Skocz do zawartości

Dom w żurawkach TERMO (archon)


DJMazi

Recommended Posts

P.robin ;D a jak ktoś przyjdzie do Ciebie i bedzie chciał skorzystać z toalety to będziesz mu robić wycieczke po całym domu:) kiedyś myślałam żeby zrezygnować z łazienki na górze ale to znów z sypialni na dół, za daleko. Jak już u mnie przyjdzie co do czego to w łazience okno powiększe:D na dzień dzisiejszy mieszkam w ciemnym domu nic tylko w depreche wpaść:/ dlatego nasłonecznione pomieszczenia to u mnie podstawa:) szkoda tylko że budowa ruszy może za 2-3lata ;( ja tu tak Pan-uje bo najmłodsza forumowiczka budowniczka:D
Link do komentarza
Cytat

Tak patrzę.... i ciekaw jestem Waszych zmian... Czy zrezygnowaliście z łazienki na dole, czy jest bez okna??


Strop na pewno nie będzie lany, a dachówka to brass amber 12V miedziana.

@Dorocia23 - nie PAN-ujemy się na forum icon_smile.gif

- z wielkości pomieszczeń jesteśmy zadowoleni w porównaniu z 48m2, które teraz mamy to szaleństwo icon_smile.gif


Kolejne zdjęcia z naszej budowy - wkrótce....



Nasze zmiany: powiększyliśmy dom na długości o 0,5m (o ten wymiar zwiększył się salon i kuchnia), łazienka na dole będzie mała i bez okna bo powiększyliśmy kotłownie, w garażu tylko jedno okno, zmniejszyliśmy okno w salonie do szerokości 220, co do piętra zrezygnowaliśmy z pralni, wyrzucone zostało okno dachowe w sypialni a w pokojach dzieci zrobiliśmy okna 120 x 150. Strop zamówiony będą płyty stropowe sprężone, jeszcze zastanawiam się nad dachówką.
Link do komentarza
widzę że wasza żurawka już idzie w górę icon_biggrin.gif.
za to u u nas chwilowe spowolnienie prac.w końcu wybraliśmy dachówkę - creaton premion brąz glazura a w pt będziemy mieli wycenę okien z oknoplastu - póki co będzie to kolor winchester (aczkolwiek chodzi mi głowie coś bardziej nowoczesnego - kolor antracyt icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif). chciałabym aby nadbitka była zbliżona kolorem do okien więc trzeba będzie się zdecydować. co wy na to dziewczyny inwestorów icon_lol.gif
Link do komentarza
hmm ja stawiam na nowoczesnośćicon_biggrin.gif u siebie widzę czarną dachówkę z połyskiem,okna kolor orzech,podbitka dachu też w tym samym odcieniu:) elewacja domu baranek biały,front garażu i tarasu siwy,miedzy drzwiami wejściowymi a garażem szary kamień dekoracyjny:D a jak dojdzie do chodnika to zwykła holandka grafitowa z płukaną szarąicon_biggrin.gif jak już bym chciała to realizować...
Link do komentarza
My planujemy:
- okna w kolorze oregon (dosyć nietypowy kolor, trochę nas przed nim przestrzegali, ale my się nie dajemy;) z EKO OKIEN, od nich otrzymaliśmy lepszą oferte cenową na okna o wyższej jakości niż z Oknoplastu na okna ze "średniej półki:
- elewacja w odcieniu bieli albo kremu, garaż szary (chyba, że znajdziemy w kolorze oregon)
- jeśli się uda to :wrzucimy" trochę elementów z drewna, tak jak w projekcie
- dachówka antracyt (czekamy na wycenę), prawdopodobnie płaska
Zobaczymy co z tego wyjdzie icon_smile.gif

A co do wizualizacji łazienki to też mi się wydaje, że za tą mleczną szybką jest jakieś przejście do pralni...
Link do komentarza
Cytat

My planujemy:
- okna w kolorze oregon (dosyć nietypowy kolor, trochę nas przed nim przestrzegali, ale my się nie dajemy;) z EKO OKIEN, od nich otrzymaliśmy lepszą oferte cenową na okna o wyższej jakości niż z Oknoplastu na okna ze "średniej półki:
- elewacja w odcieniu bieli albo kremu, garaż szary (chyba, że znajdziemy w kolorze oregon)
- jeśli się uda to :wrzucimy" trochę elementów z drewna, tak jak w projekcie
- dachówka antracyt (czekamy na wycenę), prawdopodobnie płaska
Zobaczymy co z tego wyjdzie icon_smile.gif

A co do wizualizacji łazienki to też mi się wydaje, że za tą mleczną szybką jest jakieś przejście do pralni...



Jeżeli chodzi o dachówkę to nam wycenili dachowke płaska Braas Turmalin antracyt na 18 500.
Link do komentarza
Co do składowania opału to wstępnie zrobiliśmy w garażu kanał, tam będziemy trzymać eko groszek. Albo będziemy kupować partiami, albo jeszcze postawimy jakiś składzik z drewna na podwórku. Z tym kanałem to jest całkiem fajne rozwiazanie, nasz architekt nam polecił.

Jeśli chodzi o dachówkę z Braasa to sporo niestety. Zobaczymy jak nam jutro wycenią. Ale jeśli będzie podobna cena to obawiam się, że będziemy musieli zrezygnować...
Link do komentarza

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


Doczekaliśmy się stropu icon_biggrin.gif
I wracając do dachówek: my też mieliśmy w planach płaską dachówkę ale cena nas powaliła:) potem była brana pod uwagę z creatona w kolorze łupka glazurowana ale też drogo wychodziła. W końcu patrząc na wizualizację archonu zdecydowaliśmy się na brązową glazurowaną i myślę że nie będziemy żałować. teraz szukamy odpowiedniego koloru podbitki bo chcemy również wykończyć elewację drewnem. Edytowano przez robertoFZ (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Właśnie zamówiliśmy z żoną projekt domu w żurawkach w wersji z garażem dwustanowiskowym, jak się uda to jeszcze w tym roku rozpoczniemy budowę. Czy jest ktoś, kto buduje dom w żurawkach w okolicach Bielska lub Oświęcimia? Bylibyśmy chętni zobaczyć jak wygląda. Jeśli tak to proszę o prywatną wiadomość. Edytowano przez eitm (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Witam wszystkich żurawkowiczów:) mam postawiony juz dom stan surowy otwarty i pytanie moje dotyczy jak w temacie wieńców ścian szczytowych czy wykonujecie je wedle projektu?? moja ekipa pominęła ten element, wypuściła tylko wieńce ścian kolankowych na metr w ścianę szczytową ale sie zastanawiam czy taki zabieg wystarczy i czy nie powinienem tak jak w projekcie zamknąć wieńce ścian szczytowych. Proszę o poradę Pozdrawiam


Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich żurawkowiczów:) mam postawiony juz dom stan surowy otwarty i pytanie moje dotyczy jak w temacie wieńców ścian szczytowych czy wykonujecie je wedle projektu?? moja ekipa pominęła ten element, wypuściła tylko wieńce ścian kolankowych na metr w ścianę szczytową ale sie zastanawiam czy taki zabieg wystarczy i czy nie powinienem tak jak w projekcie zamknąć wieńce ścian szczytowych. Proszę o poradę Pozdrawiam


W mojej żurawce chłopaki zrobili tak samo wieniec pod murłatą bez wienca ściany szczytowej icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich żurawkowiczów:) mam postawiony juz dom stan surowy otwarty i pytanie moje dotyczy jak w temacie wieńców ścian szczytowych czy wykonujecie je wedle projektu?? moja ekipa pominęła ten element, wypuściła tylko wieńce ścian kolankowych na metr w ścianę szczytową ale sie zastanawiam czy taki zabieg wystarczy i czy nie powinienem tak jak w projekcie zamknąć wieńce ścian szczytowych. Proszę o poradę Pozdrawiam


W takim kształcie to nie wieniec tylko belka pod murłatę.
Jeśli ktoś zaprojektował wieniec, to znaczy, że do tego dostosowana jest konstrukcja dachu... i brak wieńca może mieć przykre konsekwencje w przypadku ekstremalnych warunków pogodowych.
Link do komentarza
Zastanawialiście się już nad oknami?

Wybierzemy chyba okna Vetrex z potrójną szybą. Z jednej strony kolor. Zastanawiamy się również nad Oknoplastem...
Wizualnie na lepiej wykonane wydają się te pierwsze.... Cenowo wygląda podobnie: koszt z montażem to ok 15 000 zł. Z podwójnymi szybami wychodzi ok 5 000 taniej.....

I takie pytanie na forumowiczów:

Czy jest sens kupować wersję 3-szybową? Czy to się kiedykolwiek zwróci w kosztach ogrzewania?
Macie swoje typy i przemyślenia co do tej kwestii? Edytowano przez robinqaz (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

W takim kształcie to nie wieniec tylko belka pod murłatę.
Jeśli ktoś zaprojektował wieniec, to znaczy, że do tego dostosowana jest konstrukcja dachu... i brak wieńca może mieć przykre konsekwencje w przypadku ekstremalnych warunków pogodowych.


z tymi wieńcami mam dużo zamieszania bo generalnie ekipa zrobiła zmianę po swojemu bez żadnej konsultacji ze mną i z kierownikiem ale temat wypłyną przed rozliczeniem. jestem tego samego zdania że skoro coś jest w projekcie to powinno to być wykonane tym bardziej że z ekipą rozliczam sie za prace wykonane wedle projektu. Na moje panowie chcieli sobie ułatwić zadanie i domurowali po samo deskowania białego pustaka. Po burzliwej rozmowie muszą sie cofnąć i rozebrać część deskowania (konstrukcja dachu jest już wykonana) podciąć pustaki na szczytowej ścianie, nawiercić otwory w wieńcach kolankowych, wprowadzić pręty na chemię i dalej według projektu belki ze strzemionami zalane betonem.
Link do komentarza
Obawiam się, że chemia nie załatwi połączenia na tyle stabilnego co ok. 80 cm zakładu prętów w betonie.
Moje rozwiązanie problemu: rozebrać szczyty do wysokości dolnej krawędzi wieńca, skuć 80 cm wieńca, tak aby odsłonić pręty, połączyć z tym na zakład zbrojenie brakującej części, zalać betonem, wymurować ponownie szczyty.
Podcinanie szczytów to dość karkołomne zadanie, mogące spowodować katastrofę budowlaną...
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

U mnie też jest tylko wieniec pod murłatę. Czasem projektanci przesadzają i obliczenia robią na wyrost. Cały ciężar dachu spoczywa na murłatach i jętkach (nie jestem pewien ale chyba są podwójne). Myślę, że będzie ok.


Przeważnie murłata spoczywa na wieńcu. zgadza się ,że nie zawsze ten wieniec (wieniec kolankowy) jest potrzebny,ale jeżeli już tak jest w projekcie to tak musi być.A ciężar dachu spoczywa nie jętkach tylko na krokwiach, a ten wieniec to nie jest po to aby był tylko po to aby mur ci nie wyjechał na zewnątrz. Jak jest wszystko zrobione tak jak być powinno to będzie ok icon_smile.gif

Zapomniałem dopisać,że jeszcze w tej więźbie występuje takie coś jak płatwie,które też służą do tego aby dach się trzymał kupy icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Cały ciężar dachu spoczywa na murłatach i jętkach (nie jestem pewien ale chyba są podwójne). Myślę, że będzie ok.


icon_eek.gif
A murłaty podtrzymuje pole magnetyczne i ścian już nie obciążają... tak?
Oczywiście siły rozpierające o których wspomniał kolega mhtyl u Ciebie też nie występują.

Cytat

Znajomy ,producent okien odradził nam potrójną szybę, chyba że od samego początku inwestujemy w termo-izolację to ma to swój sens. Nowością są teraz żaluzje antywłamaniowe podtynkowe przez które nie ucieka tyle ciepła jak przez te wewnętrzne:)


Okna obojętnie z jakim pakietem szybowym są i puki co będą najzimniejszym elementem przegrody zewnętrznej.
Więc jak Ci stokrotka napisała - "Włącz własne myślenie"

Na marginesie, jaka to nowość te żaluzje podtynkowe?
A może chodziło Ci o rolety, tylko teraz jakie... Integro czy RKS ?
Link do komentarza
Cytat

icon_eek.gif
A murłaty podtrzymuje pole magnetyczne i ścian już nie obciążają... tak?
Oczywiście siły rozpierające o których wspomniał kolega mhtyl u Ciebie też nie występują.




Mój rodzinny dom: 4 kondygnacje: sutereny, 2 piętra, poddasze. Ławy wylane na kamienie (żeby mniej betonu weszło), kilka drutów na krzyż ( o materiał było trudno) pustak hasiowy, stromy wysoki czterospadowy dach dach bez wieńca, murłaty przykręcone do pustaków. Stoi od 35 lat i nie jedno przeszedł. Nie mówcie, że obliczenia co do projektu żurawek nie są przesadzone.

Pole magnetyczne chyba jednak działa :P
Link do komentarza
A ja znam kilka kamienic z początku XX wieku całkowicie bez wentylacji i do dzisiaj w nich ludzie mieszkają.
Tylko to o niczym nie świadczy.
Dzisiaj taki dom, taka kamienica odbioru technicznego by nie przeszła.

Cytat

Pole magnetyczne chyba jednak działa :P


Jak weźmiesz żonę na ręce stając na jakieś belce to nacisk jaki wywierasz na tą belką jest oczywiście równy tylko masie Twojego ciała, bo przecież żona na belce nie stoi icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

Mój rodzinny dom: 4 kondygnacje: sutereny, 2 piętra, poddasze. Ławy wylane na kamienie (żeby mniej betonu weszło), kilka drutów na krzyż ( o materiał było trudno) pustak hasiowy, stromy wysoki czterospadowy dach dach bez wieńca, murłaty przykręcone do pustaków. Stoi od 35 lat i nie jedno przeszedł. Nie mówcie, że obliczenia co do projektu żurawek nie są przesadzone.

Pole magnetyczne chyba jednak działa :P


Zgadzam się tobą jak ktoś miał w ręku ten projekt to widział ze pewne rzeczy są przekombinowane.
Link do komentarza
Cytat

Zgadzam się tobą jak ktoś miał w ręku ten projekt to widział ze pewne rzeczy są przekombinowane.


Przy okazji mamy wyjaśnienie fenomenu fruwających dachów w Polsce
- jeśli każdy majster, [podpisujący umowę na realizację domu według projektu] odchudzi odrobinę, to tu, to tam...
a inwestor da sobie wodę zrobić z mózgu - majstrowi, który potrafi go przekonać, iż wie lepiej od architekta
jak powinien ten dom zbudować...

Nie twierdzę, że nie spotyka się błędów w projektach, ale akurat w tym przypadku wieniec pod murłatę wokół budynku do takich nie należy. Wasze pieniądze - możecie to sprawdzić, ale nie propagujcie takiej głupoty wśród ludzi budujących dom i szukających inspiracji...
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Mój rodzinny dom: 4 kondygnacje: sutereny, 2 piętra, poddasze. Ławy wylane na kamienie (żeby mniej betonu weszło), kilka drutów na krzyż ( o materiał było trudno) pustak hasiowy, stromy wysoki czterospadowy dach dach bez wieńca, murłaty przykręcone do pustaków. Stoi od 35 lat i nie jedno przeszedł. Nie mówcie, że obliczenia co do projektu żurawek nie są przesadzone.


Jeżeli uważasz ,że są przewymiarowane to pozmieniaj ,tylko kto Ci to potem odbierze. Czy są czy nie, to nie Nam, znaczy się zwykłym,szarym inwestorom podważać.
Link do komentarza
Cytat

Przy okazji mamy wyjaśnienie fenomenu fruwających dachów w Polsce
- jeśli każdy majster, [podpisujący umowę na realizację domu według projektu] odchudzi odrobinę, to tu, to tam...
a inwestor da sobie wodę zrobić z mózgu - majstrowi, który potrafi go przekonać, iż wie lepiej od architekta
jak powinien ten dom zbudować...

Nie twierdzę, że nie spotyka się błędów w projektach, ale akurat w tym przypadku wieniec pod murłatę wokół budynku do takich nie należy. Wasze pieniądze - możecie to sprawdzić, ale nie propagujcie takiej głupoty wśród ludzi budujących dom i szukających inspiracji...


Z tego co mi wiadomo Rygiello rozchodzi się o wieniec na ścianie szczytowej a nie pod murłate bo to ma zrobione i nikt tego nie kwestionuje. A co do projektu konstrukcji dachowej tez się będziecie trzymali tak jak w projekcie icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Z tego co mi wiadomo Rygiello rozchodzi się o wieniec na ścianie szczytowej a nie pod murłate bo to ma zrobione i nikt tego nie kwestionuje.


Wieniec to ustrojstwo, które spina cały dom.

Belka wylana pod murłatę to tylko belka - nic jej nie trzyma, nic nie zapobiega siłom rozpierającym dach.

Fragmenty których brakuje na szczytach decydują o tym, że kondygnacja posiada wieniec. Bez tych fragmentów tego wieńca nie posiada.

To tak jakbyś... w łańcuchu rowerowym wyciął dwa ogniwa i cieszył się, że łańcuch teraz jest lżejszy i będzie się łatwiej jechało... tymczasem nigdzie nie pojedziesz. A Ty jeszcze chcesz ingerować w konstrukcję roweru, bo ponoć zbyt masywna...

Jeśli lubicie sporty ekstremalne, to możecie się pobawić, ale nie próbujcie zachęcać turystów rowerowych do wycinania ogniw z łańcucha icon_eek.gif
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Belka wylana pod murłatę to tylko belka - nic jej nie trzyma, nic nie zapobiega siłom rozpierającym dach.




Cytat

Na naukę nigdy nie jest za późno - zapoznaj się z definicją wieńca, jeśli nie przekonało Cię to co napisałem.
To, że załączyłeś rysunki z belką żelbetową, połączoną z wieńcem stropowym żelbetowymi trzpieniami i opisaną jako "wieniec żelbetowy" nie znaczy jeszcze, że to jest wieniec.


Wiesz ,nie jestem i nie uważam się za jakiegoś fachowca,ale sam za przeproszeniem pie....sz głupoty. Jak jej nic nie trzyma? może i nie zapobiega siłom działających na dach ale na pewno zapobiega siłom jaki dach oddaje na ściankę kolankową. Jak wg Ciebie nic nie daje to po co je ktoś mądrzejszy od Ciebie i ode mnie wymyślił i zastosował.A co to wg Ciebie jest jak nie wieniec kolankowy połączony z wieńcem stropowym,wszędzie i wszyscy tak to pozywają tylko Ty jeden NIE!
Narzekałeś na barbossę a sam nic lepiej nie postępujesz ,pokazałem Ci rysunek a Ty dalej swoje. I powiem Ci,że to co prezentuje ten rysunek to nie jest od odosobnione (to nie jest żadne wyjątkowe czy specjalne rozwiązanie) bo tak robi się przy budowaniu większości domów.
I proponuje zakończyć bo zaraz zaczną się filozoficzne wywody nad wyższością świąt wielkanocnych nad bożego narodzenia.
Link do komentarza
Cytat

- zapoznaj się z definicją wieńca, jeśli nie przekonało Cię to co napisałem.
To, że załączyłeś rysunki z belką żelbetową, połączoną z wieńcem stropowym żelbetowymi trzpieniami i opisaną jako "wieniec żelbetowy" nie znaczy jeszcze, że to jest wieniec.


Hmm, powiem szczerze że mnie też nie.
Wieniec kolankowy który mhtyl przedstawił na rysunkach jest jedynym możliwym rozwiązaniem dla tego projektu, który ma w ścianach szczytowych otwory okienne sięgające podłogi, więc normalny wieniec obwodowy i tak zostałby przerwany.
A skoro dom został tak zaprojektowany, a projekt dopuszczony do obrotu (realizacji) to w/g mnie jest to wystarczający argument przemawiający za tym rozwiązaniem.
Babole projektowe i owszem się czasami zdarzają, ale nie aż takie na poziomie konstrukcyjnym.
Link do komentarza
  • Redakcja pinned i unpinned this W temacie

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...