Skocz do zawartości

DGP wymuszone porada


Recommended Posts

Najlepiej by było poprowadzić DGP w stropie między kondygnacyjnym. Wtedy nawiewy na pietrze byłyby zamontowane optymalnie (zgodnie ze sztuką) na wysokości około 30 cm nad podłogą piętra.
2- Kuchnię parteru możesz grzać grawitacyjnie przez połączenie z kapą kominka.
3- Do łazienki nie doprowadza się DGP
5- Pokój na dole to ten sam w którym stoi kominek? Jeśli tak to DGP zbędne... kratki wystarczą.

W/g Twojego projektu turbina z rozprowadzeniem powietrza sobie poradzi, ale ze względu na znaczne różnice w długości poszczególnych "nitek", będzie konieczna dodatkowa regulacja przepływu strug w poszczególnych "nitkach" przy użyciu przepustnic.
Jak wspomniałem wcześniej, poprowadzenie duktów w stropie będzie znacznie korzystniejsze i efektywniejsze jeśli chodzi o dystrybucję ciepła.
Link do komentarza
W zasadzie to mógł bym ogrzać całość grawitacyjnie bo odlekłości nie przekroczą w tym przypadku 2m po za jedną pionową na poddasze ale mam wrażenie że do tego typu DGP nie można zainstalować filtrów zaraz za dystrybutorem.A ja chciałbym wiadomo nie pozbyć się kurzenia ale chociaż zminimalizować je jak tylko się da.

Link do komentarza
Dla minimalizacji smużenia wystarczy kratki zapewniające dopływ powietrza do komory (kapy) kominka umieścić na wysokości 25-30cm nad podłogą, a w przypadku zapewnienia odpowiedniego przekroju sumarycznego na poziomie 1000-1200cm2 można się pokusić o montaż filtrów siatkowych na wejściu powietrza.
Link do komentarza
Powiem tak.W zasadzie byłbym nawet skłonny zdudować DGP grawitacyjnie.Wiadomo że pomieszczenie w którym będzie stał kominek będzie ogrzewane przez wyloty od czoła kominka.Całość wyglądała by tak że na wkład 16kW nałożony został by dystrybutor.Wszystkie rozprowadzenia od niego do kolejnych pomieszczeń.Pod wkładem dolot powietrza z zewnątrz oraz kratki doprowadzające powietrze z pomieszczenia do dystrybutora oraz kapy kominka.I rozumiem że to właśnie w tych kratkach gdyby zrobić je o odpowiedniej wielkości można zastosować filtry tak?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...