Skocz do zawartości

Dom w żurawkach TERMO (archon)


DJMazi

Recommended Posts

Witam wszystkich którzy budują swój wymarzony dom w żurawkach icon_biggrin.gif
Ja z żonką załatwiam właśnie pozwolenie, w tym roku raczej nie zdążymy z rozpoczęciem,
ale miło już poczytać wasze doświadczenia, pomysły i dobre rady odnośnie domu:)
netka_b i lujach my również jesteśmy z okolic Olkusza. Miło będzie jak będziemy wymieniać między sobą porady odnośnie budowy i oglądać jak domy rosną icon_smile.gif Pozdrawiam
Link do komentarza
Dom budujemy w Wolicach koło Barcina woj. Kujawsko-Pomorskie 23000 zł to są całkowite koszty jakie ponieśliśmy czyli roboty ziemne, piasek, żwir, beton, zbrojenie, bloczki, izolacja(dysperbit, folia kubełkowa, która została położona później ale wliczona w koszty), styropian, klej. rozprowadzenie kanalizacji. Całość obrazuje drugie zdjęcie jakie zamieściłem, Nie mamy doświadczenia ale cieszy nas to że kośzt nie jest wysoki
Link do komentarza
Cytat

Dom budujemy w Wolicach koło Barcina woj. Kujawsko-Pomorskie 23000 zł to są całkowite koszty jakie ponieśliśmy czyli roboty ziemne, piasek, żwir, beton, zbrojenie, bloczki, izolacja(dysperbit, folia kubełkowa, która została położona później ale wliczona w koszty), styropian, klej. rozprowadzenie kanalizacji. Całość obrazuje drugie zdjęcie jakie zamieściłem, Nie mamy doświadczenia ale cieszy nas to że kośzt nie jest wysoki


Witaj dang5. Widzę, że w końcu ktoś w rejonie buduje żurawkę. Szybko się uwinąłeś z robotami. Koszty też niczego sobie. Moje wyliczenia oscylują w granicach Twoich kosztów. Ja jutro zaczynam prace ziemne. Nie spieszy mi się. Także na pewno Cię nie dogonię. Powodzenia.
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich którzy budują swój wymarzony dom w żurawkach icon_biggrin.gif
Ja z żonką załatwiam właśnie pozwolenie, w tym roku raczej nie zdążymy z rozpoczęciem,
ale miło już poczytać wasze doświadczenia, pomysły i dobre rady odnośnie domu:)
netka_b i lujach my również jesteśmy z okolic Olkusza. Miło będzie jak będziemy wymieniać między sobą porady odnośnie budowy i oglądać jak domy rosną icon_smile.gif Pozdrawiam



Wow! Nie wiedziałam, że ten projekt będzie miał takie "wzięcie" w naszej okolicy icon_smile.gif Super! Bardzo się cieszę. Pozdrawiam Cię serdecznie!
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich którzy budują swój wymarzony dom w żurawkach icon_biggrin.gif
Ja z żonką załatwiam właśnie pozwolenie, w tym roku raczej nie zdążymy z rozpoczęciem,
ale miło już poczytać wasze doświadczenia, pomysły i dobre rady odnośnie domu:)
netka_b i lujach my również jesteśmy z okolic Olkusza. Miło będzie jak będziemy wymieniać między sobą porady odnośnie budowy i oglądać jak domy rosną icon_smile.gif Pozdrawiam



Witam icon_smile.gif
my również dopiero załatwiamy papiery, ale mamy ambitny plan ruszyć jesienią.
Jeśli można wiedzieć to pochwal się gdzie (w jakiej miejscowości planujecie budowę?

pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Witam lucjach icon_biggrin.gif
Mamy działkę w miejscowości Płoki, nie jest duża, ale myślę że ten dom pasuje:)
Podobają mi się nowe, małe, proste, nowoczesne domy. Z żonką trochę my szukali i padło właśnie na ten.
Prosty, a jednocześnie szczegóły jak to okno kuchenne, czy to wielkie w pokoju dziennym. Wyróżniają go i robią ciekawszy wewnątrz icon_biggrin.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Widzę że żurawkowiczów przybywa i to mnie cieszy, ja od jutra zabieram się za górną łazienkę a po łazience schodzę z pracami na dół. Pozdrawiam wszystkich. Eryk to kiedy wpadasz na browarka icon_biggrin.gif


Jestem na etapie dogadywania terminu ze szwagierką, ale będzie to prawdopodobnie 18.05. Jak będę wiedział na pewno, dam znać, a i browarka w żurawce z Tobą c chęcią się napiję.
Pozdro dla wszystkich żurwkowiczów.
Link do komentarza
Cytat

Również się ciesze netka_b icon_biggrin.gif
Przerabialiście może coś w tym projekcie, czy taki jak jest zostawiliście? icon_smile.gif
Szukam dobrych pomysłów icon_smile.gif
Pozdrawiam



Kamyk30 my na etapie adaptacji nie zmienialiśmy nic, ale w trakcie realizacji jednak zrezygnujemy z jednego okna garażowego, zastanawiamy się też czy nie pomniejszyć o jeden rząd pustaka tego okna w jadalni, ale bardziej skłaniam się do pozostawienia go w oryginalnej wersji. Innych zmian nie wprowadzaliśmy, bo dom nam się podoba taki jaki jest icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Kamyk30 my na etapie adaptacji nie zmienialiśmy nic, ale w trakcie realizacji jednak zrezygnujemy z jednego okna garażowego, zastanawiamy się też czy nie pomniejszyć o jeden rząd pustaka tego okna w jadalni, ale bardziej skłaniam się do pozostawienia go w oryginalnej wersji. Innych zmian nie wprowadzaliśmy, bo dom nam się podoba taki jaki jest icon_smile.gif


netka_b nie pomniejszajcie tego okna w jadalni, ono nadaje to coś icon_smile.gif
Tylko o roletach będzie trzeba potem pomyśleć, żeby sąsiedzi nie mieli wieczorem kina na świeżym powietrzu icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Widzę, że w końcu ktoś w rejonie buduje żurawkę. Szybko się uwinąłeś z robotami. Koszty też niczego sobie. Moje wyliczenia oscylują w granicach Twoich kosztów. Ja jutro zaczynam prace ziemne. Nie spieszy mi się. Także na pewno Cię nie dogonię. Powodzenia.



Szybko zaczęliśmy, bo na początku marca, pogoda sprzyjała, w tym roku planujemy stan surowy zamknięty, aktualnie mały przestój, bo strop wiąże a ekipa przeniosła się na inną budowę
Link do komentarza
[font="Times New Roman"][/font]
witam, z przyjemnością dołączamy z mężem do klanu żurawek icon_biggrin.gif obserwuje forum już od dłuższego czasu, czytam Wasze podpowiedzi odnośnie Domu i stwierdziłam że czas się ujawnić he he, rozpoczęliśmy budowę wiosną tego roku, obecnie jesteśmy na etapie fundamentów tzn w sobotę zalewaliśmy filary, teraz trzeba ocieplić. Większość prac wykonujemy sami, sporą większość. Mąż pracuje w budowlance więc wszystko wie co i jak icon_smile.gif wypytam go dokładnie o dotychczasowe koszty i chętnie się nimi z Wami podzielę. Budujemy się w województwie łódzkim, okolice Wielunia.
Link do komentarza
Cytat

Mam do wszystkich takie pytanie, co skusiło was że ruszacie z budową domu na podstawie właśnie tego projektu? icon_smile.gif



Z żoną przejrzeliśmy mnóstwo projektów, szukaliśmy niedużego domu, który miałby funkcjonalny układ pomieszczeń, wybraliśmy kilkanaście projektów i po kolei odrzucaliśmy, ostatnim jaki został był właśnie projekt „Dom w Żurawkach”. ważnym kryterium był garaż w bryle domu oraz wejście do kotłowni z garażu, oczywiście wprowadziliśmy kilka zmian: powiększyliśmy garaż i kotłownie o 80 cm oraz zmieniliśmy rozmiar kilku okien.

Ja mam natomiast pytanie do tych z Was, którzy powiększali okna szczytowe eliminując połaciowe, do jakich rozmiarów powiększaliście te okna?
Link do komentarza
Pytanko:) jak jest u was z wentylacją z salonu do kuchni? U nas zaraz obok komina wykonawca postawił wentylacje i teraz nie zmieści się tam nawet kominek, tylko musi byc wysunięty do przodu a co za tym idzie? bedzie mi stał na wejsciu taki klocek;/ na wizualizacji salonu bardziej estetycznie to wygląda;( i kto ma teraz racje? ;(

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Pytanko:) jak jest u was z wentylacją z salonu do kuchni? U nas zaraz obok komina wykonawca postawił wentylacje i teraz nie zmieści się tam nawet kominek, tylko musi byc wysunięty do przodu a co za tym idzie? bedzie mi stał na wejsciu taki klocek;/ na wizualizacji salonu bardziej estetycznie to wygląda;( i kto ma teraz racje? ;(




U mnie wykonawca najpierw wymurował komin wentylacyjny obok komina do kominka a pozniej go rozbierał bo stwierdził że kanał wentylacyjny w tym pionie zaczyna się od pokoju na górze,teraz mam tylko komin spalinowy i obok miejsce na kominek,sprawdzałem projekt i chyba jest tak właśnie jak mówił.
Tak to wygląda

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez buhaj39 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

No właśnie też tak mówiłam że wentylacje ciagnie się od góry a dolem wypuszcza rury plastikowe, to pewien pan powiedział że tak nie można bo się bedzie skraplało. A najgorsze że komin został postawiony w sobote i już pewnie nie idzie go rozebrac i przestawić rury tej do kominka;/



Rozebrać się da bo u mnie tez kilka dni stał wymurowany.
Ale dlaczego "klocek" do ktorego wchodzi odprowadzenie spalin wymurował w stronę salonu?????
Link do komentarza
Nie daj się omamić "fachowcom". Jakby umiał czytać projekt to by wiedział, że komin wentylacyjny zaczyna się od pierwszego piętra. Nie daj się przekonać, że "jakoś" to będzie bo nie będzie, gdyż inne ustawienie kominka będzie nieestetyczne, zostanie Ci dziura przy kuchni i zabierze Ci to pół salonu. To jest wykonanie niezgodne z projektem budowlanym i masz pełne prawo domagać się poprawienia tego. Nawiasem mówiąc u mnie zrobili tak samo i teraz burzą wentylację i przenoszą przewód otwór przewodu spalinowego od strony kuchni. Jak to im darujesz to później za kominek zapłacisz 5 tys. a za przeróbki 10 tys. Pozdro
Link do komentarza
Cytat

Nie daj się omamić "fachowcom". Jakby umiał czytać projekt to by wiedział, że komin wentylacyjny zaczyna się od pierwszego piętra. Nie daj się przekonać, że "jakoś" to będzie bo nie będzie, gdyż inne ustawienie kominka będzie nieestetyczne, zostanie Ci dziura przy kuchni i zabierze Ci to pół salonu. To jest wykonanie niezgodne z projektem budowlanym i masz pełne prawo domagać się poprawienia tego. Nawiasem mówiąc u mnie zrobili tak samo i teraz burzą wentylację i przenoszą przewód otwór przewodu spalinowego od strony kuchni. Jak to im darujesz to później za kominek zapłacisz 5 tys. a za przeróbki 10 tys. Pozdro




Pełna racja,u mnie sami sie zreflektowali że wentylacja zaczyna się na piętrze ale taką myślą twórczą żeby wlot spalin wymurować od strony salonu na szczęście nie błysnęli.
Od początku budowy to ich jedyna wtopa,mam nadzieję że ostatna :-) Edytowano przez buhaj39 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Rozebrać się da bo u mnie tez kilka dni stał wymurowany.
Ale dlaczego "klocek" do ktorego wchodzi odprowadzenie spalin wymurował w stronę salonu?????




Bo stwierdził że nic innego nie da sie wymyślić i kominek musi być wysunięty w strone salonu, dlatego w tą strone jest i rura, co mi sie bardzo nie podoba:( a nie zniszczą się te wkłady ceramiczne podczas rozbiórki ? bo aż się boje, że tak późno się zorientowałam że cos jest nie tak;/

Cytat

Nie daj się omamić "fachowcom". Jakby umiał czytać projekt to by wiedział, że komin wentylacyjny zaczyna się od pierwszego piętra. Nie daj się przekonać, że "jakoś" to będzie bo nie będzie, gdyż inne ustawienie kominka będzie nieestetyczne, zostanie Ci dziura przy kuchni i zabierze Ci to pół salonu. To jest wykonanie niezgodne z projektem budowlanym i masz pełne prawo domagać się poprawienia tego. Nawiasem mówiąc u mnie zrobili tak samo i teraz burzą wentylację i przenoszą przewód otwór przewodu spalinowego od strony kuchni. Jak to im darujesz to później za kominek zapłacisz 5 tys. a za przeróbki 10 tys. Pozdro



No tak masz racje jeden gościu mi powiedział że niech się martwi o to jak podłoczyć kominek ten kto go będzie robił...a że baba dogląda budowy to mydlą oczy ;/ Na szczęście jutro przyjedzie kierownik i mam nadzieje że potwierdzi rozbiórkę, u nas to już kolejna ftopa wcześniej nie były wylane 2 ważne rdzenia wewnątrz domu, oby komin był ostatnią poprawką bo mnie rozerwie icon_biggrin.gif Dzięki za doradztwo;)
Link do komentarza
Co do rozbiorki to u mnie rozbierali tylko wentylacyjny a tam nie ma wkładu,jak bedzie ze spalinowym trudno wyczuć, czy ten"fachowiec" wogole zagląda do projektu? nawet ja a mam średnie pojęcie o budowlance żeby nie powiedzieć żadne coś z tego projektu potrafie wyczytać, wołaj kierbuda niech każe im to rozbierać i niech ponoszą wszytkie koszty.
Link do komentarza
Cytat

Co do rozbiorki to u mnie rozbierali tylko wentylacyjny a tam nie ma wkładu,jak bedzie ze spalinowym trudno wyczuć, czy ten"fachowiec" wogole zagląda do projektu? nawet ja a mam średnie pojęcie o budowlance żeby nie powiedzieć żadne coś z tego projektu potrafie wyczytać, wołaj kierbuda niech każe im to rozbierać i niech ponoszą wszytkie koszty.



o kurcze to już nie ciekawie, komin nie był tani;/ zagląda ale jak głęboko to widać w postępach, ja to śpie z projektem i widze usterki a z budownictwem nie miałam doczynienia. Jutro się wszystko wyjaśni.
Link do komentarza
Cytat

U mnie wykonawca najpierw wymurował komin wentylacyjny obok komina do kominka a pozniej go rozbierał bo stwierdził że kanał wentylacyjny w tym pionie zaczyna się od pokoju na górze,teraz mam tylko komin spalinowy i obok miejsce na kominek,sprawdzałem projekt i chyba jest tak właśnie jak mówił.
Tak to wygląda


A jak zamontował ten kanał na górze? Bo ja mam zostawiony otwór w stropie na komin z wentylacją i się zastanawiam gdy by go podnieść w sposób o którym mówicie to na czym będzie się opierał?
Link do komentarza
Cytat

A jak zamontował ten kanał na górze? Bo ja mam zostawiony otwór w stropie na komin z wentylacją i się zastanawiam gdy by go podnieść w sposób o którym mówicie to na czym będzie się opierał?




Ja też mam zostawiony otwór a raczej zabetonowany pustak wentylacyjny w stropie,po zdjęciu stempli i plyty osb na dole będą otwory,tak to wygląda od góry :

DSC01446.jpg

Edytowano przez buhaj39 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Moi drodzy,

ponawiam prośbę, jesteśmy na etapie załatwiania formalności i bardzo nam zależy żeby zobaczyć tę wymarzoną Żurawkę w realu (kwestia zakupu projektu). My mieszkamy i planujemy budowę w Małopolsce - blisko Olkusza, jednak przebijemy się również do sąsiednich województw by podziwiać Wasze postępy i umocnić się w naszym postanowieniu ;) I oczywiście jeśli nie macie nić przeciwko naszym odwiedzinom icon_smile.gif
Link do komentarza
Czy to poważny błąd jeśli w środku domu nie wykonali dwóch pionowych wylewanych słupów podtrzymujących strop?, poziome są wylane. Teraz już za późno na poprawki ponieważ jestem na etapie instalacji ale boję się, że może mi się coś zawalić na głowę. Pozdrawiam i dzięki za każdą cenną odpowiedź. Edytowano przez hoszon30 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Moi drodzy,

ponawiam prośbę, jesteśmy na etapie załatwiania formalności i bardzo nam zależy żeby zobaczyć tę wymarzoną Żurawkę w realu (kwestia zakupu projektu). My mieszkamy i planujemy budowę w Małopolsce - blisko Olkusza, jednak przebijemy się również do sąsiednich województw by podziwiać Wasze postępy i umocnić się w naszym postanowieniu ;) I oczywiście jeśli nie macie nić przeciwko naszym odwiedzinom icon_smile.gif




my jesteśmy na etapie fundamentów, są już ocieplone i powoli będziemy zasypywać, długo to trwa bo co się da robimy sami - mąż budowlaniec. Więc oglądanie naszej Żurawki chyba nic Wam nie pomoże :P

Cytat

My też wrzucamy kilka fotek. Nie zwracajcie uwag na bałagan ;)




Niestety mam problem z załadowaniem reszty zdjęć... Spróbuję troche później.



przepiękna łazienka icon_smile.gif nic tylko zazdrościć. widzę że jest zmiana miejsca kibelka z prysznicem - tak jak zrobiliście nawet lepiej icon_smile.gif

kulczi nie chcę być nachalna ale masz może jeszcze jakieś zdjęcia? pięknie wykańczasz domek icon_smile.gif widzę, że na górze większa łazienka kosztem pralni, w którym miejscu jest tam toaleta? to prawda że najlepiej żeby się znajdowała dokładnie nad kibelkiem na dole?
Link do komentarza
Witajcie
Jestem kolejną osobą, która buduje Dom w Żurawkach
Jestem na etapie ścian.
Jest może ktoś z okolic Poznania, kto buduje Żurawki?
Pozdrawiam

My jesteśmy z okolic Zielonej Góry:) więc jakby co to zapraszamy:) jesteśmy w trakcie ocieplania żurawki, a wewnątrz kończymy elektrykę. w sobotę wchodzi ekipa na tynki.

DSC01446.jpg

,

DSC01446.jpg

,

DSC01446.jpg

,

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

My jesteśmy z okolic Zielonej Góry:) więc jakby co to zapraszamy:) jesteśmy w trakcie ocieplania żurawki, a wewnątrz kończymy elektrykę. w sobotę wchodzi ekipa na tynki.

roberto z których okolic zielonej jesteś , bardzo bym chciał zobaczyć twoją żurawkę




Wysłałam wiadomość na priv.
Link do komentarza
Cytat

Witajcie
Jestem kolejną osobą, która buduje Dom w Żurawkach
Jestem na etapie ścian.
Jest może ktoś z okolic Poznania, kto buduje Żurawki?
Pozdrawiam

My jesteśmy z okolic Zielonej Góry:) więc jakby co to zapraszamy:) jesteśmy w trakcie ocieplania żurawki, a wewnątrz kończymy elektrykę. w sobotę wchodzi ekipa na tynki.

[attachment=19140:P1030650.JPG], [attachment=19141:P1030646.JPG],[attachment=19142:P1030668.JPG], [attachment=19143:P1030656.JPG]




Dzięki za zaproszenie jeśli czas pozwoli to chętnie skorzystamy z żoną.
Pytanie do Ciebie jaki tynk będziesz robił i Jaki gruby bo widzę że masz "rowki" pod przewody w ścianach? będzie taki cienki że przewody się nie mieszczą?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Mam prośbę , pamiętacie jeszcze po ile szt zamawialiście bloczków na fundament i ile z Ytonga 24 i 11,5 cm.
Dzięki



bloczki 7 warstw - około 1000szt.
gazobeton 24 w naszym przypadku Solbet również około 1000szt. ale dokładnie nie wiem , bo jeszcze nie skończyliśmy (aktualnie stawiamy szczyty) w przyszłym tygodniu mogę podać dokładną liczbę
Link do komentarza
Dzięki,
ja wczoraj zamówiłem ,
24cm 1152 szt.
11,5 cm 832 szt.
na fundament zamówiłem 14 816 szt.
Czy starczy nie wiem życie pokaże.
Cytat

bloczki 7 warstw - około 1000szt.
gazobeton 24 w naszym przypadku Solbet również około 1000szt. ale dokładnie nie wiem , bo jeszcze nie skończyliśmy (aktualnie stawiamy szczyty) w przyszłym tygodniu mogę podać dokładną liczbę


Link do komentarza
Cytat

Witam icon_lol.gif
Czytałem że cześć z was poszerzyła żurawkę, możecie napisać o ile została poszerzona i jaki to miało wpływ na powichrzenie użytkową domu?
Pytam bo teraz zaostrzyli kryteria zwrotu części podatku VAT icon_evil.gif


My powiększyliśmy garaż i kotłownię o 80 cm
Powierzchnia zabudowy: było: 95,35 jest 102.84 m2
Powierzchnie użytkowa było: 119,33 jest 130.66 m2
Powierzchnia całkowita było: 190.70 jest 205.68 m2
Nowe przepisy mówią m.in. o tym, że aby skorzystać z odliczenia VAT powierzchnia domu nie może przekroczyć 100 m2 jeśli ma się trójkę dzieci to 110 m2
Chyba z tego powodu na stronie archonu od powierzchni użytkowej jest odliczona powierzchnia garażu i kotłowni.
Co ciekawe kiedy staraliśmy się o kredyt podaliśmy w banku właśnie taką powietrznię użytkową, Pani w banku nie przyjęła tego argumentując to tym, że garaż i kotłownia znajdują się w bryle domu i należy podać całkowitą powierzchnię użytkową. Co oczywiście wiązało się ze zwiększoną kwotą kredytu.
Też myśleliśmy o odzyskaniu części VAT ale musimy się jeszcze doinformować w tej kwestii
Link do komentarza
Cytat

My powiększyliśmy garaż i kotłownię o 80 cm
Powierzchnia zabudowy: było: 95,35 jest 102.84 m2
Powierzchnie użytkowa było: 119,33 jest 130.66 m2
Powierzchnia całkowita było: 190.70 jest 205.68 m2
Nowe przepisy mówią m.in. o tym, że aby skorzystać z odliczenia VAT powierzchnia domu nie może przekroczyć 100 m2 jeśli ma się trójkę dzieci to 110 m2
Chyba z tego powodu na stronie archonu od powierzchni użytkowej jest odliczona powierzchnia garażu i kotłowni.
Co ciekawe kiedy staraliśmy się o kredyt podaliśmy w banku właśnie taką powietrznię użytkową, Pani w banku nie przyjęła tego argumentując to tym, że garaż i kotłownia znajdują się w bryle domu i należy podać całkowitą powierzchnię użytkową. Co oczywiście wiązało się ze zwiększoną kwotą kredytu.
Też myśleliśmy o odzyskaniu części VAT ale musimy się jeszcze doinformować w tej kwestii



Znalazłem tabelę dotyczącą powierzchni zaliczanych lub nie do
powierzchni użytkowej na podstawie ustawy z dnia 27 września 2013 r. o pomocy państwa w
nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi.
Podaje link:
http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&am...kxLntSQksEeLHHg
Link do komentarza
i ja się dołączam do próśb o zdjęcia icon_smile.gif ciekawość ciekawością ale łatwiej jest wyobrazić sobie jak duże są pomieszczenia.
My w sobotę zasypaliśmy fundamenty, trzeba jeszcze "tylko" rury położyć i za tydzień planujemy wylać chudziak icon_smile.gif idziemy do przodu, ale gdzie nam do Was icon_smile.gif
Link do komentarza


Cytat

Kulczi. Jak masz jakieś nowe foty, to wrzuć (jeśli masz czas).



Hej Wam, przez ostatni czas tak byłam zajęta tą wykończeniówką, że nawet nie miałam siły ani czasu zająć się zdjęciami :P budowa to pikuś w porównaniu z urządzeniem mieszkania, wierzcie mi ;) ale obicuję dziś popołudniu wrzucić zdjęcia (z pracy nie mam możliwości)
Link do komentarza
Cytat

U nas dziś zaczęli "zabawę" z dachem... icon_biggrin.gif



Ale szybko Ci to idzie:) u mnie na dzień dzisiejszy zaliczone ścianki kolankowe i szczyty, a cieśla dopiero pod koniec miesiąca;( a co się stało z Twoim oknem na schodach i w sypialni? a dach wypuszczony masz na 80 cm poza sciany czy mniej?
Link do komentarza
Cytat

Ale szybko Ci to idzie:) u mnie na dzień dzisiejszy zaliczone ścianki kolankowe i szczyty, a cieśla dopiero pod koniec miesiąca;( a co się stało z Twoim oknem na schodach i w sypialni? a dach wypuszczony masz na 80 cm poza sciany czy mniej?



Jeśli chodzi o okna to z tego z klatki schodowej sami zrezygnowaliśmy,poprostu uważamy że jest zbędne,a te w sypialni,no cóż,mamy małą działkę i żeby bylo więcej zieleni postawiliśmy domek 3 m od granicy więc musi być bez okien, uznaliśmy że w sypialni i tak spędza się mało czasu i lepiej mieć 1m więcej zielonego,tym bardziej że to akurat strona pólnocna
Co do dachu to wszystko jest tak jak w projekcie. Edytowano przez buhaj39 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • Redakcja pinned i unpinned this W temacie

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...