Skocz do zawartości

PARA WODNA W ŁAZIENCE


tokio04

Recommended Posts

Mam problem z odprowadzeniem pary wodnej z łazienki.
W lipcu wyremontowałem łazienkę, wstawiłem nową kabinę prysznicową, zrobiłem nowe przewody wentylacyjne.
Niestety w sobotę zaczęła z sufitu płynąc woda.Przewody wentylacyjne wychodzą przez sufit na poddasze gdzie łączą się i wchodzą do komina do szybu wentylacyjnego.Przy trójniku czyli łączniku przewodów jest zamontowany wentylator(jeden z dwóch, pierwszy jest zamontowany w kabinie prysznicowej). Poszedłem na poddasze i zobaczyłem że w przewodzie stoi woda, po wylaniu okazało się że jest jej ok.3litrów.
Przewód wentylacyjny to plastikowe spiro o długości ok3m, od wyjścia na poddasze do komina.
Wydaje Mi się że przyczyną jest długośc przewodu i mała moc wentylatora.
Jednak nie jestem pewien , za wszelkie porady i rozwiązania będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Ociepl ten dodatkowy przewód wentylacyjny i połączenia z kanałem.
W zasadzie oba wentylatory powinny chodzić równocześnie.

Tak na marginesie, jeśli te wentylatory nie pracują cały czas, to takie rozwiązanie (łączenie przewodów wentylacji grawitacyjnej), jest niezgodne z przepisami.

Rozwiązaniem może tez być, odłaczenie kabiny od przewodu i usuwanie pary wodnej "głównym" kominem wentylacyjnym łazienki.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Ociepl ten dodatkowy przewód wentylacyjny i połączenia z kanałem.
W zasadzie oba wentylatory powinny chodzić równocześnie.

Tak na marginesie, jeśli te wentylatory nie pracują cały czas, to takie rozwiązanie (łączenie przewodów wentylacji grawitacyjnej), jest niezgodne z przepisami.

Rozwiązaniem może tez być, odłaczenie kabiny od przewodu i usuwanie pary wodnej "głównym" kominem wentylacyjnym łazienki.


Polecam Farbę Antykondensacyjną do malowania sufitów. Pochłania do 0,5L wody na 1 m2 . Pozniej oddaje ją w takiej proporcji żeby nic sie nie wykraplalo w lazience czy innych pomieszczeniach gospodarczych. mozna ja kupic u nas. Zapraszam do kontaktu icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Wentylatory działają równocześnie, jednak załączają się dopiero po włączeniu oświetlenia w łazience.


to wymień na higrosterowalne będą pracować jeszcze jakiś czas po kąpieli zależnie od ilości pary jeden(górny) bym wywalił bo to zbytek łaski , a przewód tak jak radzi bajbaga zdecydowanie ocieplić i to dość grubo - szybko para stygnie znaczy woda się skrapla znaczy masz dodatkowe źródło prysznicowe , a ma iść na zewnątrz
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...