Skocz do zawartości

Dom w żurawkach TERMO (archon)


DJMazi

Recommended Posts

Cytat

Żurawkowicze jakie robiliście bądź będziecie robić stropy w swoich pałacach? i ile was to wyniosło szczególnie sam materiał? Architekt radzi nam żelbetowy, natomiast murarz poleca terive bo tańszy i szybciej się go się kładzie. A my mamy kolejny dylemat... ;/


Murarze namawiali nas też na Terive ale my ostatecznie położyliśmy płyty stropowe
szybko się kładzie a cenowo wyszło mi taniej niż strop żelbetowy.
http://www.posbet.pl/?mod=84&PHPSESSID...93fe8d0e3b5a334


Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Witam,
Ja z żoną również wybraliśmy projekt domu w żurawkach bez termo. Ruszamy z budową na wiosnę 2014, papierkologia już w miarę ogarnięta i teraz staram się wyceniać poszczególne etapy budowy. Planuje w przyszłym roku stan surowy zamknięty. Generalnie budowa metodą gospodarczą.
Na początek pytanie do Was ile potrzeba bloczków ytong 24cm?
Link do komentarza
Cytat

Witam,
Ja z żoną również wybraliśmy projekt domu w żurawkach bez termo. Ruszamy z budową na wiosnę 2014, papierkologia już w miarę ogarnięta i teraz staram się wyceniać poszczególne etapy budowy. Planuje w przyszłym roku stan surowy zamknięty. Generalnie budowa metodą gospodarczą.
Na początek pytanie do Was ile potrzeba bloczków ytong 24cm?


Witam
My chyba też zaczniemy budowanie na wiosnę.
Jaki planujesz strop.
Link do komentarza
Witam.
My również ruszamy z budową domu w żurawkach bez termo na wiosnę 2014 r.
Może ktoś z doświadczonych żurawkowiczów napisze ile kasy trzeba wydać na stan surowy otwary, ile za materiał i robociznę bo mamy bardzo ograniczony budżet ( pewnie jak większość z Was) i nie wiemy na ile się nastawiać.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Witam, my już zabieramy się za dach i tutaj pytanie. Jaka dachowka lepsza - betonowa czy ceramiczna?


Osobiście uważam ,że ceramiczna ale to już raczej gust inwestora aniżeli porady kogoś.
Tu w jednym temacie jeden kolega miał taki sam problem jak Ty i pomimo doradzania przez większość wypowiadających się w temacie na korzyść dachówki ceramicznej i tak kupił cementową icon_biggrin.gif
Jeżeli ceramiczna to uważam ,że obowiązkowo musi być angobowana, a jeżeli w jakiś niesprzyjających warunkach będzie stał domek to nawet i szkliwioną bym polecił.
Link do komentarza
Witaj przemo198111. Nie zdążyłem Ci podziękować za udostępnienie Twojej żurawki do obejrzenia. Dzięki bardzo. Wizyta u Ciebie bardzo nam się przydała. A propos energetyki. Oni sobie zawsze zakładają jakiś termin na realizację, a że te instytucje jeszcze są ulokowane głęboko w komunie i klient dla nich to intruz, to nie masz co liczyć na realizację w przyspieszonym terminie. Chyba, że "koperta". Podłączą Ci prąd w ostatnim możliwym dniu.
Ps.
Pozdrawiam wszystkich żurawkowiczów. Ja ruszam z budową na wiosnę.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cześć wszystkim,

my też korzystamy z dobrodziejstw pogody i pomału działamy w środku. Mamy już prąd, tynki, instalację wod-kan, instalują nam własnie piec i robią podłogówkę (mamy ją wszędzie). Jak dobrze pójdzie to za max 2 tygodnie będą wylewki. No i potem zostaje poddasze zrobić (wełna + płyty) a potem to już tylko zabawa ;) Teraz palimy w dwóch kozach (na piętrze i na parterze) i dosuszamy jeszcze tynk grzejnikami (tam, gdzie najwięcej betonu było i najgorzej schnie).

Ostatnio mielśmy temat zmiękczacza do wody, podobno dzięki niemu woda jest bardziej miękka, zużywa się mniej detergentów, nie osadza się kamień na prysznicu i armaturze itp itd. Brzmi pięknie ;) ale polecał nam koleś, który jest dobrym fachowcem, montował już kilka no i zdecydowaliśmy się na ten zmiękczacz w końcu, koszt ok. 1000zł + raz na jakiś czas sól do zbiornika. A czy ktoś wie coś w tym temat?
Link do komentarza
Witam,
Czy miał ktoś z Was styczność z firmą Drago ze Świdnicy?
Mają bardzo ciekawą ofertę na wykonanie wraz z materiałem kompletnego "uzbrojenia"domu w instalacje wod-kan i co.
Link do oferty poniżej.
Pytam bo cena 12500zl brutto za robocizne i materiał w miarę dobrej klasy wydaje mi się bardzo niska.
Proszę zerknijcie w ten link bo nie chcę tutaj przepisywać całej oferty i wyrazcie Wasze opinie na ten temat. Ewentualne podajcie koszty które Wy ponieśliście za w/w instalacje.
Od razu uprzedzam że nie mam zamiaru w żaden sposób promować tej firmy,poprostu czeka mnie wykonanie tych instalacji a jak wiadomo każdy z nas szuka oszczędności.
I jeszcze jedno,po rozmowie z właścicielem dowiedziałem się że wycena podana w ofercie nie zawiera jedynie grzejników i montażu( instalacji) kotłowni.
Pzdr.

http://oferia.pl/usluga/item1025108-uzbroj...wod-kan-ogrzewa
Link do komentarza
Cytat

Witam,
Czy miał ktoś z Was styczność z firmą Drago ze Świdnicy?
Mają bardzo ciekawą ofertę na wykonanie wraz z materiałem kompletnego "uzbrojenia"domu w instalacje wod-kan i co.
Link do oferty poniżej.
Pytam bo cena 12500zl brutto za robocizne i materiał w miarę dobrej klasy wydaje mi się bardzo niska.
Proszę zerknijcie w ten link bo nie chcę tutaj przepisywać całej oferty i wyrazcie Wasze opinie na ten temat. Ewentualne podajcie koszty które Wy ponieśliście za w/w instalacje.
Od razu uprzedzam że nie mam zamiaru w żaden sposób promować tej firmy,poprostu czeka mnie wykonanie tych instalacji a jak wiadomo każdy z nas szuka oszczędności.
I jeszcze jedno,po rozmowie z właścicielem dowiedziałem się że wycena podana w ofercie nie zawiera jedynie grzejników i montażu( instalacji) kotłowni.
Pzdr.

http://oferia.pl/usluga/item1025108-uzbroj...wod-kan-ogrzewa


Witam ja za położenie w całym domu podłogówki, styropianu, rozprowadzenie wody i kanalizacji 18000tyś materiał plus robocizna

Cytat

Witaj przemo198111. Nie zdążyłem Ci podziękować za udostępnienie Twojej żurawki do obejrzenia. Dzięki bardzo. Wizyta u Ciebie bardzo nam się przydała. A propos energetyki. Oni sobie zawsze zakładają jakiś termin na realizację, a że te instytucje jeszcze są ulokowane głęboko w komunie i klient dla nich to intruz, to nie masz co liczyć na realizację w przyspieszonym terminie. Chyba, że "koperta". Podłączą Ci prąd w ostatnim możliwym dniu.
Ps.
Pozdrawiam wszystkich żurawkowiczów. Ja ruszam z budową na wiosnę.


Witam nie ma za co najważniejsze że wizyta pomogła, dzisiaj dostałem pisemko z energi z uwagi na niewyrażenie zgody osób trzecich przesuwamy termin realizacji przyłącza do 30 kwietnia, zaraz mnie normalnie trafi
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witajcie Żurawkowicze!!!

Dołączam wraz z mężem do wątku, ponieważ również jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami tego projektu icon_biggrin.gif . Prace planujemy rozpocząć wiosną 2014. Obecnie porównujemy oferty poszczególnych ekip i decyzję musimy podjąć do końca bieżącego miesiąca... Dziś chcieliśmy się tylko przywitać, ale na pewno od czasu do czasu będziemy tu zaglądać i zasięgać Waszej rady!

P.S Wasze domki są WSPANIAŁE!!!! icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Cytat

troche temat ucichł :( jak idą wam prace?


Witam faktycznie ucichł, my czekamy na ocieplenie na dworze żeby można było wyłączyć ogrzewanie, cały dom w podłogówce więc gładzenie kafli dopiero po ociepleniu na zewnątrz a druga sprawa w paru miejscach tynki nie wyschły do końca. Z chęcią już bym zaczął wykańczać wszystko kupione czeka na odpowiedni moment i do dzieła
Link do komentarza
Witajcie. Mamy pozwolenie, zaczynamy w marcu:) faktycznie zaglądam tu prawie co dzień, nie za wiele się tu dzieje,już nie mówiąc o zdjęciach. Zmieniliśmy strop na teriva. Mamy wycene okien z 2 firm z roletami, 6 komor (2xkolor) za 14.500zł współczynik okna 1.1 lub 1.0 u innego za 19.000zł i czym tu się sugerować? Mam pytanie do tych co posiadają już swoje domki: czy zmienialiście rozmiar okna dachowego bo te 140 x 78 (wydaje mi się ogromne) koszt 1.800zł (szt) a może 118x78? a jak jest z oknem na schodach 180x70 czy ktoś z was zmniejszył na 60? W łazience na dole wymyśliłam okno 70 x 230 icon_biggrin.gif

a i jeszcze jeden dylemat skrócić trochu dach? bo 80 cm z każdej strony co wystaje zasłoni mi okna balkonowe a co za tym idzie, ciemność w pokojach;/ ja bym to zmieniła na 60 cm:D
Link do komentarza
Cytat

Witajcie. Mamy pozwolenie, zaczynamy w marcu:) faktycznie zaglądam tu prawie co dzień, nie za wiele się tu dzieje,już nie mówiąc o zdjęciach. Zmieniliśmy strop na teriva. Mamy wycene okien z 2 firm z roletami, 6 komor (2xkolor) za 14.500zł współczynik okna 1.1 lub 1.0 u innego za 19.000zł i czym tu się sugerować? Mam pytanie do tych co posiadają już swoje domki: czy zmienialiście rozmiar okna dachowego bo te 140 x 78 (wydaje mi się ogromne) koszt 1.800zł (szt) a może 118x78? a jak jest z oknem na schodach 180x70 czy ktoś z was zmniejszył na 60? W łazience na dole wymyśliłam okno 70 x 230 icon_biggrin.gif

a i jeszcze jeden dylemat skrócić trochu dach? bo 80 cm z każdej strony co wystaje zasłoni mi okna balkonowe a co za tym idzie, ciemność w pokojach;/ ja bym to zmieniła na 60 cm:D


Dach dodaje uroku domkowi, okien dachowych nie zmieniałem i nie żałuję i w cale nie wyglądają na ogromne co do okna na klatce ja je powiększyłem na 180x80 fajnie doświetla klatkę schodową. Cykne zdjęcia i wstawię, w tym domku są duże okna więc straty przez nie są duże jak cię stać to wybierz te z mniejszy współczynnikiem przenikania
Link do komentarza
Witam,

U nas praca wre.
Nanieśliśmy kilka zmian w projekcie.

Parter:

1) Na dole zrezygnowaliśmy z łazienki, która była w projekcie, żeby powiększyć w ten sposób salon.

2) Okno które było w łazience na dole zrobiliśmy szersze, żeby było więcej światła na salon.

3) Zabudowaliśmy przestrzeń pod schodami, gdzie zrobiliśmy toaletę z umywalką.

4) Podniesliśmy również okno w jadalni, ponieważ było tak nisko, że z zewnątrz byłoby widać połowę nóg osób siedzących przy stole icon_smile.gif

5) Wejscie od garażu do domu będzie miało jeszcze swój dodatkowy mały przedsionek.

6) Podnieslismy nieco okna w garażu


Piętro:

1) Zrezygnowaliśmy z łazienki z pralnia i zrobiliśmy z tego pomieszczenia dwie oddzielne łazienki. Jedna z nich będzie tylko dla sypialni i wejście do niej będzie przez garderobę.

2) Podniesliśmy okna dachowe o 20 cm w górę, żeby nie zaczynały się przy samych skosach.

3) Zrobiliśmy użytkowy strych, żeby mieć miejsce na przechowywanie rzeczy, do którego będzie prowadził właz z przedpokoju na piętrze. W strychu zamontowaliśmy dodatkowe okno, żeby było tam widno i żeby było wejście na dach..


Powiększylismy też taras na tyle budynku i zrezygnowaliśmy z tej części tarasu, która nachodziła na bok budynku.

Załączam kilka zdjęc
Link do komentarza
Witam wszystkich serdecznie :-) Wasze Żurawki są suuuper! My z mężem również zdecydowaliśmy się na ten projekt. Na chwilę obecną walczymy z warunkami zabudowy (niestety) - miało to trwać 2-3 m-ce a 8 lutego minęło już 4.....
Projektant, geodeta ekipa do budowy załatwiona, kier. budowy też, tylko czekamy. Warunki załatwiałam sama, resztę zostawiam kierownikowi bo to nie na moje nerwy. Zwłaszcza, że gmina jest wpisana do rejestru zabytków :-). Mamy nadzieję wylać na jesień fundamenty, ale czy nam wyjdzie - wielka niewiadoma. Czy moglibyście podać mi koszt ekipy budowlanej - niewiem co mówić jak moja ekipa poda mi cenę .A są to górale więc nie powinno być źle ( stawiali kilka domków w mojej okolicy i ludzie chwalą sobie). Byliśmy też oglądać domek i stwierdziliśmy, że na pewno będziemy powiększać o 0,5m stronę od garażu. A i zostawiamy okna dachowe ( na wstępie chcieliśmy je zlikwidować, ale będzie za ciemno). Jak wygląda u was sprawa pralni, bo wydaje mi się, że będzie to mała klitka. Zastanawiam się na połączeniem jej z łazienką. Pozdrawiam wszystkich budujących icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich serdecznie :-) Wasze Żurawki są suuuper! My z mężem również zdecydowaliśmy się na ten projekt. Na chwilę obecną walczymy z warunkami zabudowy (niestety) - miało to trwać 2-3 m-ce a 8 lutego minęło już 4.....
Projektant, geodeta ekipa do budowy załatwiona, kier. budowy też, tylko czekamy. Warunki załatwiałam sama, resztę zostawiam kierownikowi bo to nie na moje nerwy. Zwłaszcza, że gmina jest wpisana do rejestru zabytków :-). Mamy nadzieję wylać na jesień fundamenty, ale czy nam wyjdzie - wielka niewiadoma. Czy moglibyście podać mi koszt ekipy budowlanej - niewiem co mówić jak moja ekipa poda mi cenę .A są to górale więc nie powinno być źle ( stawiali kilka domków w mojej okolicy i ludzie chwalą sobie). Byliśmy też oglądać domek i stwierdziliśmy, że na pewno będziemy powiększać o 0,5m stronę od garażu. A i zostawiamy okna dachowe ( na wstępie chcieliśmy je zlikwidować, ale będzie za ciemno). Jak wygląda u was sprawa pralni, bo wydaje mi się, że będzie to mała klitka. Zastanawiam się na połączeniem jej z łazienką. Pozdrawiam wszystkich budujących icon_lol.gif


Rzeczywiscie pralnia to mala klitka. My zrobilismy z niej mala druga oddzielna lazienke dla sypialni, z prysznicem, kibelkiem i mala umywalka. Polaczenie jej z druga lazienka to tez zdecydowanie dobry pomysl.
o koszt ekipy musze podpytac, sama nawet nie wiem
Link do komentarza
Cytat

Dach dodaje uroku domkowi, okien dachowych nie zmieniałem i nie żałuję i w cale nie wyglądają na ogromne co do okna na klatce ja je powiększyłem na 180x80 fajnie doświetla klatkę schodową. Cykne zdjęcia i wstawię, w tym domku są duże okna więc straty przez nie są duże jak cię stać to wybierz te z mniejszy współczynnikiem przenikania




Ja też nie zmniejszałambym dachu. Tak jak jest wygląda super i okna rzeczywiście sa duże, więc nie jest ciemno. Nam się udało kupić okna trzyszybowe w cenie i standardzie dwuszybowych i mieliśmy okazję sprawdzania temp na ścianach pirometrem i okna były cieplejsze niż ściany, więc nie powinno być źle.

Hej,

wrzucam kilka zdjęć. Jeszcze wieczorem doślę z górnej łazienki (zlikwidowaliśmy suszarnię) i pokojów. Grzejemy w piecu, tynki suche. Pomału będziemy robić ocieplać strop a dziś może przyjdą już układać kafelki w dolnej łazience. Praca wre icon_smile.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam ponownie wszystkich żurawkowiczów. Stało się. Właśnie wczoraj dostałem pozwolenie. Jeszcze tylko uprawomocnienie i w połowie kwietnia zaczynam. W tym roku planuję stan surowy z dachem, bez okien połaciowych. Mamy z żoną problem w doborze dachówki. Kolor wybraliśmy bez zbędnych problemów, bo tu wybór był ograniczony. Padło na grafit/antracyt. No i dalej się zaczęło. Najpierw padło na Robena Titania Nuance. Dachówka nowa na rynku, oferowana w dobrej cenie. No ale nagle cena skoczyła o jakieś 5 zł na m2. No to przeszliśmy do Piemonta. Zaczęliśmy się rozglądać dalej za zbliżoną półką cenową. I niepotrzebnie, bo trafiliśmy do hurtowni, gdzie mają Koramici i się zaczęło zachwalanie alegry 9. Cena wstępnie za metr - niższa. Na razie nie wiem jak z dodatkami. Także podchodzę ostrożnie. No i zastanawiam się nad tym, czy nie będzie za duża na nasz niewielki dach. Chociaż, myślę, że przy dwupołaciowym, bez lukarni i bajerów, tej wielkości nie będzie widać. Oglądałem już dach z tą dachówką ale na większym domu, wielopołaciowym i nie wiem, jak to się będzie miało do mojego. Co wy o tym sądzicie. Napiszcie, jakie macie dachówki i czy jesteście z nich zadowoleni, o ile można coś powiedzieć na ten temat ledwo po położeniu dachówki, ale może jakieś opinie dekarzy?
Będę wdzięczny za każde komentarze.
Ps.
Poczytałem trochę o tych dachówkach i przez te opinie mam mieszane uczucia. Ale coś w końcu trzeba wybrać, a budżet też ma swoje granice.

Dorcia. Najlepiej jakbyś podała cenę razem z dekarzem, bo tak trudno porównać. Ja na dzień dzisiejszy znalazłem dekarza z cieślą z robocizną 12.500,00 za cały dach z deskowaniem, obróbką itp. Drewno na więźbę wraz z deskami, łatami i kontrłatami w granicach od 9000-11000 zł. (deski od 500-750 zł za kubik, konstrukcja od 750-100 zł za kubik). Nadmieniam, że mam trochę większy dach (dom szerszy o 1 metr na kalenicy).
Link do komentarza
Cieśla za swoją pracę bierze 20 zł za metr czyli na nasz daszek ok 3460zl, dekarz wycenił robote 6000zł, a drewno sosnowe 750zł za kubik ( czyli samo drzewo na więźbę z wszystkim deskami łatami itp. wyniosło 5540zł ) całość dachu wynosi 15 tys. plus dachówka ale to jeszcze daleki temat bo nie wiemy jaką chcemy:)
Link do komentarza
Dorcia.
Myślę, że masz dobrą cenę, ale z tego co czytam, wszystko zależy od regionu Polski. Moja rada. Jeśli są sprawdzeni, z polecenia, to nie ma co szukać, bo cena i tak nie jest wysoka. Ja co chwilę dostaję kolejne namiary na sprawdzonych. Im więcej informacji, tym więcej wątpliwości. Dlatego do tego momentu, a chciałem mieć to już za sobą, nie zdecydowałem się jeszcze na ekipę od dachu, choć już jestem dogadany na 99% z pierwszym. Tak więc, myślę, że ciężko Ci będzie znaleźć na tyle tańszego (różnica 500-1000 zł przy wyborze nie sprawdzonego nie wchodzi w rachubę), także na twoim miejscu bym się decydował. Powodzenia.
Link do komentarza
Witam wszystkich,
zdecydowaliśmy się z mężem na dom w żurawkach, mamy kilka dylematów np. powiększenie kotłowni i bardzo chcielibyśmy obejrzeć już stojący domek. Jeśli ktoś buduje w województwie mazowieckim lub łódzkim i mógłby udostępnić nam efekty swoich wysiłków, proszę o kontakt.
Link do komentarza
Cytat

Witam

Ja dzisiaj dostałem wycenę za samą robociznę:
- Fundamenty 8900
- 2 kominy 2500
- 17 schodów 1900
- wieniec 1250
- strop lany 4750
- ściany 975
- wylewka parter 950

Nie mam zielonego pojęcia czy te ceny są dobre??



21225 zł. W miarę dobra cena, ale gdzie masz taras i schody zewnętrzne? Pamiętaj, że zawsze oferty są z górką. Ja, jak dostałem odpowiedź od murarza, chociaż się nie znałem, poobcinałem z każdego fragmentu i uzbierało się jakieś 6000 zł. Stanęło na 4500 zł mniej niż pierwotna propozycja. Ja płacę prawie 24000,00 zł ze wszystkim, ale miałem oferty za to samo nawet 40000,00 zł. Każdy się różnie ceni. Zależy również od regionu Polski.
Link do komentarza
Ja wczoraj dostałem kolejną wycenę do dachu (bez dachu) 17 tyś i zastanawia mnie dlaczego aż taki duży rozrzut. A jak ocieplaliście fundamenty? Okładaliście styropianem fundament pod gruntem i czy tym czarnym lepikiem widocznym na zdjęciach smatuje się tylko scianki ponad grunt czy pod gruntem też się nim smaruje

Eozga ale te 55 to z materiałami czy bez?? Edytowano przez marcin-s81 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Eozga 55 tys to dużo ja to samo mam za połowe ceny fakt ze bez tarasu.
Fundamenty smarowane były od wewnątrz i zewnątrz gruntem na bazie rozpuszczalnika Abizol R z TYTAN (ok. 580zł na żurawke 10 wiaderek po 9 kg) Bo te dysperbity na bazie wody po paru latach się zmywają. A styropian to nie ten zwykły Bo on bardziej przemarza i ponoć się topi jak dotknie się z czarnidłem na bazie rozpuszczalnika, tylko wodostyr (900zł) chyba że masz wysoko wody gruntowe to styropian 3XPS i grunt siplast primer i podkład siplast fundament ale to był koszt samych mazideł ok 1800 zł ;/ bloczki smaruje się całe na gruncie i pod gruntem ważne zeby były suche:) na to daje się styropian i folie kubełkową.
Link do komentarza
55 za samą robociznę to bardzo dużo. Co do tych izolacji fundamentów to ja już nie kumam. U nas twierdzą, że nie ma konieczności robić izolacji pionowej części fundamentowej która znajduje się pod ziemią (u mnie grunt to piach woda jest na 3,6). I w takiej sytuacji wystarcza izolacja pozioma, która zapobiegnie podciąganiu wody do ścian. Co o tym myślicie?
Link do komentarza
Cytat

Eozga 55 tys to dużo ja to samo mam za połowe ceny fakt ze bez tarasu.
Fundamenty smarowane były od wewnątrz i zewnątrz gruntem na bazie rozpuszczalnika Abizol R z TYTAN (ok. 580zł na żurawke 10 wiaderek po 9 kg) Bo te dysperbity na bazie wody po paru latach się zmywają. A styropian to nie ten zwykły Bo on bardziej przemarza i ponoć się topi jak dotknie się z czarnidłem na bazie rozpuszczalnika, tylko wodostyr (900zł) chyba że masz wysoko wody gruntowe to styropian 3XPS i grunt siplast primer i podkład siplast fundament ale to był koszt samych mazideł ok 1800 zł ;/ bloczki smaruje się całe na gruncie i pod gruntem ważne zeby były suche:) na to daje się styropian i folie kubełkową.


Zajrzałem po sąsiedzku - kilka rzeczy sprostuję i już mnie nie ma:

Każdy styropian (polistyren) ulega zniszczeniu w kontakcie z rozpuszczalnikami organicznymi, zawartymi w lepikach!!!
Środki dyspersyjne na bazie wody nie zmywają się, bo utrwalają się w ciągu kilku godzin po nałożeniu i wyschnięciu.
Kwestią jest temperatura stosowania - przy temperaturach w okolicy zera nie zaleca się stosowania dyspersji wodnych, a można np. lepiki z zawartością włókien celulozowych rozpuszczalnikowy, choć jego zużycie wzrasta wtedy drastycznie, a i nie można na niego układać ocieplenia z polistyrenu (styropian, XPS)!!! Mam nadzieję, że "fachowcy" nie położyli Ci ocieplenia fundamentu ze styropianu na lepik Abizol R ... bo jeśli tak, to styropian będzie niszczony przez ulatniające się rozpuszczalniki icon_exclaim.gif

Wiem, że "fachowcy" są bardzo przekonywujący, ale jaki problem stanowi przeczytanie instrukcji stosowania umieszczonej na opakowaniu??? Twoja rada dotycząca izolacji środkami rozpuszczalnikowymi Siplast jest równie odkrywcza - absolutnie nie używa się jakichkolwiek lepików na bazie rozpuszczalników do izolacji fundamentów połączonej z ociepleniem i jest to wyraźnie napisane w instrukcji zastosowania!!!

Więc mówicie, że 28 tys. za stan surowy, z tarasem i schodami zewnętrznymi?
Przy takiej znajomości tematu budowania przez "ekipy" to znacznie przepłacacie, ale kto bogatemu zabroni :bezradny:
Link do komentarza
Witam
Jako założyciel tego tematu chciałem wam tylko napisać że puki co nie buduję.
Zaszły komplikacje z działką.
Ale co najlepsze wszystko jest na dobrej drodze do tego aby wnet zacząć budowę.
Cieszę się ze wielu z was zdecydowało się na ten projekt temat został stworzony po to aby sobie wzajemnie pomagać !
Ja obiecuje że jeśli zacznę budowę będę wpisywał na bieżąco koszty wraz z fotkami.
Jeśli była by taka możliwość przemo napisz coś o obecnych kosztach po zdjęciach widzę że twoja budowa idzie bardzo ładnie do przodu może dasz nam znać jakie masz koszty do teraz ?
Pozdrawiam i wraz z moją Magdą twierdzimy że żurawka po małych poprawkach to idealny domek do 110m2
W razie pytań proszę pisać ja postaram się w tym tygodniu pokazać wam modernizacje i plany do do projektu.
Łukasz
Link do komentarza
Witam

Mam do Was pare pytań:
czy powiększaliście garaż?
Dopiero teraz zauważyłem, że przy instalacji na paliwo stałe należy wykonać instalację z otwartym naczyniem, natomiast czytałem w którymś muratorze, że można już instalacje wykonać z zamkniętym naczyniem, jak Wy planujecie to wykonać? Kolejna kwestia która mnie interesuje jak rozwiązujecie ogrzewanie tzn. tak jak jest w projekci czy więcej podłogówki. Zastanawiam się również nad sporą ilością grzejników, czy można było by ich ilość zredukować (pralnia, garderoba, garaż, kotłownia)?
Link do komentarza
  • Redakcja pinned i unpinned this W temacie

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...