Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Porotherm - czy - Gisoton


Recommended Posts

Mam zamiar budowac dom jednorodzinny z uzytkowym poddaszem.
Do tej pory bylem nastawiony wylacznie na cegle porotherm.
Jednak znalazlem artkul o systemie Gisoton i bardzo mnie zainteresowal.
Chcialbym wybudowac dom energooszczedny, dlatego tez szukam materialów które beda mialy niski wspólczynnik przenikania ciepla i nie beda wymagaly dodatkowych docieplen.
W zwiazku z tym mam pare pytan.
? Czy sciany Gisoton sa zdrowe - tzn czy oddychaja - wiem, ze po czesci wypelnione sa styropianem. Czy sa jakies porównania klimatu jaki panuje w domach budowanych w systemie Gisoton i cegiel z ceramiki poryzowanej?
? ogólnie interesuje mnie co jest bardziej konkurencyjne we wszystkich aspektach sztuki budowlanej: Gisoton czy np Porotherm?
Sciany w systemie Gisoton sa o 20 cm ciensze niz Porotherm to duza zaleta (przy porównywalnym wspólczynniku U). Ale czy sa w zwiazku tym jakies wady?
? Intersuje mnie równiez orientacyjny koszt budowy 1 m2 sciany zewnetrznej.
Firma Wienerberger podaje, ze wybudowanie z cegly o gr. 50 cm to 144 zl
Jak to jest przy gisotonie - oprócz pustaków dochodzi koszt wypelnienia?
? Jak sie przedstawiaja równiez koszty zwiazane z instruktazem i nadzorem przy budowie z Gisotonu?

Jezeli ktos ma jakies wlasne doswwiadczenia, spostrzezenia itp bardzo prosze o odpowiedz.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 3 tygodnie temu...
Odpowiedź firmy Grema Ekosystem:

W systemie Gisoton, mimo cieńszych ścian współczynnik przenikania ciepła jest bardzo korzystny. W środku pustaka wynois on 0,2658 W/m2K. Natomiast ze względu na zróżnicowanie przekrojów poprzecznych pustaka z wyliczeń wynika, że średni - czyli rzeczywisty współczynnik przenikania ciepła w stanie surowym bez tynków wynosi 0,30 W/m2K.
Zaletą systemu Gisoton jest szybkie budowanie. Po uożeniu pierwszej warstwy na zaprawę, pozostałe elementy układa się jak klocki lego. Nie powstają żadne mostki termiczne, ponieważ do wznoszenia ścian w systemie Gisoton nie używa się zaprawy poziomej ani pionowej.
Po ustawieniu całej kondygnacji i przykryciu jej dowolnym stropem, zalewa się takie ściany betonem.
Koszt m.kw. ściany zewnętrzneh zbudowanej z pustaków TS 30/11,5:
- pustaki z wkładką styropianową 180 zł (8 sztuk);
- beton ok. 20 zł (beton z plastyfikatorem);
- robocizna 25 zł.
Pozornym minusem dla inwestora może być nasz kontrola budowania. Obowiązuje u nas nadzór technologiczny nad budową ścian. Cena nadzoru to 5-10 % wartości sprzedanego materiału.
Obecnie oferujemy promocję - przy zakupie pustaków do końca czerwca 2004 nadzór gratis.
Inną możliwością jest wykonanie domu przez naszą firmę. Budujemy domy "pod klucz".
Pustak produkowany jest z betonu lekkiego, w skład którego wchodzi
75% glińca (keramzytu) znanej w Europie firmy Liapor, produkującej najwyższej jakości kruszywa, następniee 15% lekkiego piasku firmy Liapor oraz 10 % cementu portlandzkiego (spoiwo).
Liapor - gliniec, produkt gotowy wytwarzany jest z wyselekcjonowanej gliny drobno zmielonej i zgranulowanej, wypalanej w piecach obrotowych w temperaturze 1200 stopni C. do postaci małych, lekkich kuleczek.

Zamknięta zewnętrzna powłoka kuleczek jest wytrzymała na ściskanie, zgniatanie, odporna jest także na prawie wszystkie rodzaje kwasów i ługów, posiada bardzo wysokie właściwości termoizolacyjne i akustyczne, jest odporna na mróz, ogień i wilgoć.

Dzięki położeniu izolacji cieplnej powstaje po bokach rdzeń akumulacyjny o dużej zdolności magazynowania ciepła (efekt "pieca kaflowego"). To powoduje oszczędność energii i zapewnia przyjemny mikroklimat.

Na zapewnienie przyjemnego mikroklimatu pomieszczń decydujący wpływ majądwa czynniki - równomierna temperatura pomieszczenia i wilgotność.
W przypadku Gisotonu oba czynniki zostały rozwiązane optymalnie. Rdzeń akumulujacy po bokach pomieszczenia działa jak bufor i regulator. Pobiera ciepło i wilgotność i w razie potrzeby z powrotem je wydziela. Specjalna struktura lekkiego betonu (beton złożony jest jakby z pojedyńczych kuleczek) gwarantuje doskonałe przenikanie.
Pleśnie takze nie mają szans - warstwa izolacji cieplnej w kamieniu narożnnym prowadzi poza narożnik betonu lekkiego, wykluczając w ten sposób mostki cieplne.
mgr inż. Ewa Duchewicz
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Oczywiście, że nie. Jednakże wejdzie tu kiedyś taki Janusz - rekin biznesu i stwierdzi, że jeśli ktokolwiek chwali, to on kupi i zaoszczędzi. I temu służą te wpisy - żeby wybić mu to z głowy. Moje i córy koty i pies jedzą (w kontekście składu pożywienia) chyba kuźwa lepiej, niż my - które kupujemy w sklepach to co jest Uważam, że jeśli się przygarnęło i oswoiło - to jest się za to przygarnięte i oswojone odpowiedzialnym
  • Musisz mieć moc przyłączeniową => od mocy PV tu chodzi o zabezpieczenie główne  Przykład mam moc przyłączeniową 15kW a PV 4kW mogę dołożyć jeszcze 11kW
  • Gość józef
   Chciałbym się zapytac co z przyłączem gdy planuje zamontowąć fotowoltaikę? Mam zapotrzebowanie na 15 kW czy musze brać przylącze o mocy przylączeniowej 15 kW przy fotowoltaice?? Czy wystarczy np 5 kW a 15 kW z fotowoltaiki?
  • WItam serdecznie na początek kilka słów. Dwa lata temu wpadłem na pomysł budowy domu i tak z biegiem czasu dokumenty zostały skompletowane i rok temu ruszyłem z budową fundamentów ścian parteru stropu i ścian poddasza , wszystko robie sam z pomocą kolegi  może i nie mam za dużo doświadczenia ale kierownik budowy nie znalazł żadnych uchybień. Teraz nadszedł czas na dach ohhh ten dach  Kilka słów o tym dachu: Dach 4 spadowy 35 st powierzchnia 249m2 kształt L rysunki poniżej Odnośnie dachu mam pytanie a raczej odnośnie krokwi narożnej i koszowej , nie stanowi dla mnie problemu wyciąć zamek na murłatę problem pojawia się przy kalenicy i tu liczę na waszą pomoc. Kilka obliczeń proszę mnie poprawić jeśli się mylę  wmiar między murłatami 664 cm czyli wymiar na połowe wychodzi 332 cm po płaskim czyli 523,92 cm nachylenie krokwi 26,34 st od okapu do murłąty mam 90 cm czyli zamek murłąty 142,03 cm od okapu cięcie kalenicowe 332 cm od zamka murłaty czyli 523,92 cm I tu się zatrzymałem nie wiem jak wyliczyć kąt aby dwie narożne zeszły się razem oraz jak rozrysować zamek na kalenicę o wymiarach 16/26cm ?? Kolejnym pytaniem jest kulawka a dokładniej jak wyliczyć kąt łączenia kulawki z narożną ?? jeśli ktoś może mi to wytłumaczyć w normalny sposób :)   https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/RNcaWmjwMcThHI4b7vdBK6Hzw8jlxa https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/aAvpJQ7MUf00kaqeHIkeFgoDu2L5Se
  • Wybór wózka zależy w dużej mierze od sposobu przeznaczenia i indywidualnych potrzeb. Mogę polecić firmę Maglo. Są rzetelni i mają przystępne ceny. Polecam www.maglo.pl
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...