Skocz do zawartości

Dom w żurawkach TERMO (archon)


DJMazi

Recommended Posts

Plany :
Projekt +
Projekt ogrzewania kominkowego - Dom w żurawkach TERMO
Projekt wentylacji mechanicznej z rekuperacją i GWC - Dom w żurawkach TERMO
Projekt instalacji solarnej - Dom w żurawkach TERMO

Dziś dostałem wycenę firmy nr 2 która jest dla mnie faworytem i już widziałem ich budowy.
Robią swoją robotę dobrze.

SSO 32 TYS
SSZ 14 TYS
Łącznie koszty u nich : 46tys.

Jeszcze kwestia dokładnego omówienia jakie dokładnie prace będą wchodziły w ten skład.
Choć jak rozmawiałem z szefem to całość wiadomo bez instalacji i tynków.
Tego nie robią mają polecane ekipy.
Szef budowy załatwia mi materiały jakie chcę i co chcę po atrakcyjnych cenach bezpośrednie faktury na mnie.
Co mnie bardzo cieszy i to rozwiązanie mi się podoba.
Edytowano przez DJMazi (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Co do tych cen atrakcyjnych to mógłbym podyskutować icon_smile.gif Znajomemu po dobrej znajomości też sprzedawali towar po "atrakcyjnych cenach" ale dla siebie nie dla inwestora. A okazało się jakie to ceny gdy zgadałem się z nim o budowie i dałem mu namiary tam gdzie ja kupowałem.
Tak więc zanim co kupisz ,zrób wycenę w kilku hurtowniach,a zapewniam Cię ,że jeżeli się jeszcze tym faktem pochwalisz w kolejnej hurtowni ,że inna zrobiła Ci wycenę taniej to i ta tez zrobi Ci taniej (choć to może być nie prawdą,wiesz takie pokerowe zagranie icon_biggrin.gif ) a skutek może być opłacalny dla Twojej kieszeni.
Link do komentarza
DJMazi kurcze jak będziesz miał tą dokumentację to daj znać. Przymierzam się wstępnie do tego projektu WM ale nie wiem jak są w nim rozwiązane pewne kwestię, (szczególnie rozprowadzenie kanałów na parterze - sztywne kanały, duży przekrój) więc jeśli byłbyś tak uprzejmy to chciałbym podpytać.
Link do komentarza
Browar - jak pisałem budowę zaczynam w 2014 roku a projekt raczej nie zmienię ale kupię gdzieś ok sierpnia 2013 więc nie wiem czy coś cię to ratuje ;(
Dodam że teraz ma się zmienić prawo budowlane podobno będziemy mieli lżej zobaczymy.
http://muratordom.pl/prawo/formalnosci-bud...,132_10318.html Edytowano przez DJMazi (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Witam wszystkich entuzjastów domu w żurawkach.
Po licznych poszukiwaniach projektu również się zdecydowałem na ten właśnie projekt. Małe kosmetyczne zmiany opisywane zresztą przez Was wcześniej zamierzam wprowadzić. Nie daje mi jednak spać wybór ogrzewania. Im więcej czytam o sposobie ogrzania domu (gaz, PC, pelet, ekogroszek...) tym więcej mam wątpliwości co do konkretnego wyboru. Jedno jest pewne rekuperacja będzie na 100%.
temat do rozważenia.
Co do projektu i formalności przy uzyskiwaniu pozwolenia - to biuro projektowe się tym zajmuje za adaptacje projektu, kosmetyczne jego zmiany i doprowadzenie do uzyskania pozwolenia (łącznie z wystąpieniem do warunki przyłączenia mediów itp.) zapłaciłem 1600 zł. Myślę, że za spokojną głowę to nieduży wydatek


Cytat

DJMazi wyczytałem gdzieś w treści wątku, że również przymierzasz się do wentylacji mechanicznej. Zamierzasz kupić, bądź może kupiłeś dedykowany projekt do żurawek od archona, zlecić komuś odrębne opracowanie, czy robić bez papierów ?


W biurze projektów babka (wygląda na kumatą) powiedziała, że nie ma sensu kupować projektu w archonie na jakąkolwiek dodatkową instalację (PC, reku), bo to strata kasy. I tak jak zamówisz konkretną firmę, to oni mają swoje systemy niekoniecznie wykonane na podsawie gotowych projektów. A co do reku na targach budowlanych było tego ostnio mnóstwo i kolo powiedział, że pracują na gotowym projekcie, ale stwierdził, że na budowę muszą wejść pierwsi (każdy by chciał), ale z uwagi na duże przekroje przewodów wentylacji, które elektrykowi łatwiej będzie ominąć. Poza tym podstawa!!! Nie kupujcie rekuperatorów z grzałką!! siłą rzeczyten z większym zasobnikiem będzie większy i droższy ale warto
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Co do projektu i formalności przy uzyskiwaniu pozwolenia - to biuro projektowe się tym zajmuje za adaptacje projektu, kosmetyczne jego zmiany i doprowadzenie do uzyskania pozwolenia (łącznie z wystąpieniem do warunki przyłączenia mediów itp.) zapłaciłem 1600 zł. Myślę, że za spokojną głowę to nieduży wydatek


Te 1600 zł zapłaciłeś za warunki przyłączenia mediów? Jakie media masz?Bo jak dla mnie to coś nie tak bo za to się nie płaci,płaci się za przyłącza.Bynajmniej u mnie tak jest za wodę i prąd.
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich entuzjastów domu w żurawkach.
Po licznych poszukiwaniach projektu również się zdecydowałem na ten właśnie projekt. Małe kosmetyczne zmiany opisywane zresztą przez Was wcześniej zamierzam wprowadzić. Nie daje mi jednak spać wybór ogrzewania. Im więcej czytam o sposobie ogrzania domu (gaz, PC, pelet, ekogroszek...) tym więcej mam wątpliwości co do konkretnego wyboru. Jedno jest pewne rekuperacja będzie na 100%.
temat do rozważenia.
Co do projektu i formalności przy uzyskiwaniu pozwolenia - to biuro projektowe się tym zajmuje za adaptacje projektu, kosmetyczne jego zmiany i doprowadzenie do uzyskania pozwolenia (łącznie z wystąpieniem do warunki przyłączenia mediów itp.) zapłaciłem 1600 zł. Myślę, że za spokojną głowę to nieduży wydatek



W biurze projektów babka (wygląda na kumatą) powiedziała, że nie ma sensu kupować projektu w archonie na jakąkolwiek dodatkową instalację (PC, reku), bo to strata kasy. I tak jak zamówisz konkretną firmę, to oni mają swoje systemy niekoniecznie wykonane na podsawie gotowych projektów. A co do reku na targach budowlanych było tego ostnio mnóstwo i kolo powiedział, że pracują na gotowym projekcie, ale stwierdził, że na budowę muszą wejść pierwsi (każdy by chciał), ale z uwagi na duże przekroje przewodów wentylacji, które elektrykowi łatwiej będzie ominąć. Poza tym podstawa!!! Nie kupujcie rekuperatorów z grzałką!! siłą rzeczyten z większym zasobnikiem będzie większy i droższy ale warto



Witamy w świecie zwolenników Żurawki
Ciekaw jestem jakie zmiany kosmetyczne wprowadzasz celem polepszenia domu względem swoich potrzeb icon_smile.gif
Co do Grzania w domu wiadomo każdy ma swoje podejście, ja nie mam gazu więc to mi odpada.
Na dziś planuję kupić Kocioł zasypowy ale z 2 rusztem w razie kiedy chciał bym palić np węglem.
System kominkowy z płaszczem wodnym podłączony do podłogówki z możliwością włączenia jej w razie potrzeby.
Wentylacja mechaniczna będzie w 100% ale nie wiem jeszcze jaka i nie wiem czy finanse mi od razu na całość pozwolą, na pewno chcę w trakcie budowy już dać rury aby pużniej nie potrzebnie kuć.
Więc zamówię ten projekt wraz z projektem domu bo po co kombinować.
Później tylko reku do całości się podłączy.

Link do komentarza
Cytat

Te 1600 zł zapłaciłeś za warunki przyłączenia mediów? Jakie media masz?Bo jak dla mnie to coś nie tak bo za to się nie płaci,płaci się za przyłącza.Bynajmniej u mnie tak jest za wodę i prąd.


Warunki przyłączenia są za friko. zapłaciłem za adaptację projektu (czyli umiejscowienie domu na działce - projekt zagospodarowania terenu) a w cenie było załatwienie wszystkich formalności przez biuro, które daje mi gotowe pozwolenie na budowę. Oczywiście dodatkowo płacę za geodetę (600 zł - mapa do celów projektowych) i projekty instalacji (po 200 zł za każdą)

Cytat

Witamy w świecie zwolenników Żurawki
Ciekaw jestem jakie zmiany kosmetyczne wprowadzasz celem polepszenia domu względem swoich potrzeb icon_smile.gif
Co do Grzania w domu wiadomo każdy ma swoje podejście, ja nie mam gazu więc to mi odpada.
Na dziś planuję kupić Kocioł zasypowy ale z 2 rusztem w razie kiedy chciał bym palić np węglem.
System kominkowy z płaszczem wodnym podłączony do podłogówki z możliwością włączenia jej w razie potrzeby.
Wentylacja mechaniczna będzie w 100% ale nie wiem jeszcze jaka i nie wiem czy finanse mi od razu na całość pozwolą, na pewno chcę w trakcie budowy już dać rury aby pużniej nie potrzebnie kuć.
Więc zamówię ten projekt wraz z projektem domu bo po co kombinować.
Później tylko reku do całości się podłączy.


Poprawki dosłownie kosmetyczne: zmniejszenie przegrody szklanej wychodzącej na taras o jedno okno (żebym mógł ulokować kino domowe) połączenie łazienki z pralnią i wstawienie tam jednego okna dachowego z likwidacją tam przegrody i likwidacja jednego okna w garażu (bo po co dwa:)
Mam wszystkie media w drodze więc coraz bliżej jestem gazu + kominek z płaszczem wodnym i oczywiście rekuperacja z odzyskiem ciepła poprzez wymiennik ciepła ( gruntowy wymiennik raczej nie jest aż tak ekonomicznie uzasadniony)
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Warunki przyłączenia są za friko. zapłaciłem za adaptację projektu (czyli umiejscowienie domu na działce - projekt zagospodarowania terenu) a w cenie było załatwienie wszystkich formalności przez biuro, które daje mi gotowe pozwolenie na budowę. Oczywiście dodatkowo płacę za geodetę (600 zł - mapa do celów projektowych) i projekty instalacji (po 200 zł za każdą)


To nie dużo zapłaciłeś. Wiesz z poprzedniej Twojej wypowiedzi odczytałem ,że płaciłeś za warunki icon_smile.gif
Link do komentarza
Witajcie miłośnicy żurawka icon_biggrin.gif Razem z żona postanowiliśmy budować ten dom i pewne kroki już poczyniliśmy, a mianowicie:
- Projekt jest wersja lustrzana termo!
- Projekt rekuperacji (przez archon) jest!
- Warunki techniczne przyłącza energetycznego w trakcie( 16 kw ok.3000 zł)
- Warunki przyłącza wody powoli ale do przodu icon_biggrin.gif
- Adaptacja projektu plus mapka i doprowadzenie papierów do pozwolenia w trakcie(ok 2800)
- Najważniejsze ssz+ścianki działowe 34 tyś icon_biggrin.gif

Aha rezygnacja z kominka(zrobimy bio), w garażu zamiast okna drzwi i tyle ze zmian.
Pozdrawiam wszystkich(wrzucajcie zdjęcia)

Aha zapomniałem jeszcze o jednej zmianie : w pokojach na poddaszu tych dwóch mniejszych zmiana wymiaru okien na standardowe.
Link do komentarza
Cytat

Witajcie miłośnicy żurawka icon_biggrin.gif Razem z żona postanowiliśmy budować ten dom i pewne kroki już poczyniliśmy, a mianowicie:
- Projekt jest wersja lustrzana termo!
- Projekt rekuperacji (przez archon) jest!
- Warunki techniczne przyłącza energetycznego w trakcie( 16 kw ok.3000 zł)
- Warunki przyłącza wody powoli ale do przodu icon_biggrin.gif
- Adaptacja projektu plus mapka i doprowadzenie papierów do pozwolenia w trakcie(ok 2800)
- Najważniejsze ssz+ścianki działowe 34 tyś icon_biggrin.gif

Aha rezygnacja z kominka(zrobimy bio), w garażu zamiast okna drzwi i tyle ze zmian.
Pozdrawiam wszystkich(wrzucajcie zdjęcia)

Aha zapomniałem jeszcze o jednej zmianie : w pokojach na poddaszu tych dwóch mniejszych zmiana wymiaru okien na standardowe.


Pytanko:) jak 34 tys.? Za fundamenty, ściany i dach + okna+ robocizna??

Cytat

Pytanko:) jak 34 tys.? Za fundamenty, ściany i dach + okna+ robocizna??


Link do komentarza
Cytat

Warunki przyłączenia są za friko. zapłaciłem za adaptację projektu (czyli umiejscowienie domu na działce - projekt zagospodarowania terenu) a w cenie było załatwienie wszystkich formalności przez biuro, które daje mi gotowe pozwolenie na budowę. Oczywiście dodatkowo płacę za geodetę (600 zł - mapa do celów projektowych) i projekty instalacji (po 200 zł za każdą)


Poprawki dosłownie kosmetyczne: zmniejszenie przegrody szklanej wychodzącej na taras o jedno okno (żebym mógł ulokować kino domowe) połączenie łazienki z pralnią i wstawienie tam jednego okna dachowego z likwidacją tam przegrody i likwidacja jednego okna w garażu (bo po co dwa:)
Mam wszystkie media w drodze więc coraz bliżej jestem gazu + kominek z płaszczem wodnym i oczywiście rekuperacja z odzyskiem ciepła poprzez wymiennik ciepła ( gruntowy wymiennik raczej nie jest aż tak ekonomicznie uzasadniony)



Co do poprawek to tv zostawiasz tak jak jest a kino na prawej ścianie icon_biggrin.gif ??
Przecież śmiało się zmieści pod tv icon_biggrin.gif taka mała sugestia wiadomo ;)
Sam nie wiem jak zrobię ;D
Ja tak chyba pralnię zostawię osobno po co oglądać prania itd leżąc w wannie ;D hehe
Jakoś tego nie widzę ;D
Co do okna w garażu to samo robię środkowe leci icon_smile.gif
I Tak wszędzie w domu będę robił led oświetlenie co nie pociągnie za wiele prądu.

Link do komentarza
Cytat

Bio jest dobry do już stojącego domu gdy nie ma możliwości podłączenia go do komina ale w nowo budowanym domu?




Chodziło mi oto że biokominek zrobimy sobie powiedzmy dla celów wizualno-klimatycznych icon_biggrin.gif wiadomo, że juz po budowie- za rok dwa lub trzy lata icon_biggrin.gif jak będzie potrzeba.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Chodziło mi oto że biokominek zrobimy sobie powiedzmy dla celów wizualno-klimatycznych icon_biggrin.gif wiadomo, że juz po budowie- za rok dwa lub trzy lata icon_biggrin.gif jak będzie potrzeba.


Ja w zasadzie nie jestem zwolennikiem kominka . Czyli u Ciebie będzie podobnie jak i u mnie,zawsze bio można wstawić icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Co do poprawek to tv zostawiasz tak jak jest a kino na prawej ścianie icon_biggrin.gif ??
Przecież śmiało się zmieści pod tv icon_biggrin.gif taka mała sugestia wiadomo ;)
Sam nie wiem jak zrobię ;D
Ja tak chyba pralnię zostawię osobno po co oglądać prania itd leżąc w wannie ;D hehe
Jakoś tego nie widzę ;D
Co do okna w garażu to samo robię środkowe leci icon_smile.gif
I Tak wszędzie w domu będę robił led oświetlenie co nie pociągnie za wiele prądu.


w zasadzie myślałem o tym, żeby głośniki nie stały "w oknie":) Co do oddzileniu pralni faktycznie jeszcze kwestia przemyślenia

Cytat

Co do poprawek to tv zostawiasz tak jak jest a kino na prawej ścianie icon_biggrin.gif ??
Przecież śmiało się zmieści pod tv icon_biggrin.gif taka mała sugestia wiadomo ;)
Sam nie wiem jak zrobię ;D
Ja tak chyba pralnię zostawię osobno po co oglądać prania itd leżąc w wannie ;D hehe
Jakoś tego nie widzę ;D
Co do okna w garażu to samo robię środkowe leci icon_smile.gif
I Tak wszędzie w domu będę robił led oświetlenie co nie pociągnie za wiele prądu.


i też zastanaiwam się czy nie przedłużyć ściany poprzez likwidację jednego segmentu w drzwiach tarasowych i nie zamienić miejsca ustawienia narożnika z tv:/
Link do komentarza
Hej wszystkim a jakie macie plany co do materiałów, jest tego tyle i każdy ma coś w sobie kuszącego!
Ja na razie obstaję za:ściany- ytong 24+ styropian grafitowy 20cm, dach-cementówka chyba braas? Mam też pytanko odnośnie tynków wew.cemenciak czy gipsówka? a może knauf diamant? ( cemenciak na pewno w łazienkach, pralni i garażu) co wy na to?
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich entuzjastów domu w żurawkach.
Po licznych poszukiwaniach projektu również się zdecydowałem na ten właśnie projekt. Małe kosmetyczne zmiany opisywane zresztą przez Was wcześniej zamierzam wprowadzić. Nie daje mi jednak spać wybór ogrzewania. Im więcej czytam o sposobie ogrzania domu (gaz, PC, pelet, ekogroszek...) tym więcej mam wątpliwości co do konkretnego wyboru. Jedno jest pewne rekuperacja będzie na 100%.
temat do rozważenia.
Co do projektu i formalności przy uzyskiwaniu pozwolenia - to biuro projektowe się tym zajmuje za adaptacje projektu, kosmetyczne jego zmiany i doprowadzenie do uzyskania pozwolenia (łącznie z wystąpieniem do warunki przyłączenia mediów itp.) zapłaciłem 1600 zł. Myślę, że za spokojną głowę to nieduży wydatek



W biurze projektów babka (wygląda na kumatą) powiedziała, że nie ma sensu kupować projektu w archonie na jakąkolwiek dodatkową instalację (PC, reku), bo to strata kasy. I tak jak zamówisz konkretną firmę, to oni mają swoje systemy niekoniecznie wykonane na podsawie gotowych projektów. A co do reku na targach budowlanych było tego ostnio mnóstwo i kolo powiedział, że pracują na gotowym projekcie, ale stwierdził, że na budowę muszą wejść pierwsi (każdy by chciał), ale z uwagi na duże przekroje przewodów wentylacji, które elektrykowi łatwiej będzie ominąć. Poza tym podstawa!!! Nie kupujcie rekuperatorów z grzałką!! siłą rzeczyten z większym zasobnikiem będzie większy i droższy ale warto




Z jednej strony babka ma rację. Jednakże inaczej sprawa wygląda w sytuacji kiedy sam zamierzasz to wykonać. Szczerze wątpię żeby normalny Kowalski posiadał taką wiedzę, żeby zaprojektować sobie samemu odpowiedni system wentylacji, dobrać urządzenie, odpowiednie średnice przewodów, idt. Dlatego kupuje się gotowy projekt - po 1 jest zdecydowanie tańszy niż odrębne zlecenie opracowania projektu instalatorowi, po drugie można na jego podstawie wykonać samodzielnie poprawnie instalację (przy założeniu, że projekt nie posiada wad) a po 3 i najważniejsze można na wczesnym etapie realnie oszacować koszty jej wykonania. Akurat jestem po konsultacjach z autorem tej typówki WM może komuś te informację się przydadzą. A więc w tym projekcie reku jest zlokalizowany w garażu, główne kanały wentylacyjne wyprowadzone są do nieużytkowej części poddasza, tam jest rozprowadzenie na poszczególne pomieszczenia, do pomieszczeń parteru kanały rozprowadzone są w skosach poddasza.

Ja ciągle rozważam wykonanie Wm, za przemawia chęć posiadania dobrze wentylowanych pomieszczeń, przeciw niestety koszty wykonania i użytkowania instalacji. W tym temacie całkowicie pomijam błędne przekonania co niektórych osób o "zwrocie inwestycji" związanej z obniżeniem kosztów ogrzewania.

Aha DJMazi - w temacie WM myślę że rozsądniej będzie ci odrazu się zdecydować na nią bądź nie. Przy wstępnym założeniu możesz zrezygnować z kominów wentylacyjnych i nawiewników w oknach - obniżyć koszty wykonania. Rozprowadzenie samych rur na etapie budowy nic nie da bo WM będzie działać dopiero jak zamontujesz centrale. Do puki tego nie zrobisz będziesz miał dom bez żadnej wentylacji. A robienie kominów, nawiewników i kanałów pod późniejszą WM to moim zdaniem strata pieniędzy.

Pozdrawiam... Edytowano przez Browar (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Tak browar jeśli chodzi u mnie o WM to będę robił już podczas budowy instalację i od razu kupię zestaw do podłączenia nie są to tak duże koszty a warte świeczki.
Dodam że mocno zastanawiam się też nad centralnym odkurzaczem ale to zobaczę jego zestawy też nie mają kosmicznych cen.
Z instalacji to zrobię kominek z płaszczem wodnym podłączony do podłogówki + Kocioł na miał wegiel itd.
Może w przyszłości zainwestuję w pompę ciepła ale puki co dla mnie to zbyt duże koszty.
Link do komentarza
Czy miał ktoś Was problem z podłożem?
A mianowicie praktycznie na całej działce (i w ogóle na tych terenach) jest podłoże z gliny. Dodatkowo, nasza działka położona jest niżej niż reszta terenu, w miejscu gdzie zbiegają się dwie drogi. Wykopywaliśmy ostatnio drzewko, dół na około metr i okazuje się, że woda stoi do 80cm… Na pewno drenaż dookoła domu, ale zastanawiamy się czy też nie dookoła działki? No i trzeba usypać więcej piasku albo żwiru. Tylko nie wiemy za bardzo ile i kto mógłby nam doradzić. A nie chcemy, żeby po roku wilgoć wyszła na ściany, więc musimy to teraz jak najlepiej zabezpieczyć. Chyba nie ma sensu, żeby jakiś geotechnik robił odwiert bo właściwie wiemy, że tam jest glina. Trzeba to tylko jakoś dobrze rozwiązać. Mieliście podobne doświadczenia? (resztę postępów z naszych ustaleń wrzucimy wieczorem)

Edytowano przez kulczi (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

W biurze projektów babka (wygląda na kumatą) powiedziała, że nie ma sensu kupować projektu w archonie na jakąkolwiek dodatkową instalację (PC, reku), bo to strata kasy.




Witam,
Za cenę projektu dostałem bez opłat instalację solarną i kominkowąicon_smile.gif

Ja zacząłem budowę żurawek bez termo. Zalane mam już ławy i teraz ekipa szaluje pod fundamenty.
Buduję Solbetem 600 24x59 + styropian 15. Za kominy i pustaka zapłaciłem 15 000

Ekipa kasuje 19 000 od ław po firemury ze schodami betonowymi bez dachu + kominy systemowe
Za dach cieśla ma skasować 8 tysięcy. Dach kryty dachówką Brass Amber12 miedź. Koszt dachówki z gąsiorami i krańcami to 10 000.

Do tej pory zapłaciłem:

Architekt - 1500
Geodeta - 450
Koparka - 850
Stal zbrojeniowa - 1000
Beton - 3000
Deski - mam ze swojego lasu, ale trzeba liczyć ok 2500

Co do ogrzewania wybieram kominek + gaz. Przekonała mnie praktyka kolegi, który ogrzewa w ten sposób kilka lat i nie zapłacił większego rachunku za gaz jak 3200 rocznie (ogrzewanie, woda, gotowanie). Dom ponad 150m, dół podłogówka, góra grzejniki. Dogrzewa kominkiem. Kupuje rąbane twarde drzewo za 800 zł.

Myślałem o paliwie stałym, ale za dobry węgiel trzeba zapłacić 900 zł za tonę, a ze dwie i pół pewnie by trzeba było kupić. No i gdzie go złożyć? Trzeba by postawić jakiś budynek gospodarczy.... a to koszt min 20 000, że o pracy przy tym włożonej i komforcie nie wspomnę. No jeszcze ciepła woda bez kombinacji i uzależnienia od słońca, w które trzeba zainwestować dobrych kilka czy nawet naście tysięcy złotych...

Ma być tanio i funkcjonalnie icon_smile.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez robinqaz (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

witam nazywam sie wojtek i jestem zainteresowany budową żurawka chętnie zobaczył bym dom na żywo gdyż nie "czuję" projektu na papierze może ktos buduje ten dom w woj.śląskim i była by możliwośc obejrzenia tego domu?! z góry dziękuje i pozdrawiam wszystkich na tym forumhttps://forum.budujemydom.pl/style_images/bd/folder_editor_images/rte-list.gif



My jesteśmy ze śląskiego, jak dobrze pójdzie to zaczniemy w maju icon_smile.gif

Cytat

Ekipa kasuje 19 000 od ław po firemury ze schodami betonowymi bez dachu + kominy systemowe
Za dach cieśla ma skasować 8 tysięcy. Dach kryty dachówką Brass Amber12 miedź. Koszt dachówki z gąsiorami i krańcami to 10 000.



Nam górale (sprawdzeni) powiedzieli, że postawią dom po dach za 40 000zł (robocizna), więc z tego co tutaj piszecie to cena jest w normie. Mówili, że domek jest prosty, do dwóch miesięcy spokojnie się zmieszczą. Jak wyjdzie w praniu zobaczymy ;)

Tylko nie mamy jeszcze określonych materiałów, oprócz phorotermu 25 p+w. Byliśmy też z ciekawości w Oknoplaście (wg projektu są tam umieszczone ich okna) bo ciekawi nas cena okna (bez super hiper potrójnych szyb itp) naroznego w kuchni no i oczywiście tego w salonie. Jak tylko zdobędziemy wycenę to już wrzucimy. Ktoś z Was się orientował co do okien?

Edytowano przez kulczi (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Czy miał ktoś Was problem z podłożem?
A mianowicie praktycznie na całej działce (i w ogóle na tych terenach) jest podłoże z gliny. Dodatkowo, nasza działka położona jest niżej niż reszta terenu, w miejscu gdzie zbiegają się dwie drogi. Wykopywaliśmy ostatnio drzewko, dół na około metr i okazuje się, że woda stoi do 80cm? Na pewno drenaż dookoła domu, ale zastanawiamy się czy też nie dookoła działki? No i trzeba usypać więcej piasku albo żwiru. Tylko nie wiemy za bardzo ile i kto mógłby nam doradzić. A nie chcemy, żeby po roku wilgoć wyszła na ściany, więc musimy to teraz jak najlepiej zabezpieczyć. Chyba nie ma sensu, żeby jakiś geotechnik robił odwiert bo właściwie wiemy, że tam jest glina. Trzeba to tylko jakoś dobrze rozwiązać. Mieliście podobne doświadczenia? (resztę postępów z naszych ustaleń wrzucimy wieczorem)



Powiem tak. Generalnie nie można zmieniać poziomu terenu w celu skierowania wód na sąsiednie działki. A poprzez podniesienie terenu taki będzie efekt. Glina słabo przepuszcza i wody opadowe mogą spływać i podtapiać sąsienie działki. W praktyce są to sprawy skomplikowane z różnych względów - prawnych (kwestie dowodowe), finansowych (podniesienie terenu - wysokość x powierzchnia) i użytkowych. Nie wiem jak u was ale u mnie koszt geologa to ok 500 zł. Myślę że warto wykonać takie badanie. Można zrobić 2 standardowe odwierty na 3m i jeden głębszy. Wtedy okaże się jaki jest poziom wód gruntowych, co leży na wierzchu, ale także będzie znany przekrój głębszych warstw. Glina jest słabo przepuszczalna stąd może być okresowo wyższe zwierciadło wody. Latem może być niżej. Na podstawie tego można wybrać sposób odwodnienia. Wydaje się że drenaż fundamentu to konieczność. Ale może nie będzie konieczności drenowania całej działki. Mogą wystarczyć co jakiś czas pionowe otwory odwadniające wypełnione kruszywem i przykryte normalną ziemią. Moim zdaniem warto wykonać badanie geologiczne.
Cytat

Witam,
Za cenę projektu dostałem bez opłat instalację solarną i kominkowąicon_smile.gif



W jaki sposób uzyskałeś tak korzystną ofertę ? Edytowano przez Browar (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
No zobaczymy czy zrobią icon_smile.gif
Widzę stoisz faktycznie z pracą no ale wiadomo pogoda robi swoje :(
I tak jeszcze tydzień mam nadzieje że nie dłużej.
Fajnie będzie obserwować jak ci idzie ;) i może pomagać doradzać.
No ja też bym bardzo chciał w tym roku ale niestety nie uda się :(
Robin robisz jakieś zmiany w projekcie ? Edytowano przez DJMazi (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Powiem tak. Generalnie nie można zmieniać poziomu terenu w celu skierowania wód na sąsiednie działki. A poprzez podniesienie terenu taki będzie efekt. Glina słabo przepuszcza i wody opadowe mogą spływać i podtapiać sąsienie działki. W praktyce są to sprawy skomplikowane z różnych względów - prawnych (kwestie dowodowe), finansowych (podniesienie terenu - wysokość x powierzchnia) i użytkowych. Nie wiem jak u was ale u mnie koszt geologa to ok 500 zł. Myślę że warto wykonać takie badanie. Można zrobić 2 standardowe odwierty na 3m i jeden głębszy. Wtedy okaże się jaki jest poziom wód gruntowych, co leży na wierzchu, ale także będzie znany przekrój głębszych warstw. Glina jest słabo przepuszczalna stąd może być okresowo wyższe zwierciadło wody. Latem może być niżej. Na podstawie tego można wybrać sposób odwodnienia. Wydaje się że drenaż fundamentu to konieczność. Ale może nie będzie konieczności drenowania całej działki. Mogą wystarczyć co jakiś czas pionowe otwory odwadniające wypełnione kruszywem i przykryte normalną ziemią. Moim zdaniem warto wykonać badanie geologiczne.



Dzięki za porady Browar icon_smile.gif Pewnie weźmiemy geologa jak już się zrobi trochę cieplej, tym bardziej, że koleś powiedział, że bez dokumentacji, dla naszej wiedzy to weźmie 200zł za odwiert na 4m. Dobry pomysł z tymotworami. Przedyskutujemy to jeszcze z architektem, który nam adaptował projekt no i z naszymi budowniczymi.
Link do komentarza


Z ciekawostek to mamy wycenę za okna z Oknoplastu (kolor Złoty Dąb) :
za okna PLATINIUM, szyba 1,0 - 14 400zł brutto z montażem
za okna RUBIN PLUS, szyba 0,8 - 18 700zł
za Winergetic - 24 400zł.
To jest kalkulacja za wszystkie okna, tak jak w projekcie, więc ona nam się trochę zmieni ostatecznie. Jeszcze zobaczymy w 2-3 firmach i porównamy, ale jakbyśmy mieli teraz wybierać to te okna RUBIN PLUS. Baliśmy się, że to duże okno z jadalni będzie b. drogie, ale nie było źle: 1700zł icon_smile.gif

Co do zmian w projekcie to my mamy kilka, załącze pliki, mam nadzieję, że uda Wam się je ściągnać icon_razz.gif

Cytat

Zaczęli szalować ale pogoda wsio popsuła....pewnie przez tydzień nic się nie ruszy :(

p.s. W połowie kwietnia archon obiecuje wizualizację kuchni.



Robin, chcielibyśmy być już na tym etapie co Ty :P Niestety straszą nas długim oczekiwaniem na zgodę i informację o stopniu szkód górniczych z kopalni. Mają na to 3miesiące icon_confused.gif W razie czego będziemy się starali to jakoś ominąć bo szkoda czasu! A jeszcze znanim pozwolenie na budowę to z tym majem kiepsko to widzę icon_cry.gif No, ale lubimy wyzwania, więc będziemy się dobijać drzwiami oknami do tej kopalni icon_razz.gif

elewacja_1_2.pdf

elewacja_2_3.pdf

rzut_parteru.pdf

rzut_poddasza.pdf

elewacja_1_2.pdf

elewacja_2_3.pdf

rzut_parteru.pdf

rzut_poddasza.pdf

Link do komentarza
Cytat

Dzięki za porady Browar icon_smile.gif Pewnie weźmiemy geologa jak już się zrobi trochę cieplej, tym bardziej, że koleś powiedział, że bez dokumentacji, dla naszej wiedzy to weźmie 200zł za odwiert na 4m. Dobry pomysł z tymotworami. Przedyskutujemy to jeszcze z architektem, który nam adaptował projekt no i z naszymi budowniczymi.



200 brutto płaciłem w zachodniopomorskim z dojazdem 80 km: koszt jednego odwiertu z dokumentacją.
Popytaj jeszcze.
Link do komentarza
Cytat

Widzę kulczi trochę zmian wprowadzasz icon_smile.gif podobnie do mnie ;) choć ja poszerzę dom do 12 metrów 50 i 50 z każdej strony icon_smile.gif już rozmawiałem z kolegą co mi zajmie się projektem pokazywałem mu zmiany do wprowadzenia mówił że nie ma problemu.
icon_smile.gif



No u nas też nie robili żadnych problemów icon_smile.gif ale niestety dalej czekamy na jakiekolwiek info z urzędu górniczego...

Dziś jedziemy spotkać się z przedstawicielem firmy z materiałami budowlanymi, zobaczymy co nam zaproponuje. Orientowaliłeś się jakie ceny phorotermu 25 P+W są w Twoim rejonie? Jak do tej pory proponowali nam ok. 4,70 - 4,90zł/szt brutto.
Link do komentarza
Cytat

robin
Czy dobrze widzę że masz wylane stopy i ławy ? I szalujesz pod ściany ? Jeśli tak rozumiem, że lejesz z betonu. Czemu nie z bloczków ?



Leję z betonu ponieważ jest taniej.

Koszt samych bloczków na fundament to ok 1700 zł + do tego drut, który też nie jest tani. Fachowcy kasują tyle samo za bloczki co za szalowanie. Deski co prawda też trochę kosztują, ale i tak będą potrzebne na strop. Ja akurat deski mam swoje tym bardziej mnie do tego przekonało. Mówią ludziska, że z bloczków wychodzi równo, ale jak szalunek jest zrobiony fachowo to też będzie ok. Mówi się też, że betonu wchodzi mniej ze 3-4 kubiki, ale beton u nas kosztuje 190 zł a drut prawie 3 000 za tonę. W każdym razie jak to przeliczyłem, wychodzi kilkaset złotych taniej.

Co do zmian to w zasadzie robię bez zmian icon_smile.gif Poza oknami dachowymi, z których zostawiam tylko w łazience i pralni, oraz w kotłowni zamiast okna wstawię chyba drzwi, ale to sprawa jeszcze do przemyślenia.
Link do komentarza
Witam
Robin a planujesz czym opalać w piecu ? jakieś dodatkowe instalacje ?
Ja już z planów to na 100% wentylacja mechaniczna gdyż faktycznie opłaca się dużo się o niej naczytałem.
No i nie wiem czy nie pociągnę rur do centralnego odkurzacza od razu może zrobię tą instalacje.
Palić będę kotłem z 2 paleniskami w razie jak by nie było prądu.
Z zasobnikiem na miał i eko groszek + w razie W węgiel.
Choć planuję kupić agregat prądotwórczy więc nie ma problemu.
Co do solarów jeszcze się zastanawiam co zrobię ale teraz już wiem że muszę uporać się mądrze i nie drogo z ciepłą wodą w lecie.
Link do komentarza
DJMazi


Co do WM to jestem gotów się z Tobą założyć o dobre piwko że się nie opłaca, a raczej nie opłaca się pod względem finansowym. Może się opłacić jeśli potraktujemy to jak inwestycję w czyste powietrze i liczymy się z tym, że aby takie powietrze mieć, to trzeba ponieść pewne koszty. Nie sugeruj się pozornym oszczędnością na ogrzewaniu budynku. Należy to jasno powiedzieć że WM to nie jest złoty środek na tanie grzanie domu, a raczej pewnego rodzaju dodatkowa instalacja poprawiająca komfort mieszkania, za użytkowanie której należy ponieść pewne koszty i przeznaczona jest raczej dla osób, które świadomie się na nią decydują, przeanalizowały swoje finanse, wiedzą ile to kosztuje i co mogą dzięki temu uzyskać. Bo ogólne informację o WM wprowadzają ludzi w błędne przekonanie, że jak się zainstaluje WM to będziemy grzali prawie za darmo i to jest złoty środek na generowanie oszczędności. Nikt jednak się nie pokusił o rzeczową analizę kosztów wykonania odpowiedniego systemu, kosztów pozyskania środków na jego sfinansowanie, kosztów pracy instalacji (prąd, filtry, okresowe przeglądy, serwis, czyszczenie, itd). Jak się to policzy i zestawi z rachunkami za ogrzewanie okazuje się że oszczędności są pozorne. A przy ograniczonym budżecie na budowę te pieniądze mogą być potrzebne gdzie indziej. Owszem, zaraz ktoś podniesie larum, że ceny nośników energii nie są stałe i ciągle rosną. Ale instalacja WM w szczególności centrala też nie jest wieczna i wątpię żeby była w stanie pracować bez awaryjnie przez 30 lat. A wymiana kosztuje. I tak koło się zamyka... Edytowano przez Browar (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • Redakcja pinned i unpinned this W temacie

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...