projekcie styropian na sciane i sufit wewnatrz garażu? w garażu będzie 1 grzejnik Edytowano przez buhaj39 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Też tak chcę zrobić tylko zastanawiam się czy na strychu dać 2 warstwy wełny czy tylko miedzy krokwiami.
Co do schodów to mam wylewane tak jak w projekcie.
Przypomniały mi się jeszcze 2 rzeczy,
1-w projekcie jest w kotłowni nawietrzak w murze,czy ktoś z Was go robił?
2-czy dawaliscie tak jak w projekcie styropian na sciane i sufit wewnatrz garażu? w garażu będzie 1 grzejnik


Witam ja będę dawał 15cm między krokwiami w stropie mam 25cm więc na pewno wystarczy, ja w kotłowni robiłem tak zwaną zetkę czyli dolot świeżego powietrza do kotłowni mam piec na ekogroszek więc dobra wentylacja jest wskazana, piec musi mieć skąd pobierać świeże powietrze. Styropianu nie dawałem w garażu na sufit i ścianę
Link do komentarza
Cytat

Witam ja będę dawał 15cm między krokwiami w stropie mam 25cm więc na pewno wystarczy, ja w kotłowni robiłem tak zwaną zetkę czyli dolot świeżego powietrza do kotłowni mam piec na ekogroszek więc dobra wentylacja jest wskazana, piec musi mieć skąd pobierać świeże powietrze. Styropianu nie dawałem w garażu na sufit i ścianę


A nie wychłodzi Ci się pomieszczenie przyległe do garażu przez ten brak styropianu?
Link do komentarza
Dzień dobry....też mam zamiar być jednym z "żurawkowiczów". Jesteśmy na etapie zakupu projektu, i mam pytanie czy jest ktoś na etapie zakończenia budowy i czy wybudowany dom znajduje w okolicy Sosnowca lub woj. śląskiego i czy byłaby taka możliwość obejrzenia domu? Jeżeli tak, proszę o kontakt.
Pozdrawim Adam
Link do komentarza
Cytat

Też tak chcę zrobić tylko zastanawiam się czy na strychu dać 2 warstwy wełny czy tylko miedzy krokwiami.
Co do schodów to mam wylewane tak jak w projekcie.
Przypomniały mi się jeszcze 2 rzeczy,
1-w projekcie jest w kotłowni nawietrzak w murze,czy ktoś z Was go robił?
2-czy dawaliscie tak jak w projekcie styropian na sciane i sufit wewnatrz garażu? w garażu będzie 1 grzejnik



1. Zrobiłem w kotłowni nawietrzak tak jak w projekcie
2. W garażu i kotłowni dawałem na ściane i sufit styropian 5cm i też zrobiłem w garażu podejścia pod grzejnik
3. Co do wełny mam ocieplone poddasze dwie warstwy w sumie gr. 28cm co do ocieplenia strychu się zastanawiam chyba dam dam między krokwie wełne z tego względu, że mam rozprowadzone tam DGP.
Link do komentarza
Żurawkowicze podzielcie się swoimi wyborami w kwestii ogrzewania i oczywiście kosztami poszczególnych instalacji icon_smile.gif

My zastanawiamy się czy zostawić wszystko tak jak w projekcie czy zrobić podłogówkę na całym dole i w górnej łazience a w pozostałych pokojach kaloryferki czy w ogóle zrobić wszędzie podłogówkę... Dlatego Wasze doświadczenia użytkowo-finansowe bardzo mile widziane icon_smile.gif

Kulczi u Ciebie na zdjęciach nie widzę kaloryferów, czy to oznacza, ze macie wszędzie podłogówkę?

Link do komentarza
Hej Żurawkowicze

Postanowiłam podzielić się z Wami kilkoma zdjęciami z postępujących robót przy naszej Żurawce. Aktualnie jesteśmy na etapie robienia stropu. W ogóle to jesteśmy z mężem w dużym szoku jak to wszystko szybko idzie :-) Zaczeliśmy 7 czerwca i w niecały miesiąc powstało to co widzicie na ostatnich zdjęciach icon_wink.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Witam

Jestem nowym użytkownikiem i również będę budował Dom w Żurawkach icon_biggrin.gif. Mam już pozwolenie na budowę, poszukuję obecnie wykonawcy na stan 0.
Jestem z terenu Zielonej Góry i znalazłem informację, że robertoFZ już ma zaawansowany stan budowy w okolicach ZG. Chciałbym umówić się jeżeli jest to możliwe aby zobaczyć ten piękny dom i oczywiście wymienić się doświadczeniami.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Witaj Marita 10 wśród żurawkowiczów. Masz bardzo podobne rozwiązania (z zewnątrz) do mnie. Mogłabyś wstawić trochę więcej zdjęć z drugiej strony?

A oto kilka fotek z mojej budowy:






Zauważyłem jeden poważny błąd w zbrojeniu ściany kolankowej a dokładnie o powiązanie-zakończenie wieńca kolankowego na ścianie szczytowej. Na ścianach szczytowy powinny być po dwa słupki wychodzące z wieńca stropowego po to aby wieniec kolankowy miał zakończenie uniemożliwiające wypchanie ścianki kolankowej.
Tak ma to zrobiona Martita10, więc dziwi mnie fakt że u Ciebie murarze o tym zapomnieli.
Link do komentarza
WItam,
Wstawiam kilka (aż dwie!!;) fotek dodatkowo tyłu i boku od strony garażu (na jednym nawet załapała się znaczna część naszej rodziny).
Postanowiliśmy kilka rzeczy zmienić w projekcie- co miało ( niewielki) wpływ na zewnętrze domu.
Nie mamy łazienki na parterze, tylko toaletę pod schodami. Okno na "półpiętrze" zmieniliśmy na dachowe (chociaż nie wiem
kto i jak będzie je mył, ale innego wyjścia nie było decydując się na toaletę pod schodami). Duże okno zmieniliśmy na takie które
rozpoczyna się od poziomu okien w kuchni. Z tyłu drzwi tarasowe przesuwne zamiast trójdzielnych.
Na górze jedyne co to tzw. "pralnia" została podzielona na łazienkę i garderobę.
Aktualnie pozostaje problem tarasu i wejścia, ale najpierw musimy skombinować troszkę ziemi żeby podnieść poziom.

Cytat

Dlaczego tak psujecie swoje żurawki ? Cały urok w tym projekcie to okna. Kto wam doradza te zmiany? Tesciowie? Budowlańcy? Nie podoba mi się.



Często doradcą jest zdrowy rozsądek i doświadczenie, a także umiejętność uczenia się na cudzych błędach.
Niestety nie wszystko co wygląda ładnie jest też użytkowo przemyślane.
Pozdrawiam!

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez Martita10 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Hej mam mały a w zasadzie duży problem ze schodami , a mianowicie po zamianie stropu na teriva nie wychodza mi wymiary schodów tzn:stopni a moi wykonawcy akurat w tym temacie kuleją. Dodam że raz już szalunki rozbieraliśmy- jak to wyglądało u Was -piszcie i z góry dzięki

Link do komentarza
Cytat

Żurawkowicze podzielcie się swoimi wyborami w kwestii ogrzewania i oczywiście kosztami poszczególnych instalacji icon_smile.gif

My zastanawiamy się czy zostawić wszystko tak jak w projekcie czy zrobić podłogówkę na całym dole i w górnej łazience a w pozostałych pokojach kaloryferki czy w ogóle zrobić wszędzie podłogówkę... Dlatego Wasze doświadczenia użytkowo-finansowe bardzo mile widziane icon_smile.gif

Kulczi u Ciebie na zdjęciach nie widzę kaloryferów, czy to oznacza, ze macie wszędzie podłogówkę?




Ponawiam powyższe pytanie icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Zauważyłem jeden poważny błąd w zbrojeniu ściany kolankowej a dokładnie o powiązanie-zakończenie wieńca kolankowego na ścianie szczytowej. Na ścianach szczytowy powinny być po dwa słupki wychodzące z wieńca stropowego po to aby wieniec kolankowy miał zakończenie uniemożliwiające wypchanie ścianki kolankowej.
Tak ma to zrobiona Martita10, więc dziwi mnie fakt że u Ciebie murarze o tym zapomnieli.



Dzięki za cenną uwagę, ale u mnie zbrojenie jest tak jak w projekcie (a nawet jest go więcej).
Powiązanie-zakończenie wieńca kolankowego na ścianie szczytowej w projekcie wygląda trochę inaczej. Później wkleję zdjęcie, żeby to zobrazować.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Dzięki za cenną uwagę, ale u mnie zbrojenie jest tak jak w projekcie (a nawet jest go więcej).
Powiązanie-zakończenie wieńca kolankowego na ścianie szczytowej w projekcie wygląda trochę inaczej. Później wkleję zdjęcie, żeby to zobrazować.


Bo wiesz, projektant a projektant icon_smile.gif Dziwi mnie fakt, że murarze Ci nie doradzili. Chyba, że będziesz robił wieniec szczytowy, po skosie i jako nadproże. W innych Żurawkach taki widziałem.
Link do komentarza
W naszym domku ogrzewanie podłogowe jest w salonie, kuchni i toalecie na dole,
a na górze tylko w łazience (dodatkowo drabinka) oraz na korytarzu i delikatnie pociągnięte do garderoby.
Kaloryfery w sypialniach chciałam ze względu na to że mam zamiar na podłodze mieć drewno- a jak wiadomo jest ono
jednym z najlepszych izolatorów. Co do kosztów to nie mam pojęcia- płacimy za cały dom.
Myślę że w miarę racjonalnie do tematu podeszliśmy, ale ostatecznie decyzję każdy podejmuje sam.
Link do komentarza
o to zdjęcie z projektu:


W temacie ogrzewania.
Ja planuje wszędzie zastosować ogrzewanie podłogowe (bez garażu i kotłowni). Dodatkowo w pralni drabinka z dodatkową grzałką (żona wymusiła, choć wiem, że to niepotrzebne). W garażu, tak dla świętego spokoju, chcę dorzucić rury pod grzejnik niskotemperaturowy (nie wiem czy go założę) gdyż w garażu będę miał zamontowaną rekuperację i nie wiem jak będzie ona działać przy niskich temperaturach. Wyceny jeszcze nie robiłem, jedynie wstępnie rozmawiałem z instalatorem, który rzucił za całą instalację (nie tylko podłogówkę) około 30 tyś. Ale nie wiem, czy z kotłem czy bez. Pozdro.
Link do komentarza
Cytat

Hej mam mały a w zasadzie duży problem ze schodami , a mianowicie po zamianie stropu na teriva nie wychodza mi wymiary schodów tzn:stopni a moi wykonawcy akurat w tym temacie kuleją. Dodam że raz już szalunki rozbieraliśmy- jak to wyglądało u Was -piszcie i z góry dzięki




Próbujecie robić schody takie jak w projekcie? Zmieniliście wysokość pomieszczeń na parterze? My jesteśmy w trakcie robienia terivy, wysokość na parterze uległa zmianie z 2,70m na 2,60m ponieważ strop żelbeton jak w projekcie ma grubość 14cm a teriva ma 24cm. żeby zgadzała się górna część stropu. Schodów jeszcze nie rozrysowaliśmy...
Link do komentarza
My zostawiliśmy wysokości jak w projekcie. Wymyśliłem ze zamiast spocznika schodów zrobimy tzw. Schody wachlarzowe czyli dodamy zamiast spocznika 3 stopnie i wyjdzie po 17,5 stopień. Jedyny problem to okno wiec albo mleczna szyba albo ... Jeszcze nie wiem:)
Link do komentarza
Witam!
Jesteśmy zainteresowani budową domku wg tego projektu.
Domek byłby dla trzech osób, więc jest w sam raz.
Wątpliwości co do wielkości pomieszczeń rozwiały zdjęcia zamieszczone na tym forum.

Martwi mnie trochę fakt, że z wiatrołapu wchodzi się wprost do salonu.
Czy oddzielacie jakoś te pomieszczenia? ścianka? ustawienie mebli?


I jeszcze jedno: Gdzie w salonie przewidujecie TV?
Koło stołu widziałabym raczej jakąś witrynkę...

Chciałabym wkleić rzut z naszymi zmianami, ale nie umiem...
Jak się wkleja zdjęcia?

Główna zmiana - balkon zamiast garderoby przy sypialni. Co wy na to? Da się?
Taka fanaberia mojego męża. Długo trwała "walka", ale już się poddałam.
On ma balkon, a ja okno narożne w kuchni icon_razz.gif

Aaaa, no i oczywiście małe powiększenie domu od strony garażu (jakieś 50 cm) ze względu na zbyt małą kotłownię.
Z łazienki na dole wyleci prysznic, więc będzie można przesunąć trochę ścianę, żeby powiększyć kotłownię. To jest ściana nośna, ale czytałam, że też niektórzy z was tak planują. Można, mimo że nośna?

Uwaga! próba nr 1

DSC01446.jpg

Edytowano przez wosebka (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Witam!
Jesteśmy zainteresowani budową domku wg tego projektu.
Domek byłby dla trzech osób, więc jest w sam raz.
Wątpliwości co do wielkości pomieszczeń rozwiały zdjęcia zamieszczone na tym forum.

Martwi mnie trochę fakt, że z wiatrołapu wchodzi się wprost do salonu.
Czy oddzielacie jakoś te pomieszczenia? ścianka? ustawienie mebli?


I jeszcze jedno: Gdzie w salonie przewidujecie TV?
Koło stołu widziałabym raczej jakąś witrynkę...

Chciałabym wkleić rzut z naszymi zmianami, ale nie umiem...
Jak się wkleja zdjęcia?

Główna zmiana - balkon zamiast garderoby przy sypialni. Co wy na to? Da się?
Taka fanaberia mojego męża. Długo trwała "walka", ale już się poddałam.
On ma balkon, a ja okno narożne w kuchni icon_razz.gif

Aaaa, no i oczywiście małe powiększenie domu od strony garażu (jakieś 50 cm) ze względu na zbyt małą kotłownię.
Z łazienki na dole wyleci prysznic, więc będzie można przesunąć trochę ścianę, żeby powiększyć kotłownię. To jest ściana nośna, ale czytałam, że też niektórzy z was tak planują. Można, mimo że nośna?

Uwaga! próba nr 1




Witam!
Balkon- to już architekt musi się wypowiedzieć, ale zawsze zastanawiało mnie po co komu balkon w DOMU:) gdzie z założenia
ma się OGRÓD:)
Co do parteru to planujemy tv vis-a-vis wejścia (kanapa narożnikowa będzie niejako odgradzała wejście od salonu).
Kotłownia naprawdę nie jest mała, zwłaszcza jak nie chcecie prysznica na dole i możecie
zrobić kibelek pod schodami (czyli powiększyć salon i pom. gospodarcze o te kilka metrów).
no chyba że ma tam stać wielki piec na węgiel czy coś w tym stylu ( u nas piec będzie na ścianie
plus pralka plus zlew plus w przyszłości suszarka(taka na prąd:)

Powiększając dom od strony garażu powiększycie również sypialnię tzw. "rodziców" (ta od garderoby),
która uwierz mi i tak jest już duża!

Oczywiście to Wasz dom i musi Wam się podobać i spełnić Wasze marzenia, powyżej tylko moje spostrzeżenia:)
Pozdrawiam i powodzenia!!!
Link do komentarza

Cytat

Witam!
Balkon- to już architekt musi się wypowiedzieć, ale zawsze zastanawiało mnie po co komu balkon w DOMU:) gdzie z założenia
ma się OGRÓD:)
Co do parteru to planujemy tv vis-a-vis wejścia (kanapa narożnikowa będzie niejako odgradzała wejście od salonu).
Kotłownia naprawdę nie jest mała, zwłaszcza jak nie chcecie prysznica na dole i możecie
zrobić kibelek pod schodami (czyli powiększyć salon i pom. gospodarcze o te kilka metrów).
no chyba że ma tam stać wielki piec na węgiel czy coś w tym stylu ( u nas piec będzie na ścianie
plus pralka plus zlew plus w przyszłości suszarka(taka na prąd:)

Powiększając dom od strony garażu powiększycie również sypialnię tzw. "rodziców" (ta od garderoby),
która uwierz mi i tak jest już duża!

Oczywiście to Wasz dom i musi Wam się podobać i spełnić Wasze marzenia, powyżej tylko moje spostrzeżenia:)
Pozdrawiam i powodzenia!!!





Witam icon_smile.gif


Odnośnie zmian to my równiez jak już wczesniej pisałam powiększyliśmy dom od strony garażu ze wzgledów praktycznych aby kotłownia i garaż były większe. Zaszaleliśmy również w innych kwestiach icon_smile.gif Jęśli martwi Cię, że
z wiatrołapu wchodzi się do salonu to myslę, że tak naprawdę to tylko i wyłącznie kwestia tego czego potrzebujecie. My w naszym domu zrezygnowaliśmy całkowicie z wiatrołapu i nię będzie ściany do kuchni a schody będą otwarte. Będzie mnóstwo przestrzeni icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Balkon- to już architekt musi się wypowiedzieć, ale zawsze zastanawiało mnie po co komu balkon w DOMU:) gdzie z założenia
ma się OGRÓD:)


No to weź i wytłumacz to mojemu mężowi icon_evil.gif . Ale ok. Jeśli tylko architekt powie, że się da, to niech ma! Ten balkonik wyjdzie naprawdę malutki, zdajemy sobie z tego sprawę. Ale jak się chłop uprze....

Cytat

Co do parteru to planujemy tv vis-a-vis wejścia (kanapa narożnikowa będzie niejako odgradzała wejście od salonu).icon_smile.gif


Ciekawy pomysł. Masz może jakieś zdjęcia, inspiracje, wizki?


Cytat

Kotłownia naprawdę nie jest mała, zwłaszcza jak nie chcecie prysznica na dole i możecie
zrobić kibelek pod schodami no chyba że ma tam stać wielki piec na węgiel


No właśnie będzie piec na paliwo stałe. Kibelek pod schodami odpada. Zostanie tam, gdzie jest, tylko mniejszy.

Cytat

Powiększając dom od strony garażu powiększycie również sypialnię tzw. "rodziców" (ta od garderoby),
która uwierz mi i tak jest już duża!


Wiem. Ale jak inaczej powiększyć kotłownię?


Cytat

Odnośnie zmian to my równiez jak już wczesniej pisałam powiększyliśmy dom od strony garażu ze wzgledów praktycznych aby kotłownia i garaż były większe.


O ile powiększaliście?

Cytat

Zaszaleliśmy również w innych kwestiach icon_smile.gif


Jakich?

Cytat

Jęśli martwi Cię, że z wiatrołapu wchodzi się do salonu to myslę, że tak naprawdę to tylko i wyłącznie kwestia tego czego potrzebujecie. My w naszym domu zrezygnowaliśmy całkowicie z wiatrołapu i nię będzie ściany do kuchni a schody będą otwarte. Będzie mnóstwo przestrzeni icon_smile.gif


icon_eek.gif
Ja cię!!!! W ogóle nie będzie ściany?????? A gdzie miejsce na kurtki czy buty?
Link do komentarza
Cytat

No to weź i wytłumacz to mojemu mężowi icon_evil.gif . Ale ok. Jeśli tylko architekt powie, że się da, to niech ma! Ten balkonik wyjdzie naprawdę malutki, zdajemy sobie z tego sprawę. Ale jak się chłop uprze....


Ciekawy pomysł. Masz może jakieś zdjęcia, inspiracje, wizki?



No właśnie będzie piec na paliwo stałe. Kibelek pod schodami odpada. Zostanie tam, gdzie jest, tylko mniejszy.


Wiem. Ale jak inaczej powiększyć kotłownię?



O ile powiększaliście?

60cm i jest idealnie jak dla nas


Jakich?


icon_eek.gif
Ja cię!!!! W ogóle nie będzie ściany?????? A gdzie miejsce na kurtki czy buty?



Spocznik jest wysoko więc pod nim będzie zabudowana szafa a pod schodami gdzie będzie wolna przestrzeń szafka na buty, i miejsce na drewno do kominka icon_smile.gif Dla ewentualnych gości wieszak po lewej stronie drzwi wejściowych icon_smile.gif Może będzie kawałek ścianki 1 lub 1,5 bloczka ale to zadecydujemy na etapie stawiania ścianki działowej do łazienki.
Link do komentarza
Cytat

Zaintrygowałaś mnie icon_question.gif . Brzmi interesująco, to może być ciekawy pomysł na maksymalne wykorzystanie przestrzeni.
Masz jakieś inspiracje?




Moje inspiracje to marzenia o wolnej przestrzeni icon_smile.gif Nasza rodzinka to ja , mąż i 7 letni synek. Dom metrazowo idealny dla naszej rodziny. Parter to strefa dzienna więc nie potrzebujemy tych ścian i drzwi. I zawsze chciałam mieć kominek wokół którego będzie można chodzić icon_smile.gif i otwarte schody. Tak więc zamknieta będzie tylko łazienka i wyjście do garażu. Poddasze to azyl rodzinny. Nasza sypialnia, dziecka sypialnia i pokój goscinny icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

To odwrotnie niż ja. Teraz mam wszystko pootwierane, więc w domku chcę pozamykać icon_razz.gif

Plastik,
ciekawy sposób na powiększenie kotłowni.
Jednak wolałabym wc z oknem. Myślę dalej....


My mamy przesuniętą ścianę między łazienką a kotłownią o około 0,5 m. Tym sposobem łazienka na dole jest mała, my jednak zrezygnowaliśmy z okna i na końcu wstawiamy prysznic. Na górze zrezygnowaliśmy z prysznica. Zainspirowała nas łazienka ( z oknem wosebka icon_smile.gif) o podobnych wymiarach znaleziona w necie:

DSC01446.jpg

,

DSC01446.jpg

. U nas dłuższe ściany będą białe, natomiast płytki drewnopodobne na podłodze i na ścianie naprzeciw drzwi. w następnym tygodniu zaczynamy łazienki:)
Link do komentarza
Cytat

My mamy przesuniętą ścianę między łazienką a kotłownią o około 0,5 m. Tym sposobem łazienka na dole jest mała, my jednak zrezygnowaliśmy z okna i na końcu wstawiamy prysznic. Na górze zrezygnowaliśmy z prysznica. (...) w następnym tygodniu zaczynamy łazienki:)


Roberto,
my na dole chcemy samo wc, bez prysznica.
Jakie wymiary ma wasza dolna łazienka po przesunięciu ścianki? Nie jest za wąsko między umywalką a sedesem?
No i o ile m2 zwiększyła się kotłownia?

A w przyszłym tygodniu pochwal się łazienką... icon_smile.gif

Edit: umywalkę i sedes robicie na tej samej ścianie? Edytowano przez wosebka (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

wosebka- jak wolisz mieć wc z oknem to tak zrób. najważniejsze żeby każdy czuł się dobrze w swojej żurawinie.
teraz mieszkam w domu, w którem ma identyczne wc i jest ok.
a dwie łazienki w domku z trzema pokojami to trochę tak z fantazją.


Zgadzam się. Dwie łazienki z pełnym programem są niepotrzebne (dla nas, każdy wszak ma inne przyzwyczajenia i każdy musi planować pod siebie:)
).

Jeszcze salon nie daje mi spokoju icon_cry.gif. Jak wszystko ustawić? Gdzie telewizor? Od ściany do ściany - 570 cm - wydaje mi się za daleko. Jeśli sofa na środku (tyłem do stołu), to zostaje jakieś 250 cm do ściany - za blisko.
Może na ścianie kominkowej? (u nas kominka nie będzie (teraz mamy i nie korzystamy - raz w roku w Boże Narodzenie).
Szukam inspiracji...

Prośba do kulczi: zamieść, proszę, zdjęcie, które obejmie kanapę i stół jednocześnie (może od strony wiatrołapu? albo tarasu?).

Czy jest tu ktoś, kto buduje w woj. mazowieckim? Okolice Nowego Dworu Maz., Płońska? Pułtuska? I dałby obejrzeć domek? Edytowano przez wosebka (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

To odwrotnie niż ja. Teraz mam wszystko pootwierane, więc w domku chcę pozamykać icon_razz.gif

Plastik,
ciekawy sposób na powiększenie kotłowni.
Jednak wolałabym wc z oknem. Myślę dalej....




No właśnie każdy potrzebuje czegoś innego icon_smile.gif Ja uwielbiam otwartą przestrzeń stąd te zmiany

Pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Roberto,
my na dole chcemy samo wc, bez prysznica.
Jakie wymiary ma wasza dolna łazienka po przesunięciu ścianki? Nie jest za wąsko między umywalką a sedesem?
No i o ile m2 zwiększyła się kotłownia?

A w przyszłym tygodniu pochwal się łazienką... icon_smile.gif

Edit: umywalkę i sedes robicie na tej samej ścianie?


Łazienka ma 1,3 szerokości, umywalka i sedes będzie na jednej ścianie. będzie naprawdę mała, ale chciałam aby prysznic był na dole.zdjęcia wkleję jak będzie gotowa:) powierzchnia kotłowni wynosi natomiast 6,7 m kw. i kilka fotek stanu obecnego:)

DSC01446.jpg

,

DSC01446.jpg

,

DSC01446.jpg

,

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Łazienka ma 1,3 szerokości, umywalka i sedes będzie na jednej ścianie. będzie naprawdę mała, ale chciałam aby prysznic był na dole.zdjęcia wkleję jak będzie gotowa:) powierzchnia kotłowni wynosi natomiast 6,7 m kw. i kilka fotek stanu obecnego:)
[attachment=19754:P1040224.JPG]


Dzięki za podanie szerokości łazienki. To teraz czekam na zdjęcia icon_smile.gif
I kotłownia się powiększyła do przyzwoitej powierzchni.
Co jest na tym zdjęciu? Bo nie mogę skojarzyć.... icon_redface.gif Edytowano przez wosebka (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • Redakcja pinned i unpinned this W temacie

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Krokwie poziome (kleszcze) i pionowe (słupy) są odsunięte od ścian około 40-50cm, więc stwierdziliśmy z kumplem, że to za daleko żeby mocować profile UD do ścian. Może źle się wyraziłem pisząc w powietrzu, bo pofile UD będą przykręcone do krokwi poziomych (kleszczy), ale tylko wschód-zachód, bo te dwie pozostałe płatwie są 30cm wyżej i tam nawet nie ma jak już nic zamocować. To oczywiście niezgodne ze sztuką, bo krokwie coś tam zawsze pracują razem z dachem, dlatego dajemy krzyżowy, OSB i dopiero GK, to samo na skosach. Btw na ścianach szczytowych będzie piana Pur, więc profil by nam zalali pianą jakby był przykręcony do tej ściany. Oczywiście pewności czy to pękać nie będzie 100% nie ma. GK na łączeniach z sufitem i ściankach kolankowych ze skosami będą łączone profielem elastycznym. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Parking ma dużo większą wytrzymałość na ściskanie niż Termo fundament... zatem musi być twardszy... Przecież one mają zasadniczo różne docelowe zastosowanie...   TERMONIUM fundament:         Parking odpowiedniej grubości  zastąpić może termonium, ale w żaden sposób nie może być odwrotnie     
    • W opisie mam tak  Czyli nie ma różnicy czy zastosuje ten czy który mam obecnie eps200 parking w sumie wygląda on mi na lepszy dużo twardszy , ale tamten dedykowany do fudamentu więc jestem głupi z tego ale to i to EPS ... 
    • Kiedy właśnie o to chodzi, żeby sufit podwieszony był zupełnie niezależny, niezwiązany z tym stropem drewnianym, obitym OSB...   Do stropu drewnianego, przez płytę OSB przymocujesz zaczepy do swojego sprzętu sportowego... Będzie on narażone na drgania, przeciążenia, uderzenia przy mniej, czy bardziej intensywnych ćwiczeniach - tak jak ostrzegają wyżej koledzy... Na stropie betonowym może nie bardzo odczuwalne byłyby te ruchy i nie powodowałyby drgań, które spowodują pękanie podwieszanego sufitu z płyt g/k na połączeniach płyt g/k... Jeśli zrobisz wg Twojego planu - czyli sprzęt podwieszony poprzez sufit z wykończeniem g/k - na 100% w krótkim czasie będzie zarysowany sufit... właśnie na połączeniach płyt g/k...   W poprzek pokoju dasz gęściej profile CD60 - co 30 cm - i to powinno mechanicznie wytrzymać obciążenie płytami g/k... będzie sobie wisiał, przecież niczym dodatkowo nie obciążony, a przez otwory, o których pisałem wcześniej, niezależnie od podwieszonego sufitu, umocujesz sprzęt do belek obitych płytami OSB... sprzęt będzie sobie działał, ale nie oddziaływał na g/k... Można pomyśleć o stelażu krzyżowym, ale wydaje mi się, że przy niespełna 3 metrach szerokości pokoju, będzie to przerost formy nad treścią... Jak masz wielkie wątpliwości co do ciężaru podwieszonego sufitu, to (nie wiem co na to powiedzą koledzy) można zastosować PŁYTĘ G-K SPECJALNĄ 2600x1200x6,5MM PRO FLEXI NORGIPS...     No, ja tak bym zrobił... prosty, jednopoziomowy, gęstszy  stelaż, płyty 12 mm, otwory na montaż sprzętu wprost do drewnianego stropu...   Jeszcze uwaga:   Płyta nie powinna się o ścianę opierać - ona ma wisieć na stelażu... przy profilach CD60 zamocowanych co 30 cm, będzie wisieć na pięciu profilach...   Płyta ma 260 cm długości, więc i  tak będzie jeszcze połączenie na jej szerokości do tych 290 cm pokoju...   Będzie miało co pękać - w razie drgań i ruchów stropu...  
    • Nie bardzo rozumiem o co pytasz. Przecież każdy styropian przepuści wodę. Nie widziałeś nigdy tonącego styropianu? Długo zanurzony w wodzie nasiąknie jak gąbka. Może chodziło o styrodur fundamentowy XPS?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...