Skocz do zawartości

Dom w żurawkach TERMO (archon)


DJMazi

Recommended Posts

w projekcie jest na wieniec szczytowy przewidziana stal Fi 12 czy można to odchudzić i zrobić na Fi10 ..musiałbym zamawiać specjalnie 8 szt Fi12 dwunasto metrowych a sąsiadowi zostało kilka sztuk 10 Jak myślicie da radę?? fi 12 planuję wykorzystać tylko jako wypusty wprowadzone do wieńca kolankowego na chemię ok 5 może 6 sztuk takich pretów na każdy zespół. Zostaję przy CHEMII budowlanej HiLTI. Ekipa dziś wycięła pustaki na szczytowych (bez katastrofy budowlanej- chociaz duzo nie brakował) wcześniej odbiła membranę i deskowanie ..pytanie w jakim stanie ta membrana będzie wyglądała po powtórnym zamontowania i czy przy takich wiatrach jak dziś w ogóle sie do czegoś nada. Zastanawiam sie czy nie powinienem domagać sie od "ekipy" nowej membrany Moja troche mnie kosztowała Coro-top strong.
Link do komentarza
Cytat

rozumiem, że znasz się na tym :scratching:

rygiello - jakieś foty?



Zielony kolor to 5 prętów osadzonych w wieńcu na wcześniej wspomnianą chemię wypuszczonych na powiedzmy metr łączą się z pomarańczowym zespołem belką na strzemionach 10/19 cm co 30cm Rysunek oczywiście niedokładny tylko chciałem pokazać mniej więcej o co chodzi i jak to widzę. Ma to sens i realne szanse zastąpić prawidłowy wieniec??

DSC01446.jpg

Link do komentarza
A to zdjęcie to druga ściana szczytowa i tu zbrojenie będzie osadzona w stropie 18 cm B25 (w takiej sytuacji chyba nie ma mowy o skuwaniu części stropu żeby dojść do zbrojenia.. prawda wiec koncepcja z chemia powstała na potrzeby tego odcinka. Krokwia przy ścianie została dziś zdemontowana i przesunięta od ściany na 15 cm Dali ją na styk ze ścianą twierdząc że drewno to dobra izolacja

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Wiesz , nie jestem i nie uważam się za jakiegoś fachowca, ale sam za przeproszeniem pie....sz głupoty.


Jeśli dobrze pamiętam, to odpowiadałem użytkownikowi który pochwalał samowolne zmiany w projekcie, wprowadzone przez wykonawcę, bez wiedzy inwestora, w tym bardziej architekta, który za całe rozwiązanie konstrukcyjne odpowiada!!!
Nie rozważaliśmy abstrakcyjnego pojęcia tylko odstępstwo od projektu!!! Projektu w którym jest wrysowany wieniec na ściankach kolankowych, spięty poprzez szczyty!!!
Może przeczytaj jeszcze raz:

Cytat

[...] pytanie moje dotyczy jak w temacie wieńców ścian szczytowych czy wykonujecie je wedle projektu?? moja ekipa pominęła ten element, wypuściła tylko wieńce ścian kolankowych na metr w ścianę szczytową ale sie zastanawiam czy taki zabieg wystarczy i czy nie powinienem tak jak w projekcie zamknąć wieńce ścian szczytowych.



Cytat

Jak jej nic nie trzyma? może i nie zapobiega siłom działających na dach ale na pewno zapobiega siłom jaki dach oddaje na ściankę kolankową. Jak wg Ciebie nic nie daje to po co je ktoś mądrzejszy od Ciebie i ode mnie wymyślił i zastosował.


Czyżbyś był kolejnym mędrcem, który wie lepiej od architekta projektującego ten konkretny dom???
To, że ktoś o dużej wyobraźni wzniósł się ponad otaczającą go codzienność i wymyślił koło, nie znaczy, że głupotą jest nie zastosować dachu na kołach w tym projekcie!!! Głupotą jest zastosować koła, pomimo iż jest to przełomowy wynalazek. Nie zauważyłeś, że rozmawiamy nie o dorobku ludzkości w sztuce budowania, a o projekcie w którym zastosowano takie a nie inne rozwiązanie??? To może powściągnij swoją wyobraźnię i zejdź na ziemię

Cytat

Narzekałeś na barbossę a sam nic lepiej nie postępujesz ,pokazałem Ci rysunek a Ty dalej swoje.


Czego rysunek pokazałeś??? Tego projektu o którym rozmawiamy??? Czy takiego, który miał potwierdzić i zachęcić do samowolnych zmian w projekcie!

Cytat

I powiem Ci,że to co prezentuje ten rysunek to nie jest od odosobnione (to nie jest żadne wyjątkowe czy specjalne rozwiązanie) bo tak robi się przy budowaniu większości domów.


Z tego co pisał autor pytania wnoszę, że ten konkretny projekt też został wykonany w taki sposób, co nie znaczy, że należy propagować zmiany samowolnie wprowadzane przez wykonawców jako obowiązujący trend icon_smile.gif
Po prostu w tym przypadku (te słowa kieruję do Jani_63) architekt rozwiązał wykonanie wieńca kolankowego łącząc obie strony wieńca ponad otworami okiennymi/drzwiowymi. Wydawało mi się, że jest to dość czytelnie przekazane przez pytającego.


Cytat

w projekcie jest na wieniec szczytowy przewidziana stal Fi 12 czy można to odchudzić i zrobić na Fi10 ..musiałbym zamawiać specjalnie 8 szt Fi12 dwunasto metrowych a sąsiadowi zostało kilka sztuk 10 Jak myślicie da radę??


Możesz przedyskutować z kierownikiem budowy zamianę 4xfi12 na 6xfi10...

Czy w jakiś sposób zamierzasz ocieplić wieniec od strony pokrycia?? Bo w przeciwnym wypadku uzyskasz klasyczny mostek cieplny...
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Wyobraź sobie, że w projekcie Majka mini projektant nie przewiduje ani grama stali w ławach fundamentowych icon_smile.gif

Rób człowieku według projektu....


Ale co to ma do rzeczy, nie wiesz ,że projekt trzeba zaadoptować do warunków danej działki. I może być tak że u jednego nie trzeba a u drugiego trza lać płytę zamiast fundamentów.
Link do komentarza
Cytat

Jeśli dobrze pamiętam, to odpowiadałem użytkownikowi który pochwalał samowolne zmiany w projekcie, wprowadzone przez wykonawcę, bez wiedzy inwestora, w tym bardziej architekta, który za całe rozwiązanie konstrukcyjne odpowiada!!!
Nie rozważaliśmy abstrakcyjnego pojęcia tylko odstępstwo od projektu!!! Projektu w którym jest wrysowany wieniec na ściankach kolankowych, spięty poprzez szczyty!!!
Może przeczytaj jeszcze raz:




Czyżbyś był kolejnym mędrcem, który wie lepiej od architekta projektującego ten konkretny dom???
To, że ktoś o dużej wyobraźni wzniósł się ponad otaczającą go codzienność i wymyślił koło, nie znaczy, że głupotą jest nie zastosować dachu na kołach w tym projekcie!!! Głupotą jest zastosować koła, pomimo iż jest to przełomowy wynalazek. Nie zauważyłeś, że rozmawiamy nie o dorobku ludzkości w sztuce budowania, a o projekcie w którym zastosowano takie a nie inne rozwiązanie??? To może powściągnij swoją wyobraźnię i zejdź na ziemię


Czego rysunek pokazałeś??? Tego projektu o którym rozmawiamy??? Czy takiego, który miał potwierdzić i zachęcić do samowolnych zmian w projekcie!


Z tego co pisał autor pytania wnoszę, że ten konkretny projekt też został wykonany w taki sposób, co nie znaczy, że należy propagować zmiany samowolnie wprowadzane przez wykonawców jako obowiązujący trend icon_smile.gif
Po prostu w tym przypadku (te słowa kieruję do Jani_63) architekt rozwiązał wykonanie wieńca kolankowego łącząc obie strony wieńca ponad otworami okiennymi/drzwiowymi. Wydawało mi się, że jest to dość czytelnie przekazane przez pytającego.



Możesz przedyskutować z kierownikiem budowy zamianę 4xfi12 na 6xfi10...

Czy w jakiś sposób zamierzasz ocieplić wieniec od strony pokrycia?? Bo w przeciwnym wypadku uzyskasz klasyczny mostek cieplny...



Zostawiłem odstęp 13 cm na wełnę albo styropian pomiędzy wieńcem a deskowaniem .,Co tak w zasadzie się daje na takie ocieplenie?? Między krokwiami a ścianą odstęp 20 cm.
co z moją koncepcją chemiczną osadzenia prentow?? i jak rozwiązać problem membrany
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Witam wszystkich żurawkowiczów:) mam postawiony juz dom stan surowy otwarty i pytanie moje dotyczy jak w temacie wieńców ścian szczytowych czy wykonujecie je wedle projektu?? moja ekipa pominęła ten element, wypuściła tylko wieńce ścian kolankowych na metr w ścianę szczytową ale sie zastanawiam czy taki zabieg wystarczy i czy nie powinienem tak jak w projekcie zamknąć wieńce ścian szczytowych. Proszę o poradę Pozdrawiam




Cytat

W takim kształcie to nie wieniec tylko belka pod murłatę.
Jeśli ktoś zaprojektował wieniec, to znaczy, że do tego dostosowana jest konstrukcja dachu... i brak wieńca może mieć przykre konsekwencje w przypadku ekstremalnych warunków pogodowych.


O jakim kształcie piszesz?Która belkę masz na myśli?

Cytat

Z tego co mi wiadomo Rygiello rozchodzi się o wieniec na ścianie szczytowej a nie pod murłate bo to ma zrobione i nikt tego nie kwestionuje. A co do projektu konstrukcji dachowej tez się będziecie trzymali tak jak w projekcie icon_smile.gif




Cytat

Wieniec to ustrojstwo, które spina cały dom.

Belka wylana pod murłatę to tylko belka - nic jej nie trzyma, nic nie zapobiega siłom rozpierającym dach.

Fragmenty których brakuje na szczytach decydują o tym, że kondygnacja posiada wieniec. Bez tych fragmentów tego wieńca nie posiada.

To tak jakbyś... w łańcuchu rowerowym wyciął dwa ogniwa i cieszył się, że łańcuch teraz jest lżejszy i będzie się łatwiej jechało... tymczasem nigdzie nie pojedziesz. A Ty jeszcze chcesz ingerować w konstrukcję roweru, bo ponoć zbyt masywna...

Jeśli lubicie sporty ekstremalne, to możecie się pobawić, ale nie próbujcie zachęcać turystów rowerowych do wycinania ogniw z łańcucha icon_eek.gif


Wg Ciebie to belka a nie wieniec kolankowy,tak?Bez względu czy zrobił (a w tym przypadku nie zrobił) czy nie w ścianie szczytowej wieńca po skosach to wg nazewnictwa jest to wieniec kolankowy.

Cytat

Na naukę nigdy nie jest za późno - zapoznaj się z definicją wieńca, jeśli nie przekonało Cię to co napisałem.
To, że załączyłeś rysunki z belką żelbetową, połączoną z wieńcem stropowym żelbetowymi trzpieniami i opisaną jako "wieniec żelbetowy" nie znaczy jeszcze, że to jest wieniec.


Przeczytaj sobie po kolei posty które dotyczą wieńca kolankowego a potem pisz bo widzę,że pamięć masz dobrą ale krótką.

Cytat

Jeśli dobrze pamiętam, to odpowiadałem użytkownikowi który pochwalał samowolne zmiany w projekcie, wprowadzone przez wykonawcę, bez wiedzy inwestora, w tym bardziej architekta, który za całe rozwiązanie konstrukcyjne odpowiada!!!
Nie rozważaliśmy abstrakcyjnego pojęcia tylko odstępstwo od projektu!!! Projektu w którym jest wrysowany wieniec na ściankach kolankowych, spięty poprzez szczyty!!!
Może przeczytaj jeszcze raz:




Czyżbyś był kolejnym mędrcem, który wie lepiej od architekta projektującego ten konkretny dom???
To, że ktoś o dużej wyobraźni wzniósł się ponad otaczającą go codzienność i wymyślił koło, nie znaczy, że głupotą jest nie zastosować dachu na kołach w tym projekcie!!! Głupotą jest zastosować koła, pomimo iż jest to przełomowy wynalazek. Nie zauważyłeś, że rozmawiamy nie o dorobku ludzkości w sztuce budowania, a o projekcie w którym zastosowano takie a nie inne rozwiązanie??? To może powściągnij swoją wyobraźnię i zejdź na ziemię


Czego rysunek pokazałeś??? Tego projektu o którym rozmawiamy??? Czy takiego, który miał potwierdzić i zachęcić do samowolnych zmian w projekcie!


Rysunek i fotka była poglądowa i odnosiła się do Twojej teorii że wieńca nic nie trzyma ,oraz dotyczyło to Twojego nazewnictwa ,że na wieniec kolankowy mówisz belka żelbetowa to zlituj się ale nie rób z siebie .... (przez grzeczność nie dokończę)


Cytat

Z tego co pisał autor pytania wnoszę, że ten konkretny projekt też został wykonany w taki sposób, co nie znaczy, że należy propagować zmiany samowolnie wprowadzane przez wykonawców jako obowiązujący trend icon_smile.gif
Po prostu w tym przypadku (te słowa kieruję do Jani_63) architekt rozwiązał wykonanie wieńca kolankowego łącząc obie strony wieńca ponad otworami okiennymi/drzwiowymi. Wydawało mi się, że jest to dość czytelnie przekazane przez pytającego.


.


Wieniec kolankowy może iść pod otworami okiennymi,ale gdzie pisze ,że pod otworami drzwiowymi icon_eek.gif W jaki sposób miałby iść pod otworami drzwiowymi ten wieniec?
Zamiast wieńca który idzie po skosach w ścianie szczytowej można było zakończyć wieniec kolankowy w ścianie szczytowej słupkiem łączącym z wieńcem stropowym.
Coś takiego jak na tej fotce

Link do komentarza
Cytat

Wieniec kolankowy może iść pod otworami okiennymi,ale gdzie pisze ,że pod otworami drzwiowymi icon_eek.gif W jaki sposób miałby iść pod otworami drzwiowymi ten wieniec?


A wystarczy czytać ze zrozumieniem...
Okazuje się jednak, że to sztuka która odchodzi w zapomnienie, bardziej trendy jest próba zakrzyczenia.

Co do ocieplenia wieńca na styku z dachem - zwykle stosuje się ten sam materiał, którym ociepla się dach.

Proponowane rozwiązanie połączenia wieńca jest moim zdaniem dość wiotkie, ale nie chciałbym wchodzić w kompetencje kierownika budowy czy architekta - oni mają tu decydujący głos, każdy w ramach swoich kompetencji.
Tak naprawdę to nie znam szczegółów projektu, co może mieć decydujące znaczenie.

Cytat

O jakim kształcie piszesz?Która belkę masz na myśli?
Wg Ciebie to belka a nie wieniec kolankowy,tak? Bez względu czy zrobił (a w tym przypadku nie zrobił) czy nie w ścianie szczytowej wieńca po skosach to wg nazewnictwa jest to wieniec kolankowy.


Wieniec to jest wieniec. Belka żelbetowa, to belka żelbetowa - proste? icon_smile.gif

Cytat

Rysunek i fotka była poglądowa i odnosiła się do Twojej teorii że wieńca nic nie trzyma


Bardziej przykładałbym wagę do faktu, że wieńca tam nie ma!

Cytat

oraz dotyczyło to Twojego nazewnictwa ,że na wieniec kolankowy mówisz belka żelbetowa


Patrz wyżej.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Wieniec to jest wieniec. Belka żelbetowa, to belka żelbetowa - proste? icon_smile.gif


Bardziej przykładałbym wagę do faktu, że wieńca tam nie ma!


Patrz wyżej.


To co na tej fotce to wg ciebie to nie wieniec to belka żelbetowa,tak?
Daj se na wstrzymanie i nie siej głupiego nazewnictwa bo namieszasz niepotrzebnie ludziom w głowach,szczególnie tym co nie mają za bardzo pojęcia o budowlance.

Natomiast belka żelbetowa to np nadproże czy podciąg. Edytowano przez mhtyl (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

To co na tej fotce to wg ciebie to nie wieniec to belka żelbetowa,tak?


Widzisz, nie rozmawiamy w tym wątku o zjawiskach czy rozwiązaniach ogólnych, co uparcie próbujesz narzucić.
Rozmawiamy o konkretnym projekcie, w którym autor przewidział coś, co ja spokojnie mogę nazwać wieńcem, bo to "coś" tworzy wg. projektu mniej lub bardziej obwódkę całego budynku, spinając ściany kolankowe obu stron budynku.
Ingerencję wykonawcy, zmieniającą w istotny sposób założenie architekta, nazywam działaniem "niszczyciela marzeń".

Mówisz, że to co zostało zrobione to jest standardowe rozwiązanie, z czym ja nie zgadzam się, bo w konstrukcjach wieńców kolankowych owszem stosuje się czasem przerwane odnogi, ale biegnące wzdłuż ścian nośnych wewnętrznych. W takim przypadku można zakończyć odnogę na długości przekraczającej 1m. Stąd zapewne wzięło Ci się przekonanie, że podobne rozwiązanie zastosowane do części wieńca biegnącej wzdłuż ściany szczytowej jest standardem.
Nie twierdzę, że jest to rozwiązanie niedopuszczalne, ale jego zastosowanie zależy od architekta, który musi odpowiednio do niego zaprojektować pozostałą część konstrukcji, a nie od uznaniowości wykonawcy!!!

Cytat

Daj se na wstrzymanie i nie siej głupiego nazewnictwa bo namieszasz niepotrzebnie ludziom w głowach,szczególnie tym co nie mają za bardzo pojęcia o budowlance


Nic bardziej naturalnego jak nazwać belką prosty odcinek żelbetu, a wieńcem kształt zamknięty okalający konkretny fragment bądź całość budynku. Nie wiem skąd u Ciebie taki pęd do narzucania innym swojej interpretacji, w dodatku jako jedynej właściwej... w połączeniu z wycieczkami osobistymi i napastliwym tonem...
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Nic bardziej naturalnego jak nazwać belką prosty odcinek żelbetu, a wieńcem kształt zamknięty okalający konkretny fragment bądź całość budynku. Nie wiem skąd u Ciebie taki pęd do narzucania innym swojej interpretacji, w dodatku jako jedynej właściwej... w połączeniu z wycieczkami osobistymi i napastliwym tonem...


:bezradny: zalamka.jpg Kto narzuca swoje interpretacje ,kto nazywa wieniec kolankowy czy dachowy belką,a ton napastliwy bo nie lubię jak ktoś pie... głupoty i się upiera ,że ma racje.
Zacznij pisać w temacie w którym jesteś dobry czy nawet bardzo dobry a w pozostałych wrzuć luz, już Ci nie jedni to proponowali więc moja prośba nie jest odosobniona.
Link do komentarza
Czesc chłopaki od Żurawek czas skonczyc jałową dyskusje, bo każdy ma swój rozum i swoje zadanie. Mam teraz dwa nowe tematy wykończanie kominów jak będziecie robić? i konstrukcja dachowa dodawaliście dodatkowe słupy podtrzymujące pod te dwie podłużnice zaznaczam ze nie ma tego w projekcie? Edytowano przez robertoFZ (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Czesc chłopaki od Żurawek czas skonczyc jałową dyskusje, bo każdy ma swój rozum i swoje zadanie. Mam teraz dwa nowe tematy wykończanie kominów jak będziecie robić? i konstrukcja dachowa dodawaliście dodatkowe słupy podtrzymujące pod te dwie podłużnice zaznaczam ze nie ma tego w projekcie?


Wykończeń kominów w jest dużo, dobrze wybrać taki coby nie gryzł się z pokryciem dachowym,zarówno kolorem jak i formą.
Co do tych podłużnic to zapewne masz na myśli płatwie. Że nie ma ich w projekcie to może nie muszą być bo podpierają je (te płatwie) ścianki działowe.A jeżeli nie podpierają ścianki działowe to uważam ,że slupy powinny być.
Link do komentarza
rygiello
w obu przypadkach niewiele zyskasz - co najwyżej usztywnienie ścian szczytowych,
przy tym wpuszczeniu wieńca w ścianę szczytową (pierwsze zdjęcia) lepiej by było, gdyby też był zakończony słupkiem "wpuszczonym w wieniec stropu (vide foty mhtyl'a)
dla świętego spokoju skonsultuj to z projektantem (to co zostało wykonane)

w projekcie nie ma podparcia tej "wiszącej" murłaty?
Link do komentarza
Tylko dla przypomnienia. icon_cool.gif

Zgodnie z obowiązującym prawem, zastosowane "rozwiązanie" powinno posiadać "akceptację" projektanta, a zmiana powinna być naniesiona na projekt.

I nie chodzi tu tylko o przepisy i "biurokrację" - bez tego, pozbawiacie się ochrony OC projektanta i być może (w przypadku "czegoś tam - czego nie życzę) ewentualnego braku odszkodowania (lub częściowego) z własnej polisy.
Link do komentarza
Cytat

rygiello
w obu przypadkach niewiele zyskasz - co najwyżej usztywnienie ścian szczytowych,
przy tym wpuszczeniu wieńca w ścianę szczytową (pierwsze zdjęcia) lepiej by było, gdyby też był zakończony słupkiem "wpuszczonym w wieniec stropu (vide foty mhtyl'a)
dla świętego spokoju skonsultuj to z projektantem (to co zostało wykonane)

w projekcie nie ma podparcia tej "wiszącej" murłaty?



wisząca murłata oryginalnie w projekcie jest tak samo podparta na wieńcu szczytowym jak na moim drugim zdjęciu i wyrysowanym zbrojeniu z tym że powinny zostac wypuszczone pręty ze stropu przed jego zalaniem oczywiście (zespolone z wieńcem stropu) do których powinny byc zespolone kolejne elementy szczytu ...fakt ze w projekcie jest to słobo widoczne i opisane a powinno być czytelne i podkreślane w różnych momentach projektu!!. Powiem szczerze że na moje to zadaniem tego wieńca jest usztywnienie samych ścian szczytowych z uwzględnieniem ów wiszącej murłaty i podłużnic Dużym wsparciem dla całej konstrukcji dachu są 3 masywne słupy zelbetowe usytuowane na solidnych ławach one niewątpliwie biorą udział w odciążaniu wieńca ścian kolankowych.
Link do komentarza
Cytat

Panie Irbis, jak Pan tak lubisz łapać za słówka i uczyć wszystkich właściwej nomenklatury to pisz Pan projektant a nie architekt, bo konstrukcja nie leży w gestii architekta


Nie łapię za słówka, nie uczę innych! Prezentuję własne poglądy - czytelnikom pozostawiam ocenę!
To, że konstruktor robi część konstrukcyjną projektu, nie zmienia faktu, że o zmianę projektu także w części konstrukcyjnej, zwracam się do architekta, którego obowiązkiem jest skoordynować wszystkie branże obecne w projekcie.
Umowę na kompleksowe wykonanie projektu podpisuję z architektem, a nie z każdym specjalistą branżowym oddzielnie.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

wisząca murłata oryginalnie w projekcie jest tak samo podparta na wieńcu szczytowym jak na moim drugim zdjęciu i wyrysowanym zbrojeniu z tym że powinny zostac wypuszczone pręty ze stropu przed jego zalaniem oczywiście (zespolone z wieńcem stropu) do których powinny byc zespolone kolejne elementy szczytu ...fakt ze w projekcie jest to słobo widoczne i opisane a powinno być czytelne i podkreślane w różnych momentach projektu!!. Powiem szczerze że na moje to zadaniem tego wieńca jest usztywnienie samych ścian szczytowych z uwzględnieniem ów wiszącej murłaty i podłużnic Dużym wsparciem dla całej konstrukcji dachu są 3 masywne słupy zelbetowe usytuowane na solidnych ławach one niewątpliwie biorą udział w odciążaniu wieńca ścian kolankowych.


rygiello zrób fotki i daj bo po pierwsze to na pewne nie jest mur łata tylko płatew,a te słupy żelbetowe to one podpierają tą płatew.Bynajmniej tak zrozumiałem z Twojego opisu ,ale jak nazywasz po swojemu to trudno coś dobrze doradzić,co to są te podłużnice?chyba jak domniemywam są to kleszcze albo jętki .
Link do komentarza
Cytat

rygiello zrób fotki i daj bo po pierwsze to na pewne nie jest mur łata tylko płatew,a te słupy żelbetowe to one podpierają tą płatew.Bynajmniej tak zrozumiałem z Twojego opisu ,ale jak nazywasz po swojemu to trudno coś dobrze doradzić,co to są te podłużnice?chyba jak domniemywam są to kleszcze albo jętki .


w projekcie pojawia sie podłużnica icon_smile.gif ale fachowo nie potrafię tego nazwać Podsyłam zdjęcia projektu

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

w projekcie pojawia sie podłużnica icon_smile.gif ale fachowo nie potrafię tego nazwać Podsyłam zdjęcia projektu


Na fotce nr 2 faktycznie pisze podłużnica ,ale to się nazywa płatew a ta belka co łączy krokwie to jętka.
Powyżej tych jętek aż do kalenicy masz 1,5 m wysokości ,możesz tam zrobić jakiś stryszek na rupiecie.

Nie mogę dopatrzeć się tych trzech słupów o których pisałeś.
A powiedz mi co oznaczają te skośne pomarańczowe kreski na fot nr 3,bo coś mi się wydaje ,że to są punkty podparcia tych płatwi.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

nie jętka a kleszcze icon_smile.gif

płatwie nie mają podparcia, stąd może zmieniona nomenklatura

wisząca murłata podparta jest słupkiem 14x14


Jętka a kleszcze wyglądają podobnie icon_biggrin.gif
A ta murłatę zauważyłem,jest podparta po wychodzi poza mur,u mnie jest podobnie tylko ,że ja mam słup drewniany w podobnym miejscu to On a słup jest od parteru znaczy się od wejścia.Gdyby tego słupka nie było to murłata by się zapewne złamała.
Link do komentarza
zdradzę wieeelką tajemnicę
gdy płatwie są "nad" to to są kleszcze
gdy płatwie są "pod" to to są jętki
kiedyś tak siedziałem i się gapiłem, gdzie tu kooorcze różnica, aż mnie oświetliło :ih:
niestety musiało się siakoś niefortunnie to światło odbić i poturbowało przy okazji szarą masę naszego Edytującego Bezśladowo :bezradny:
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

zdradzę wieeelką tajemnicę
gdy płatwie są "nad" to to są kleszcze
gdy płatwie są "pod" to to są jętki
kiedyś tak siedziałem i się gapiłem, gdzie tu kooorcze różnica, aż mnie oświetliło :ih:


Kurcze ,że ja na to nie wpadłem icon_smile.gif
Ja myslalem,że kleszcze są dłuższe i znajdują się niżej tak,że spokojnie można zrobić stryszek a jętki są umieszczone bardzo blisko kalenicy i praktycznie powyżej jętek już nic się nie wygospodaruje.
Link do komentarza
Witam
My również zdecydowaliśmy się na Żurawki,planujemy rozpocząć roboty budowlane na wiosnę 2014.
Chcemy aby fundament i stan surowy zamknięty postawiła firma,instalacje i wykończenia teśc,wujek,znajomy itd. wiadomo o co chodzi :-).
W projekcie nie planujemy wiekszych zmian,jedynie wyrzucimy okno w garażu i tak jak inni budujący wstawiamy dzwi do kotłowni.Wszystkie materiały jak w projekcie poza dachówką,chcemy zamienić na blachodachówkę.
Zastanawiamy się też nad ścianą jednowarstwową z YTONG ENERGO 36( może ktoś doradzi czy warto czy jednak zostać przy 24 i styro).
Budujemy w Tychach,jesli ktoś ma orientację ile mniej więcej wyniesie koszt robocizny SSZ przez firmę oraz jaki będzie orientacyjny koszt materiałow to bardzo proszę o info,będę wdzięczny.Wiadomo w różnych rejonach kraju są róne stawki.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

czy ktoś z was robił instalację elektryczną wedle projektu archonu jak to wyglądało w praktyce i ile mniej więcej kosztowała was cała instalacja elektryczna materiał+ robota, zastanawiam sie czy przewody kłaść na ścianach czy w podłodze ..Jutro zalewane wieńce szczytowe !!


Kable kładzie się w ścianach.Kto Ci powiedział,że w podłodze.
Chyba sam nie będziesz kładł instalacji elektrycznej.
Link do komentarza
Cytat

czy ktoś z was robił instalację elektryczną wedle projektu archonu jak to wyglądało w praktyce i ile mniej więcej kosztowała was cała instalacja elektryczna materiał+ robota, zastanawiam sie czy przewody kłaść na ścianach czy w podłodze ..Jutro zalewane wieńce szczytowe !!



Nie żartuj. To co jest w papierach to jest projekt dla uzyskania pozwolenia na budowę, a nie projekt wykonawczy. Powiedzmy dokładniej: to jest pogląd na instalację elektryczną.
Resztę dopiero trzeba wymyślać.


Cytat

Kable kładzie się w ścianach.Kto Ci powiedział,że w podłodze.



Z kablami jak z kobietami. Różnie się kładzie...
Link do komentarza
kulczi śllicznie wygląda. Zdradź proszę co to za dachówka??
My (tzn. mój małż i ja) jesteśmy dopiero na etapie wyboru projektu. Na razie wahamy się pomiędzy domem w żurawkach (g2) i domem w idaredach (g2) (oczywiście termo). Idaredy są sporo większe, ale kwestie finansowe przemawiają bardziej za żurawką... Zastanawia nas tylko rozmiar kuchni - i tu pytanie do już wybudowanych: nie wydaje się za ciasna?? Przez te wymiary 258 na 289 raczej "seryjne" meble odpadają a ja do kuchni "na wymiar" jestem uprzedzona icon_wink.gif.
Pozdrawiam serdecznie
Link do komentarza
Cytat

kulczi śllicznie wygląda. Zdradź proszę co to za dachówka??
My (tzn. mój małż i ja) jesteśmy dopiero na etapie wyboru projektu. Na razie wahamy się pomiędzy domem w żurawkach (g2) i domem w idaredach (g2) (oczywiście termo). Idaredy są sporo większe, ale kwestie finansowe przemawiają bardziej za żurawką... Zastanawia nas tylko rozmiar kuchni - i tu pytanie do już wybudowanych: nie wydaje się za ciasna?? Przez te wymiary 258 na 289 raczej "seryjne" meble odpadają a ja do kuchni "na wymiar" jestem uprzedzona icon_wink.gif.
Pozdrawiam serdecznie



Dziękujemy icon_smile.gif Podsyłam więcej fotek. Dachówka płaska Braas turmalin.

Co do kuchni to ciężko stwierdzić... My na pewno będziemy mieć do zabudowy. Też wolałabym większą, ale jak się dobrze ją zorganizuje to będzie pojemna.

A pozostali Panowie z forum jaką planują izolację? Myśleliście o tej piance poliuretanowej? My czekamy właśnie na wyceny. Edytowano przez kulczi (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Witam
też sie przymierzam do żurawek ale troche zmienionych i nie wiem czy bardziej nie oplaca mi się rysować projektu u wybranego architekta niż kupić z Archona i wprowadzać zmiany. Co o tym myślicie?

kulczi, robertoFZ GRATULUJE swietnie to wygląda!
Dołączam się do prośby wichura66 jeśli można wiedzieć to ile kosztowało was wybudowanie tego domku??
Link do komentarza
Cytat

Czyżby już nikt z budujących tutaj nie zaglądał? Nie wiem jak reszta ale ja czekam na wieści jak Wam idzie budowanie żurawki.



No my trochę "zaspaliśmy" i dopiero załatwiamy CO i WOD KAN. Elektrycy wchodzą w przyszłym tygodniu. Okna zamówione. Musimy jeszcze tylko wybrać szambo (mają nam podłączyć kanalizację, ale zanim to będzie to jesteśmy zmuszeni, żeby podpiąć sobie szambo...) Poza tym niewiele się dzieje ;)

Link do komentarza
kulczi zazdroszczę, też bym chciała już być na tym etapie co Wy a niestety do tego przed nami dłuuuga droga. Co do szamba to niestety my też będziemy musieli z nigo korzystać i to raczej już "na zawsze". Wiem, że będę nachalna ale proszę zdradź ile do tej pory wydaliście na budowe, ciekawość mnie zżera icon_razz.gif
Link do komentarza
Witam przymierzam się do zakupu projektu dom w żurawkach, chciałbym się dowiedzieć o koszty jeśli jest to możliwe to etapami:
stan 0 jaki koszt materiał + robocizna
koszt murów, stropu i dachu oraz ile potrzeba stali tzn ile ton
także "kulczi" lub "roberto FZ" jeśli to jest możliwe prosiłbym o taką informację
pozdrawiam serdecznie.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam przymierzam się do zakupu projektu dom w żurawkach, chciałbym się dowiedzieć o koszty jeśli jest to możliwe to etapami:
stan 0 jaki koszt materiał + robocizna
koszt murów, stropu i dachu oraz ile potrzeba stali tzn ile ton
także "kulczi" lub "roberto FZ" jeśli to jest możliwe prosiłbym o taką informację
pozdrawiam serdecznie.



Witam
W sierpniu zaczęliśmy budowę domu w żurawkach. Właśnie wyciągamy mury, ale z porothermu. Jeśli chodzi o koszty fundamentów, łącznie z wykopami, zbrojeniem itp., aż do wylania chudziaka i hydraulik, to nas wyniosło 23 000 wraz z robocizną.
Link do komentarza
Cytat

Proszę o pisanie o ŻURAWCE a nie jakieś mi tu Panowie wyliczanki robicie która metoda jest dobra.
Założyłem temat dla tych co budują ten projekt i tego się trzymajmy !!
Mamy się wymieniać pomysłami i opiniami o instalacjach, ścianach, docieplaniu, pomieszczeniach a nie czy dać drut do fundamentu czy nie ...
Wracając do projektu proszę kolegów o uzasadnienie mi czy grawitacyjna wentylacja faktycznie wystarczy.
Bo ja już zdurniałem napaliłem się na WM choć nie wyliczałem praktycznie jakie będą jej koszty utrzymania, bo ile taki system prądu ciągnie np miesięcznie ? i jak to się ma do kosztów ktoś może liczył do naszego projektu ?
Ktoś pisał że kuchnia daleka dało mi to do myślenia ciepła woda w kuchni ale chyba dam pod kran jakiś elektryczny ocieplacz wody i myślę że to rozsądne rozwiązanie.
Bo faktycznie skąd woda ciepła w kuchni cały rok ..



Ja idę w bojler elektryczny. Jest tego na rynku pełno i jest z czego wybrać. Dobry bojler trzyma długo i wystarczy go zaprogramować na dogrzewanie. Myślałem o pompie ciepła, kominku z płaszczem wodnym, ale daje sobie z tym spokój. Uważam, że przez 5 miesięcy w roku nie zbankrutuję z tego powodu.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • Redakcja pinned i unpinned this W temacie

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • I was really itching to fix it some wager some monied on some sports matches that are happening right now. I wanted to disillusion admit you guys recall that I did spot what I weigh to be the kindest plat in the USA. If you poverty to confound in on the spirit, authenticate it out-moded: [url=https://pokeronline.guru/online-gambling/]real online gambling[/url]
    • A ja się zastanawiał czemu czuć dym jak sąsiad pali i to dwa piętra niżej albo czemu tak czuć smażone nie moje 🤣 Jak widać dodatkowe otwory kanału wentylacyjnego 😁   Jak to zrobić dobrze ? Ponownie pakuł napchać i zapianować?
    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...