Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

pytanie odnośnie strukturalnej farby akrylowej

Recommended Posts

Mam do Was pytanie, w przedpokoju oraz na klatce schodowej chciałem nałożyć na ścianę farbę dekoracyjną, na 80% jestem zdecydowany na strukturę firmę oraz kolor (strukturalna farba - Zen średnie ziarno firmy fox dekorator) moje pytanie jest takie, czy dla efektu wizualnego lepiej jest przed nałozeniem tej farby wyszpachlować powierzchnie? ściany są równe ale jest chropowata. czy po nałożeniu tej farby będzie widać niedoskonałości? macie doświadczenie z farbami tego typu no i czy z punktu jakości, wyglądu oraz czy z punktu widzenia ekonomicznego opłąca się pakować się w ten interes ogólnie jakie są Wasze spostrzeżenia po nałożeniu tej farby.
Z góry dziękuje za podpowiedzi

przykładowa faktura farby

DSC01446.jpg

Gość mhtyl
Cytat

Mam do Was pytanie, w przedpokoju oraz na klatce schodowej chciałem nałożyć na ścianę farbę dekoracyjną, na 80% jestem zdecydowany na strukturę firmę oraz kolor (strukturalna farba - Zen średnie ziarno firmy fox dekorator) moje pytanie jest takie, czy dla efektu wizualnego lepiej jest przed nałozeniem tej farby wyszpachlować powierzchnie? ściany są równe ale jest chropowata. czy po nałożeniu tej farby będzie widać niedoskonałości? macie doświadczenie z farbami tego typu no i czy z punktu jakości, wyglądu oraz czy z punktu widzenia ekonomicznego opłąca się pakować się w ten interes ogólnie jakie są Wasze spostrzeżenia po nałożeniu tej farby.

Czy ta ściana jest tylko otynkowana czy jest już pomalowana?
Jeżeli jest tylko otynkowana to trzeba ją zagruntować, szpachlować nie trzeba bo i tak to farba strukturalna pokryje , malować trzeba wałkiem o średnim włosiu, malować trzeba podwójnie .Przy ciągnięciu wałkiem trzeba malować na krzyż tzn rozprowadzasz farbę z góry na dół ,potem w poprzek i znowu z góry na dół ,cały czas farba musi być mokra i uważaj na łączeniach przy malowaniu bo wyjdą Ci pogrubiona struktura.
Ja malowałem sufit farbą strukturalną innej firmy o średnim ziarnie i jestem zadowolony.
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Ściana musi być równa szpachlowana bo będzie wszystko widać,są to farby o efekcie piasku pustyni formuję się wzór na mokro,ja stosuję włoskie dekoracje i efekt jest super szczególnie firmy Rivedil lub Ecorson

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez veldecor (zobacz historię edycji)
Cytat

Ściana musi być równa szpachlowana bo będzie wszystko widać,są to farby o efekcie piasku pustyni formuję się wzór na mokro,ja stosuję włoskie dekoracje i efekt jest super szczególnie firmy Rivedil lub Ecorson

Tak lekko zwrócę uwagę,że pytanie dotyczyło farby strukturalnej o średnim ziarnie a do niej nie ma sensu szpachlowania ściany.
Cytat

Tak lekko zwrócę uwagę,że pytanie dotyczyło farby strukturalnej o średnim ziarnie a do niej nie ma sensu szpachlowania ściany.

no to mam pytanie - na suficie w łazience był kawałek źle zagruntowany chyba i jak malowałam to mi się złuszczył gips razem z farbą , został na wałku - efekt niezbyt miły dla oka na tym fragmencie...
czy jeśli malnę cały sufit sufit farbą strukturalną bez naprawiania tych ubytków - to będzie widać spod farby?
jaka najlepiej farba to malnąć?
Cytat

no to mam pytanie - na suficie w łazience był kawałek źle zagruntowany chyba i jak malowałam to mi się złuszczył gips razem z farbą , został na wałku - efekt niezbyt miły dla oka na tym fragmencie...
czy jeśli malnę cały sufit sufit farbą strukturalną bez naprawiania tych ubytków - to będzie widać spod farby?

Widać będzie na pewno bez względu jaką strukturą pomalujesz. Radziłbym jednak zaszpachlować ubytek.
Cytat

Ja pomalowałem farbą lateksowa z domieszką Strukturala firmy Primacol średni wzór. Wiaderko ma 4kg i jest wyliczone na 5 l farby a wydajność z tego około 30 m2. Zresztą jak poszperasz w necie to znajdziesz dokładnie co i jak. Jeżeli chciałabyś kupić to podam namiary na tanią hurtownię gdzie zapłaciłem za jedno wiaderko 36 zł a w sklepie firmowym wołali 77 zł!!!!!!!!
Warunek jest taki ,że farba musi być bardzo dobrej jakości aby ten kamyczek dobrze się jej trzymał. ja malowałem dwa razy walkiem. Można kupić gotową farbę tej firmy o takiej samej nazwie ,efekt taki sam będzie.
Wszystkie niedokładności podłoża farba zakryje bez problemu.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Witam, Potrzebuje Panstwa porady, opini. Jestem współwłaścicielem drogi dojazdowej do mojej działki.  Drugim właścicielem jest mój sąsiad. (Jest tylko dwóch właścicieli). Ja jestem właścicielem 2/3 drogi a sąsiad 1/3. Kiedyś było to jedno gospodarstwo, które zostało podzielone na 3 mniejsze dzialki. Przed podziałem, do gospodarstwa  prowadziła jedna droga, ale po podziale od tej drogi została wytyczona dalsza część umożliwiająca dojazd do dwóch pozostałych działek. Dla drogi została założona księga wieczysta ( Stara droga zostala połączona wraz z dodatkową częścią prowadząca do dwóch pozostałych działek)  Ja kupiłam te dwie działki dla których została wytyczona dalsza część drogi w wyniku czego jestem współwlascicielem  2/3 drogi. Droga niestety istniała tylko na mapie, nakreślona przez geodetę. W rzeczywistości była to jedna duża skarpa kończąca się wąwozem. Sąsiad mając już dojazd z istniejącej drogi stwierdził, że nie będzie partycypował w kosztach 'budowy' tej dalszej części ( do mojej działki) bo on dojazd ma  i mimoze prawnie tez jest wspolwlascicielem nie będzie tamtędy jeździł bo nie ma takiej potrzeby. Droga została zrobiona w grudniu ubiegłego roku a cały koszt poniosłam wyłącznie ja, ponad 20.000 zł.  Sąsiad od tygodnia używa tej drogi bo stwierdził, że ma lepszy dojazd do jego stodoły. Dodam , że wcześniej przed zrobieniem drogi mógł bez problemu do niej dojeżdżać starą częścią drogi... Czy fakt, że jestem w 2/3 współwłaścicielem drogi i że cały koszt budowy pokrylam wyłącznie ja, daje mi prawo do zakazanua używania tej części drogi przez sąsiada lub wyegzekwowania pokrycia połowy kosztów budowy ? Docenię każdą poradę.
    • Gość ghjjj
      Morawiecki zniszczyłeś ludziom życie przez autostradę bubla pod Częstochową hałas w nocy się rozciąga na ponad 5km nawet w domach nie można spać żeby cię pokarało za to
    • Rolety zewnętrzne są chętnie wybierane nie tylko jako osłony przeciwsłoneczne. Stanowią również zabezpieczenie antywłamaniowe, są barierą przed dobiegającym z zewnątrz hałasem, a zimą izolują wnętrza. Na co zwracać uwagę przy ich wyborze? Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/stan-surowy/okna-i-drzwi/a/6856-porownujemy-15-modeli-rolet-zewnetrznych
    • Witam podczas mrozów i rano dodatnia temperatura w dwóch miejscach przeciekła płyta K-G. Po wycięciu otworu rewizyjnego i wyciągnięciu welny aż do membrany zobaczyłem duży problem. Do rzeczy są miejsca gdzie wszystko suche a są miejsca gdzie membrana wilgotna welna wilgotna/mokra przy membranie. W dwóch miejscach Mokre 2 warstwy welny płyta K-G i mam w pokoju 2 przecieki. Wełna miejscami dotyka membrany a miejscami jest około 2 cm luzu.      Teraz moje pytanie czy dach oraz izolacja jest wykonana prawidłowo?    Gdzie leży problem?    Jak rozwiązać problem bo zaraz będzie grzyb pleśń itd. 
    • Witam, Mam pytanie odnośnie zastosowania wełny z rolki pod elewacje na ruszcie drewnianym. Zostało mi ponad 100m2 wełny 5+10 cm ( łącznie ma być 15 )  Dodam tylko ze nie ma być ona zastosowana na całości elewacji tylko w miejscu gdzie będzie elewacja drewniana reszta to styro 15 lub wełna twarda   Lambda 0,036 w/mk Gęstość 80kg m3
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...