Skocz do zawartości

Pomoc w doborze grzejników


Recommended Posts

Gość mhtyl
Cytat

Kolego jesteśmy w XXI w i zapomnijmy o grawitacyjnym ogrzewaniu. Ja też nie jestem instalatorem. Prawidłowo zrobiony projekt ma podane nastawy zaworu term. i ilość obrotów przy kryzach itd....
Nie wiem jak w polsce z pomocami bo np. w niemcach przy nastawie masz tabele dla DIN 10bis DIN 20 dla kv(kvs) wartości. Tak samo jest z kryzowaniem instalacji np. V=1800l/h 4100Pa daje niepełne trzy obroty.


K.... przestań o tych Niemczech! Podaj tabele o których tak trzęsiesz i nie siej zamętu bo już powoli mnie to zaczyna w.... takie szcze gadanie.
W Polsce pisze się z dużej litery analfabeto!!!!!!!
A ty w którym wieku żyjesz? nawet nazw państw nie umiesz poprawnie napisać a będziesz tu innych szkolił. Przejadłeś mi się tym wpisem Janku.


I właśnie ciśnienie już mam, muszę odejść od kompa i je sobie skryzować napojem bogów icon_evil.gif
Link do komentarza
Cytat

K.... przestań o tych Niemczech! Podaj tabele o których tak trzęsiesz i nie siej zamętu bo już powoli mnie to zaczyna w.... takie szcze gadanie.
W Polsce pisze się z dużej litery analfabeto!!!!!!!
A ty w którym wieku żyjesz? nawet nazw państw nie umiesz poprawnie napisać a będziesz tu innych szkolił. Przejadłeś mi się tym wpisem Janku.



Witaj Kolego,
a do czego tobie są potrzebne tabele jak ty i tak będziesz robił po swojemu.

Pozdr.

Janek
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Witaj Kolego,
a do czego tobie są potrzebne tabele jak ty i tak będziesz robił po swojemu.

Pozdr.

Janek


Jeżeli tak twardo twierdzisz i bronisz swoich prawd to pokaż, uświadom mnie, chcesz abym żył w niewiedzy.
A jeżeli nie chcesz ich pokazać to proponuje Ci to co już wcześniej napisałem, zamilcz i nie rób z siebie pośmiewiska.
Jeżeli będziesz miał racje to odszczekam to co napisałem i do Częstochowy na kolanach pójdę prosić o przebaczenie.
Link do komentarza
Cytat

Jeżeli tak twardo twierdzisz i bronisz swoich prawd to pokaż, uświadom mnie, chcesz abym żył w niewiedzy.
A jeżeli nie chcesz ich pokazać to proponuje Ci to co już wcześniej napisałem, zamilcz i nie rób z siebie pośmiewiska.
Jeżeli będziesz miał racje to odszczekam to co napisałem i do Częstochowy na kolanach pójdę prosić o przebaczenie.



No już dobrze. Mam prośbę Tylko nie idź do Częstochowy.
Muszę zrobić zdjęcie a dzisiaj jest późno. Obiecuję, że na sobotę lub niedzielę podrzucę tabele.


Cytat

Co do tych tabel - to chyba każdy producent armatury musi mieć takie, tzn. udostępnić.
W końcu na jakiejś podstawie trzeba ustawić nastawy.
To chyba nie tajemnica.

Generalnie mówicie o tym samym, tylko inaczej icon_biggrin.gif



Niektórzy producenci zaworów termost. podają tabele gorzej z zaworami do kryzowania niestety to piechotka albo tabela.

Cytat

nie krępuj się, chcesz wiedzieć więcej niż tam w szkpowie to się pytaj, tu mamy już XXII względem zacofańców zza Łaby



Tego się nie da skomentować.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Co do tych tabel - to chyba każdy producent armatury musi mieć takie, tzn. udostępnić.
W końcu na jakiejś podstawie trzeba ustawić nastawy.
To chyba nie tajemnica.

Generalnie mówicie o tym samym, tylko inaczej icon_biggrin.gif


Nie do końca, bo nastawa wstępna to inaczej kryzowanie i nie ma czegoś takiego jak dolny zawór do kryzowania.
http://www.convector.pl/katalogi/zawory_termostatyczne.pdf
Link do komentarza
Cytat

Co do tych tabel - to chyba każdy producent armatury musi mieć takie, tzn. udostępnić.
W końcu na jakiejś podstawie trzeba ustawić nastawy.
To chyba nie tajemnica.

Generalnie mówicie o tym samym, tylko inaczej icon_biggrin.gif



Ja miałem problem znaleźć zawory do kryzowania w swoim rejonie.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

No już dobrze. Mam prośbę Tylko nie idź do Częstochowy.
Muszę zrobić zdjęcie a dzisiaj jest późno. Obiecuję, że na sobotę lub niedzielę podrzucę tabele.




Niektórzy producenci zaworów termost. podają tabele gorzej z zaworami do kryzowania niestety to piechotka albo tabela.


Tego się nie da skomentować.
Tak zrobisz zdjęcia jak najpierw sam narysujesz tabele a potem zrobisz fotki icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Ja miałem problem znaleźć zawory do kryzowania w swoim rejonie.


zalamka.jpg :blowup:
Ty masz jakiegoś pecha, piszesz o tabelach, sorki o tabeli do dolnego kryzowania której nie ma, piszesz o zaworach do kryzowania których nie ma i czego w tych niemcach jeszcze nie ma?
Link do komentarza
Cytat

Bo kryzowało się dawniej.
Ale do kolegi to nie dociera i kryzuje nadal icon_biggrin.gif




Ja nie jestem od kryzowania.

Cytat

zalamka.jpg :blowup:
Ty masz jakiegoś pecha, piszesz o tabelach, sorki o tabeli do dolnego kryzowania której nie ma, piszesz o zaworach do kryzowania których nie ma i czego w tych niemcach jeszcze nie ma?


Przeczytałeś!
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

ok wrzucę wycinek o wyrównaniu ciśnienia w instalacji, ale jest to po niemiecku. Jak będziesz miał problemy to poproś Wujka Google to przetłumacz tekst.


Powiedziałem Ci i na tym zakończę z Tobą jałowa dyskusję. To jest polskie forum, żyję i mieszkam w Polsce i żadnych szwabów nie będę czytał i nie w.... mnie dalej tymi szwabskimi nowinkami.
Wystarczająco wyrozumiale napisałem czy mam Ci przetłumaczyć? Nie musisz wujka google prosić, sam Ci osobiście przetłumaczę.
Link do komentarza
Cytat

Mam wrażenie, że jaja sobie robisz


Dlaczego tak uważasz?
Nie wiem jak się podłącza strony inter. jak podpowiesz to wstawię tą stronę.

Cytat

Powiedziałem Ci i na tym zakończę z Tobą jałowa dyskusję. To jest polskie forum, żyję i mieszkam w Polsce i żadnych szwabów nie będę czytał i nie w.... mnie dalej tymi szwabskimi nowinkami.
Wystarczająco wyrozumiale napisałem czy mam Ci przetłumaczyć? Nie musisz wujka google prosić, sam Ci osobiście przetłumaczę.


To zdecyduj się co w końcu chcesz?
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Dlaczego tak uważasz?
Nie wiem jak się podłącza strony inter. jak podpowiesz to wstawię tą stronę.


Słuchaj, po raz ostatni Ci na spokojnie doradzę, chcesz to pisz tu po polsku, o polskich warunkach i wklejaj linki z tekstem po polsku. Nie będziesz germanił polskiego forum tekstami niemieckimi .
I g.... mnie obchodzi co w Niemczech mają i jak robią, koniec, kropka, stop!!!!!
Link do komentarza
Cytat

Uhu - wszystko zrozumiałem ... ech...


Co prawda kulawo, ale można wyświetlić tłumaczenie strony tak:

* Wchodzisz w https://translate.google.pl/
* W oknie po lewej ustawiasz język, w tym przypadku niemiecki.
* Po prawej ustawiasz język, w naszym przypadku polski.
* W lewe okno wklejasz link interesującej cię strony.
* Naciskasz ikonkę "Tłumacz".
* Na koniec klikasz w link po prawej stronie. I masz! icon_biggrin.gif

BTW, niektóre filmy są tak tłumaczone... Edytowano przez PeZet (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
A ta strona, to apropos czego:
- kryzowania ?
- tabel nastawów ?
- ma pogłębić wiedzę - czyją ? Bo fachowiec zejdzie na zawał ze śmiechu, domorosły instalator nie wykona na tej podstawie instalacji, a zupełny laik powie: "co to qr.a jest ? Tego uczyli mnie w podstawówce (w Polsce)."

A adresat tej odpowiedzi, ze szczęścia dostanie udaru mózgu, bo jakiś .......... (ktoś) po 2 latach od postawionego pytania, prezentuje stanowisko niemieckie w tej sprawie.
Link do komentarza
Cytat

Myślę, że bardziej przystępnie: http://pl.heating.danfoss.com/PCMPDF/RA-DV_VDGWJ349.pdf i w ojczystym języku.
A poza tym wiadomo co z czym, bo ta tabelka to tylko jakaś przykładowa tabelka z której nic nie wynika - nawet jakich zaworów to dotyczy.


"MrTomo" dał przykład grzejników Herz ja podrzucam pdf-a z Herz-a
na str 1 zawór nr 3923 i3924 to są zawory kryzujące na powrocie .
na str 3 masz pokazany klucz do ustawiania zaworu i instrukcja ustawiania zaw.
na str 4 - 6 masz tabele nastaw.

pozdr. Janek

Kt_3923_RL_5_1_.pdf

Edytowano przez janek17 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Nie tamte tab. są to tab. do nastawy zaworu term (kolorowa). i do zaw. na powrocie grzejnika(czarno-biała).
U Herz-a masz podobne tabele nastaw zaw.

Właśnie z nich korzystają projektanci CO.

pozdr. Janek


Tylko zadam pytanie kto kryzuje na zaworze termostatycznym i na powrocie?
Albo jedno albo drugie. A praktyczniejsze jest i powszechnie stosowanie kryzowanie-ustawa wstępna na zaworze termostatycznym. Jest bardziej przejrzysta bo są naniesione cyferki i o wile łatwiejsza, bo w razie awarii grzejnika wystarczy zakręcić zawór aby zamknąć dopływ wody z instalacji c.o. i po usunięciu usterki zawór odkręcić bez ponownego ustawania-kryzowania co w przypadku kryzowania na zaworze dolnym jest bardziej kłopotliwe przy wystąpieniu usterki grzejnika, mam na myśli ponowne ustawienie-kryzowanie.
Link do komentarza
Cytat

Tylko zadam pytanie kto kryzuje na zaworze termostatycznym i na powrocie?
Albo jedno albo drugie. A praktyczniejsze jest i powszechnie stosowanie kryzowanie-ustawa wstępna na zaworze termostatycznym. Jest bardziej przejrzysta bo są naniesione cyferki i o wile łatwiejsza, bo w razie awarii grzejnika wystarczy zakręcić zawór aby zamknąć dopływ wody z instalacji c.o. i po usunięciu usterki zawór odkręcić bez ponownego ustawania-kryzowania co w przypadku kryzowania na zaworze dolnym jest bardziej kłopotliwe przy wystąpieniu usterki grzejnika, mam na myśli ponowne ustawienie-kryzowanie.


Tak samo robisz z zaworem powro. zakręcając liczysz ile obrotów wykonałeś i to zapisujesz na karteczce podczepiając do zaw. jak kolega z pracy(zmiennik) przyjdzie to zakuma w mig.
Link do komentarza
Cytat

Tak samo robisz z zaworem powro. zakręcając liczysz ile obrotów wykonałeś i to zapisujesz na karteczce podczepiając do zaw. jak kolega z pracy(zmiennik) przyjdzie to zakuma w mig.



Mistrzu drogi.

1. Po 15 latach, to w realiach tego świata, albo tej firmy już nie będzie, albo Pan Józek będzie kryzował za błekitną tęczą, albo myszy wpierdziela kartkę z bezcennymi zapiskami.

2. Coś mnie się wydaje, ze mając jedno dziecko, uczysz ojca, wielodzietnej rodziny, robienia dzieci.

3. Na tym forum, mówiąc o instalacji C.O. ma się na myśli instalacje w kurnikach, a nie w Pałacu Kultury.

4. U nas (w Polsce) jest taki zwyczaj (chyba dziwny), że w przypadku produktu pt. "środek techniczny", z zasady i w zasadzie, dostępne są DT, o czym wiedzą nie tylko instalatorzy. Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Tak samo robisz z zaworem powro. zakręcając liczysz ile obrotów wykonałeś i to zapisujesz na karteczce podczepiając do zaw. jak kolega z pracy(zmiennik) przyjdzie to zakuma w mig.


Zabrzmiało to tak jakby zmiennik przychodził do zakładu produkcyjnego na II zmianę icon_lol.gif
Wiesz, ja kiedyś pracowałem na automatach tokarskich i na fajrant zostawiało się takie karteczki na maszynie z informacja kiedy było załadowanie materiału do maszyny, to jest informacja dla zmiennika żeby zakumał i kumał choć żabą nie był icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 1 rok temu...
Podepnę się pod temat ponieważ mam pewne wątpliwości.

Mieszkam na ostatnim piętrze nowego bloku, pokój narożny (3.3m x 2.9m), jedna ze ścian idzie na zachód, druga na wschód. Pokój 9.5m kw z dużym oknem od podłogi do sufitu.

Zamontowany jest teraz grzejnik KERMI THERMx2 600x600 V21 (dwie płyty jeden radiator w środku) o grubości 50mm. Nie wiem jaką ma on moc bo nie mogę się doszukać ale pewnie około 800W jak podobne produkty.

W tym momencie przy około 0-5 stopniach na dworze i niskiej temperaturze wody w grzejniku( nie grzeją jeszcze na max) Grzejnik musi praktycznie cały czas pracować na max żeby utrzymać te 21-22stopnie. Gdy go skręcę np na poziom 3 to pokój będzie niedogrzany, odczucie chłodu ze względu na dwie ściany zewnętrzne. Obawiam się że gdy będzie -20C będzie zimno.

Pytanie czy nie lepiej byłoby tam dać jakiś grzejnik 600x600 V22 1050W lub 600x800 V22 1400W? zastanawiam się nad jego wymianą wahając się między tymi dwoma, czy 80cm nie będzie za duży może to nieść jakieś złe skutki?


Z góry dzięki za pomoc.
Link do komentarza
Cytat

Podepnę się pod temat ponieważ mam pewne wątpliwości.

Mieszkam na ostatnim piętrze nowego bloku, pokój narożny (3.3m x 2.9m), jedna ze ścian idzie na zachód, druga na wschód. Pokój 9.5m kw z dużym oknem od podłogi do sufitu.

Zamontowany jest teraz grzejnik KERMI THERMx2 600x600 V21 (dwie płyty jeden radiator w środku) o grubości 50mm. Nie wiem jaką ma on moc bo nie mogę się doszukać ale pewnie około 800W jak podobne produkty.

W tym momencie przy około 0-5 stopniach na dworze i niskiej temperaturze wody w grzejniku( nie grzeją jeszcze na max) Grzejnik musi praktycznie cały czas pracować na max żeby utrzymać te 21-22stopnie. Gdy go skręcę np na poziom 3 to pokój będzie niedogrzany, odczucie chłodu ze względu na dwie ściany zewnętrzne. Obawiam się że gdy będzie -20C będzie zimno.

Pytanie czy nie lepiej byłoby tam dać jakiś grzejnik 600x600 V22 1050W lub 600x800 V22 1400W? zastanawiam się nad jego wymianą wahając się między tymi dwoma, czy 80cm nie będzie za duży może to nieść jakieś złe skutki?


Z góry dzięki za pomoc.


To moze byc wina parametrów zasilania i regulacji temperatury. Proponuję sprawdzić czy zawór i głowica pracują prawidłowo i czy grzejnik nie jest zapowietrzony.
Link do komentarza

Grzejnik nie jest zapowietrzony. Grzeje tak samo równo jak w pozostałych pokojach i z taką samą temperaturą.
Głowica termostatyczna, jak nagrzeje to odcina, działa prawidłowo.

Im zimniej na dworze tym grzejnik dostaje cieplejszą wodą z sieci, ale przy obecnej temperaturze 0-5C stopni mam wrażenie, że grzejnikowi brakuje ze 200W mocy. W pokoju jest ok 1.5C stopnia chłodniej niż w pozostałych.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...