Skocz do zawartości

pytanie odnośnie strukturalnej farby akrylowej


Recommended Posts

Mam do Was pytanie, w przedpokoju oraz na klatce schodowej chciałem nałożyć na ścianę farbę dekoracyjną, na 80% jestem zdecydowany na strukturę firmę oraz kolor (strukturalna farba - Zen średnie ziarno firmy fox dekorator) moje pytanie jest takie, czy dla efektu wizualnego lepiej jest przed nałozeniem tej farby wyszpachlować powierzchnie? ściany są równe ale jest chropowata. czy po nałożeniu tej farby będzie widać niedoskonałości? macie doświadczenie z farbami tego typu no i czy z punktu jakości, wyglądu oraz czy z punktu widzenia ekonomicznego opłąca się pakować się w ten interes ogólnie jakie są Wasze spostrzeżenia po nałożeniu tej farby.
Z góry dziękuje za podpowiedzi

przykładowa faktura farby

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Mam do Was pytanie, w przedpokoju oraz na klatce schodowej chciałem nałożyć na ścianę farbę dekoracyjną, na 80% jestem zdecydowany na strukturę firmę oraz kolor (strukturalna farba - Zen średnie ziarno firmy fox dekorator) moje pytanie jest takie, czy dla efektu wizualnego lepiej jest przed nałozeniem tej farby wyszpachlować powierzchnie? ściany są równe ale jest chropowata. czy po nałożeniu tej farby będzie widać niedoskonałości? macie doświadczenie z farbami tego typu no i czy z punktu jakości, wyglądu oraz czy z punktu widzenia ekonomicznego opłąca się pakować się w ten interes ogólnie jakie są Wasze spostrzeżenia po nałożeniu tej farby.
Z góry dziękuje za podpowiedzi

przykładowa faktura farby


Czy ta ściana jest tylko otynkowana czy jest już pomalowana?
Jeżeli jest tylko otynkowana to trzeba ją zagruntować, szpachlować nie trzeba bo i tak to farba strukturalna pokryje , malować trzeba wałkiem o średnim włosiu, malować trzeba podwójnie .Przy ciągnięciu wałkiem trzeba malować na krzyż tzn rozprowadzasz farbę z góry na dół ,potem w poprzek i znowu z góry na dół ,cały czas farba musi być mokra i uważaj na łączeniach przy malowaniu bo wyjdą Ci pogrubiona struktura.
Ja malowałem sufit farbą strukturalną innej firmy o średnim ziarnie i jestem zadowolony.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Mam do Was pytanie, w przedpokoju oraz na klatce schodowej chciałem nałożyć na ścianę farbę dekoracyjną, na 80% jestem zdecydowany na strukturę firmę oraz kolor (strukturalna farba - Zen średnie ziarno firmy fox dekorator) moje pytanie jest takie, czy dla efektu wizualnego lepiej jest przed nałozeniem tej farby wyszpachlować powierzchnie? ściany są równe ale jest chropowata. czy po nałożeniu tej farby będzie widać niedoskonałości? macie doświadczenie z farbami tego typu no i czy z punktu jakości, wyglądu oraz czy z punktu widzenia ekonomicznego opłąca się pakować się w ten interes ogólnie jakie są Wasze spostrzeżenia po nałożeniu tej farby.
Z góry dziękuje za podpowiedzi

przykładowa faktura farby


Ściana musi być równa szpachlowana bo będzie wszystko widać,są to farby o efekcie piasku pustyni formuję się wzór na mokro,ja stosuję włoskie dekoracje i efekt jest super szczególnie firmy Rivedil lub Ecorson

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez veldecor (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Ściana musi być równa szpachlowana bo będzie wszystko widać,są to farby o efekcie piasku pustyni formuję się wzór na mokro,ja stosuję włoskie dekoracje i efekt jest super szczególnie firmy Rivedil lub Ecorson


Tak lekko zwrócę uwagę,że pytanie dotyczyło farby strukturalnej o średnim ziarnie a do niej nie ma sensu szpachlowania ściany.
Link do komentarza
Cytat

Tak lekko zwrócę uwagę,że pytanie dotyczyło farby strukturalnej o średnim ziarnie a do niej nie ma sensu szpachlowania ściany.



no to mam pytanie - na suficie w łazience był kawałek źle zagruntowany chyba i jak malowałam to mi się złuszczył gips razem z farbą , został na wałku - efekt niezbyt miły dla oka na tym fragmencie...
czy jeśli malnę cały sufit sufit farbą strukturalną bez naprawiania tych ubytków - to będzie widać spod farby?
jaka najlepiej farba to malnąć?
Link do komentarza
Cytat

no to mam pytanie - na suficie w łazience był kawałek źle zagruntowany chyba i jak malowałam to mi się złuszczył gips razem z farbą , został na wałku - efekt niezbyt miły dla oka na tym fragmencie...
czy jeśli malnę cały sufit sufit farbą strukturalną bez naprawiania tych ubytków - to będzie widać spod farby?
jaka najlepiej farba to malnąć?


Widać będzie na pewno bez względu jaką strukturą pomalujesz. Radziłbym jednak zaszpachlować ubytek.
Link do komentarza
Cytat

no to mam pytanie - na suficie w łazience był kawałek źle zagruntowany chyba i jak malowałam to mi się złuszczył gips razem z farbą , został na wałku - efekt niezbyt miły dla oka na tym fragmencie...
czy jeśli malnę cały sufit sufit farbą strukturalną bez naprawiania tych ubytków - to będzie widać spod farby?
jaka najlepiej farba to malnąć?


Ja pomalowałem farbą lateksowa z domieszką Strukturala firmy Primacol średni wzór. Wiaderko ma 4kg i jest wyliczone na 5 l farby a wydajność z tego około 30 m2. Zresztą jak poszperasz w necie to znajdziesz dokładnie co i jak. Jeżeli chciałabyś kupić to podam namiary na tanią hurtownię gdzie zapłaciłem za jedno wiaderko 36 zł a w sklepie firmowym wołali 77 zł!!!!!!!!
Warunek jest taki ,że farba musi być bardzo dobrej jakości aby ten kamyczek dobrze się jej trzymał. ja malowałem dwa razy walkiem. Można kupić gotową farbę tej firmy o takiej samej nazwie ,efekt taki sam będzie.
Wszystkie niedokładności podłoża farba zakryje bez problemu.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...