Skocz do zawartości

Gipsowanie,malowanie- pytania:-)


dzusti

Recommended Posts

Czołem ,
mam z pozoru może naiwne pytanie..cóż - nie potrafię sobie na nie sama odpowiedzieć, więc proszę Was o pomoc :-)

W nowo budowanym domu - tynki natryskowe - gipsowe.Sufity podwieszane .
No i teraz nadchodzi etap wykańczania i .....nie wiem co jest właścicwe?

Czy przed malowaniem ścian na takim tynku trzeba je jeszcze gipsować i wygładzać ?
( mnie się wydają znośne , no ale ja miszkałam całe życie w bloku gdzie odchyły 5 cm od pionu to są "równe ściany ";-)

To samo pytanie dotyczy sufitu z kartongipsów .Powieszą mi te sufity i przejadą gipsem raz.Co z nimi trzeba dalej zrobić ?

Tak jak na wstępie - nie wiem co jest właściwe.Nie chcę wykonywać niepotzrebnych ruchów / kosztów / bo na finale to wiadomo jak jest icon_wink.gif


dzusti

Link do komentarza
Cytat

Czołem ,
mam z pozoru może naiwne pytanie..cóż - nie potrafię sobie na nie sama odpowiedzieć, więc proszę Was o pomoc :-)

W nowo budowanym domu - tynki natryskowe - gipsowe.Sufity podwieszane .
No i teraz nadchodzi etap wykańczania i .....nie wiem co jest właścicwe?

Czy przed malowaniem ścian na takim tynku trzeba je jeszcze gipsować i wygładzać ?
( mnie się wydają znośne , no ale ja miszkałam całe życie w bloku gdzie odchyły 5 cm od pionu to są "równe ściany ";-)

To samo pytanie dotyczy sufitu z kartongipsów .Powieszą mi te sufity i przejadą gipsem raz.Co z nimi trzeba dalej zrobić ?

Tak jak na wstępie - nie wiem co jest właściwe.Nie chcę wykonywać niepotzrebnych ruchów / kosztów / bo na finale to wiadomo jak jest icon_wink.gif


dzusti



Ważne aby tynki dobrze wyschły ! ( najlepiej cały sezon).

Później trzeba to zagruntować a następnie to już Twoja decyzja czy chcesz mieć chropowate ściany czy wygładzone.

Co do sufitów - niektórzy szpachlują całą zabudowę KG a niektórzy tylko łączenia i ślady po wkrętach.
Link do komentarza
Cytat

Czołem ,
mam z pozoru może naiwne pytanie..cóż - nie potrafię sobie na nie sama odpowiedzieć, więc proszę Was o pomoc :-)

W nowo budowanym domu - tynki natryskowe - gipsowe.Sufity podwieszane .
No i teraz nadchodzi etap wykańczania i .....nie wiem co jest właścicwe?

Czy przed malowaniem ścian na takim tynku trzeba je jeszcze gipsować i wygładzać ?
( mnie się wydają znośne , no ale ja miszkałam całe życie w bloku gdzie odchyły 5 cm od pionu to są "równe ściany ";-)

To samo pytanie dotyczy sufitu z kartongipsów .Powieszą mi te sufity i przejadą gipsem raz.Co z nimi trzeba dalej zrobić ?

Tak jak na wstępie - nie wiem co jest właściwe.Nie chcę wykonywać niepotzrebnych ruchów / kosztów / bo na finale to wiadomo jak jest icon_wink.gif


dzusti



Jeśli chodzi o standard wykończenia decyzję powinna Pani podjąć sama. Najlepszym rozwiązaniem będzie wymalowanie najmniejszej ściany w pomieszczeniu i ocena jej wyglądu w różnych warunkach oświetleniowych, pod kątem wymaganej przez Panią estetyki. Nie ma potrzeby szpachlowania całego sufitu, lepiej skoncentrować się na estetycznym wykończeniu łączeń płyt kartonowo-gipsowych. Gdyby uznała Pani, że szpachlowanie jest jednak konieczne, proponuję wykorzystanie wykończeniowej masy szpachlowej ACRYL-PUTZ® FINISZ http://www.acrylputz.pl/35/acryl-putz-finisz
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...