Skocz do zawartości

Dom w żurawkach TERMO (archon)


DJMazi

Recommended Posts

  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Hallo zagląda ktoś tu jeszcze, czy tak żurawka pochłoneła was całkowicie:) drodzy forumowicze prosze dodajcie zdjęcia jak wygląda "nasz" dom marzeń icon_smile.gif w środku czy na zewnątrz. Projekt zamówiłam ale ciągle obawiam się że salon bedzie za mały, wiec nie wiem czy dokonywać jakiś zmian czy nie warto? Kto może niech się już pochwali...




Droga Dorciu icon_smile.gif
salon jest idealny, dom jest idealny. Jesteśmy na etapie kładzenia dachówki, okna już zamówione icon_smile.gif
pokoje, sypialnia, garderoba... wszystko w sam raz!!! Nie jest małe, miejsce jest na stół z krzesłami, na kącik czytelniczy i wypoczynek (nawet w kształcie literu "u") ...

pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Droga Dorciu icon_smile.gif
salon jest idealny, dom jest idealny. Jesteśmy na etapie kładzenia dachówki, okna już zamówione icon_smile.gif
pokoje, sypialnia, garderoba... wszystko w sam raz!!! Nie jest małe, miejsce jest na stół z krzesłami, na kącik czytelniczy i wypoczynek (nawet w kształcie literu "u") ...

pozdrawiam



Cudnie że jest tyle miejsca:) bo salon dla mnie to serce domu:D ale jak bedziesz miał okna to pochwal się jak to w całości wygląda:D
Link do komentarza
Witam,
Dom w żurawkach termo również wpadł nam w oko i jak na razie jest jako faworyt, co do zmian i propozycji przedstawiają się w następujący sposób, napiszcie co o tym myślicie:

1. Dolne Wc przeniesione pod schody, czyli likwidacja drzwi do garażu. Dzięki temu powiększy się salon i kotłownia.
2. Druga opcja to pomniejszenie dolnego WC o prysznic, powiększa się tylko kotłownia i pozostawienie pom. gospo. , bez którego może być ciężko
W tym wariancie wchodzi również powiększenie o 0,5 m domu w każdą stronę ( dł i szer ).
3. Zmiana okna kuchennego na proste - likwidacja krótszego skrzydła
4. likwidacja okna w Wc i kotłowni w garażu tylko jedno okno.

Tak sobie teraz myślę nad zmianą nr 1 i jest kiepska bo praktycznie wejście do WC będzie w salonie, chyba że dołoży się jakąś ścianke, ale wtedy kominek będzie w holu,
zostaje opcja nr 2.

Jeżeli chodzi o poddasze:
1. Podniesienie , nie wiem czy dobrze to nazwę, ścianki kolankowej o jeden pustak
2. powiększenie górnej łazienki w stronę pokoju o jakieś 0,6 m, tak aby wszedł bidet
Będzie to się wiązało z przeprojektowaniem wejścia do tego pokoju

Co planuje oprócz tego:
1. Albo pompa ciepła powietrze -woda + WM z reku + solar ale ten foto.... coś tam i oczywiście z racji PC wszędzie podłogówka
2. Albo gaz (jest w pobliżu) dwufunkcyjny + WM z reku + solar

Po prostu chcemy mieć ogrzewanie bez obsługowe i oszczędne i zdaję sobie sprawę że aby takie coś osiągnąć trzeba zainwestować.
Budżet przewiduję na poziomie 300 k pod klucz, chcę to osiągnąć przez:
1. Znajomość w hurtowni w której kiedyś pracowałem, zmieniłem całkowicie branżę tak więc nie są na mnie obrażeni.
2. Wykonawstwo wujek, bardzo dobry fachowiec, niestety wolny termin na dopiero od lipca 2014, myślę że wcześniej zrobię ławy i fundamenty z kumplem.
3. Od elektryki, hydrauliki i dachu dobrzy znajomi
4. reszta to negocjacje, dużo własnej pracy z racji ze mam trochę czasu i oczywiście dobrze przemyślane zakupy i decyzje co do materiałów

Link do komentarza
Cytat

Witam,
Dom w żurawkach termo również wpadł nam w oko i jak na razie jest jako faworyt, co do zmian i propozycji przedstawiają się w następujący sposób, napiszcie co o tym myślicie:

1. Dolne Wc przeniesione pod schody, czyli likwidacja drzwi do garażu. Dzięki temu powiększy się salon i kotłownia.
2. Druga opcja to pomniejszenie dolnego WC o prysznic, powiększa się tylko kotłownia i pozostawienie pom. gospo. , bez którego może być ciężko
W tym wariancie wchodzi również powiększenie o 0,5 m domu w każdą stronę ( dł i szer ).
3. Zmiana okna kuchennego na proste - likwidacja krótszego skrzydła
4. likwidacja okna w Wc i kotłowni w garażu tylko jedno okno.

Tak sobie teraz myślę nad zmianą nr 1 i jest kiepska bo praktycznie wejście do WC będzie w salonie, chyba że dołoży się jakąś ścianke, ale wtedy kominek będzie w holu,
zostaje opcja nr 2.

Jeżeli chodzi o poddasze:
1. Podniesienie , nie wiem czy dobrze to nazwę, ścianki kolankowej o jeden pustak
2. powiększenie górnej łazienki w stronę pokoju o jakieś 0,6 m, tak aby wszedł bidet
Będzie to się wiązało z przeprojektowaniem wejścia do tego pokoju

Co planuje oprócz tego:
1. Albo pompa ciepła powietrze -woda + WM z reku + solar ale ten foto.... coś tam i oczywiście z racji PC wszędzie podłogówka
2. Albo gaz (jest w pobliżu) dwufunkcyjny + WM z reku + solar

Po prostu chcemy mieć ogrzewanie bez obsługowe i oszczędne i zdaję sobie sprawę że aby takie coś osiągnąć trzeba zainwestować.
Budżet przewiduję na poziomie 300 k pod klucz, chcę to osiągnąć przez:
1. Znajomość w hurtowni w której kiedyś pracowałem, zmieniłem całkowicie branżę tak więc nie są na mnie obrażeni.
2. Wykonawstwo wujek, bardzo dobry fachowiec, niestety wolny termin na dopiero od lipca 2014, myślę że wcześniej zrobię ławy i fundamenty z kumplem.
3. Od elektryki, hydrauliki i dachu dobrzy znajomi
4. reszta to negocjacje, dużo własnej pracy z racji ze mam trochę czasu i oczywiście dobrze przemyślane zakupy i decyzje co do materiałów


Ja wraz z małżonką powiększyliśmy tylko łazienkę u góry kosztem pralni, okno narożne w kuchni daje urok temu domkowi ale to kwestia gustu a o gustach się nie dyskutuje. Nam ten domek buduje firma od początku do stanu deweloperskiego za 245000tyś. zostanie wykończenie meble położenie podłóg, malowanie







Cytat

witam, tez wraz z mezem chcemy wybudowac dom wg tego projekt ale czy jakas dobra dusza która juz postawila sciany moglaby nas zaprosic abysmy mogli przekonac sie na zywo czy to jest projekt naszych marzen.
bede wdzieczna za kazda propozycje!


Witam a skąd jesteś ? jak masz nie daleko do Malborka do zapraszam. Ja mam stan surowy zamknięty Edytowano przez przemo19811 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
[quote name='przemo19811' date='24.10.2013, 20:08 ' post='385989']
Ja wraz z małżonką powiększyliśmy tylko łazienkę u góry kosztem pralni, okno narożne w kuchni daje urok temu domkowi ale to kwestia gustu a o gustach się nie dyskutuje. Nam ten domek buduje firma od początku do stanu deweloperskiego za 245000tyś. zostanie wykończenie meble położenie podłóg, malowanie








Witam,
245 tys za deweloperski to chyba dobra cena,nam firma wycenila sso na 160tys i nie wiem czy ta cena jest ok.Wszystkie 4 firmy które robiły nam wycenę krzałtowały się w granicach 150-160 tys,mieszkamy na Śląsku.
Mam jeszcze pytanie,czy 245 tys jest już z piecem czy bez?
Pzdr.
Link do komentarza
Budując z firmą, trzeba się liczyć z dużo większym kosztem, firma musi zarobić i na pracowników i na właściciela i na wszystkie obciążenia podatkowe. jestem zwolennikiem systemu gospodarczego, można naprawdę dużo zaoszczędzić, tym bardziej jeżeli się ma znajomych, rodzinę i oczywiście trochę zapału własnego. Pracowałem jakiś czas w hurtowni materiałów budowlanych, firmy brały faktury na materiały na siebie a potem obciążały klienta z odpowiednią marżą. Podejmując się budowy domu i dodatkowo dysponując ograniczonym budżetem, warto poświęcić trochę czasu na negocjacje zarówno z wykonawcami jak i dostawcami, zdecydować się na jedną hurtownię i wywalczyć odpowiednie rabaty, naprawdę są możliwości. Nie ma co kierować się sentymentem, przyzwyczajeniem, sprawdzić ceny tego samego artykułu w kilku źródłach.

Co do projektu, to wymyśliłem dzisiaj aby w salonie postawić kawałek ścianki równoległej do tej z kominkiem i umieszczenie tam kominka, ale tylko takiej na szerokość kominka i pozostawienie ok 1m przejścia do kuchni. Narysowałem na zdjęciu kilka zmian:

DSC01446.jpg

Link do komentarza
ta cena nie obejmuje pieca, piec jest w mojej gestii jak i zrobienie kotłowni reszt instalacji w cenie domu. Ja wydałem niecałe 160tyś. i mam stan surowy zamknięty zrobione ścianki działowe, dach pokryty dachówką . Ja buduję niedaleko Malborka, ceny w całym kraju mogą się różnić ale nawet z okolic malborka w tej cenie nie znalazłem nikogo kto by postawił mi dom. Trafiłem przez przypadek na firmę która stawia mi dom i jak na razie nie żałuję

Cytat

Budując z firmą, trzeba się liczyć z dużo większym kosztem, firma musi zarobić i na pracowników i na właściciela i na wszystkie obciążenia podatkowe. jestem zwolennikiem systemu gospodarczego, można naprawdę dużo zaoszczędzić, tym bardziej jeżeli się ma znajomych, rodzinę i oczywiście trochę zapału własnego. Pracowałem jakiś czas w hurtowni materiałów budowlanych, firmy brały faktury na materiały na siebie a potem obciążały klienta z odpowiednią marżą. Podejmując się budowy domu i dodatkowo dysponując ograniczonym budżetem, warto poświęcić trochę czasu na negocjacje zarówno z wykonawcami jak i dostawcami, zdecydować się na jedną hurtownię i wywalczyć odpowiednie rabaty, naprawdę są możliwości. Nie ma co kierować się sentymentem, przyzwyczajeniem, sprawdzić ceny tego samego artykułu w kilku źródłach.

Co do projektu, to wymyśliłem dzisiaj aby w salonie postawić kawałek ścianki równoległej do tej z kominkiem i umieszczenie tam kominka, ale tylko takiej na szerokość kominka i pozostawienie ok 1m przejścia do kuchni. Narysowałem na zdjęciu kilka zmian:


masz rację że firma musi zarobić ja niestety mam tego pecha że nie mam żadnych znajomych co by mi mogli pomóc z pracami i w rodzinie też takich nie mam. Co do zmian to dobry pomysł żeby powiększyć kotłownie bo faktycznie jest mała
Link do komentarza
Cytat

ta cena nie obejmuje pieca, piec jest w mojej gestii jak i zrobienie kotłowni reszt instalacji w cenie domu. Ja wydałem niecałe 160tyś. i mam stan surowy zamknięty zrobione ścianki działowe, dach pokryty dachówką . Ja buduję niedaleko Malborka, ceny w całym kraju mogą się różnić ale nawet z okolic malborka w tej cenie nie znalazłem nikogo kto by postawił mi dom. Trafiłem przez przypadek na firmę która stawia mi dom i jak na razie nie żałuję


masz rację że firma musi zarobić ja niestety mam tego pecha że nie mam żadnych znajomych co by mi mogli pomóc z pracami i w rodzinie też takich nie mam. Co do zmian to dobry pomysł żeby powiększyć kotłownie bo faktycznie jest mała


No i witaj w klubie, żadnych
znajomych,rodziny ktora moze pomoc itp.ja dodam od siebie brak czasu żeby jezdzic,sprawdzac,porownywac ceny.
Licze na to że sso +okna,dzwi i brama garazowa zamknie sie w kwocie 185tys.
Jest to realne?
Link do komentarza
Cytat

No i witaj w klubie, żadnych
znajomych,rodziny ktora moze pomoc itp.ja dodam od siebie brak czasu żeby jezdzic,sprawdzac,porownywac ceny.
Licze na to że sso +okna,dzwi i brama garazowa zamknie sie w kwocie 185tys.
Jest to realne?


Raczej realne 160tyś sso wcześniej pisałeś że tyle firmy biorą u ciebie , ja na okna wydałem 12tyś. brama 3.500zł. drzwi 2.500zł
Link do komentarza
Cytat

Budując z firmą, trzeba się liczyć z dużo większym kosztem, firma musi zarobić i na pracowników i na właściciela i na wszystkie obciążenia podatkowe. jestem zwolennikiem systemu gospodarczego, można naprawdę dużo zaoszczędzić, tym bardziej jeżeli się ma znajomych, rodzinę i oczywiście trochę zapału własnego. Pracowałem jakiś czas w hurtowni materiałów budowlanych, firmy brały faktury na materiały na siebie a potem obciążały klienta z odpowiednią marżą. Podejmując się budowy domu i dodatkowo dysponując ograniczonym budżetem, warto poświęcić trochę czasu na negocjacje zarówno z wykonawcami jak i dostawcami, zdecydować się na jedną hurtownię i wywalczyć odpowiednie rabaty, naprawdę są możliwości. Nie ma co kierować się sentymentem, przyzwyczajeniem, sprawdzić ceny tego samego artykułu w kilku źródłach.

Co do projektu, to wymyśliłem dzisiaj aby w salonie postawić kawałek ścianki równoległej do tej z kominkiem i umieszczenie tam kominka, ale tylko takiej na szerokość kominka i pozostawienie ok 1m przejścia do kuchni. Narysowałem na zdjęciu kilka zmian:


Witam przesuneleś kominek w salonie ale czy nie bedziesz mial problemu z kominem w pokoju na poddaszu?
Link do komentarza
Witam Wszystkich!
Wraz z mężem planujemy budowę domu. Spodobał nam się właśnie projekt domu w żurawkach. Czy ktoś z Państwa mógłby przedstawić nam orientacyjny koszt materiałów na SSO. Jaki strop wykonywali Państwo w swoich domach? Zastanwiamy się pomiędzy stropem Teriva a stropem monolitycznym? Jakie mają Państwo o tym opinie? Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam. icon_smile.gif
Jesteśmy z woj. podlaskiego. Gdyby ktoś w okolicach budował dom w żurawkach chętnie obejrzelibysmy go na zywo icon_smile.gif Edytowano przez juusss (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Witam wszystkich żurawkowiczów. Też do Was dołączyłem. Dom w żurawkach termo, lustrzane odbicie. Projekt w adaptacji. Zmiany, które dokonałem:
1. Poszerzenie budynku o 1 metr (garaż z kotłownią oraz sypialnia o 1 m, garderoba z łązienką u góry o 0,5 m).
2. Wstawienie drzwi wyjściowych w kotłowni.
3. Zmiana rozmiarów okien, rezygnacja z kilku połaciowych.
Rozpoczynam budowę na wiosnę, pod Bydgoszczą.
Na razie to tyle. Jeśli jest ktoś zainteresowany rzutami mojego projektu, to prześle je na priv.

Link do komentarza
Oto zdjęcia z poddasza (musiałem się cofnąć w czasie - lepsze światło)

Uwaga! Problem z bramą garażową!

Dziś zamontowano mi bramę garażową segmentową tego typu:



I problem jest taki, że prowadnica blokuje otwarcie okna - dlatego należałoby w tym miejscu zastosować okno prawe (całe się nie otworzy, ale można by spokojnie umyć od wewn.) U siebie mam lewe i właściwie można je dać tylko na uchylne (brakuje dosłownie 10cm)

Pewnym rozwiązaniem byłoby podniesienie nadproża o jakieś 10-15cm, ale to generuje dodatkowe koszty w postaci albo dopłaty do nietypowego rozmiaru bramy albo zwiększenia grubości wylewki o te 10-15 cm.

Jutro zrobię parę zdjęć.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Oto zdjęcia z poddasza (musiałem się cofnąć w czasie - lepsze światło)

Uwaga! Problem z bramą garażową!

Dziś zamontowano mi bramę garażową segmentową tego typu:



I problem jest taki, że prowadnica blokuje otwarcie okna - dlatego należałoby w tym miejscu zastosować okno prawe (całe się nie otworzy, ale można by spokojnie umyć od wewn.) U siebie mam lewe i właściwie można je dać tylko na uchylne (brakuje dosłownie 10cm)

Pewnym rozwiązaniem byłoby podniesienie nadproża o jakieś 10-15cm, ale to generuje dodatkowe koszty w postaci albo dopłaty do nietypowego rozmiaru bramy albo zwiększenia grubości wylewki o te 10-15 cm.

Jutro zrobię parę zdjęć.




A jak wygląda kwestia garażu? Nie jest za wąski? My się zgapiliśmy z wymiarami i chyba będziemy mieć problem, a fundamenty już wylane :(

Cytat

niestety blisko nie jest :( jesteśmy z Łodzi, ale jeśli nie znajdziemy bliżej wybudowanego projektu to chętnie odwiedzimy icon_smile.gif


My z męzem rozpoczęliśmy budowę domu pod Łodzią, ale dopiero fundamenty wylaliśmy i zaczynamy stawiac sciany.
Link do komentarza
Cytat

Oto zdjęcia z poddasza (musiałem się cofnąć w czasie - lepsze światło)


Jeżeli mogę to wcisnę parę słów krytyki icon_biggrin.gif
Oglądając fotki poddasza wydaje mi się , że murarz miał problem z wypoziomowaniem nadproży. Na każdej fotce łatał je jak tylko mógł , jakby nie mógł złapać równego poziomu, a przecież bloczki są jednakowej wysokości a murując pierwszą warstwę od wieńca powinno się wypoziomować pierwszą warstwę więc nie rozumiem takich rozbieżności.
Na Twoim miejscu pomierzył bym wysokości otworów drzwiowych czy zmieszczą się tam spokojnie futryny z uwzględnieniem planowanej wysokości gotowej posadzki.
Link do komentarza
Cytat

Budując z firmą, trzeba się liczyć z dużo większym kosztem, firma musi zarobić i na pracowników i na właściciela i na wszystkie obciążenia podatkowe. jestem zwolennikiem systemu gospodarczego, można naprawdę dużo zaoszczędzić, tym bardziej jeżeli się ma znajomych, rodzinę i oczywiście trochę zapału własnego. Pracowałem jakiś czas w hurtowni materiałów budowlanych, firmy brały faktury na materiały na siebie a potem obciążały klienta z odpowiednią marżą. Podejmując się budowy domu i dodatkowo dysponując ograniczonym budżetem, warto poświęcić trochę czasu na negocjacje zarówno z wykonawcami jak i dostawcami, zdecydować się na jedną hurtownię i wywalczyć odpowiednie rabaty, naprawdę są możliwości. Nie ma co kierować się sentymentem, przyzwyczajeniem, sprawdzić ceny tego samego artykułu w kilku źródłach.

Co do projektu, to wymyśliłem dzisiaj aby w salonie postawić kawałek ścianki równoległej do tej z kominkiem i umieszczenie tam kominka, ale tylko takiej na szerokość kominka i pozostawienie ok 1m przejścia do kuchni. Narysowałem na zdjęciu kilka zmian:




Moim zdaniem nie da rady wcisnąć drzwi wejściowych do garażu tam gdzie narysowałeś. Pomieszczenie gospodarcze nr 8 znajduje się pod schodami.
Link do komentarza
Cytat

Witam
Jestem poważnie zainteresowany zakupem projektu dom w żurawkach 2g.Jeżeli jest ktoś kto buduje dom w żurawkach w woj.sląskim lub w okolicach a byłby tak miły i udostępnił swój plac budowy aby można było pooglądać w realu a nie tylko foto to będę bardzo wdzięczny.Pozdrawiam Adam.



My budujemy w okolicach Gliwic, więc jakby co to pisz na priv.

Widzę, że nikt nie próżnował icon_biggrin.gif Też dorzucam kilka fotek (nie zwracajcie uwagi na bałagan, ale działamy z instalacjami, ociepleniami itp.)

No i na początku pani architekt doradziła nam żeby zrezygnować z okna dachowego w sypialni. Tak też zrobiliśmy. Jednak nie wzięliśmy pod uwagę, położenia domu, byłoby tam dosyć ciemno, więc dorzucamy okno jeszcze dopóki nie jest za późno...

Toczy się też dyskusja czy tynki przed czy po ogrzewaniu (zaznaczam, że wszędzie mamy podłogówkę). Orientujecie się w tym temacie?
Link do komentarza
My na razie jesteśmy na etapie fundamentow. Zrezygnowalismy z łazienki na dole, żeby powiekszyc salon. Zamiast tego zrobimy sama toalete i umywalke w pomieszczeniu pod schodami (będzie tam obnizona podloga w stosunku do reszty domu).
Podnieslismy tez okno w jadalni na standardową wysokość 90 cm, bo jak było na wysokości 50 cm to jak na nasz gust zdecydowanie za nisko.
Mam nadzieje, ze wszystko pojdzie nam sprawnie icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

My budujemy w okolicach Gliwic, więc jakby co to pisz na priv.

Widzę, że nikt nie próżnował icon_biggrin.gif Też dorzucam kilka fotek (nie zwracajcie uwagi na bałagan, ale działamy z instalacjami, ociepleniami itp.)

No i na początku pani architekt doradziła nam żeby zrezygnować z okna dachowego w sypialni. Tak też zrobiliśmy. Jednak nie wzięliśmy pod uwagę, położenia domu, byłoby tam dosyć ciemno, więc dorzucamy okno jeszcze dopóki nie jest za późno...

Toczy się też dyskusja czy tynki przed czy po ogrzewaniu (zaznaczam, że wszędzie mamy podłogówkę). Orientujecie się w tym temacie?


Witam ja też robię wszędzie ogrzewanie podłogowe i najpierw będą kładzione tynki, z tego co się orientuje to taka powinna być kolejność najpierw tynki potem posadzki i wtedy już nikt się nie kręci po pięknych posadzkach

Cytat

Super!!! Zdradz jaka to dachówka i jakiej firmy okna.
Wrzuć proszę jeśli możesz fotki ze środka


Dachówka jest z euronitu kolor grafit a okna z vetreksu zrobię fotki środka to wstawię
Link do komentarza
Cytat

Witam ja też robię wszędzie ogrzewanie podłogowe i najpierw będą kładzione tynki, z tego co się orientuje to taka powinna być kolejność najpierw tynki potem posadzki i wtedy już nikt się nie kręci po pięknych posadzkach


Dachówka jest z euronitu kolor grafit a okna z vetreksu zrobię fotki środka to wstawię



Fajny masz ten domeczek, w takiej pustej przestrzeni prezentuje się rewelacyjnie icon_smile.gif Nasz jest trochę wciśnięty w otoczenie ;)

Po kilku konsultacjach też zrobimy w takiej kolejności: tynki a potem podłogówka.
Link do komentarza
[quote name='grysia' date='5.11.2013, 13:34 ' post='387628']
My na razie jesteśmy na etapie fundamentow. .....
Koleżanko nie chcę Cię martwić, ale jak Ci geodeta wyznaczył poziom "zero"?, bo z tego co widze to kiepsko Ci te fundamenty zrobili. U mnie fachowcy posadowili powyżej poziomu przemarzania i kazałem im to kuć 2 tyg. kuli dziady masakra. A u Ciebie wylali na wysokości gruntu i dopiero ponad pociągnęli bloczki - to ful ziemi musisz nawieźć czy o co chodzi? co najmniej 80 cm (w zależności w której części Polski) musi być fundament "wkopany" w stosunku do poziomu gruntu, bo domek nie postoi długo
Link do komentarza
Cytat

Koleżanko nie chcę Cię martwić, ale jak Ci geodeta wyznaczył poziom "zero"?, bo z tego co widze to kiepsko Ci te fundamenty zrobili. U mnie fachowcy posadowili powyżej poziomu przemarzania i kazałem im to kuć 2 tyg. kuli dziady masakra. A u Ciebie wylali na wysokości gruntu i dopiero ponad pociągnęli bloczki - to ful ziemi musisz nawieźć czy o co chodzi? co najmniej 80 cm (w zależności w której części Polski) musi być fundament "wkopany" w stosunku do poziomu gruntu, bo domek nie postoi długo


Wszytko grysia ma zrobione w porządku. Wnioski wyciągasz zbyt pochopnie. Nic nie wiesz o wysokości pozostałego terenu wokół domu, o poziomie wód podskórnych itp. A to że zrobili dobrze to widać ,że przepust (zapewne do kanalizacji) w ścianie fundamentowej zrobili na odpowiedniej wysokości.
A jaki jest u Ciebie poziom przemarzania gruntu?
Link do komentarza
Cytat

Macie jakieś inne prowadnice.....


Prowadnice normalne rozmawiałem ze swoim majstrem i okazało się że majster zauważył ten problem i podniósł trochę nadproże i dla tego wszystko gra

Cytat

Żurawkowicze jakie robiliście bądź będziecie robić stropy w swoich pałacach? i ile was to wyniosło szczególnie sam materiał? Architekt radzi nam żelbetowy, natomiast murarz poleca terive bo tańszy i szybciej się go się kładzie. A my mamy kolejny dylemat... ;/


My mamy strop żelbetowy i innego bym nie zrobił taki jest również w projekcie. Murarz poleca bo mniej pracy będzie miał z terrivą. Z czasem mogą się pojawiać pęknięcia na terive a z żelbetowym stropem nie powinno to wystąpić
Link do komentarza
  • Redakcja pinned i unpinned this W temacie

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...