Skocz do zawartości

Piec gazowy JUNKERS


Recommended Posts

Witam.
Chcialbym opisac swoj przypadek z piecem gazowym. Tak wiec. Jestem posiadaczem pieca gazowego Junkers Ceramini z regulatorem pokojowym TRQ 21. Moj problem polega na tym ze pompa ktora jest zainstalowana w piecu tloczy wode przez caly czas. Nie ma znaczenia czy piec w danym momencie grzeje wode czy nie. Temperatura na regulatorze pokojowym ustawiona jest na 20st. C. Prosze o pomoc w tym temacie, czyli jak ustawic piec zeby pompa przy wylaczonym piecu tez przestala "gnac" wode w obiegu co. Dzienne zuzycie gazu wynosi 8 do 10 m3. Troche duzo. Moj dom ma 70m2. Jest ocieplony styropianem 12cm. Ja rozumuje to tak: jak przez caly czas woda jest w obiegu to strasznie szybko sie wychladza i po spadku temperatury w pomieszczeniu ponizej 20st. C zeby piec nagrzal ta wode jeszcze raz to troche gazu piec zuzyje. Nadmieniam, ze po mojej obserwacji na wyswietlaczu temperatury w piecu jak piec sie wylaczy to temperatura bardzo szybko spada tj. w ciagu minuty potrafi spasc ok. 10st C. Chcialbym nadmienic ze jestem calkowitym laikiem odnosnie piecow gazowych.
Jeszcze chcialbym napisac ze po zakupie w/w pieca do dnia dzisiejszego nie posiadam zadnej instrukcji do pieca ani do regulatora pokojowego pomimo moich wielu prosb telefonicznych i wysylaniu e-maili nie otrzymalem nic. Mam jeszcze prosbe jakby ktos posiadal takie instrukcje w jezyku polskim to bardzo bylbym wdzieczny za ich wyslanie na adres e-mail: andrzejkurantowicz@wp.pl DOBRZY LUDZIE POMOCY!!!!. ZA GAZ PLACE MIESIECZNIE 500-600zl. NIE WYRABIAM!!!
Przepraszam za moj jezyk polski, ale pisze to na laptopie bez jezyka polskiego.
Link do komentarza
Kolego jest takie coś jak google wpisujesz nazwe i ci znajduje instrukcje , regulacje itp.przykładowy adres do instrukcji http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&a....41248874,d.Yms na stronie 12 masz pois pracy pompy ,mi podłogówka 200m/2 mniej zuzywa gazu niz tobie 70m/2 , nie miałeś serwisanta do gwarancyjnego uruchomienia kociołka? ,on ci powinien wszystko wytłumaczyc .
Link do komentarza
co do gnania wody w obiegu, to nie tak jak myslisz. Woda jest gnana w obiegu po to, zeby monitorować jej temperaturę. Pewnie twój kocioł jest dedykowany w jakiś tam sposób do ogrzewania pogodowego - jak temperatura wody spadnie poniżej zadanej wg krzywej grzewczej, to wtedy się automatycznie włącza. W przypadku sterownika pokojowego, nie ma takiej konieczności...i źle ci się w ydaje, gnanie wody niczego ci nie wychładza, jedynie pompa obiegowa pracuje i bierze prąd.

nie dramatyzuj, uspokój się, znajdz na necie instrukcję, poczytaj, potem możemy wrócić do tematu
nikt ci tutaj nie poda rozwiązania na tacy, skoro ty sam niewiele robisz w tym temacie
Link do komentarza
Cytat

co do gnania wody w obiegu, to nie tak jak myslisz. Woda jest gnana w obiegu po to, zeby monitorować jej temperaturę. Pewnie twój kocioł jest dedykowany w jakiś tam sposób do ogrzewania pogodowego - jak temperatura wody spadnie poniżej zadanej wg krzywej grzewczej, to wtedy się automatycznie włącza. W przypadku sterownika pokojowego, nie ma takiej konieczności...i źle ci się w ydaje, gnanie wody niczego ci nie wychładza, jedynie pompa obiegowa pracuje i bierze prąd.

nie dramatyzuj, uspokój się, znajdz na necie instrukcję, poczytaj, potem możemy wrócić do tematu
nikt ci tutaj nie poda rozwiązania na tacy, skoro ty sam niewiele robisz w tym temacie




Witam Koledzy.
Dziękuję za odpisanie na moją prośbę zarówno Tobie "mariusz05" jak i Tobie adiqq.
Odpowiem koledze mariusz05. Tak. Nie miałem serwisanta do uruchomienia pieca bo do dnia dzisiejszego nie otrzymałem żadnych dokumentów stwierdzających zakup pieca. Dziękuję Ci za link do instrukcji. ustawiłem pompę na tryb pracy 2 i ona wciąż cały czas chodzi. Jak się pytam znajomych, to u nich pompa dopiero się załącza jak piec zaczyna grzać wodę a u mnie ta cholerna pompa cały czas chodzi.
A teraz odpowiem koledze adiqq. Nie jest prawdą, że woda w trakcie chodzenia pompy się nie wychładza. Ano się wychładza. Podam przykład. Bierzemy np. dwie szklanki i nalewamy do nich gorącą wodę. W jednej szklance mieszamy wodę łyżeczką a wodę w drugiej szklance nie mieszamy. To woda w szklance, w której mieszamy wystygnie dużo szybciej niż w tej szklance w której samoczynnie się studzi. I mi nie chodzi o prąd, tylko o to że dlaczego u innych pompa załącza się dopiero wtedy kiedy piec grzeje wodę.
Może wie ktoś jak przestawić sterowanie pompą z czujnika regulacji obiegu CO, na czujnik pokojowy regulacji temperatury. Bo w instrukcji napisane jest że sterownik zew. regulator temp. wyłącza obieg gazu i wyłącza pompę. Czy jest jakaś możliwość aby pompę wyłączał regulator pokojowy.
Dziękuję z góra za odpowiedź. Edytowano przez AndyEndriu (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Endriu - pobierz sobie instrukcję obsługi z tej strony :
http://www.szkolenia-junkers.pl/materialy,238.html
na str. 12 masz opisane co zrobić żeby zmienić tryb pracy pompy która w tej chwili pracuje Ci w trybie 3 jak dla regulacji pogodowej .
I jeszcze coś . Pierwsze uruchomienie kotła i regulacje powinien wykonać uprawniony serwisant i to jest podstawa . Nie sądzę żeby zmiana trybu pracy pompki wiele zmieniła . Niby piec jest fabrycznie ustawiony na GZ 50 ale z tego co ja wiem pierwsze uruchomienie i regulacje musi zrobić serwisant . Szukaj w twojej okolicy serwisanta i wzywaj go czym prędzej . Sam niewiele zdziałasz bo nie posiadasz aparatów pomiarowych .

dopisałem : teraz widzę że mariusz05 już Ci pokazał tę instrukcję (mnie sie wcześniej nie otwierała) więc nie wiedziałem .
Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...
Cytat

Może należałoby się zwrócić do tych, u których kupowałeś piec lub do tych którzy Ci go podłączali? Tak sobie myślę, że 500 zł miesięcznie za gaz to nie jest tragedia...


To dobrze że tylko myślisz bo sam chyba tyle nie płacisz. A tak dla porównania Siostra jesienią kupiła dom typowy klocek budowany w 70 latach /nieocieplony/ 160 mkw powierzchni i co prawda też ma kocioł Junkersa tyle że kondensacyjny i średnie dobowe zużycie gazu oscyluje w granicach 11 m . A co do pierwszego uruchomienia to moi przedmówcy mają absolutną rację gdyż po pierwsze to nie masz obecnie żadnej gwarancji a po drugie z tego co wiem to kotły Junkersa są fabrycznie ustawione na swoją max moc znamionową a serwisant przy pierwszym uruchomieniu ustawia moc którą potrzebujesz do ogrzewania. Dlatego wejdź na www. Junkers.pl i tam znajdziesz najbliższego serwisanta fabrycznego który dokona odpowiednich nastaw na Twoim kotle
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...