Skocz do zawartości

ocieplenie stropu


Recommended Posts

Gość mhtyl
Cytat

witam chce ocieplic strop welna 2x15cm super mata isover, na stropie sa belki 15x10 i chce jedna warstwe dac pod belki droga miedzy belki, pytanie mam takie czy moge polozyc welne na konstrukcje i paroizolacje przykleic do konstrukcji?


O jakiej konstrukcji piszesz?Jeżeli chcesz dac pierwszą warstwę pod belki to na czym ta wełna ma sie opierać? Druga warstwa pójdzie w belkach a nach tą wełna to co ma być?
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

konstrukcja krzyzowa 60x40 i wlasnie chce ja zeprzec na konstrukcji dlatego ze przeswit miedzy belka a konstrukcja jest 18 cm tyle co welna po rozprezeniu a na welnie z gory bedzie plyta osb 2,2cm


Tylko jaka to konstrukcja? Drewniana czy metalowa z profili CD ? Tak do tej konstrukcji o której pisze możesz przykleić folie tylko pamiętaj aby dać zakład tak około 15-20 cm.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Czyli wszystko jasne,ale takie info to powinieneś dać w pierwszym poście.
Do konstrukcji przyklej na taśmę dwustronną folie .Taśmę dawaj co 1m kawałek około 5 cm taśmy ,będzie trzymać.
Taśmę kup lepszej jakości,bo są takie kichy ,że ledwo przykleisz i odejdziesz na krok a folia sama się odkleja.

Co Ci jeszcze mogę doradzić to w miejscu gdzie wychodzi kabel na oświetlenie przykręć kawałek grubszej deski do zamocowania w przyszłości jakieś lampy czy żyrandola bo sam regips to ciut za słaby.
Link do komentarza
dzieki za rade, skorzystam z nij napewno dobry pomysl z ta deska, jeszcze jedno mam pytanie, chce dac halogeny i nie jestem pewny czy w takim wypadku jak teraz jest to dobry pomysl, bo nie ma przestrzeni za duzo miedzy halogenem a welna a takie oswietlenie ma spora temperature.
masz moze jakas konkretna ta tasme na mysli?(firma) Edytowano przez misiek22 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl
Najlepszym i najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest zastosowanie taśmy led albo jak już chcesz punktowe to żarówki led. Najefektowniej wygląda to jak dasz częściowo opuszczony sufit przy ścianach i spod tego wypuścisz oświetlenie. Z reszta jak poszperasz to znajdziesz nie jedno fajne rozwiązanie w necie.
Co do tej deski to przykręć ja do profilu na takiej grubości jak niższy profil CD tak aby ta deska stykała się prawie z regipsem,i pamiętaj z której strony idzie kabel abyś potem go nie przewiercił.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...