Skocz do zawartości

Stara kamienica


Recommended Posts

Odziedziczylam mieszkanie po babci, w tzw. poniemieckiej ponad 100-letniej kamienicy na Mazurach. Czeka mnie generalny remont -a szczerze mowiac nie znam sie na tym - ktory musze zrobic jak najszybciej. Mieszkanie to dwa pokoje po ok 27m2 i jeden ok 13m2, nastepnie duza kuchnia 22m2 przedpokoj, ubikacja i spizarnia. W obydwu duzych pokojach sa piekne piece kaflowe, maly nagrzewal sie od sciany do ktorej przylegal piec z sasiedniego pokoju, w kuchni jest kuchnia weglowa. Ubikacja byla nie ogrzewana. Dzis przede wszystkim musze wykonac lazienke z polaczenia ubikacji i sasiadujacej spizarni, zrobic nowa instalacje elektryczna, i wymyslec ogrzewanie tanie i ekonomiczne. Podobno w przyszlosci kamienica ma byc podlaczona do miejskiego ogrzewania i w zwiazku z tym musze zamontowac takie kaloryfery i cala instalacje grzewcza ktora kiedys moglabym przerobic na miejskie ogrzewanie, nie wiem jednak kiedy to nastapi bo jak na razie nikt sie z tym nie spieszy wiec musimy rozwiazac to we wlasnym zakresie. W kuchni chcialabym zachowac stara kuchnie weglowa z pieknych starych kafli ktora jednak przerobie wmontowujac w jej blat kuchnie gazowa a w miejsce oryginalnego piekarnika, nowoczesny piekarnik gazowy lub elektryczny a nad nia zostawie duzy miedziany wyciag. Chcialabym przerobic tez piec w jednym pokoju na kominek (w drugim zlikwiduje zupelnie) z wykorzystaniem miodowych wytlaczanych kafli z pieca. W kuchni i lazience na podlodze poloze kafle na starych zniszczonych deskach a w pokojach grube panele. Zostana mi sciany na ktorych chce zrobic tzw plaster board gdyz kamienica byla budowana tak ze pod tynkiem jest ocieplana sloma i jakiekolwiek ruszanie tych tynkow powoduje ze sypie sie z tych scian taki piasek w ilosciach zastraszajacych. Plaster board jest bardzo popularny w Anglii i znam juz w Polsce osoby ktore go klada na scianie.
Teraz prosba moze ktos cos mi podpowie szczegolnie odnosnie ogrzewania jakie byloby najlepsze? Zastanawiam sie tez w jakiej kolejnosci przeprowadzic ten remont? Musze zdazyc do nastepnej zimy. Z gory dziekuje za jaka kolwiek podpowiedz, wszystkie informacje sa dla mnie bardzo cenne.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...