Skocz do zawartości

Malowanie pokoju


avanti

Recommended Posts

Cześć,
Zamierzam malować pokój, lecz nie wiem jakie kolor dobrać do szafy i komody jasnej olchy oraz do ciemno-szarego-grafitowego łóżka?
Myślałam nad: http://i47.tinypic.com/dvhih.jpg oczywiście bez akcentów kibicowskich. Czerwone rogi i popielata ściana.
Chcę również wygładzić ścianę gipsem, lecz nie wiem czy gips mogę nałożyć na pomalowaną kilka lat temu farbę?
Proszę o pomoc! icon_redface.gif
Link do komentarza
Cytat

Chcę również wygładzić ścianę gipsem, lecz nie wiem czy gips mogę nałożyć na pomalowaną kilka lat temu farbę?
Proszę o pomoc!



Wszystko zależy jak się trzyma farba, co to w ogóle była za farba i jak dawno temu była malowana ta ściana. Jeżeli pyli to musisz zagruntować gruntem szczepnym (tylko nie atlas unigrunt) to musi być grunt o drobnych żywicach żeby głeboko spenetrował ścianę.

Na to później połóż masę finishową żywiczną polecam sheetrock (najlepiej niebieski) później na to farba podkładowo gruntująca np. PVA i potem już nawierzchniowa. Dokładniej opisane będziesz miał jak wpiszesz taką frazę w googlu:

jak prawidłowo przygotować ścianę do malowania



POWODZENIA!
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Tak na dobrą sprawę to najpierw warto byłoby zobaczyć w ogóle zdjęcie takiej sypialni abyśmy widzieli przed sobą kolory mebli,ale mi także wydaje się,że tutaj najlepszym rozwiązaniem jest urządzenie całości w jednym kolorze,oczywiście biorąc pod uwagę kilka kontrastujących ze sobą dodatków.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Ale głupi pomysł z gruntowaniem pomalowanej ściany. Od kiedy całe ściany się szpachluje?

Jeśli farba odpryskuje to zeskrob to co odpryskuje. Jak chcesz kłaść gips to całą ścianę zeskrob. Nie kładzie się gipsu na farbę, przynajmniej nie na taką powierzchnię. Gipsowanie szarym gipsem, później dopiero gruntowanie i malowanie. Ten szary jakoś mi nie pasuje do sypialni, lepszy byłby w takim połączeniu biały kolor z czerwonym, albo matowy żółty z niebieskimi trójkątami.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Powierzchnie pokryte dobrze związaną, dyspersyjną powłoką malarską należy przeszlifować drobnym papierem ściernym, odpylić i zastosować gotową do użycia masę szpachlową na przykład nasz PROFINISZ przeznaczoną do ostatecznego wygładzania i wyrównywania powierzchni ścian pod wymalowanie w pomieszczeń suchych.
Link do komentarza
Cytat

Cześć,
Zamierzam malować pokój, lecz nie wiem jakie kolor dobrać do szafy i komody jasnej olchy oraz do ciemno-szarego-grafitowego łóżka?
Myślałam nad: http://i47.tinypic.com/dvhih.jpg oczywiście bez akcentów kibicowskich. Czerwone rogi i popielata ściana.
Chcę również wygładzić ścianę gipsem, lecz nie wiem czy gips mogę nałożyć na pomalowaną kilka lat temu farbę?
Proszę o pomoc! icon_redface.gif




wrzos lawenda
???

myślałeś nad takim kolorem?
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...