Skocz do zawartości

Przebudowa poddasza pełna własność


Recommended Posts

Witam,

Mam do Was pytanie moi rodzice mają domek z piętrem wpisany jako strych nie użytkowy

Na piętrze około 100m2 jest ogrzewanie ,okna , ściany itd , ale wysokość pomieszczeń jest 2m dach jest płaski. Między sufitem a dachem jest przestrzeń około 60-70 cm.

Planuję z tego pomieszczenia zrobić mieszkanie i tu jest zagadka ?!

Plan jest taki żeby zdjąć obecny betonowy dach wykonany z cegły dziurawki i zastąpić go drewnianym ( więźba , deskowanie , papowanie ) dzięki takiemu rozwiązaniu zyskuję brakującą przestrzeń 70 cm ( pomieszczenia będą miały wtedy 270cm ) pozostało by wymienić okna na standardowe ( obecnie są okna długość 180cm wysokość 80 cm )

Czy takie prace będą wymagały pozwolenia czy zezwolenia ?
Jakie mogą być koszty rozbiórki ?
Jak się ma do tego Urząd Skarbowy ( obecnie piętro jest jako strych nieużytkowy ) ?
Link do komentarza
Cytat

Taka przebudowa wymaga uzyskania pozwolenia na budowę na podstawie m.in. projektu architektoniczno-budowlanego.

Koszty przebudowy będzie można określić po opracowaniu koniecznych zmian konstrukcyjnych m. in. odnośnie wzmocnienia ścian, na których opiera się konstrukcja dachowa.


Ale po co wzacniać ściany jak obecnie na ścianach jest ułożony dach betonowy a ma być drewniany trzeba tylko wylał strop czy jak to się tam nazwya
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Niestety bez pozwolenia i bez projektu się nie obejdzie.
Przerabiałem to.



ale czemu będzie wymagane pozwolenie jeżeli jest zapis w ustawie że wymiana dachu wymaga zawiadomienia a nie pozwolenia

napisz coś więcej jak to u ciebie wyglądało gdzie co i jak bo planuje się za to zabrać c w najbliższych dniach
Link do komentarza
Cytat

ale czemu będzie wymagane pozwolenie jeżeli jest zapis w ustawie że wymiana dachu wymaga zawiadomienia a nie pozwolenia

napisz coś więcej jak to u ciebie wyglądało gdzie co i jak bo planuje się za to zabrać c w najbliższych dniach


Jakakolwiek ingerencja w elementy konstrukcyjne budynku wymaga pozwolenia na budowę. Zgłoś do urzędu zamiar z dokładnym opisem robót, a przekonasz się ostatecznie jakie dokumenty będą Ci potrzebne.
Link do komentarza
Cytat

ale czemu będzie wymagane pozwolenie jeżeli jest zapis w ustawie że wymiana dachu wymaga zawiadomienia a nie pozwolenia

napisz coś więcej jak to u ciebie wyglądało gdzie co i jak bo planuje się za to zabrać c w najbliższych dniach


Trochę mylisz pojęcia ten zapis dotyczy zmiany pokrycia dachu tj.np. z blachy na dachówkę. Natomiast Ty ingerujesz w konstrukcję całego budynku oraz w zmianę geometrii dachu co przede wszystkim skutkuje pierwsze wystąpieniem o warunki przebudowy w stosownym urzędzie następnie projekt zarówno konstrukcyjny jak i architektoniczny / zmiana wysokości budynku/ a na koniec wstąpić o pozwolenie na budowę jeśli tego nie będziesz posiadał to w świetle prawa dokonasz samowoli budowlanej i stosowny urząd poza wymierzeniem Tobie kary finansowej może nakazać przywrócenie budynku do stanu pierwotnego
Link do komentarza
Napisano (edytowany)
Cytat

Dokładnie tak jak piszą koledzy. Dodatkowo dodam, że musiałem się też wystarać o zgodę sąsiadów.
Nie życzę też by okolica była w jakimś obszarze objętym nadzorem konserwatorskim.
Najprościej podejść do starostwa i dowiedzieć się wszystkiego.



Ale będę rozbił inaczej nie będę zdejmował całego dachu bo po co ?
Dzisiaj rozkułem jedną cegłę z sufitu ( cegła dziurawka ) i między sufitem a dachem jest wolna przestrzeń około 60cm . Więc planuję ją rozebrać od wewnątrz

Zastanawia mnie czy dach będzie trzeba wzmocnić .. Edytowano przez lukasz83 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...