Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Żart z kategorii ponury w stronę groteskowego Nawet wrogowi
    • Wręcz przeciwnie. Budujesz dom, tak na oko 3 - 5litrowy... błędy wykonawcze zdecydują finalne czy bardziej 3, czy bardziej 5-cio litrowy
      To ciepły domek.
      Życzę żeby koniec końcem okazał domem <3-trzy litrowym.   Przy braku obliczeń to tylko gdybanie ale zaryzykuję, mimo że na oko twierdzenie, że rozstaw rurek jest za gęsty - dłuższe pętle, wyższe koszty materiału, wyższe opory hydrauliczne.
      Przy rozstawie rurek co 15cm i zasilaniu niskotemperaturowym, podłogówka jest wstanie oddać bez problemu >120W/m2.
      Przy takiej nadwyżce mocy możesz sobie pozwolić na znaczne obniżenie temperatury zasilania. Pompie ciepła robiłoby to dużą różnicę in plus, ale dla kotła gazowego niema to już tak wielkiego znaczenia. Fakt że kondensaty też nie lubią wysokich temperatur (powrót max 57oC), a praca na niższych ustawianiach to tylko lepiej dla ich sprawności, ale bez przesady.   Stąd moje podejrzenie o spokój ducha instalatora.   PS.
      Generalnego wykonawcę raczej nie polecaj
    • Niekoniecznie - zawsze w odwołaniu można wskazywać, że obszar analizowany winien zostać wyznaczony większy niż 3x i szukać na powiększonym obszarze dachów o takich parametrach.  warunkizabudowy.net.pl
    • Remont swojego domu nie musi oznaczać konieczności kupowania całego parku maszynowego ani nawet wypożyczania specjalistycznego sprzętu - masz czas czytać instrukcje obsługi? Pewne prace można przecież zlecić specjalistycznym firmom. Jeśli akurat nie znasz nikogo z branży wiercenie w betonie, proponuję poszukać takiej firmy za pośrednictwem internetowego serwisu www.wiercenie.expert Zgromadzeni są tam polecani i sprawdzeni wykonawcy - słowem spece techniki diamentowej. Między innymi: Alobex - Artur Pieklak, AS Usługi Budowlane, BMTG, Budokor Gdynia, Buiilder Technika Diamentowa, Ciachbud, HBSsystem Michał Duszkiewicz, Inblock sp. z o.o., Jumar Technika Diamentowa, K.S. Diament, Kokoschka Sp. z o.o, Kozbor, Krymar technika diamentowa, LAngeo Construction S.A., M.DIAMENT, MAG-WIERT Artur Gajewski, MAR-BET Mariusz Kaliski Firma, MORAW Adam Morawiec, Porolet Piotr Potocki, Profidiam Sp. z o.o., RAB TECHNIKA DIAMENTOWA S.C., Sylwester Lewandowski Usł. Budowlane   Dzięki formularzowi dowiesz się, jakie informacje powinieneś przekazać wykonawcom aby otrzymać gotową ofertę. Zamiast dzwonić do kilkunastu firm, czekasz na telefon od nich. Porównujesz oferty, umawiasz się na realizację i po krzyku. A dodatkowo z maile potwierdzającym wysłanie zamówienia do wykonawców, dostanie automatyczną wycenę na podstawie cen rynkowych. Polecam. Mateusz Furs www.wiercenie.expert
    • Myślisz, że nie wystarczą? Dom - poza wpadką z montażem - jest dobrze docieplony. Pustaki poryzowane odcięte isomurem, a na to 20 cm grafitowego styropianu. Okna o zwiększonej izolacyjności profili i potrójne szyby. Niemal 50 cm wełny mineralnej między parterem, a strychem i prawie 30 cm styropianu na podłodze. Wentylacja mechaniczna z rekuperacją.   Nie mam - niestety OZC, posiłkowałem się uproszczonym kalkulatorem zapotrzebowania na ciepło i z nich wynikało, że moc kotła grzewczego dla tak ocieplonego budynku to około 6,5 kW i 3 kW na CUW. Razem była propozycja kotła 10 kW. Rurki położone gęściej generowałyby pętle o dużej długości. Kondensacyjnym kotłem gazowym o mocy ~14kW. Piszę około, bo jeszcze wybieram konkretny model.   Co do zasady się zgadzam, ale myślę że akurat w tym przypadku "wielkość ma znaczenie"
  • Popularne tematy

• Doradcy redakcyjni i firmowi