Skocz do zawartości

Kocioł na paliwo stałe w zbyt małej kotłowni


Recommended Posts

Projektant domu dostosował kotłownię do wiszącego kotła gazowego. Nie dość, że jest mała, ma na dodatek tylko jedne drzwi, wychodzące na wewnętrzny hol. To powoduje, że kurzą się sąsiednie pomieszczenia - mówią Ula i Jacek, Członkowie Klubu Budujących Dom.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/kotly-i-podgrzewacze/a/16691-kociol-na-paliwo-stale-w-zbyt-malej-kotlowni

Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
Dla porównania dom parterowy 106m2 15 cm styropianu na betonie komórkowym 24cm strop 20 cm wełny piec camino z miarkownikiem górne spalanie 10KW( 35cio letni żeliwniak z demobilu) , zimą w domu 22-24stopni największy przepał to 2 tony rocznie. Podejrzewam ze wiekszość z tych 7 ton to spieprza z nadmuchem .Problem z prądem rozwiązuje u mnie UPS 1400Wat podtrzymuje pompę przez 6 godzin.
Link do komentarza
dla tak małego domu takie ilości opału
Cytat

do 7 ton węgla (groszku), latem 0,5 mp drewna miesięcznie


i
Cytat

Łączne roczne koszty ogrzewania: węgiel 3000 zł, drewno 1000–1200 zł.


to straszne koszty...wręcz niezrozumiałe dla mnie....no i dodatkowo ta cena za węgiel zaniżona znacznie, nawet w sytuacji gdy dom jest w bezpośrednim sąsiedztwie kopalni węgla

moje okolice - węgiel 640/t z transportem
http://allegro.pl/wegiel-kamienny-640-zl-t...3523263353.html
Link do komentarza
aha, dodam jeszcze, że aż się boję przeliczyć, ile więcej by kosztowała instalacja gdyby był gaz+solary- to raz, a dwa- ogrzewane byłoby gazem zamiast węglem....czyli jeszcze wyższe koszty...

solange - mi też ciocia projektowała - i gdybym robił tak jak ona chciała(i wielu,wielu innych budowlańców którzy przewinęli się przez budowę) to moja sytuacja pewnie byłaby podobna do tej opisanej w artykule.
jak inwestor nie wie czego tak naprawdę chce i zdaje się na "fachowców" to tak to niestety wygląda.....
Link do komentarza
Cytat

czytając takie artykuły, odechciewa się budować icon_rolleyes.gif

wytłumaczcie mi, jak w tak małym domu, rachunki za ogrzewanie mogą być tak potężne?
badziewny piec, z mała sprawnością? nieumiejętne obsługiwanie urządzenia? a może państwo uwielbiają świeże powietrze i nawet zimą mają pootwierane okna? :scratching:


Jeszcze może być badziewiaste paliwo miał z piachem i wiele innych rzeczy.
Kocioł na pellty by wszedł z zasobnikiem na zewnątrz budynku za ścianą . icon_smile.gif
Najpierw trzeba ustalić co jest powodem takiego ogromnego zużycia wungla ,- założyć ciepłomierz na jeden sezon icon_smile.gif

Patrząc na zużycie " latem 0,5 mp drewna miesięcznie" .
a z 1mp drewna (suchego) można uzyskać średnio 1.300kWh to u nich z 0,5 mp ~ 650kWh idzie na miesiąc do grzania C.W.U. Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Najpierw trzeba ustalić co jest powodem takiego ogromnego zużycia wungla ,- założyć ciepłomierz na jeden sezon icon_smile.gif

Patrząc na zużycie " latem 0,5 mp drewna miesięcznie" .
a z 1mp drewna (suchego) można uzyskać średnio 1.300kWh to u nich z 0,5 mp ~ 650kWh idzie na miesiąc do grzania C.W.U.


Powód jaki jest to nie wiem ale jaki efekt to wiem - Globalne Ocieplenie icon_mrgreen.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...