Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Wszystko jest w najlepszym porządku. Minęło 5 lat więc chyba to jest okres w pełni miarodajny. Nic się nie dzieje ani na poddaszu ani na piętrze.     
    • Dach kryty jest dachówką ceramiczną prostokątną. Jest już zrobiona elewacja, ale myślę, że można spróbować wywalić otwór po każdej ze stron, albo zastosować jakąś wentylację na dachówce. Będę dzisiaj rozmawiać z facetem, który robił nam w domu rekuperację. Może on coś doradzi.   Jaka jest wasza rada? Czy już teraz pryskać jakąś chemią, żeby grzyb dalej nie poszedł, czy czekać do wiosny jak będą dodatnie temperatury? Na innym forum poradzono mi, żeby poczekać do wiosny, wypożyczyć osuszacz powietrza, porządnie wysuszyć i przewietrzyć strop, zaimpregnować porządnie i doglądać. Wentylację na 100% zrobię, bo nie chce za 5 lat więźby wymieniać. Nie wiem tylko, czy grzyb nie pójdzie dalej, chociaż minusowe temperatury podobno powstrzymują jego powstawanie.   Co dziwne, u mojego wujka, który stawiał w podobnym czasie dom, wyszedł grzyb na wiązarach prefabrykowanych. Ma jeszcze nieocieplony strop i tylko położoną folię ekranową. Różnica temperatur też spowodowała, że skropliła mu się para na elementach dachu i kilka belek mu zapleśniało.
    • Ścianka tak jak pisaliście wcześniej ma zasłaniać bok lodówki w zabudowie. Tak więc nie będzie narażona na obciążenia mechaniczne.
      Co do długości będzie to 62 cm (wymiar wewnętrzny)
    • Jest to pierwszy post na tym forum więc witam wszystkich =) na stronie https://www.ubakus.de/u-wert-rechner/ można sprawdzić przewodność cieplną różnych materiałów w różnej konfiguracji. Ogólnie fajna strona tyle ze nie po polsku. Będzie ona pomocna przy ociepleniu ścian podłogi dachu jednym słowem wszystkiego z wszystkich materiałów ale do rzeczy bo sam chciałem zrobić ocieplenie od środka na razie testowo w 1 pomieszczeniu. jest tam parę wizualizacji demo które można sobie przerobić na własne warunki.  Poniżej jest screen z tegoż programu w konfiguracji jaką  ja mam i jaką chcę mieć. Pytanie do użytkownika Demo bo już troszkę czasu upłynęło od ocieplenia  jak się sprawuje to pana ocieplenie? Widać jakieś złe znaki?  Jestem bardzo ciekawy. Na zdjęciach widać  oszczędność na ogrzewaniu i mniejszą pojemność cieplną ściany po zaaplikowaniu ocieplenia. Para się nie wkrapla w takiej konfiguracji a nawet jeśli to można do wykresu włożyć jeszcze folię PE pod styropian. jeszcze jeden scree jeszcze jeden screen numer 3 z budynkiem bez ocieplenia jaki miałem przez 20 lat a mimo dom nie zgnił mimo tego ze według wizualizacji powinno być dużo skroplin w ścianie zewnętrznej
    • W drugiej wersji strefy są rozdzielone, jeżeli chodzi o samo wejście. Ale żeby skorzystać z łazienki trzeba wejść głęboko w strefę prywatną. Przesyłam propozycję zmiany. Łazienka położona bliżej wejścia jest teraz dostępna dla gości. W związku z tym zamieniłem miejscami pralnię i drugą łazienkę (teraz ona ma wejście z sypialni). Powiększyłbym też podest przy wejściu. Jest maleńki.
  • Popularne tematy