Skocz do zawartości

Zużycie gazu do ogrzewania CO i CWU


lukasz83

Recommended Posts

witam,
postanowiłem napisać do Was drodzy użytkownicy bo mam mały dylemat

Wynajmuję mieszkanie w domku 4 rodzinnym (są 4 mieszkania po 60m2 ) i jest w nim ogrzewanie CO i CWU dom ocieplony 10 cm oraz nowe okna w pokojach grzejniki ( nie wiem jaki jest kocioł ale został kupiony w zeszłym roku )

I otrzymujemy od właścicielki karki ile należy zapłacić za gaz tzn ogrzewanie , ciepła woda i gotowanie i w grudniu 2012 dostaliśmy do zapłaty 466zł za jeden miesiąc.

Mieszkamy w 3 osoby ja żona i mały syn.

patrząc na rachunek wychodzi że zużyliśmy około 280 m3 jest to możliwe ?

Mamy włączone 2dwa grzejniki na " 3" w dwóch pokojach

co wy na to ?
Link do komentarza
Cytat

A rozliczenie jest indywidualnie z oddzielnego gazomierza czy wspólne dla wszystkich mieszkań? Na zużycie gazu istotny wpływ ma też intensywność korzystania z CWU.




jest jeden wspólny licznik i dzisiaj właścicielka oświadczyła że nie udostępni rachunków bo sa za cały dom i gazownia się pomyliła i wystawiła w grudniu mały rachunek a my płaciliśmy 600zł

Jeżeli chodzi o ogrzewanie wody to zużywamy 9m3 a ogrzewanie jaki pisałem chodzą dwa grzejniki ustawione na 3 i średnio 12h/ doba

Najlepsze jest to że odwiedziłem sąsiada który mieszka sam , i jego rachunki są prawie identyczne jak naszej 3 osobowej rodziny , nie gotuje i ma odkręcony jeden grzejnik na " 3" i rachunek za gaz 3zł wyższy jak my , nie wspominając o wodzie ( nie ma sąsiad pralki ) gdzie jego rachunek za wodę jest identyczny jak nasz

Też jest tym oburzony widząc nasze rachunki Edytowano przez lukasz83 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Przy wspólnym rozliczaniu zużycia gazu nie można określić, jakie jest rzeczywiste wykorzystanie energii cieplnej dla poszczególnych lokali.

Koszt całkowity wynika ze wskazań gazomierza, a kwestią umowny z właścicielem jest sposób rozłożenia tych kosztów na poszczególne mieszkania.




Pewnie kolego masz raczej tylko problem jest taki że otrzymaliśmy do zapłaty ( 3 mieszkania ) 1600zł a rachunek z gazowni wynosił 1336 zł a Pani oświadczyła dzisiaj że rachunków niema bo je opłaca i wyrzuca i że za styczeń rachunek będzie dwa razy wyższy bo gazownia się pomyliła.

W listopadzie za dwa mieszkania za gaz było 680zł a rachunek potwierdziłem to w gazowni wynosił 446 zł za cały budynek
Link do komentarza
Cytat

To ja rozumiem to tak. Właścicielka domu robi was w trąbę, Ty się tego domyślasz (na granicy z pewnością) i chcesz, żeby ktoś Ci to powiedział wprost.
Uwaga: Tak, z tego co piszesz wynika, że robi Was w trąbę!




hehe dzięki kolego to już wiem p rozmowie z miłą Panią z PGNiG icon_smile.gif była nad wyraz wylewna icon_smile.gif i teraz tylko rozmowa z właścicielką około 16 lutego jak przyjdzie po kasę , robię małą rewolucje w domku lokatorzy już się dowiedzieli o tym fakcie.

Na dzień dzisiejszy na samym gazie zrobiła mnie na 599zł :(

czy to można zgłosić na policje ? lub coś z tym zrobić ? Edytowano przez lukasz83 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość stach
Cytat

[...]

czy to można zgłosić na policje ? lub coś z tym zrobić ?


A jak wygląda umowa o wynajem lokalu, jak ustalane były warunki uiszczania opłat, podziału kosztów zużycia mediów (wszystkich) - porównaj ustalenia ze sposobem ich realizacji... Potem można ewentualnie oskarżyć gospodynię o oszustwo icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Gość adiqq
Cytat

A jak wygląda umowa o wynajem lokalu, jak ustalane były warunki uiszczania opłat, podziału kosztów zużycia mediów (wszystkich) - porównaj ustalenia ze sposobem ich realizacji... Potem można ewentualnie oskarżyć gospodynię o oszustwo icon_rolleyes.gif



właśnie, napisz więcej o warunkach rozliczenia mediów...co dokładnie pisze w umowie....
Link do komentarza
Cytat

popros pisemnie właścicielkę o pisemne rozliczenie mediów, z roziciem za konkretne pozycje....




jak pisałem wyżej otrzymuję tajemnicze karteczki ile za co .. a jakie ma to znaczenie jak po rachunkach z gazwni i sumując to co płacimy ( 4 mieszkania ) to rachunki są zdrowo naciągnięte.
Teraz czekam na nią będzie po czynsz w połowie lutego i odciągnę jej z rachunków nadciągnięte za moje mieszkanie 540zł i nie zapłacę kolejnego rachunku za gaz do póki nie okaże oryginalnego rachunku.

Nie mam ochoty co miesiąc ją sprawdzać z tego domu już 3 rodziny szukają innego mieszkania a jakby nie było to co ona robi jest karane KC
Link do komentarza
Gość adiqq
wiesz, dziwi mnie to wszystko....bo wynajmowałem kiedyś mieszkanie i lokatorom zawsze posyłałem na maila faktury za wszystkie media które były do opłacenia - bo przecież to oczywiste, że trzeba jakoś udokumentować kwotę której się żąda....
żadaj też rozpiski rachunku na mediach na piśmie, nie płać tak długo, dopóki nie dostaniesz papieru - musisz dostać przecież jakiś dokument....a nie karteczkę....
Link do komentarza
Cytat

wiesz, dziwi mnie to wszystko....bo wynajmowałem kiedyś mieszkanie i lokatorom zawsze posyłałem na maila faktury za wszystkie media które były do opłacenia - bo przecież to oczywiste, że trzeba jakoś udokumentować kwotę której się żąda....
żadaj też rozpiski rachunku na mediach na piśmie, nie płać tak długo, dopóki nie dostaniesz papieru - musisz dostać przecież jakiś dokument....a nie karteczkę....



Mnie też zdziwiło to ... dlatego postanowiłem nie płacić za rachunki póki ich nie zobaczę , a wypowiedzieć umowę mi może mieszkania nie opuszczę dopóki nie będzie miała nakazu sądowego. A dwa pewnie będzie miała nie przyjemności z tytułu nieuzasadnionego wzbogacania się a to KC
Link do komentarza
Za mieszkanie 3 pokojowe 85m2 , ogrzewane gazem z kotła dwufunkcyjnego, który również przygotowuje ciepłą wodę użytkową moi najemcy zapłacili za cały ubiegły rok średnio 303zł m-c. Musisz policzyć sobie całoroczną średnią.
Mieszkanie jest na ostatnim piętrze więc wiadomo że straty ciepła są większe. Do tego należy dodać, że mają duża wannę narożną (z której często korzystają - świadczą o tym ciągłe dopłaty do wody).

Rachunki grudniowe zawsze są DUŻE.




Cytat

witam,
postanowiłem napisać do Was drodzy użytkownicy bo mam mały dylemat

Wynajmuję mieszkanie w domku 4 rodzinnym (są 4 mieszkania po 60m2 ) i jest w nim ogrzewanie CO i CWU dom ocieplony 10 cm oraz nowe okna w pokojach grzejniki ( nie wiem jaki jest kocioł ale został kupiony w zeszłym roku )

I otrzymujemy od właścicielki karki ile należy zapłacić za gaz tzn ogrzewanie , ciepła woda i gotowanie i w grudniu 2012 dostaliśmy do zapłaty 466zł za jeden miesiąc.

Mieszkamy w 3 osoby ja żona i mały syn.

patrząc na rachunek wychodzi że zużyliśmy około 280 m3 jest to możliwe ?

Mamy włączone 2dwa grzejniki na " 3" w dwóch pokojach

co wy na to ?


Link do komentarza
Cytat

Za mieszkanie 3 pokojowe 85m2 , ogrzewane gazem z kotła dwufunkcyjnego, który również przygotowuje ciepłą wodę użytkową moi najemcy zapłacili za cały ubiegły rok średnio 303zł m-c. Musisz policzyć sobie całoroczną średnią.
Mieszkanie jest na ostatnim piętrze więc wiadomo że straty ciepła są większe. Do tego należy dodać, że mają duża wannę narożną (z której często korzystają - świadczą o tym ciągłe dopłaty do wody).

Rachunki grudniowe zawsze są DUŻE.



KrzysiekK to jeżeli twoi najemy za 85 m2 płacę średnio 303 zł za gaz ( to ja chcę mieszkać u Ciebie ) to jak za o wiele mniejsze mieszkanie płacę 466zł a teraz czek na " panią " bo rachunek ma być dwa razy większy tak zapowiedziała :(
Będzie szczera rozmowa icon_smile.gif

dam znać o efektach i jej rozczarowaniu ( jeden lokator dal już wypowiedzenie i ucieka ) my i małżeństwo z pod 4 też szukają mieszkania
Link do komentarza
Cytat

A dodam jako ciekawostkę że "pani"podaje nam stan licznika podobno w gigadzulach i np ostatnie zużycie 1539 gigadzuli koszt 340zł
może ktoś mi napisać ile jest m3 gazu w 1 gigadzulu ?


A to ciekawe bo w tych jednostkach wskazują liczniki ciepła icon_evil.gif nie gazu. Widać wasza Pani usiłuje wam zrobić wodę z mózgu. A co do Twojego pytania to informator PGNiG podaje że dla gazu wysokometanowego Gz 50 wartość opałowa wynosi 34,43 MJ/metr szścienny
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

A to ciekawe bo w tych jednostkach wskazują liczniki ciepła icon_evil.gif nie gazu. Widać wasza Pani usiłuje wam zrobić wodę z mózgu. A co do Twojego pytania to informator PGNiG podaje że dla gazu wysokometanowego Gz 50 wartość opałowa wynosi 34,43 MJ/metr szścienny




Kolejna karteczka zawitała zużycie 7Gj policzyła że w 1Gj = 40m3 gazu

Gdzie można takie oszukiwanie zgłosić jest to kary godne. Czy oby na pewno w 1Gj = 26m3 gazu ? idzie jakoś lub gdzieś to sprawdzić ?!

Link do komentarza
Cytat

Kolejna karteczka zawitała zużycie 7Gj policzyła że w 1Gj = 40m3 gazu

Gdzie można takie oszukiwanie zgłosić jest to kary godne. Czy oby na pewno w 1Gj = 26m3 gazu ? idzie jakoś lub gdzieś to sprawdzić ?!


Wiesz wszystko zależy jak macie skonstruowaną umowę najmu. Ale na pewno zawyżanie zużycia i zarabianie na odsprzedaży gazu jest oszustwem . Spróbuj może sprawę wyjaśnić u Rzecznika Konsumentów zazwyczaj mają tam prawników być może Ci pomogą. A tak z innej beczki moja znajoma ma pawilon handlowy który podnajmuje i jak ona zapłaci za media to wystawia tzw. refakturę ale na ilości za jakie Ją obciążono. Co do ilości które podałeś wejdź na stronę PGNiG znajdź tzw. wartości opałowe i sam jesteś w stanie to przeliczyć. A co do karteczki to wychodzi że zużyłeś 280 mszść. Jest to ogromna ilość gdzieś na którymś wątku pisałem siostra ma dom nieocieplony 160 mkw. i za styczeń i luty zużycie dobowe przy dwóch dorosłych osobach / cwu /oscylowało w okolicy 11 msześć czyli ponad 300 m na miesiąc a jak pisałeś w swoim pierwszym poscie tam gdzie wynajmujesz są 4 mieszkania tak że zużycie gazu dla budynku ponad 1000 m . No to jest już zdrowe przegięcie.
Link do komentarza
Gość adiqq
Cytat

Kolejna karteczka zawitała zużycie 7Gj policzyła że w 1Gj = 40m3 gazu

Gdzie można takie oszukiwanie zgłosić jest to kary godne. Czy oby na pewno w 1Gj = 26m3 gazu ? idzie jakoś lub gdzieś to sprawdzić ?!



tu masz tabelkę do przeliczeń m3 gazu na MJ
http://www.kape.gov.pl/PL/Ogloszenia/Konku...rzeliczniki.pdf
jak zużycie jest w GJ - to musi być ciepłomierz...jak już kolega pisał
dostałeś do ręki jakiś dokument z rozliczeniem?
Link do komentarza
lukasz83, ja mam też mieszkanie i też wynajmuję ludzikom, ale jestem daleki od takiego sposobu rozliczania jak twoje, ja licznik gazu i prądu przepisuję na najemców i mam z tym spokój, gdyby twoja pani była uczciwa na każde mieszkanie zrobiłaby podlicznik i rozliczała każdego z faktycznego zużycia.

Moje mieszkanie ma 60 m2 wysokość 3,15 stare okna, nowy kocioł i instalację sprzed 10 lat. Gazem podgrzewa się również cwu. Budynek to stara kamienica ocieplona 10 cm styro. Mieszkanie ma 3 ściany zewnętrzne i jedna nie jest ocieplona. Zużycie zależnie od lokatorów to 350 do 500 zł za miesiąc zimą (te 500 zł to wówczas gdy ktoś siedzi cały dzień w domu i się ciągle chlapie). Wartości są z tej zimy. Pocieszę cię że jeżeli żona siedzi z dzieckiem w domu i ma cały czas 21 stopni to zużycie na poziomie 500 zł na miesiąc jest możliwe.
Dodatkowo mam dom 120 m2 i tutaj w 3 osoby zużywamy gazu za ok 3000 - 3500 zł rocznie.

A odnośnie tych Gj to w blokach w tych wartościach rozlicza sie ciepło które idzie do co i cwu. Jeżeli na budynku jest gaz i kocioł nie ma takiej możliwości, no chyba że pani założyła na mieszkania liczniki z Gj. Sprawdź w jakich wartościach rozlicza PGNIG gaz - zawsze w m3. Edytowano przez kdd (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

lukasz83, ja mam też mieszkanie i też wynajmuję ludzikom, ale jestem daleki od takiego sposobu rozliczania jak twoje, ja licznik gazu i prądu przepisuję na najemców i mam z tym spokój, gdyby twoja pani była uczciwa na każde mieszkanie zrobiłaby podlicznik i rozliczała każdego z faktycznego zużycia.

Moje mieszkanie ma 60 m2 wysokość 3,15 stare okna, nowy kocioł i instalację sprzed 10 lat. Gazem podgrzewa się również cwu. Budynek to stara kamienica ocieplona 10 cm styro. Mieszkanie ma 3 ściany zewnętrzne i jedna nie jest ocieplona. Zużycie zależnie od lokatorów to 350 do 500 zł za miesiąc zimą (te 500 zł to wówczas gdy ktoś siedzi cały dzień w domu i się ciągle chlapie). Wartości są z tej zimy. Pocieszę cię że jeżeli żona siedzi z dzieckiem w domu i ma cały czas 21 stopni to zużycie na poziomie 500 zł na miesiąc jest możliwe.
Dodatkowo mam dom 120 m2 i tutaj w 3 osoby zużywamy gazu za ok 3000 - 3500 zł rocznie.

A odnośnie tych Gj to w blokach w tych wartościach rozlicza sie ciepło które idzie do co i cwu. Jeżeli na budynku jest gaz i kocioł nie ma takiej możliwości, no chyba że pani założyła na mieszkania liczniki z Gj. Sprawdź w jakich wartościach rozlicza PGNIG gaz - zawsze w m3.




Pani założyła liczniki które liczą w Gj , a żadnych rozliczeń nie dostaję jak prosiłem o fv za gaz powiedziała że opłaciła i ją wywaliła i nie może mi pokazać. Tak może masz racje ale żona siedzi w domu dopiero 2 tydzień

Cytat

tu masz tabelkę do przeliczeń m3 gazu na MJ
http://www.kape.gov.pl/PL/Ogloszenia/Konku...rzeliczniki.pdf
jak zużycie jest w GJ - to musi być ciepłomierz...jak już kolega pisał
dostałeś do ręki jakiś dokument z rozliczeniem?




Ja uważam że jawnie nas oszukuje a jeśli chodzi o dokument rozliczenia jest to karteczka napisana odręcznie. Na dzień dzisiejszy mam zużyte 13Gj a zapłaciłem już za to 1350 zł ( czyli za 4 miesiące ) plus rachunek który dostanę dzisiaj ( mam w planie nie zapłącić go dopóki nie zobaczę fv na gaz )
Link do komentarza
Cytat

Pani założyła liczniki które liczą w Gj , a żadnych rozliczeń nie dostaję jak prosiłem o fv za gaz powiedziała że opłaciła i ją wywaliła i nie może mi pokazać. Tak może masz racje ale żona siedzi w domu dopiero 2 tydzień




Ja uważam że jawnie nas oszukuje a jeśli chodzi o dokument rozliczenia jest to karteczka napisana odręcznie. Na dzień dzisiejszy mam zużyte 13Gj a zapłaciłem już za to 1350 zł ( czyli za 4 miesiące ) plus rachunek który dostanę dzisiaj ( mam w planie nie zapłącić go dopóki nie zobaczę fv na gaz )


No to pytanie jak ona liczy sobie wyprodukowanie 1 Gj energii i czy przyjęła prawidłowe dane, co do faktur, które się wyrzuca znałem kiedyś jedną osobę która wyrzucała wszystko włącznie z drukami RMUA z firmy. Czyżby to ta sama osoba?

Pierwszy z brzegu przykład.

Koszt Gj energii

Nawet licząc po stawce górnej półki to trochę drogo.
Link do komentarza
Gość adiqq
skoro są to 4 mieszkania po 60m2, to raczej mało prawdopodobne jest wejście w taryfę W-4 ( jest duży skok abonamentu miesięcznego przy poborze rocznym >8000m3), najprawdopodobniej jest to W-3 (od 1200-8000m3 zużycia/rok)

tylko teraz tak myślę - kocioł jest jeden wspólny na wszystkie mieszkania? to wcale się nie dziwię, że właścicielka zamontowała ciepłomierze - i stąd rozlicza wg GJ...

koszty 1GJ wychodzą większe niż przeliczeniowe(wg podanej tabelki), bo pewnie wlicza do tego abonament

tyle że to jest bez sensu, bo rozumiem że CWU i CO leci z kotła głównego w domu, natomiast jak do tego ma się zużycie gazu na gotowanie? jak w ogóle wygląda instalacja w tym domu? (gaz,prąd,woda - i czy są dodatkowo podliczniki?) Edytowano przez adiqq (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Kocioł musi być całkiem spory bo 4 mieszkania ogrzać zasilić w wodę cwu to jednak zużycie musi być spore. Dalej pytanie czy są 4 niezależnie sterowane obiegi na każde mieszkanie osobne które pozwalają regulować temp w mieszkaniu. Bo może być tak że jest dobrowolny przymus grzania tak jak ten który lub najcieplej w mieszkaniu. Czy mieszkania mają osobne sterowniki?
Link do komentarza
Gość adiqq
dlatego właśnie pytałem o te szczegóły...
prawdopodobnie są osobne "piony" do każdego mieszkania i na każdym z nich jest zabudowany ciepłomierz. A regulacja temperatury jest na grzejnikach.
Wbrew pozorom, dla domu w którym są 4 mieszkania po 60m2, kocioł wcale nie musi być jakimś duzym potworem (co nie znaczy że nie jest!)
w sumie daje to 240m2, a do takiego domu nie musi być nie wiadomo jak duży kocioł....chociaż pewnie jest te 35kw (a spokojnie starczyłby mniejszy) Edytowano przez adiqq (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Przy założeniu że zna się grupę taryfową bo tam opłaty stałe potrafią się znacząco różnić a czynnik zmienny jest istotnym elementem kosztotwórczym.



taryfa gazu jest W 3-6 ( mam kopie jednej fv jak pisałem i zużycie gazu dla całego domu za okres 01.08 - 24.01 wyniosło 519m3 )

Cytat

skoro są to 4 mieszkania po 60m2, to raczej mało prawdopodobne jest wejście w taryfę W-4 ( jest duży skok abonamentu miesięcznego przy poborze rocznym >8000m3), najprawdopodobniej jest to W-3 (od 1200-8000m3 zużycia/rok)

tylko teraz tak myślę - kocioł jest jeden wspólny na wszystkie mieszkania? to wcale się nie dziwię, że właścicielka zamontowała ciepłomierze - i stąd rozlicza wg GJ...

koszty 1GJ wychodzą większe niż przeliczeniowe(wg podanej tabelki), bo pewnie wlicza do tego abonament

tyle że to jest bez sensu, bo rozumiem że CWU i CO leci z kotła głównego w domu, natomiast jak do tego ma się zużycie gazu na gotowanie? jak w ogóle wygląda instalacja w tym domu? (gaz,prąd,woda - i czy są dodatkowo podliczniki?)



Taryfa jest W3-6
Kocioł jest jedn wspólny i każdy ma swój ciepłomierz a reguluje temperaturę na grzejniku.

CWU i CO jest z jednego kotła , jeżeli chodzi o zużycie gazu do gotowania są podliczniki i za gaz do gotowania dostałe do zapłaty 2,50 zł

Jeżeli chodzi o resztę podliczników są one zamontowane.... chyba bo w trójkę zużywamy 13m3 wody

Cytat

Kocioł musi być całkiem spory bo 4 mieszkania ogrzać zasilić w wodę cwu to jednak zużycie musi być spore. Dalej pytanie czy są 4 niezależnie sterowane obiegi na każde mieszkanie osobne które pozwalają regulować temp w mieszkaniu. Bo może być tak że jest dobrowolny przymus grzania tak jak ten który lub najcieplej w mieszkaniu. Czy mieszkania mają osobne sterowniki?




Niema żadnych sterowników w mieszkaniach a kocioł jak go widziałem nie jest duży powiedział bym że jest mały z wyglądu

Cytat

dlatego właśnie pytałem o te szczegóły...
prawdopodobnie są osobne "piony" do każdego mieszkania i na każdym z nich jest zabudowany ciepłomierz. A regulacja temperatury jest na grzejnikach.
Wbrew pozorom, dla domu w którym są 4 mieszkania po 60m2, kocioł wcale nie musi być jakimś duzym potworem (co nie znaczy że nie jest!)
w sumie daje to 240m2, a do takiego domu nie musi być nie wiadomo jak duży kocioł....chociaż pewnie jest te 35kw (a spokojnie starczyłby mniejszy)




kociołek jest mały ale rachunki za gaz liczone z kosmosu dostałem dzisiaj kolejny rachunek za CO i wynosił uwaga 604,63 zł plus cwu 66,42 zł

Dzisiaj miałem rozmowę w cztery oczy byłem przygotowany i Pani jakoś nie miała nic do powiedzenia że ona liczy inaczej niż to co wskazuje tabela załączona przez jednego użytkownika w tym temacie. Powiedziałem żeby mi przedstawiła jak to robi ... to chyba nie wiedziała co ma powiedzieć i powiedziała Panie Łukaszu zapłaci Pan za co tyle ile uważa " jakby miała racje upiera się przy swoim.

A w tym miesiącu 1 Gj miał zużycie 128m3 icon_smile.gif oj różne te wartości

Brak słów
Link do komentarza
Gość adiqq
skoro w umowie jest taki zapis jak napisałeś:

Cytat

w umowie jest zapis ..Najemca będzie uiszczał świadczenia związane z eksploatacja za czas najmu tj , prąd , gaz , woda , kanalizacja odpady i ogrzewania.

i nic więcej




to moim zdaniem nie ma prawa ci liczyć amortyzacji kotła (liczników?!?), kominiarza?!?
na tym się oprzyj....
pewnie się na nich nie podpisuje, ale karteczki skrupulatnie zbieraj....
Link do komentarza
Cytat

skoro w umowie jest taki zapis jak napisałeś:




to moim zdaniem nie ma prawa ci liczyć amortyzacji kotła (liczników?!?), kominiarza?!?
na tym się oprzyj....
pewnie się na nich nie podpisuje, ale karteczki skrupulatnie zbieraj....


Coś mi się wydaje że kominiarz chciałby mieć takie cenniki według których ta Pani liczy Tobie jego usługi.
Link do komentarza
Cytat

skoro w umowie jest taki zapis jak napisałeś:




to moim zdaniem nie ma prawa ci liczyć amortyzacji kotła (liczników?!?), kominiarza?!?
na tym się oprzyj....
pewnie się na nich nie podpisuje, ale karteczki skrupulatnie zbieraj....




karteczki mam icon_biggrin.gif w umowie niema zapisu o jakiejś tam amortyzacji.
Zapowiedziała swoją wizytę na jutro bo chce resztę kasy dostać ... jak h... dostanie wałki to może w kuchni kręcić a nie mi

Bardzo Wam Dziękuje

Cytat

ej! a ta urzędnicza miernota - to ona zdaje sobie sprawę z tego co Ci dostarcza w formie na piśmie?



Chyba nie do końca zdaje sobie on sprawę co robi ..... powiedzcie proszę jak mam jej to łopatologicznie icon_biggrin.gif wytłumaczyć , ja już nie mam sił lada chwila się wyprowadzamy
Link do komentarza
Cytat

Proszę was o pomoc jak mam jej wytłumaczyć tą jej " amortyzacje :"


Łopatologicznie że płacisz za to co jest napisane w umowie a nie za to co ona sobie wymyśla. Jak chce zmienić warunki to niech ci wypowie umowę, a skoro niedługo się wyprowadzasz to nie przyjmiesz zmiany i po sprawie. A jak ma inne zdanie niech idzie do sądu. Jak jesteś pewny swego to wygrasz.
Link do komentarza
Gość adiqq
Cytat

Łopatologicznie że płacisz za to co jest napisane w umowie a nie za to co ona sobie wymyśla. Jak chce zmienić warunki to niech ci wypowie umowę, a skoro niedługo się wyprowadzasz to nie przyjmiesz zmiany i po sprawie. A jak ma inne zdanie niech idzie do sądu. Jak jesteś pewny swego to wygrasz.



dokładnie tak
chyba że chcesz tam jeszcze trochę pomieszkać, to wtedy sytuacja się komplikuje...
Link do komentarza
Cytat

dokładnie tak
chyba że chcesz tam jeszcze trochę pomieszkać, to wtedy sytuacja się komplikuje...



nie klamka zapadła nie dam sobie żenić dziwnych kosztów

Pani dzisiaj przyniosła mi wypowiedzenie że mam opuścić mieszkanie do końca marca - a zapłaciłem do połowy kwietnia. Oraz dodała że kaucja 1100zł pójdzie na rachunki już wie dzisiaj że będę miał mega zużycie.

A dodatkowo powiedział że pkt 2 umowy jest napisane że najemca będzie ponosił koszt eksploatacyjne na czas najmu tj , gaz , prąd , woda , kanalizacji i ogrzewanie niema słowa o amortyzacji - na karteczkach z rozliczeniem tez tego niema ?!

A dodatkowo powiedziałem jej o kolejnym rachunku za gaz który dostała odpowiedział " jakie to ma znacznie ile tam było to ja płacę " a ja na to że to my najemcy płacimy

już mnie hu... strzela z tą babą

Planuje opuścić mieszkanie do 15 kwietnia ale nie zapłacę jej nic a nic - napiszę pismo zpo że do czasu okazania rachunków z media nie zostaną opłacę żadne koszty. Jak ma chęć nie idzie do sąd może coś zdział ale penie urząd skarbowy zabierze się jej do dup.. bo nie opłaca podatków z tytułu wynajmowania mieszkań i pobierania kosztów " amortyzacyjnych "
Link do komentarza
Cytat

nie klamka zapadła nie dam sobie żenić dziwnych kosztów

Pani dzisiaj przyniosła mi wypowiedzenie że mam opuścić mieszkanie do końca marca - a zapłaciłem do połowy kwietnia. Oraz dodała że kaucja 1100zł pójdzie na rachunki już wie dzisiaj że będę miał mega zużycie.

A dodatkowo powiedział że pkt 2 umowy jest napisane że najemca będzie ponosił koszt eksploatacyjne na czas najmu tj , gaz , prąd , woda , kanalizacji i ogrzewanie niema słowa o amortyzacji - na karteczkach z rozliczeniem tez tego niema ?!

A dodatkowo powiedziałem jej o kolejnym rachunku za gaz który dostała odpowiedział " jakie to ma znacznie ile tam było to ja płacę " a ja na to że to my najemcy płacimy

już mnie hu... strzela z tą babą

Planuje opuścić mieszkanie do 15 kwietnia ale nie zapłacę jej nic a nic - napiszę pismo zpo że do czasu okazania rachunków z media nie zostaną opłacę żadne koszty. Jak ma chęć nie idzie do sąd może coś zdział ale penie urząd skarbowy zabierze się jej do dup.. bo nie opłaca podatków z tytułu wynajmowania mieszkań i pobierania kosztów " amortyzacyjnych "


Jak masz umowę i karteczki z opłatami za wynajem i media to wal prosto do US. Ja wynajmując mieszkanie wszystkie podatki płacę i płaczę :(
Jak jej policzą domiar 75% podatku od dochodów nieujawnionych na podstawie waszych opłat to się nie pozbiera, a teraz US jest cięty na oszustów bo muszą dziurę budżetową zasypać icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

A dodatkowo powiedział że pkt 2 umowy jest napisane że najemca będzie ponosił koszt eksploatacyjne na czas najmu tj , gaz , prąd , woda , kanalizacji i ogrzewanie niema słowa o amortyzacji - na karteczkach z rozliczeniem tez tego niema ?!



Amortyzacja, koszty przeglądów, napraw, itp. + opłaty wliczane są (traktowane są) jako koszty eksploatacyjne.
O ile w umowie nie pokazano sposobu naliczania ich - każda forma naliczania (i obliczania) jest prawnie dozwolona.

Co do podatku, w umowie najmu wyraźnie wyodrebniono czynsz i opłaty eksploatacyjne, wobec czego, tak czy siak, podatek naliczany będzie tylko od wynajmu.
Link do komentarza
Cytat

Amortyzacja, koszty przeglądów, napraw, itp. + opłaty wliczane są (traktowane są) jako koszty eksploatacyjne.
O ile w umowie nie pokazano sposobu naliczania ich - każda forma naliczania (i obliczania) jest prawnie dozwolona.

Co do podatku, w umowie najmu wyraźnie wyodrebniono czynsz i opłaty eksploatacyjne, wobec czego, tak czy siak, podatek naliczany będzie tylko od wynajmu.


Jeżeli pobierała wyższe opłaty niż to wynika z rachunków które sama płaciła to nadwyżka będzie jej czystym dochodem do opodatkowania. Poza tym prąd jest obłożony akcyzą więc może i z tego tytułu ją pociągną za portfel możliwości urzędników są spore, szczególnie w kontakcie z obywatelem.
Edytowano przez kdd (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Jeżeli pobierała wyższe opłaty niż to wynika z rachunków które sama płaciła to nadwyżka będzie jej czystym dochodem do opodatkowania. Poza tym prąd jest obłożony akcyzą więc może i z tego tytułu ją pociągną za portfel możliwości urzędników są spore, szczególnie w kontakcie z obywatelem.



Ale muszą być zgodne z obowiązującym prawem - także podatkowym, a naliczenie amortyzacji i kosztów przeglądów, obsługi, itp. nie jest przychodem - zwłaszcza przy ryczałcie za wynajem.

Co do akcyzy - także nie jest to tak proste - choćby:

Cytat

Na szczęście organy podatkowe w większości wydawanych interpretacji przychylają się do poglądu, że refakturowanie energii elektrycznej nie wiąże się z konieczności zapłaty akcyzy. Jako przykład można to wskazać interpretację indywidualną z dnia 2 lipca 2009 r. wydaną w imieniu Ministra Finansów przez Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie (Sygn: IPPP3/443-325/09-7/SM), w której stwierdzono, że Zatem właściciel powierzchni występuje tutaj jako nabywca końcowy nie posiadający żadnej z koncesji wymienionych w ww. art. 2 pkt 19 ustawy i sprzedaż energii elektrycznej na jego rzecz podlega opodatkowaniu podatkiem akcyzowym w myśl art. 9 ust. 1 pkt 2 ustawy (podatnikiem podatku akcyzowego jest sprzedawca energii elektrycznej). Z punktu widzenia przepisów o podatku akcyzowym wystarczającym do opodatkowania takiej sprzedaży jest fakt zakupu tej energii przez podmiot, który nie posiada określonych prawem koncesji, bowiem w ten sposób został zdefiniowany nabywca końcowy. Przy czym nieistotne jest z punktu widzenia tych przepisów, w jaki sposób nabywca końcowy wykorzysta tę energię, bowiem od tej energii został już uiszczony podatek akcyzowy. W związku z tym dokonanie odsprzedaży energii elektrycznej przez nabywcę końcowego (podmiot nie posiadający koncesji) (w tym przypadku wynajmującego), od której został zapłacony podatek, nie jest opodatkowane podatkiem akcyzowym. W przeciwnym wypadku mogłoby dojść do wielokrotnego opodatkowania akcyzą, podczas gdy przedmiot opodatkowania jest tak skonstruowany, aby do opodatkowania dochodziło tylko na jednym etapie obrotu. Zatem odsprzedaż opodatkowanej energii przez nabywcę końcowego kolejnym podmiotom również nie rodzi obowiązku podatkowego dla tych podmiotów.


Link do komentarza
Cytat

Ale muszą być zgodne z obowiązującym prawem - także podatkowym, a naliczenie amortyzacji i kosztów przeglądów, obsługi, itp. nie jest przychodem - zwłaszcza przy ryczałcie za wynajem.

Co do akcyzy - także nie jest to tak proste - choćby:



Wszystko jest ok do czasu zwykłego refakturowania, natomiast wygląda na to że Pani stosuje własne ceny za nośniki więc wszystko się może zdarzyć!
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...