Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Hurtownia budowlana: Adex-Grylewicz Sp.J.

Recommended Posts

Gość Klient zawiedziony
Fatalny sklep, obsługa do bani, nie polecam!!

Gość horbud
Jak dla mnie profesionalnie podchodzą do tematu.W wielu hurtowniach jest dużo gorzej.

Gość Waldemar
przez te lata trochę się tam zmieniło, ale przynajmniej ceny na dobrym poziomie i pracownicy kompetentni

Gość Irek
spokojnie wybrałem i kupiłem co potrzebowałem,transport wyszedł w gratisie. Kompetentni ludzei

Gość @Martusia
Kupowałam u nich farbę. Kolor na ścianie wyszedł idealny. Dziękuję raz jeszcze i polecam!

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• badania geotechniczne to warto zrobić dla swojego bezpieczeństwa (jeżeli nie będą zrobione projektant założy słaby grunt i fundamenty wyjdą "duże") A jeżeli dostawiamy się do istniejącego budynku to żaden urząd nie da pozwolenia bez ekspertyzy.       Generalnie dostawiając się z budynkiem do istniejącego to trzeba uważać, gdyż obciążamy grunt przy istniejącym budynku znacznym ciężarem i możemy spowodować jego osiadanie co będzie skutkowało popękaniem ścian istniejącego budynku. Koszt naprawy takich spękań jest wielokrotnie droższy od ekspertyzy, badań gruntowych i porządnego projektu.   Dodatkowo mamy w opisie prostą sprawę gdy budynek istniejący nie ma ław wystających poza obrys muru !. A jak będą ławy wystawać to co ?   Kolejna sprawa - odkopanie całej ściany do "ubitej warstwy gruzu ceglanego" jeż już sporym ryzykiem.  Ja bym odkopał max do posadzki sutereny sąsiada i od tego poziomu wykonywał dalej odcinkami.  
    • O ciepłych roletach wspominałem mu wcześniej tylko ze on zaplanował system Colos L który jak się okazał wcale nie jest najcieplejszy, ale mimo to w moim projekcie nie ma szczegółów opisanych i kierbud przyjezdza z gotowymi rozwiązaniami. To u niego był robiony projekt, znaczy u jego pracowników. Bez obaw. Sam niczego nie zmienię póki on na to nie pozowli. Tutaj tylko chcę zasięgnąć informacji
    • W tej kwestii to kierownik ma najmniej do powiedzenia, no chyba że ma papiery projektanta.  Masz chyba projekt więc rób wg projektu bo jak zaczniesz kombinować to sam siebie zapędzisz zw kozi róg.  Projekt masz z tego co widzę indywidualny więc było trzeba na etapie projektowania dać wytyczne architektowi i miałbyś teraz budowę bez kombinacji. Uwierz mi, że nie ma nic gorszego jak  zmiany podczas rozpoczętej budowy.
    • Oczywiście czuwa kierownik i o wszystkim wie i przygotuje dokumentację. Jeśli chodzi o ocieplanie nadproży to stosuje się to jak widzę bez żadnych obaw, nawet w sieci można znaleźć porady że umieszczenie xps 5cm przed zalaniem nie osłabia podciągów. Oczywiście w kwestii narożnych podciągów nie będę sam kombinował i zobaczę co powie kierownik. Ale chyba też ocieplę 5cm
    • Czy nad tymi przeróbkami ktoś kumaty (projektant, architekt) myślał? czy to Twoja inwencja twórcza? Bo nie wiem czy zdajesz sobie sprawę że grzebiesz przy bombie która ma opóźniony zapłon.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...