Skocz do zawartości

Ocieplenie dachu.Witam.


Recommended Posts

Cytat

A nie lepiej 20cm?? Czy musi być zostawiona luka od strony dachówki gdzie jest membrana??


To zależy jaka masz membranę,jeżeli wysokoparoprzepuszczalna to dopuszcza się stykanie wełny z membraną.
Link do komentarza
Cytat

Co będzie nad tą wełną?



Nie rozumiem. Gdzie nad wełną???


Czyli między krokwie 15cm i w poprzek 10cm wystarczy?? Po tej 15 trzeba sznurkować czy wystarczy daj 2cm szerszą wełnę i będzie się trzymać?? Jeszcze jaką wełnę chodzi mi o ten współczynnik ile powinien mięć. Dzięki wszystkim za odpowiedź. Edytowano przez ChlebZBulko (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Nie rozumiem. Gdzie nad wełną???


Zapewne chodziło mu o pokrycie,czym będziesz krył.
Cytat

Czyli między krokwie 15cm i w poprzek 10cm wystarczy?? Po tej 15 trzeba sznurkować czy wystarczy daj 2cm szerszą wełnę i będzie się trzymać?? Jeszcze jaką wełnę chodzi mi o ten współczynnik ile powinien mięć. Dzięki wszystkim za odpowiedź.


Sznurkować trzeba i zakład 2 cm też trzeba robić. Abu to sznurkowanie poszło Ci sprawnie to polecam Ci nabić na krokwie w odstępach około 30 cm papiaki tak do połowy a potem po upchnięciu wełny na całym dachu przeciągnąć sznurek po skosie od jednego gwoździa do drugiego i jak przesznurkujesz jedną parę krokwi to przy następnej będziesz miał już wspólną jedna krokwie z nabitymi gwoździami itd aż do końca . Po całym przesznurkowaniu dobijesz gwoździe i będzie OK icon_biggrin.gif
Najlepiej jakby był jak najmniejszy ten współczynnik,ale uważam,że tak ,039 jest przyzwoity.
Jaka wełnę chcesz kupić?
Link do komentarza
Cytat

Właśnie nie wiem jaką wełnę. Co polecacie, żeby się dobrze układało i spełniało swoje zadanie.


Ja kupowałem wełnę Schwenk 0,39 w rolce,sam układałem i nie mogę narzekać.
Co do wełny jaka wybrać to poszukaj tu na forum tematów a wełnie a jest ich kilka ,na pewno Twoja ciekawość po przeczytaniu tych tematów zostanie zaspokojona icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Jak pisali poprzednicy jeżeli na krokwiach znajduje się membrana wysokoparoprzepuszczalna to dopuszcza się rozwiązanie z dosunięciem wełny do membrany. Zatem między krokwie możesz ułożyć wełnę 18cm np. TOPROCK o współczynniku lambda 0,035 bądź też zastosować wełnę 15cm.

Najczęściej rozstaw rusztu ma ok. 40cm. Podczas układania drugiej warstwy warto jest pamiętać o wypełnianiu profili metalowych aby nie stanowiły mostków termicznych.

W celu uzyskania współczynnika przenikania ciepła na poziomie przegrody energooszczędnej (U?0,15W/m2K) zalecana grubość izolacji w przypadku produktów o współczynniku przewodzenia ciepła 0,035 (np. TOPROCK i SUPERROCK) wynosi 27cm , natomiast przypadku produktów o przewodności cieplnej 0,039 W/mK ? 30cm.
Grubość drugiej warstwy ocieplenia uzależniona jest od grubości warstwy ułożonej pomiędzy krokwiami.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...