Skocz do zawartości

Dom w żurawkach TERMO (archon)


DJMazi

Recommended Posts

Cytat

Hej Wam, przez ostatni czas tak byłam zajęta tą wykończeniówką, że nawet nie miałam siły ani czasu zająć się zdjęciami :P budowa to pikuś w porównaniu z urządzeniem mieszkania, wierzcie mi ;) ale obicuję dziś popołudniu wrzucić zdjęcia (z pracy nie mam możliwości)


Potwierdzam wykończeniówka to masakra w porównaniu z budową, wykańcza fizycznie i finansowo ale za to jaka frajda jak się patrzy jak wszystko nabiera wyglądu i koloru wrażenia bezcenne. Ja w tym tygodniu kończę górną łazienkę i z pracami schodzę na parter, a i niedawno dowiedziałem się o prezencie na nowy dom kolejny potomek w drodze pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Potwierdzam wykończeniówka to masakra w porównaniu z budową, wykańcza fizycznie i finansowo ale za to jaka frajda jak się patrzy jak wszystko nabiera wyglądu i koloru wrażenia bezcenne. Ja w tym tygodniu kończę górną łazienkę i z pracami schodzę na parter, a i niedawno dowiedziałem się o prezencie na nowy dom kolejny potomek w drodze pozdrawiam



Jesteś już na takim etapie a nic się nie pochwalisz? icon_smile.gif wykończeniówka wykańcza, ale potomka bocian Ci nie załatwil ;D gratulacje icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Potwierdzam wykończeniówka to masakra w porównaniu z budową, wykańcza fizycznie i finansowo ale za to jaka frajda jak się patrzy jak wszystko nabiera wyglądu i koloru wrażenia bezcenne. Ja w tym tygodniu kończę górną łazienkę i z pracami schodzę na parter, a i niedawno dowiedziałem się o prezencie na nowy dom kolejny potomek w drodze pozdrawiam




w takim razie prosimy kolejnego żurawkowicza o zdjęcia icon_biggrin.gif w wolnym czasie oczywiście. Gratuluje dzidziusia w drodze, nic tylko pokoik urządzać icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

w takim razie prosimy kolejnego żurawkowicza o zdjęcia icon_biggrin.gif w wolnym czasie oczywiście. Gratuluje dzidziusia w drodze, nic tylko pokoik urządzać icon_smile.gif




Przemo, gratulujemy! Nasze pokoiki chwilowo służą do innych celów niż dziecięce ;) jeden za graciarnię a drugi za "czytelnię". Wrzucam kilka fotek, jeszcze zostaly detale, ale mieszkamy w domu już od tygodnia icon_smile.gif))


Cytat

Wracam późno i nawet nie chce mi się przed komputer siadać, dzisiaj wróciłem wcześniej więc jestem. Zdjęcia oczywiście wrzucę jak skończę łazienkę pokoik czeka na następnego potomka tylko czekam jaka płeć będzie i wtedy zostanie tylko pomalować , faktycznie bocian mi nie przyniósł




Czekamy na zdjęcia icon_smile.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez kulczi (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
kulczi domek super, bałam się trochę że domek jest malutki i nic tak naprawdę się nie zmieści... ale widzę że jest ok icon_smile.gif my mamy zasypane fundamenty i powierzchnia wydawała mi się na tyle mała że o 1 w nocy budziłam męża czy zmieści się jakaś kanapa he he wiem że wykańczanie - urządzanie to masakra ale nie mogę się tego doczekać icon_smile.gif tylko nie wiem czy jest do czego się spieszyć bo kredyt mamy na stan surowy a co z resztą? heh
Link do komentarza
Cytat

Cudownie Żurawka w stylu Prowansji icon_smile.gif zazdroszczę ze już możecie tam mieszkać, ale miło tak nacieszyć się waszymi postępami:) też mam w planie takie schody ale nie wiem co daje się zamiast drewna żeby uzyskac biel z brązem kafle, gładz?



Można jeszcze karton gips na biało pomalowac, ale baliśmy się, że się obkopie przy wchodzeniu albo pobrudzi szmatą przy myciu i trzeba będzie co chwilę malować, więc wybraliśmy drewno. Fajnie to wyszło, więc polecam icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Kulczi rewelacja !! Jak się mieszka? A czy mogłabyś tak mniej więcej podać jaki był koszt do tego stanu ? Pozdrawiam icon_biggrin.gif
I jeszcze jedno małe pytanko - jak spiżarka ? Czy jest w miarę pojemna?



Mąż mi podpowiada, że do tej pory wydaliśmy 370 tyś. Bez elewacji i obejścia niestety, więc przekroczyliśmy budżet...

Mieszka się super icon_smile.gif bałam się, że kuchnia będzie za mała, ale mamy pojemne szafki (wysokie) i jak na razie mam jeszcze dużo miejsca. Salon z jadalnią rewelacja, też wystarczy. Z tym, że my nie mamy kominka, więc trochę wiecej przestrzeni jest. Okna mamy bardz nasłonecznione, więc musze w tym tygodniu pozamawiać żaluzje drewniane koniecznie na tę witrynę. Spiżarka jak dla mnie ok, coś tam sobie skladujemy na razie, jeszcze nie wykorzystuję jej w pełni. Mała łazienka na dole w zupełności wystarczy. W przedpokoju nie mamy jeszcze szafy zabudowanej, wiec moze byc trochę ciasnawo, ale to własciwie tylko przedpokój. Dzięki temu, ze połączyliśmy pralnię z łazienką górna łazienka jest na prawdę duża icon_smile.gif Pokoiki i sypialnia też wystarczające, także jak na razie to wszystko super. Nam zostały detale, elewacja właśnie się robi a potem jakieś obejście.
Link do komentarza
Cytat

Jeśli chodzi o okna to z tego z klatki schodowej sami zrezygnowaliśmy,poprostu uważamy że jest zbędne,a te w sypialni,no cóż,mamy małą działkę i żeby bylo więcej zieleni postawiliśmy domek 3 m od granicy więc musi być bez okien, uznaliśmy że w sypialni i tak spędza się mało czasu i lepiej mieć 1m więcej zielonego,tym bardziej że to akurat strona pólnocna
Co do dachu to wszystko jest tak jak w projekcie.


My również zrezygnowaliśmy z okna na klatce schodowej bo nie daje ono zbyt światła, w projekcie mamy dorysowane okno dachowe które oświetli korytarz do góry icon_smile.gif obawiałam się braku tego okienka pod względem wizualnym ale zawsze jakby co można jakoś nadrobić elewacją albo roślinką w wyższej doniczce ;P
Link do komentarza
Przemo, gratulujemy! Nasze pokoiki chwilowo służą do innych celów niż dziecięce ;) jeden za graciarnię a drugi za "czytelnię". Wrzucam kilka fotek, jeszcze zostaly detale, ale mieszkamy w domu już od tygodnia icon_smile.gif))



Kulczi cudnie:) Stół z krzesłami robi wrażenie:) u nas też krzesła będą białe. Będziemy mieli identyczny układ w łazience u góry - też zrezygnowaliśmy z pralni i mam pytanie: jaką macie szerokość ściany na której jest wc i bidet?? my mamy prawie 1,4m i nie wiem czy to nie będzie trochę mało. Kolorki zarówno w waszej łazience jak i w całym domu fajnie się komponują i tworzą całośćicon_smile.gif Super!!

Przemo również gratulujemy potomka!! U nas pokoiki już są rozdzielone:) a co do żurawki ciekawi jesteśmy twojej łazienki:)

Marcin666 widać że komin zgodnie z projektem:) w końcu:) my niestety mamy źle zrobiony ale już nie poprawialiśmy. mamy projekt kominka i musimy dobudować 23 cm ścianki ale na szczęście mamy dom powiększony o 0,5 m.
Link do komentarza
Cytat

Witam icon_smile.gif
Mam pytanie do tych którzy poszerzyli żurawkę, czy wasz projektant zrobił to bez kłopotu?
Bo nasz coś się chce wykręcić, mówi że lepiej będzie zrobić nowy podobny projekt.
Pozdrawiam


Ja poszerzyłem o 1 metr (garaż) i projektant nie robił żadnego problemu. Miałem również wycenę projektu gotowego u innego projektanta i było trochę drożej. Jednak z perspektywy czasu, jakbym miał ponownie wybierać, to chyba wybrałbym nowy projekt. Dlaczego?
1. Nowy projekt można zrobić od a do z pod siebie i pod warunki indywidualne działki (adaptacja też dostosowuje do warunków między innymi na działce, jednak moim zdaniem to nie to samo).
2. W gotowym projekcie jest dużo błędów i jeśli je wychwytywałem to adoptująca rozkładała ręce (nie jej wina), a tak winny jest pod ręką.
3. Myślę, że przy nowym projekcie można oszczędzić na materiałach (gotowy jest robiony na wyrost, a przy adaptacji idą po najmniejszej linii oporu, nie wyliczają na nowo, tylko dokładają materiał).
Reasumując: każda złotówka jest ważna, ale czasami z pozoru coś droższego w późniejszej perspektywie wychodzi taniej.
Decyzja należy do Ciebie.
Link do komentarza
Cytat

Witam icon_smile.gif
Mam pytanie do tych którzy poszerzyli żurawkę, czy wasz projektant zrobił to bez kłopotu?
Bo nasz coś się chce wykręcić, mówi że lepiej będzie zrobić nowy podobny projekt.
Pozdrawiam




Nam bez kłopotu icon_smile.gif


Cytat

Kulczi cudnie:) Stół z krzesłami robi wrażenie:) u nas też krzesła będą białe. Będziemy mieli identyczny układ w łazience u góry - też zrezygnowaliśmy z pralni i mam pytanie: jaką macie szerokość ściany na której jest wc i bidet?? my mamy prawie 1,4m i nie wiem czy to nie będzie trochę mało. Kolorki zarówno w waszej łazience jak i w całym domu fajnie się komponują i tworzą całośćicon_smile.gif Super!!




Dziękujemy icon_smile.gif Nasza ścianka ma 1,6m, ale myślę, że 1,4 też da radę. My mamy półkę między bidetem a wc, możesz z niej zrezygnować i akurat będzie tyle miejsca.
Link do komentarza
Hej wszystkim fanom Żurawka- dawno tu nie zaglądałem a jak widać dzieje się sporo-fajnie widzieć jak rosną wasze domki:-). Nareszcie my też zaczęliśmy i jak na razie idzie bez przeszkód-poniżej przedstawię jak kształtowały się koszty do tej pory:
Ściąganie humusu-100
Geodeta-500
Koparka(pod ławy 5h roboty)-450
Stal- 1800
Beton (b-20 17m3)-4600
Bloczek na fundament(950 szt)-3100
Piasek 15t- 400


DSC01446.jpg

Link do komentarza
A to moje dotychczasowe koszty - stan "zero"

prace ziemne 1 (wykop pod fundament) 450,00 zł
drewno do tyczenia 50,00 zł
geodeta 460,00 zł
stal zbrojeniowa fundament i drut 1 160,00 zł
beton na ławy 4m3 ( B10 )+15m3 ( B20 )+pompa+transport 4 800,00 zł
bednarka, cegły, taczka 174,00 zł
robocizna ława 2 000,00 zł
kaucja 320,00 zł
ściany fundamentowe, izolacje, inne stanu "0" 5 430,00 zł
piasek 17 t 350,00 zł
hydraulika
koparka
piasek do zagęszczenia
beton B-15
robocizna fundamenty 3 000,00 zł

A o to wynik:

Link do komentarza
Witam

My w ubiegły czwartek zalaliśmy fundament, ale pech chciał, że po paru minutach od zalania spadł nagły deszcz i na powierzchni fundamentu pojawił się wypłukany żwir. Czy deszcz mógł zaszkodzić całej konstrukcji fundamentów, czy jednak beton jest zbyt spójny aby wymieszał się z deszczem?
Link do komentarza
Cytat

Żurawkowicze! Jak planujecie wykończyć słupy?


My bedziemy murowac z cegly klinkierowej


Cytat

Przemo, gratulujemy! Nasze pokoiki chwilowo służą do innych celów niż dziecięce ;) jeden za graciarnię a drugi za "czytelnię". Wrzucam kilka fotek, jeszcze zostaly detale, ale mieszkamy w domu już od tygodnia icon_smile.gif))



Kulczi cudnie:) Stół z krzesłami robi wrażenie:) u nas też krzesła będą białe. Będziemy mieli identyczny układ w łazience u góry - też zrezygnowaliśmy z pralni i mam pytanie: jaką macie szerokość ściany na której jest wc i bidet?? my mamy prawie 1,4m i nie wiem czy to nie będzie trochę mało. Kolorki zarówno w waszej łazience jak i w całym domu fajnie się komponują i tworzą całośćicon_smile.gif Super!!

Przemo również gratulujemy potomka!! U nas pokoiki już są rozdzielone:) a co do żurawki ciekawi jesteśmy twojej łazienki:)

Marcin666 widać że komin zgodnie z projektem:) w końcu:) my niestety mamy źle zrobiony ale już nie poprawialiśmy. mamy projekt kominka i musimy dobudować 23 cm ścianki ale na szczęście mamy dom powiększony o 0,5 m.


Komin nie do konca zgodnie z projektem
W projekcie kanaly wentylacyjne zaczzynaja sie od poddasza
U mnie zeby nie " psuc" gotowych elementow komina zrobilismy caly od dolu
Tym samym jest szerszy niz w projekcie i wlaczniki swiatla ktore mialem robic przy komminnie
Moga mi sie nie zmiescic niestety i musze domurowac 12 cm scianki do slupa od strony kuchni
Zeby mi sie kominek zmiescil...
Link do komentarza
Cytat

My bedziemy murowac z cegly klinkierowej



Komin nie do konca zgodnie z projektem
W projekcie kanaly wentylacyjne zaczzynaja sie od poddasza
U mnie zeby nie " psuc" gotowych elementow komina zrobilismy caly od dolu
Tym samym jest szerszy niz w projekcie i wlaczniki swiatla ktore mialem robic przy komminnie
Moga mi sie nie zmiescic niestety i musze domurowac 12 cm scianki do slupa od strony kuchni
Zeby mi sie kominek zmiescil...


My bedziemy murowac z cegly klinkierowej.
Też się nad taką opcją zastanawiam, ale jest problem z budżetem i dobraniem kolorów. Jak sobie poradziłeś z dopasownaiem klinkieru do reszty
Link do komentarza
Cytat

Witam icon_smile.gif
Mam pytanie do tych którzy poszerzyli żurawkę, czy wasz projektant zrobił to bez kłopotu?
Bo nasz coś się chce wykręcić, mówi że lepiej będzie zrobić nowy podobny projekt.
Pozdrawiam




My tez poszerzaliśmy o 0,5m i nie było problemu. Także nie wiem w czym wasz ma problem. a może chce zarobic na całym nowym projekcie? icon_smile.gif
pozdrawiam
MM
Link do komentarza
Cytat

Mąż mi podpowiada, że do tej pory wydaliśmy 370 tyś. Bez elewacji i obejścia niestety, więc przekroczyliśmy budżet...

Mieszka się super icon_smile.gif bałam się, że kuchnia będzie za mała, ale mamy pojemne szafki (wysokie) i jak na razie mam jeszcze dużo miejsca. Salon z jadalnią rewelacja, też wystarczy. Z tym, że my nie mamy kominka, więc trochę wiecej przestrzeni jest. Okna mamy bardz nasłonecznione, więc musze w tym tygodniu pozamawiać żaluzje drewniane koniecznie na tę witrynę. Spiżarka jak dla mnie ok, coś tam sobie skladujemy na razie, jeszcze nie wykorzystuję jej w pełni. Mała łazienka na dole w zupełności wystarczy. W przedpokoju nie mamy jeszcze szafy zabudowanej, wiec moze byc trochę ciasnawo, ale to własciwie tylko przedpokój. Dzięki temu, ze połączyliśmy pralnię z łazienką górna łazienka jest na prawdę duża icon_smile.gif Pokoiki i sypialnia też wystarczające, także jak na razie to wszystko super. Nam zostały detale, elewacja właśnie się robi a potem jakieś obejście.



Witam, Kulczi z czego wynikły ci aż takie koszty ??? Bo sporo przekroczyliście budżet, a jak piszesz to bez elewacji....
Link do komentarza
Cytat

My bedziemy murowac z cegly klinkierowej.
Też się nad taką opcją zastanawiam, ale jest problem z budżetem i dobraniem kolorów. Jak sobie poradziłeś z dopasownaiem klinkieru do reszty



Zdecydowaliśmy, że najładniej będzie jak będą z klinkieru.
Za cegły na 3 słupy zapłaciliśmy 1700zł
Pojechaliśmy do sklepu i przykładaliśmy różne cegły do dachówek.
Wybraliśmy zestaw który był najbardziej do siebie zbliżony.
Link do komentarza
Cytat

Zdecydowaliśmy, że najładniej będzie jak będą z klinkieru.
Za cegły na 3 słupy zapłaciliśmy 1700zł
Pojechaliśmy do sklepu i przykładaliśmy różne cegły do dachówek.
Wybraliśmy zestaw który był najbardziej do siebie zbliżony.


A ile Ci wyszło tych cegieł na 3 słupy, jeśli można spytać? My z małżonką też rozważamy taką opcję, ale cegły muszą pasować: grafitowy dach+stolarka okienna ciemny brąz, a z tym jest problem, bo muszą być cegły dwukolorowe, a to już podwyższa koszty. No i znaleźć takie cegły to problem.
Link do komentarza
Cytat

A ile Ci wyszło tych cegieł na 3 słupy, jeśli można spytać? My z małżonką też rozważamy taką opcję, ale cegły muszą pasować: grafitowy dach+stolarka okienna ciemny brąz, a z tym jest problem, bo muszą być cegły dwukolorowe, a to już podwyższa koszty. No i znaleźć takie cegły to problem.



wyszło 500 sztuk cegły, w takim samym kolorze dostępne są również płytki,
i którymi będziemy wykańczać kominy
Link do komentarza
Cytat

Czy ktoś z was ma w planie wykończyć szczyt komina tynkiem żywicznym? Ja się nad tym zastanawiam ale nie wiem czy później się z nim nic nie dzieje? Klinkier bardziej pewny....



Odradzam tynk żywiczny na komin, nie wiem dokładnie dlaczego ale mój mąż fachowiec - budowlaniec mówi"nie nie nie" i kiwa ciągle głową :P
Link do komentarza
Cytat

Witam, Kulczi z czego wynikły ci aż takie koszty ??? Bo sporo przekroczyliście budżet, a jak piszesz to bez elewacji....



W kosztorysie były podane koszty netto, więc to pierwsza różnica, no a poza tym wykończenia nie ma, np biały montaż itp.

Ale ogólnie to nie jest źle, mąż czuwał nad wszystkim, więc gdzie się dało to zaoszczędziliśmy a gdzie stwierdziliśmy, że warto zainwestować (np droższe dachówki, brama garażowa z pilotem itp) to wydawaliśmy więcej pieniędzy.

W naszych kosztach ujeliśmy też uzbrojenie działki, dokumenty, pozwolenia itp.

Link do komentarza
Osiągnęliśmy poziom "0" !!! icon_smile.gif tak przedstawiają się nasze dotychczasowe wydatki:

geodeta 500zł
koparka - 6godzin pracy 500zł
stal, drut 1300zł
beton na ławy, pompa, transport 2795zł
ściany fundamentowe czyli 1160szt bloczka, izolacje itp 7226zł
piasek 73tony 1300zł
hydraulika z deszczówką 2034zł
ropa do ciągnika z turem 150zł
beton chudziak c16/20 1230zł
robocizna jako taka to tylko murarze do bloczków 950zł
reszta robocizny to nasz wkład własny
można doliczyć jeszcze deski do szałowania 1kubik 450zł

niestety budujemy się z kredytem więc większość musimy płacić z vatem (czyli sporo drożej) żeby móc okazać się fakturami
kosztorys przedstawia to następująco:
POZIOM "O"
robocizna: 8.153,68
materiały: 14.230,62
sprzęt: 2.144,83
wartość: 24.529,13
plus vat, 23% bądź 8%

więc dobrze chyba wyszliśmy icon_smile.gif ale kosztowało nas to sporo pracy

Link do komentarza
Mam pytanie do fachowców lub do osób które są już po wykonaniu instalacji,mianowicie
W wiatrołapie i łazience na parterze zaczynają się piony wentylacyjne do kanalizacji,wg projektu powinny one wychodzić na dachu,i co dalej,powinny być zakończone grzybkami wentylacyjnymi ?
U nikogo z Was Żurawkowicze na fotkach nie widziałem tych grzybków więc zastanawiam się co z tą wentylacją!!!
Macie ją podłączoną do kanałów wentylacyjnych w kominach czy jak ? Edytowano przez buhaj39 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Mam pytanie do fachowców lub do osób które są już po wykonaniu instalacji,mianowicie
W wiatrołapie i łazience na parterze zaczynają się piony wentylacyjne do kanalizacji,wg projektu powinny one wychodzić na dachu,i co dalej,powinny być zakończone grzybkami wentylacyjnymi ?
U nikogo z Was Żurawkowicze na fotkach nie widziałem tych grzybków więc zastanawiam się co z tą wentylacją!!!
Macie ją podłączoną do kanałów wentylacyjnych w kominach czy jak ?


Witam u mnie fachowcy wprowadzili rurkę do kanału wentylacyjnego i zakończyli ją takim zaworem który się otwiera jak w kanalizie robi się podciśnienie
Link do komentarza
Cytat

Witam u mnie fachowcy wprowadzili rurkę do kanału wentylacyjnego i zakończyli ją takim zaworem który się otwiera jak w kanalizie robi się podciśnienie.


Hmm....!!!
Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie:
§ 125. 1. Przewody spustowe (piony) instalacji kanalizacyjnej
powinny byç wyprowadzone jako przewody wentylacyjne ponad dach, a także powyżej górnej
krawędzi okien i drzwi znajdujących się w odległości poziomej mniejszej niż 4 m od wylotów rur.
2. Nie jest wymagane wyprowadzanie ponad dach wszystkich przewodów wentylujących piony kanalizacyjne, pod następującymi warunkami (Irbis: tu uściśliłbym że te warunki muszą być spełnione łącznie!):
1) zastosowania na pionach kanalizacyjnych niewyprowadzonych ponad dach urządzeń napowietrzających te piony i przeciwdziałających przenikaniu wyziewów z kanalizacji do pomieszczeń,
2) wyprowadzenia ponad dach przewodów wentylujących:
a) ostatni pion, licząc od podłączenia kanalizacyjnego na każdym przewodzie odpływowym,
b) co najmniej co piąty z pozostałych pionów kanalizacyjnych w budynku.
3. Wprowadzanie przewodów wentylujących piony kanalizacyjne do przewodów dymowych i spalinowych
oraz do przewodów wentylacyjnych pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi jest zabronione.
Link do komentarza

DSC01446.jpg

My dostaliśmy wycene na reku od dwóch firm z czego pierwsza to wiodąca marka na rynku- wycena za całość 20,500 na rurach spiro+aeris 350. Druga firma dała o 1000 zł mniejszą ofertę na takie same warunki, my zdecydowaliśmy się na opcję nieco droższą lecz myślę że pewniejszą. pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Nie, po prostu zbyt ogólnie zadałeś pytanie i taką otrzymałeś odpowiedź.
Coś w rodzaju pytanie o cenę (orientacyjną) samochodu - od 3000 do 800000



Pytanie było precyzyjne icon_smile.gif czy ktoś robił, jeśli tak to jaki koszt. Chciałem porównać, bo ja dostałem wycenę na 16-18 tyś. w zależności jaka centrala.
Link do komentarza
Cytat

Pytanie było precyzyjne icon_smile.gif czy ktoś robił, jeśli tak to jaki koszt. Chciałem porównać, bo ja dostałem wycenę na 16-18 tyś. w zależności jaka centrala.




Odpowiedź też była precyzyjna (w miarę) bo to jeszcze zależy od innych materiałów, funkcji "dodatkowych" centrali, podatku vat i innych pierdołek.

I są tacy których wentylacja mechaniczna kosztowała około 3.000zł a są też tacy którzy ledwie zmieścili się w tych rzeczonych 30.000zł.

Określ co chcesz mieć i za jaką cenę i dopiero wtedy szukaj i pytaj.
Link do komentarza
  • Redakcja pinned i unpinned this W temacie

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...