Skocz do zawartości

Jak wypełnić pustkę na ścianie?


Maryska

Recommended Posts

Cytat

Mój problem polega na tym, że w sypialni ściana przy której stoi łóżko jest pusta, nic na niej nie ma i bardzo mi się to nie podoba, ale nie wiem w jaki sposób mogłabym ją zaaranżować. Pokój jest urządzony w nowoczesnym stylu, więc potrzebowałabym czegoś prostego, ale przyciągającego uwagę. Możecie mi coś polecić?




Moim zdaniem, fajnym pomysłem byłaby ozdobna tapeta z drobnym nadrukiem (np. Kolekcja Glamour firmy Rash) albo jakaś fajna szklana dekoracja (np. widok miasta w czerni i bieli). Dużo zależy od tego jakie kolory dominują w Twojej sypialni.
Link do komentarza
Dużo zależy od tego jakich rozmiarów jest pokój, w jakiej jest kolorystyce, czy jest w nim widno, no i jakimi środkami dysponujesz. Fototapeta nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Trzeba jej kolory, jasność dobrać do parametrów pokoju wymienionych wcześniej. Warto zastanowić się również na "delikatniejszym" rozwiązaniem czyli naklejką lub szablonem.
Link do komentarza
Cytat

Z jednej strony racja,ale z drugiej takie wyszukiwanie,wycinanie i naklejanie to naprawdę czasochłonne zajęcie więc nie wiem czy jest sens skoro można kupić już gotowe. Nie musi być to od razu fototapeta,może być np szablon malarski który też fajnie się sprawdzi.



Ale to fajnie móc zrobić coś samemu, takie DIY są bardzo na czasie - można kupić papier naklejkowy (groszowe sprawy), wydrukować z komputera litery (na jednej kartce jedna litera) i stworzyć jakiś pasujący do sypialni napis, a nad napisem strzałki albo narysować, albo nakleić, albo z taśmy izolacyjnej zrobić: strefa jej <--------------> strefa jego <---->

icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Z jednej strony racja,ale z drugiej takie wyszukiwanie,wycinanie i naklejanie to naprawdę czasochłonne zajęcie więc nie wiem czy jest sens skoro można kupić już gotowe.


Cytat

Ale to fajnie móc zrobić coś samemu, takie DIY są bardzo na czasie



@Ligeroo, @MileMaison, why not both? icon_smile.gif Wszystko zależy tylko i wyłącznie od naszej pomysłowości. Ja np. mam taką fototapetę: http://www.pictory.pl/motyw_f/61648591/gru...d-frames-vector Owe ramki na wzorze wykorzystałam jako pola dla ramek ze zdjęciami. Zdjęcia są czarno-białe, a ramki robione własnoręcznie - także utrzymane w czarno-białej kolorystyce, ale każda odrobinę się różni. IMO, wygląda to bardzo ładnie i goście w sumie też chwalą aranżację (mam nadzieję, że nie tylko z grzeczności) icon_razz.gif
Link do komentarza
Jeżeli masz tak zrobione jak piszesz to zamiast podawać linka do jakieś stronki, lepiej było by zamieścić fotkę z realizacji, na pewno inny byłby odbiór przez czytających tu forumowiczów.
Swoją drogą to na widok tej tapety szczena mi nie opadła, być może tak jak to opisujesz że jest wraz z fotkami w ramkach daje to inny całkiem pozytywny oddźwięk wizualny icon_biggrin.gif
Link do komentarza
@mhtyl, chciałam wrzucić fotkę z realizacji, ale z drugiej strony nie lubię upubliczniać swoich zdjęć prywatnych w internecie (mam na myśli zdjęcia, które w tych ramkach się znajdują), mam nadzieję, że rozumiesz taką decyzję icon_smile.gif
Co do Twojej reakcji - wierz mi, że wyszło to lepiej niż wizualizacja ze strony ;) A może to kwestia gustów... Niemniej, najważniejsze przecież, żeby właścicielowi się podobało. A mi chodziło głównie o zasugerowanie, że można połączyć coś gotowego z czymś własnym (jedno nie wyklucza drugiego), a nie tyle chwalenie się swoim ;) Edytowano przez Ciocia_Zosieńka (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Kamień dekoracyjny wymaga niewiele pracy, bo to właściwie obklejenie otynkowanej ściany płytkami. Wystarczy właściwie klej i poziomica. Sam chętnie bym spróbował czegoś takiego. Fototapet nie lubię, bo według mnie nudzą się szybko, jeśli coś z tych rzeczy to zwykła tapeta podoba mi się wiele bardziej. Najbardziej podobają mi się kamieni typu Jura i Albero, proste pomysły, minimalistyczne i jednocześnie uniwersalne, do różnych wnętrz.
Link do komentarza
Witam, nie czytałam wszystkiego dokładnie od początku, ale przedstawie wam inny pomysł na ścianę, nie wiem czy ktoś juz o tym pisał , ale jest coś takiego jak panele dekoracyjne 3D

te panele są w przeróżnych wzorach, są to płyty gipsowe zbrojone siatką z domieszką włókna szklanego
Znalazłam na FB taką stronkę KWADRATURA mają sporo zdjęć, można poodglądać

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez gabrycha (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
W przypadku ścian dobrym rozwiązaniem są naklejki na ścianę. Można je nabyć w sklepach internetowych za zadowalającą cenę jak również w sklepach stacjonarnych, gdzie ceny mogą być nieco wyższe. Naklejki są dostępne w różnych kształtach, niektóre sprawiają wygląd cienia np. ptaki, drzewa, napisy, postaci. W prostych aranżacjach dobrze sprawdzają się delikatne wzory, które dodatkowo dodają ciepła pomieszczeniom.
Link do komentarza
No a ja polecam kamień dekoracyjny. icon_biggrin.gif Możliwości jest dużo, są jeszcze opcje typu struktury dekoracyjny oraz boazeria itd. Zastanowienie się w jakim właściwie stylu chcemy urządzić dom, mieszkanie, czy chociażby jeden pokój jest jak najbardziej wskazane. Wiele efektów najlepiej wygląda po dodatkowym doświetleniu.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam, nie czytałam wszystkiego dokładnie od początku, ale przedstawie wam inny pomysł na ścianę, nie wiem czy ktoś juz o tym pisał , ale jest coś takiego jak panele dekoracyjne 3D



Opcja z panelami jest bardzo fajna i na pewno bardziej oryginalna niż inne wymienione w wątku opcje. Znajomi mają właśnie taką ścianę 3D zrobioną z paneli Loft Design System i bardzo sobie chwalą. Ich cena jest bardzo dobra w porównaniu do innych producentów, a jakość bez zarzutu. Wzorów jest na tyle sporo, że znajdzie się coś co pasuje do każdej stylistyki wnętrza. Kolor też można dowolnie wybrać, albo pomalować samemu.

Polecam zerknąć na ich stronę - jest tam w galerii mnóstwo przykładów aranżacji, niektóre są bardzo inspirujące. Modele, ceny, farby itp można posprawdzać na sklepie internetowym Hellopanel.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Ciekawą odpowiedzią na wszechobecne fototapety, tapety czy tynki dekoracyjne, jest sztukateria wewnętrzna.
Dzięki różnorodnym kształtom wkomponuje się w każde wnętrze i wyeksponuje każdą ścianę.
Panele dekoracyjne 3D położone na całej, lub części ściany nadadzą jej charakteru i nietuzinkowego efektu wizualnego.






liatwy ścienne stworzą dodatkowe przestrzenie na ścianie, podzielą ją.
Przykład 1
Przykład 2

Możliwości jest bardzo dużo, wystarczy wyobraźnia i chęć stworzenia czegoś innego, indywidualnego. Edytowano przez Redakcja (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Myślę, że idealnym rozwiązaniem będzie sztukateria wewnętrzna. Dostępne elementy w różnych kształtach nadają się do różnorodnego pomieszczenia i dadzą mu nowego spojrzenia.
Na ścianę proponuję panele dekoracyjne 3D, listwy ścienne oraz do tego listwy oświetleniowe dzięki którym można uzyskać ciekawy efekt wizualny i stworzyć delikatną poświatę. Tego typu rzeczy można zamówić na stronie sztukateria24.pl oraz poprosić o pomoc i wycenę.

Wykorzystanie takich rozwiązań jest wiele, przykład takiego zastosowania:
Edytowano przez KonradG (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
Cytat

Mój problem polega na tym, że w sypialni ściana przy której stoi łóżko jest pusta, nic na niej nie ma i bardzo mi się to nie podoba, ale nie wiem w jaki sposób mogłabym ją zaaranżować. Pokój jest urządzony w nowoczesnym stylu, więc potrzebowałabym czegoś prostego, ale przyciągającego uwagę. Możecie mi coś polecić?



A może panele 3D? Są dostępne w wielu wzorach i kolorach, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Wyglądają efektownie i są proste w montażu.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
A ja mogę polecić to, co mam u siebie, czyli takie świetlne bawełniane kule, które nazywają się cotton ball lights. Są one dostępne w różnych kolorach i rozmiarach. Można je zawiesić na karniszu, na gwoździku, włożyć do szklanej kuli, położyć na półce... w każdym miejscu robią niesamowite wrażenie. Ja akurat mam takie coś zawieszone na brzegu karnisza icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Kochana, polecam Ci obłożenie ściany panelami dekoracyjnymi!!! Możesz wybierać wśród wzorów i kolorów, więc na pewno coś dobierzesz do swojego wnętrza. Według mnie taka dekoracja idealnie uzupełnia sypialnianą aranżację, co więcej przenosi pokój w inny „wymiar wizualny” icon_smile.gif przesyłam Ci przykładowe zdjęcia: https://www.facebook.com/technistonePolska/...e=3&theater Jak Ci się podoba?
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Tak miałem przez jakiś czas:
[attachment=24032:1mala.jpg][attachment=24033:3mala.jpg][attachment=24034:4mala.
jpg]

Po jakichś dwóch latach przemalowałem i wyszło tak:
[attachment=24037:sciana1mala.jpg][attachment=24036:panel_3d_mala.jpg] [attachment=24035:DSC00016_mala.jpg]


Świetny efekt z tymi szarymi płytami, nie widziałam jeszcze czegoś takiego
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Mnie taka sztukateria jak wyżej kojarzy się bardzo z hotelowym klimatem, sama nie wiem czemu. Chyba nie zdecydowałabym się na coś takiego. Według mnie dość budżetową i fajną opcją jest półka, na której można ustawić jakieś estetyczne szpargał, moim zdaniem może zdobić lepiej niż niejeden obraz, a przy tym może być praktyczna.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...