Skocz do zawartości

Koszt budowy domu 2021


Recommended Posts

Całe te rozważania należałoby rozpocząć od doprecyzowania określenia budowa domu. Ja rozumiem to jako całość. Pisząc o meblach miałem na myśli szafy wnękowe i stałą zabudowę kuchni. Odnośnie mojej pracy chodziło mi głównie o sprzatanie, nasadzenia oraz inne drobne prace np montaz oświetlenia, karnisze. No chyba że kogoś stać na to aby zlecił wszystko i trzymał ręce w kieszeniach. a co do narzędzi to bardzo dziwne aby inwestor nie miał własnej np wiertarki, młotka, śrubokręta,poziomicy łopaty, grabi o taczkach nie wspomnę. Napewno nie chodziło mi o betoniarkę. Czy wykończeniówka to nie dom i to nie są koszta, opłata za uzyskane zezwolenie czy inne pismo urzędowe to nie wchodzi w koszt budowy. Zerknijcie sobie w taki program Cekonbud tam np koszt wykopania 1 mb rowu o gł 1 m wynosi ok 50 zł wliczyli sobie wzsystko np amortyzacja łopaty. Zwróćcie uwagę na ceny podawane np w Muratorze- ceny z sufitu zaniżone. Widziałem paru ludzi- inwestorów którzy twierdzili jakie to tanie wybudowanie domu a potem dochodziły koszty na które nie zwracali uwagi i zaczynały się schody, wykańczanie i urządzanie latami. Koszty kredytu, odsetki to nie wchodzi w koszty budowy? ręce mi opadły, koszty przyłączy też?, płot, erbetka i wyzsze ceny energii tzw budowlanej? Na chyba, że ekipa budowlana przywiozła prąd w wiaderku. Na koniec taka uwaga/pytanie dlaczego wiecej płacimy za prad budowlany a zmiana taryfy dopiero po oddaniu budynku, czym ta energia sie różni? dlaczego nie ma gazu albo wody budowlanej. Pieniadze szanuje i dlatego licze wszystko skrupulatnie i do bólu. Arturo 72 nie wiem co znaczy beztroska, z głupota mogę polemizować ale beztroska? zupełnie nie rozumiem zwiazku
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Skończyłem budowę domu 165 m2 koło Krakowa; dobry standard ale bez przesady; kilka profesjonalnych ekip do poszczególnych etapów. Tzw. stan deweloperski z przyłączami, ale bez drogi, parkingu i ogrodzenia to ponad 500 tys. zł, otoczenie domu (duża działka)to prawie 100 tys. zł, wykończenie wewnętrzne 100 tys., razem 700 tys.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Gość inwestor
Witam serdecznie ! Jestem w trakcie budowy domu z poddaszem użytkowym 140,5 m2. Dach kopertowy (230 m2) dachówka ceramiczna. 8 okien dachowych ( Velux ). Okna dolne salamander ( profile bluevolition )10 sztuk - 3 szybowe, 7 komorowe. Ściany nośne potothermu 25. Koszt stanu surowego zamkniętego 180 000 zł. System zlecony. Jaki może być orientacyjny koszt wykończenia takiego domu? Pozdrawiam
Link do komentarza
Gość czerwony łeb
Cytat

Witam serdecznie ! Jestem w trakcie budowy domu z poddaszem użytkowym 140,5 m2. Dach kopertowy (230 m2) dachówka ceramiczna. 8 okien dachowych ( Velux ). Okna dolne salamander ( profile bluevolition )10 sztuk - 3 szybowe, 7 komorowe. Ściany nośne potothermu 25. Koszt stanu surowego zamkniętego 180 000 zł. System zlecony. Jaki może być orientacyjny koszt wykończenia takiego domu? Pozdrawiam


Plus min.150tys.zl a maxa nie ma icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
My budowaliśmy i co do kosztów wyszły zupełnie średnie koszty jak na taki metraż (160 m), ale nie wiem czy można tak mówić, bo w sumie i materiały potrafią bardzo się różnić cenowo i ekipy, wszystko zależy od oczekiwań i możliwości.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
dom 100m2 Sciany zewnętrzne z systemu thermodom zapłaciłem 28 tys zł do tego 5 tys zl za beton i w ciągu dwóch dni miałem postawione ściany wys 4m,dł 9m, szer 7m domu. Zaznaczam że bloczki które były miały już 20 cm stropianu zewnętrznego więc zostało mi tylko otynkowanie tych ścian. Pozdr
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie temu...
Gość Mieszczuch
Właśnie zakończyłem stan "zero". Indywidualna parterówka, 132m, dach dwuspadowy, poddasze nieużytkowe, ławy fundamentowe, ściany ceramika Roben 24 i 12cm, wiązary kratowe na dachu, dachówka Roben czarny mat, okna Veka białe z antracytowymi roletami zewnętrznymi Po opłaceniu wszystkich faktur wyszło 125tys. Chyba nieźle, chociaż wiem, że szarpnie pompa ciepła i wentylacje mechaniczna z rekuperatorem. Ale tym będę się martwił za jakiś czas.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Gość Marek
Mi kolega który zajmował się deweloperką policzył dom 300m2 pod klucz na 250 do 300k. W powierzchni zawiera się dwustanowiskowy garaż, dach dwuspadowy przy oszczędnych materiałach i trochę pracy własnej.
Link do komentarza
Gość mhtyl
2 minuty temu, Gość Marek napisał:

Mi kolega który zajmował się deweloperką policzył dom 300m2 pod klucz na 250 do 300k. W powierzchni zawiera się dwustanowiskowy garaż, dach dwuspadowy przy oszczędnych materiałach i trochę pracy własnej.

Nawet gdyby to był domek na wsi to dodaj jeszcze raz tyle do kwoty którą wymieniłeś. Ale dobrze powiedziałeś, że policzył a nie sprzedał taki domek, bo ja tez mogę Ci policzyć a w realizacji wyjdzie dwa razy tyle.

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Gość Barbados 2
witam będziemy budować dom 80m2. Działkę mamy z wodą i prądem. Dom prosty dach dwuspadowy. Czy ktoś może podać orientacyjną cenę takiego domu? Stan surowy zamknięty i do wprowadzenia. Będziemy budować systemem gospodarczym.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Gość Kuczyński

Szkoda, że artykuł traktuje tylko o budownictwie murowanym. Brakuje mi wycen domów z drewna, a w szczególności z bala. Właśnie przymierzam się do budowy takiego domu na Mazurach i takie wyceny, nawet przykładowe, byłyby przydatne. Co prawda już czekam na wycenę mojego projektu, ale już bym co nieco wiedział.

Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
5 minut temu, Gość Iza napisał:

Dom to nie tylko pustaki i dachówki . Na cały dom razem z mebkami i ogrodem trzeba mieć ok 600 tyś .

Coś się za bardzo rozpędziłaś, tu piszemy o koszcie budowy domu a nie o jego otoczeniu i urządzeniu/umeblowaniu.

Link do komentarza
Dnia 14.06.2017 o 19:01, Gość Kuczyński napisał:

Szkoda, że artykuł traktuje tylko o budownictwie murowanym. Brakuje mi wycen domów z drewna, a w szczególności z bala. Właśnie przymierzam się do budowy takiego domu na Mazurach i takie wyceny, nawet przykładowe, byłyby przydatne. Co prawda już czekam na wycenę mojego projektu, ale już bym co nieco wiedział.

Szkoda też, że nie ma wyceny domów energooszczędnych. Czytam, że teraz stają się one coraz bardziej popularne.  Chciałabym dostać wycenę parterowego domku w takiej technologii.

Link do komentarza
budowa domu od 03,01.16r zakonczenie 05.12.16r,dom 125m z garazem bez piwnicy i ze strychem nie uzytkowym co nie wchodzi w metraz.dom wykonczony w 100% z meblami i ocieplony i otynkowany z dachem ceramicznym 30% spad i z ogrodzeniem,bocznym i frontowym ,brama i garaz otwierane na pilota,taras 40m i kostka przed domem i przed braie zam trawni i kwiatyma ,reszta naraziesam trawnik i kwiaty,łoczny koszt budowy ,330000,robiły poszczególne ekipy,jedna zchodziła druga wchodziła na budowe,plus działka 45000,razem całkowity koszt domu w wyzej wymienionym stanie to 375000zl działka 900m 15km od bydgoszczy
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dom pod liczi 6 - Archon+

Działka swoja

Woj. lubelskie, pow. Puławski

Budowa w tym roku od Maja i materiały kupowane na bieżąco w miejscowym składzie budowlanym.

Robocizna za SSO ustalona z ekipą na 30tys. Zł.

Wykop pod ścianki fundamentowe koparką, pod ławy recznie. Ławy wylane, ścianki wymurowane z bloczków betonowych i zakonczone wieńcem. Izolacja pionowa, pozioma fundamentow i ścian fund. Zasypanie zera, zawibrowane, ułożone rury wod/kan, wylany chudziak.

Wymurowanie wszystkich ścian łącznie z działowymi z H+H, zalanie nadproży, szalunek pod strop z desek i stępli, strop monolit ze zbrojeniem siatkowym, schody jednobiegowe szalowane puste pod spodem, wszystkie ściany poddasza H+H, nadproża, wieniec nad wszystkim. Wymurowanie 2szt kominów systemowych Zapel oraz 1szt oddzielny wentylacyjny. Ocieplenie kominów obróbka i otynkowanie. Postawienie więźby, kontrłaty, membrana, łaty, ułożenie blachodachówki Budmat murano, montaż 2szt okien dachowych Roto.

 

Koszt Sso to 110tys zł. (Wszystkie koszty zwiazane z budową domu jakie poniosłem, łącznie z projektem, załatwianiem pozwoleń, podłączeniem pradu, zakupem mausera na wode, wsio wsio)

 

Wydaje mi się, że już taniej się nie da wybudować domu no chyba że własnymi rękoma...

 

Ostatnio zamontowano okna 3szyby Plastimet Elite 14tys zł.

 

Kupiłem kocioł Zębiec Merkury 14kw 7800 zł.

 

Jak by ktoś był zainteresowany tym projektem to mam dokładny arkusz z użytymi materiałami i kosztami.

 

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Koszty się zmniejszą jeżeli większość prac zrobimy sami,jeżeli ma się zdolnego męża to zaoszczędzimy masę pieniędzy, nawet montowanie mebli i sprzętów AGD to niemałe wyzwanie, mój ostatnio zamontował okap i ... działa.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość Damianos
Zbudowałem ostatnio dom i mam takie powiedzonko dla tych co chcą budować większy dom (150m2): Inwestorze - jak nie masz pół miliona to budowa Twa nie będzie skończona A jeśli fantazje jakieś masz to i milion łącznie wydasz
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Dom 120 m2 pod Warszawą ( wiecej nie potrzeba dzieci i tak zamieszkają oddzielnie ) stam delewoperski ( brak ogrzewania problem z gazem tj 30 tyś z podłogami ) - 180 tyś NAJWIECEJ PROBLEMÓW JEST Z PODŁĄCZENIAMI - i tu uwaga - nerwy na postronku .
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

Wczoraj rozliczyłem się z hydraulikiem za 1 etap instalacji 11tys zł ( rozprowadzenie rur pod grzejniki, doprowadzenia do zlewów pryszniców bojlera, kotła itp, odpływy, piony, naczynko na strychu, odpowietrzenia, 2x geberit, 2x skrzynki rozdzielnie) dom 144m2.
Teraz ma jeszcze rozprowadzić podłogówki ok 3tys zł. Nadtepnie lecimy z posadzkami

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Dnia 1.03.2018 o 23:10, przemaswrobel napisał:

Z miesiąc temu elektryk rozprowadził instalacje, ok 130 punktów. Koszt 8600 zł, w połowie marca wkracza hydraulik emoji6.png

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
 

Witaj

a tak z ciekawości zapytam, czy ten elektryk wykonał na koniec pomiary (o ile ma uprawnienia do tego) i podpisał protokół dopuszczający instalację el. do eksploatacji ???

Pozdr

Wojciech

Link do komentarza
Witaj
a tak z ciekawości zapytam, czy ten elektryk wykonał na koniec pomiary (o ile ma uprawnienia do tego) i podpisał protokół dopuszczający instalację el. do eksploatacji ???
Pozdr
Wojciech
Witaj, a i owszem wykonał pomiary. Pracuje na etacie i ma własną firmę, cała instalacja zrobiona w ok 3/4 dni. Spokojnie mogę polecić-solidna firma, sporo rzeczy doradził do tego!

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Dnia 29.03.2018 o 23:22, przemaswrobel napisał:

Witaj, a i owszem wykonał pomiary. Pracuje na etacie i ma własną firmę, cała instalacja zrobiona w ok 3/4 dni. Spokojnie mogę polecić-solidna firma, sporo rzeczy doradził do tego!

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
 

A czy wedle aktualnych przepisów i norm , dostałeś do ręki protokół z pomiarów dopuszczający Twoją instalację el. do eksploatacji , podpisany przez elektryka ze Świadectwami E i D  ?

Pytanie zasadne  pod kątem firmy ubezpieczeniowej, która może tego wymagać w jednoznacznej sytuacji - odpukać !!

 

Pozdr

Wojciech

Link do komentarza
Dnia 29.03.2018 o 23:22, przemaswrobel napisał:

 Pracuje na etacie i ma własną firmę,

Interesujące. Pracodawcy raczej nie pozwalają pracownikowi na takie fanaberie, aby własną działalność łączyć z pracą na etacie... poza tym musi być rzeczywiście rozchwytywanym tytanem pracy, żeby zarobić chociażby na ZUS i podatki... Ciekawe ile minut na dobę sypia...

Link do komentarza

Ktoś Wam płaci za szukanie dziury w całym?
Jak ktoś robi od 6 do 14 w dużej firmie jako elektryk, a po pracy dorabia na wlasnej działalności to chyba nikomu nic do tego, no a jak komuś wystarcza etat a reszte dnia spędzać przed Tv to mi to też nie przeszkadza...
Piec z zasobnikiem na ekogroszek, pellet czy inny owies to bardzo popularne wydaje mi się rozwiazanie, no chyba, że masz taką pracę, że stać na gaz czy pompę geotermalną, kwestia wyboru... Po co się załamywać..

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
21 minut temu, przemaswrobel napisał:

Ktoś Wam płaci za szukanie dziury w całym?
Jak ktoś robi od 6 do 14 w dużej firmie jako elektryk, a po pracy dorabia na wlasnej działalności to chyba nikomu nic do tego, no a jak komuś wystarcza etat a reszte dnia spędzać przed Tv to mi to też nie przeszkadza...
Piec z zasobnikiem na= ekogroszek, pellet czy inny owies emoji6.png to bardzo popularne wydaje mi się rozwiazanie, no chyba, że masz taką pracę, że stać na gaz czy pompę geotermalną, kwestia wyboru... Po co się załamywać..

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
 

 

Ja nie szukam żadnej dziury,wręcz przeciwnie , odpowiedz tylko na moje pytanie z postu  #140

Tak tylko dla spokojności mojego sumienia

Pozdr

Wojciech

Link do komentarza
 
Ja nie szukam żadnej dziury,wręcz przeciwnie , odpowiedz tylko na moje pytanie z postu  #140
Tak tylko dla spokojności mojego sumienia
Pozdr
Wojciech
Możesz być spokojny ;), ten sam elektryk podłączał mi prąd od skrzynki do domu (ma wszystkie uprawnienia) i się pod wszystkim podpisał, przeszło, prąd podłączyli, mam już normalną taryfę i już pare miesięcy płacę. Także tu jest wszystko tip top, a swoją drogą to mój znajomy...

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
15 minut temu, przemaswrobel napisał:

Możesz być spokojny ;), ten sam elektryk podłączał mi prąd od skrzynki do domu (ma wszystkie uprawnienia) i się pod wszystkim podpisał, przeszło, prąd podłączyli, mam już normalną taryfę i już pare miesięcy płacę. Także tu jest wszystko tip top, a swoją drogą to mój znajomy...

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
 

Ale co przeszło i gdzie - pewnie w Rejonie Energ., aby Ci licznik założyli , i co z tego , że masz prąd i  płacisz . Przecież ZE nie obchodzi nic za ich ZK (złączem kablowym) 

Idąc dalej - nie o to mi chodzi

Nie odpowiedziałeś na pytanie - czy elektryk zrobił pomiary : IPZ, ciągłości PE, Rez. izolacji, Rez. uziomu itd - i napisał Protokół Odbiorczy instalacji dopuszczający ją do użytkowania ???

Jak może to ogarnąć , to niech to zrobi , bo to w Twoim interesie - na zamknięcie Dziennika Budowy i ubezpieczenia domu od wszelkich zdarzeń, a  w tym skutków przepięć w sieci energ. , a co gorsza "kolegów" piorunów , które mogą spalić sprzęt AGD , RTV i IT , jak gdzieś przywali nawet więcej niż 100 m od Twojego domu.

 

Na marginesie

czy masz w Rozdzielnicy głównej ochronniki i jakie ?

Wrzuć fotkę jak możesz

 

Pozdr

Wojciech

 

Edytowano przez wojciech_pi (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Dnia 31.03.2018 o 23:16, przemaswrobel napisał:

Piec z zasobnikiem na ekogroszek, pellet czy inny owies emoji6.png to bardzo popularne wydaje mi się rozwiazanie, no chyba, że masz taką pracę, że stać na gaz czy pompę geotermalną, kwestia wyboru... Po co się załamywać..

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
 

Z niewiedzy w społeczeństwie, już na etapie wyboru projektu domu, trudno jest potem pozbyć się tego typu ogrzewania.

Wydałeś kasę na zepsuty dom, to "popularne budowanie".  

Zauważasz, że popularne rozwiązanie ogrzewania,:scratching:a nie powiązałeś ceny z popytem,:hahaha2: ceny tego paliwa rosną, popyt jest duży, a będzie jeszcze większy, dołączyłeś do tego grona gratuluję. :hug:

 

Ich spalanie pomału staje się nieekonomiczne, jeżeli trend się utrzyma  to będzie

ogrzewanie dla bogatych, czyt. idiotów lubiących dźwigać wory.:bezradny:

Kotły wszystkożerne, mają niską sprawność, kocioł na jedno paliwo jest najbardziej ekonomiczny.

Gdybym budował nowy dom zrobił bym wszystko żeby nie wpakować się w takie goowno.:icon_idea:

 

 

Link do komentarza



Z niewiedzy w społeczeństwie, już na etapie wyboru projektu domu, trudno jest potem pozbyć się tego typu ogrzewania.
Wydałeś kasę na zepsuty dom, to "popularne budowanie".  
Zauważasz, że popularne rozwiązanie ogrzewania,:scratching:a nie powiązałeś ceny z popytem,:hahaha2: ceny tego paliwa rosną, popyt jest duży, a będzie jeszcze większy, dołączyłeś do tego grona gratuluję. :hug:
 
Ich spalanie pomału staje się nieekonomiczne, jeżeli trend się utrzyma  to będzie
ogrzewanie dla bogatych, czyt. idiotów lubiących dźwigać wory.:bezradny:
Kotły wszystkożerne, mają niską sprawność, kocioł na jedno paliwo jest najbardziej ekonomiczny.
Gdybym budował nowy dom zrobił bym wszystko żeby nie wpakować się w takie goowno.:icon_idea:
 
 


Spoko, rób jak uważasz, tylko w całej swojej mądrości zaproponuj coś lepszego. Może jakieś konkrety nie ogólniki. Mam pytanie: mieszkasz w bloku? Jeśli możesz to nie ubliżaj nikomu w swoich wypowiedzach, jak to mówią za ekranem to każdy kozak...

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Ja odebrałem to raczej jako przestrogę.
Generalnie uważam, że animus ma duuużżo racji w tym co napisał.
 
Pewnie, że jest dużo racji, wszystko drożeje ekogroszek, pellet, brykiet, drzewo żadne odkrycie ameryki a jakiś typ ogrzewania domu trzeba wybrać. Sąsiad ma kocioł na pellet i co? Pali owsem bo tona kosztuje ok 800zl i ma większą kaloryczność niż drogi pellet. Według mnie tamten post nie wniósł nic konkretnego, nic nowego

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Ale co przeszło i gdzie - pewnie w Rejonie Energ., aby Ci licznik założyli , i co z tego , że masz prąd i  płacisz . Przecież ZE nie obchodzi nic za ich ZK (złączem kablowym) 
Idąc dalej - nie o to mi chodzi
Nie odpowiedziałeś na pytanie - czy elektryk zrobił pomiary : IPZ, ciągłości PE, Rez. izolacji, Rez. uziomu itd - i napisał Protokół Odbiorczy instalacji dopuszczający ją do użytkowania ???
Jak może to ogarnąć , to niech to zrobi , bo to w Twoim interesie - na zamknięcie Dziennika Budowy i ubezpieczenia domu od wszelkich zdarzeń, a  w tym skutków przepięć w sieci energ. , a co gorsza "kolegów" piorunów , które mogą spalić sprzęt AGD , RTV i IT , jak gdzieś przywali nawet więcej niż 100 m od Twojego domu.
 
Na marginesie
czy masz w Rozdzielnicy głównej ochronniki i jakie ?
Wrzuć fotkę jak możesz
 
Pozdr
Wojciech
 
Wrzucę foty w tym tygodniu, protokół zrobi jak mi pomontuje gniazdka itp ale to jeszcze troche do tego, póki co robił pomiary

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • I was really itching to fix it some wager some monied on some sports matches that are happening right now. I wanted to disillusion admit you guys recall that I did spot what I weigh to be the kindest plat in the USA. If you poverty to confound in on the spirit, authenticate it out-moded: [url=https://pokeronline.guru/online-gambling/]real online gambling[/url]
    • A ja się zastanawiał czemu czuć dym jak sąsiad pali i to dwa piętra niżej albo czemu tak czuć smażone nie moje 🤣 Jak widać dodatkowe otwory kanału wentylacyjnego 😁   Jak to zrobić dobrze ? Ponownie pakuł napchać i zapianować?
    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...