Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Witam  wszystkich czytających to Forum . Na pewno zauważyliście że pan z firmy MTW Orle  wszystkich krytykuje wszystkie preparaty uważa że są nic nie warte . Ja na pewno dłużej zajmuje się sprawami osuszania budynków I mam do tego odpowiednie wykształcenie  bowiem jestem inżynierem budownictwa .Trochę skromności  zalecam panu 
    • I niby ten osuszacz to ma być przyczyna pleśni ? Zaszpachlowane miejsce po grzybie - gratulacje - a narożnik pewno dalej przemarza a w pokoju brak prawidłowej wymiany powietrza.
    • Generalnie 2 solary i osprzęt - zbiornik biwalentny i wpinamy się do instalacji - fakt jest trochę modyfikacji i kosztów na poziomie pompy ciepła do cwu. Jest jedno ale - ludzie boją się nawet uzbroić baniak w grzałkę elektryczną - bo im zjada prąd i pójdą z torbami - i poza tym, w pompie PCi trzeba jeszcze pokombinować z wlotem i wylotem powietrza a przy -5 już ledwo zipie   Z tym prądem nie przesadzam - na własne uszy słyszałem i brałem udział w takiej rozmowie.
    • Jak sprawdzić jakość produktu przed zakupem ? To dość często poruszany temat, ale na szczęście jest kilka metod. Po pierwsze należy sprawdzić jakie dokument posiadają materiały budowlane np.  styropian Termo Organiki posiada Certyfikat i Rekomendacje Instytutu Techniki Budowlanej, a  cały kompletny system ociepleń - Europejską lub Krajową Ocenę Techniczną. To dokumenty, które powinny być udostępnione dla wybranego przez inwestora  systemu. Kolejną metoda weryfikacji (w zasadzie najważniejsza) jest weryfikacja organów kontroli dla wyrobów budowlanych będących w sprzedaży. Główny Urząd Nadzoru Budowlanego GUNB na swojej stronie https://www.gunb.gov.pl/probki publikuje wyniki badań dla próbek wyrobów pobranych z rynku. To bardzo cenne i wiarygodne źródło  informacji (organ administracji rządowej) o wyrobach budowlanych, szczególnie o płytach styropianowych. Warto zapoznać się z tymi publikacjami przy wyborze, a obowiązkowo przed zakupem. W przypadku produktów firmy Termo Organika wszystkie raporty z badań kontrolnych przeprowadzone na zlecenie GUNB  uzyskały wyniki pozytywne, co oznacza, że produkty wyprodukowane i wprowadzone do sprzedaży przez Termo Organikę spełniają wszystkie deklarowane przez producenta cechy wyrobu. Raporty z kontroli firmy Termo Organika znajdują się na stronie https://termoorganika.pl/komunikat-jakościowy  
  • Popularne tematy