Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

W tym roku zaszło trochę zmian w prawie budowlanym nie trzeba uzyskiwać pozwolenia na budowę domów jednorodzinnych oraz obowiązku zgłaszania rozpoczęcia robót budowlanych wystarczy zgłoszenie, ale to dotyczy nie wszystkich obiektów

• 4 tygodnie później...
Co za ludzie to piszą! Ceny jak za budowę zamku w piaskownicy. Chyba, że za taką fuszerę jak na zdjęciach: Porotherm układany bez zaprawy (wiatr hula), płyta balkonowa 8cm (po roku siądzie), łaty nie zaimpregnowane (wytrzymają 15 lat), na dachu jakaś folia ogrodowa zamiast paro-przepuszczalnej, krzywy fundament wlany prosto w glebę na jakiś cienkich drucikach zbrojeniowych!
Gość Taki sobie
Opłać ZUS-y za ludzi, odprowadź podatk,i to zobaczysz ile zarobisz a ile trzeba zapłacić za roboty budowlane, roboty na czarno już się kończą, bierz się za budowlankę.
Gość mhtyl
2 godziny temu, Gość Taki sobie napisał:

Opłać ZUS-y za ludzi, odprowadź podatk,i to zobaczysz ile zarobisz a ile trzeba zapłacić za roboty budowlane, roboty na czarno już się kończą, bierz się za budowlankę.

Z tego co piszesz rozumiem że jesteś właścicielem firmy budowlanej. Nie tylko Ty płacisz zusy, zdrowotne, rentowe i emerytalne bo wszyscy to płacą, pytanie ile Ty płacisz swoim pracownikom? założę się że jak większość cwaniaczków co dużo krzyczą a płacą  minimalną krajową swoim pracownikom ale ceny za usługi budowlane to mają z pewexu.

Gość Taki sobie

Taki wyrobnik co robi na czarno i bierze pincet+ oraz inne zasiłki, ukrywa dochody nie płaci ZUS-u, ty go polecasz, klepiesz po plecach bo jest tańszy, a ja muszę za niego i za siebie odprowadzać podatki, płacić ZUS .

Gość mhtyl
14 godzin temu, Gość Taki sobie napisał:

Taki wyrobnik co robi na czarno i bierze pincet+ oraz inne zasiłki, ukrywa dochody nie płaci ZUS-u, ty go polecasz, klepiesz po plecach bo jest tańszy, a ja muszę za niego i za siebie odprowadzać podatki, płacić ZUS.

Biedny i sponiewierany właścicielu firmy, jak widać nie myliłem się że rżniesz swoich pracowników na wynagrodzeniu bo ubodło że napisałem prawdę. Chcesz się dorobić kosztem ciężko pracujących ludzi? I kto tu poleca na czarno kogoś? jak na razie to tylko ty o nich wspomniałeś.

• 3 tygodnie później...
Gość Anna
Chciałabym, żeby taka była prawda, mam mały prosty dom (120 m2 użytkowej, parterowy z poddaszem użytkowym, ok. 380m3 kubatury), standardowe rozwiązania a ceny za SSO są szacowane przez firmy na ok. 350 tys. - i nie jest to kwestia projektu. kanalizacja w jednej nitce, tylko kilka ścianek działowych, w czym spora część to ścianki gk, strop nad piętrem ma niecałe 60m2. Narzut firm jest idiotycznie duży. Dom który powinien kosztować max 300 tys. za developerkę jest wyceniany na ponad 500 i to bez vat. Obecnie wykonawcy nie liczą materiału, robocizny, biorą z metra 4000-5000zl + Swój narzut i rozkładają to na chybił trafił na etapy budowy. Paranoja.

U mnie SSO: płyta fundamentowa wzmocniona na szkody z rozprowadzoną instalacją co i cwu postawiona na xpsie, sciany silikat 18 i 12, wiązary, krycie wstępne papa+osb+nadbitka wyszło 100tys z czego do wieńca robiliśmy sami. Wiadomo, że pewnie nie wszystko zapisaliśmy wiec mozna sobie do tego realnie dorzucic z 5tys. dachówkę mam wycenioną na kolejne 20 tys, okna na około 15 drzwi na 3. Bez położenia dachówki wychodzi 143tys SSZ. Za dom 113m2. parterowy. Trudno mi się odnieść czy dużo czy mało.

• 2 tygodnie później...
Gość romuald
ciekawe ile zarabiają tacy drobni deweloperzy co budują bliźniaka 145 metrów (połówka bliźniaka) na działce całkowitej 1000 metrów (czyli po 500 metrów na każdą połowę bliźniaka)....cena jaka widzę za stan deweloperski to 670 tys. zł..... (w Grodzisku Mazowieckim)
  • 4 months later...
Gość SPRAWDZAM
Z rzeczonej pracowni architektonicznej "HORYZONT" zrealizowałem (dla siebie) dom PROWANSJA. Wg projektu 196m2, a z garażem i poddaszem na garderobę 249m2. Wliczyłem garaż i poddasze, bo wszystkie te powierzchnie są ogrzewane podłogowo. Budowałem prawie 10 lat. Czas wziął się ze zwyczajnego braku natychmiastowego zamieszkania. Mamy mieszkanie w mieście, a dom jest oddalony o 30km od niego. Z wyceny pracowni miał kosztować finalnie ok. 500kzł. Po podliczeniu wszystkiego z pominięciem zakupu ziemi wyszło 950kzł. Nikt już dzisiaj nie buduje domu oszczędnie. Stawiamy na dobre, nowe technologie i perspektywiczne technologie grzewcze i odzysku wody. Błędem jest bilansować budżet na podstawie zestawienia w projekcie.

Witam wszystkich budujacych i mam nadzieje juz szczesliwych posiadaczy swych upragnionych czterech kátów.

Czy ktos z okolic Ustki, Slupska tutaj jest i ma doswiadczenie z ekipami budowlanymi? Kogo polecacie, odradzacie?

Mam zamiar budowac sie kolo Ustki, ale od kilkunastu lat mieszkam za granica. Nie znam realiów zarowno projektantow, ekip, itd.Bede wdzieczny za kazda rade, opinie.

Pozdrawiam. 

• 5 tygodnie później...
  • 2 months later...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość Podpis
Coś chyba nie tak skoro materiały kosztują prawie tyle co robocizna. Niby bezrobocie i niskie zarobki w kraju a ceny z kosmosu jakby pracownicy byli na wagę złota z zachodnimi stawkami. PL Jak zwykle 100 lat za murzynami i bez logiki.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Utwórz nowe...