Skocz do zawartości

Docieplenie domu


Recommended Posts

Cytat

Myslalem ze na tym forum sa kompetentni ludzie i nie trzeba tlumaczyc jak krowie na rowie ze chodzi o grubosc ocieplenia



No i co Ci nie pasuje w grubości ścian i ocieplenia??

Za mało ?? za dużo?? bo nie wiem , zadaj pytanie w sposób zrozumiały a jak sam zauważyłeś że jest tu sporo osób kompetentnych to i uzyskasz kompetentną odpowiedź .
Link do komentarza
Cytat

Witam
Jestem nowy na forum prosze o wasza pomoc w sprawie docieplenia domu na zewnatrz steropianem biorąc pod uwage to że zewnetrznu mur ma grubosc suporex 11 cm potem jest 10 cm steropianu i pustak 18 cm


Piszesz,że mur MA więc czego chcesz! Pochwalenia ,że masz taki mur?
Pisz poprawnie i ze składnią bo nie wiadomo czego chcesz i o co pytasz, bo jak na razie to Twoje niby pytanie jak dla mnie jest stwierdzeniem.
Link do komentarza
Dobra jasniej pytam w imieniu rodziców żeby nie było to oni tak niezdarnie składają swoje zapytania wyżej podałem dane muru bo to raczej ma jakieś znaczenie a konkretnie chodzi jakie dać ocieplenie na wieżch aby to miało jakieś działanie czy np steropian 5cm wystarczy czy grubszy teraz jest chyba zrozumiale????
Link do komentarza
Cytat

Dobra jasniej pytam w imieniu rodziców żeby nie było to oni tak niezdarnie składają swoje zapytania wyżej podałem dane muru bo to raczej ma jakieś znaczenie a konkretnie chodzi jakie dać ocieplenie na wieżch aby to miało jakieś działanie czy np steropian 5cm wystarczy czy grubszy teraz jest chyba zrozumiale????


zalamka.jpg
Ale co to za mur?To nowy dom czy stary? Pisałeś na początku o murze trzy warstwowym a teraz pytasz o dwu warstwowy.
Tak czy owak to jak dadzą 10 cm to takie minimum a jak 15 cm to było super.
Link do komentarza
Cytat

Jaki mur??? chyba opisalem wszystko jasno w pierwszym poscie
A dom ? od postawienia czy mieszkania? stoi okolo 5 mieszkanie w nim ponad 3 lata


Proszę Cie ,nie śpiesz się i pisz składniej bo za ni .... nie rozumiem co piszesz.
Co napisaleś w pierwszym poście? Cytuję "uwage to że zewnetrznu mur ma grubosc suporex 11 cm potem jest 10 cm steropianu i pustak 18 cm"

Nastepnie cytuję "chodzi jakie dać ocieplenie na wieżch aby to miało jakieś działanie czy np steropian 5cm wystarczy czy grubszy teraz jest chyba zrozumiale????"

A w ostatnim poście to już rozwalasz "A dom ? od postawienia czy mieszkania? stoi okolo 5 mieszkanie w nim ponad 3 lata" czyli co jest DOM czy MIESZKANIE!
Co mam Ci napisać jak sam nie wiesz co masz a raczej co maja Twoi rodzice. Sorry ale w myślach jeszcze nie umiem czytać.
Sprawdź dokładnie z czego i jaki gruby mur ma dom Twoich rodziców i czy chcą mieć ścianę 2W czy 3W a wtedy z miłą chęcią Ci postaram się pomóc. Edytowano przez mhtyl (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

No to napisalem mur sklada sie z trzech warstw pierwsza od wierzchu suporex 11 cm potem 10 cm steropianu w srodku i pustak 18cm
czy jeszcze jest cos nie wyraźnie ? i pytanie jakie do tego ocieplenie?


Tego muru się nie dociepla ,koniec,kropka,stop icon_biggrin.gif Po co? To jest ściana 3W!
Link do komentarza
Cytat

To powiec to moim rodzicom nie mi oni sie uparli aby ocieplic


Kup im dobra książkę o budownictwie i niech czytają,może doczytają.
Ale jak chcą to niech ocieplają ja im tego nie mogę zabronić.
Link do komentarza
Tak na poważnie 11cm+18cm = 29cm suporexu ( bo domyślam się, że te 18cm to nie szklany icon_biggrin.gif) + 10cm styropianu, jakbym miał taką ścianę u siebie w domu to bym się cieszył icon_biggrin.gif . Ocieplać się wszystko da, tylko w tym przypadku to nie ma sensu, jak kolega mhtyl napisał wyżej. Jednakże dla chcącego nic trudnego, na tym forum na pewno trochę osób kazało by ocieplać, w myśl zasady im więcej ocieplenia tym lepiej. Ja jestem trochę innego zdania, docieplanie budynku ma sens, jeżeli ta inwestycja zwróci się w jakimś konkretnym (rozsądnym) czasie a nie po 50 czy 100 latach, jak już nie będę żył. Podstawowa sprawa czym ogrzewacie dom??, bo im tańszym źródłem energii, tym ocieplanie ma mniejszy sens ekonomiczny i dłużej się będzie zwracać. Ja mam u siebie ścianę (cegła + luft + cegła), ogrzewamy dom miałem węglowym, kiedyś liczyłem koszty ocieplenia i zapytałem się osób, które takie domy ociepliły, ile oszczędzają na ogrzewaniu i wyszło z obliczeń, że zwrot nastąpi już dokładnie nie pamiętam, ale 25 czy 30 lat. Edytowano przez małymiki (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Grunt to wejść na forum rzucić jakieś hasło a za chwilę wyzwać wszystkich od tępaków icon_smile.gif
Proponuję wizytę na składzie budowlanym. Oni już wcisną Ci jak największe docieplenie, bo w końcu na tym zarobią. A to czy ono jest w tym konkrentnym przypadku potrzebne? Kogo to obchodzi.
Mam wrażenie że nasz nowy kolega zachowuje się jakbym miał 18lat? To wiek pokolenia "dzieci-sieci" które wbrew pozorom aż tak dobrze sobie nie radzą w tej sieci.. Rzucają pytanie i oczekują natychmiastowej odpowiedzi - tak jak odrabianie pracy domowej na portalu typu sciaga.pl icon_smile.gif
Link do komentarza
Nie mam zamiaru nikogo od tepakow wyzywac ale to nie moja wina ze jak cokolwiek pisze to kazdy uwaza to za idiotyczne i sie smieje nawet gdy pisze jasno czy to tak trudno pomoc i odpowiedziec?? jedynie małymiki byl rozsadny i udzielil pomocy pozatym kazdy sie smieje nie wiem z czego to wy jestescie specjalisci i mimo jakis bledow szybciej powinniscie zrozumiec niz ktos kto sie nie zna w tym przypadku ja.
A joksa to znam z programu "trudne sprawy" ale to nie wazne czekam w dalszym ciagu na pomoc w sprawie docieplenia budynku jaka jest sciana i czym ocieplane napisalem

Nie mam zamiaru nikogo od tepakow wyzywac ale to nie moja wina ze jak cokolwiek pisze to kazdy uwaza to za idiotyczne i sie smieje nawet gdy pisze jasno czy to tak trudno pomoc i odpowiedziec?? jedynie małymiki byl rozsadny i udzielil pomocy pozatym kazdy sie smieje nie wiem z czego to wy jestescie specjalisci i mimo jakis bledow szybciej powinniscie zrozumiec niz ktos kto sie nie zna w tym przypadku ja.
A joksa to znam z programu "trudne sprawy" ale to nie wazne czekam w dalszym ciagu na pomoc w sprawie docieplenia budynku jaka jest sciana i czym ocieplane napisalem
Link do komentarza
Małymiki już Ci odpowiedział , ocieplenie przy ścianie 3W jest niepotrzebne skoro w srodku już masz dychę styro , jeżeli Twoi staruszkowie upierają się przy dociepleniu to w zupelności starczy styro 4cm tylko po to aby zmienić elewację budynku , dodatkowe naklejenie styropianu na taka ścianę nic nie zmieni , jak chcesz coś zmienić względem poprawy zużycia opału w domu to o0cieplenie najlepiej zacząć od wymiany okien - jeżeli są stare .I się nie ciskaj tak bo Ci żyłka pęknie ...
Link do komentarza
Okna , plastiki ? i takie pytanie - jak masz ocieplony strop?? , co do ocieplenia ścian to jeszcze raz powtórzę że cokolwiek na nie nie przykleisz to zmienisz niewiele , albo nic poza wyglądem , przy ścianie jaka masz to chate można okleić gazetami i skutek będzie ten sam , tylko wizualnie ściany zmienisz bo ocieplenie masz w zupełności wystarczające .
Link do komentarza
Cytat

Jeszcze jedno jezeli okna mogly zostac nieszczelnie zamontowane to duze moga byc straty energi??


Zależy jak bardzo źle mogły zostać zamontowane. I okna "z Veki" nic nie mówią o ich wartości użytkowej.
Trochę dokładniej opisz sprawę, bo póki co to ja powiem tak:" mam Fiata, silnik mu źle chodzi. Co powiecie?"
Niewiele można odczytać z Waszych oczekiwań, poza tym, że może nie jesteście zadowoleni ze swojej ściany.
A może być tak, że macie wszystko super, tylko właśnie te oczekiwania są przerośnięte.

I nie jesteśmy tu specjalistami, a zwykłymi użytkownikami zainteresowanymi sprawami budowy domu..
Link do komentarza
Cytat

Niestety ja ich nie kupywalem wiem tylko ze Veka. Co do nieszczelnosci niektore u dolu czuc jak zawiewa powietrze. Odezwe sie wieczorem jak pokaze rodzicom wasze odpowiedzi narazie z gory dzieki:)


Jeżeli wieje przez okna to wezwać serwis , może tylko potrzebna będzie regulacja a może wymiana uszczelek .
Link do komentarza
Cytat

jedynie małymiki byl rozsadny i udzielil pomocy pozatym kazdy sie smieje nie wiem z czego to wy jestescie


Nie chcę się wywyższać ,ale kto Cię ciągnął za język abyś napisał dokładnie co i jak masz i kto Ci napisał pierwszy ,że ściany tej co mają Twoi rodzice nie trzeba ocieplić. A czemu nie trzeba ocieplać? To tez napisałem abyś Ty albo Twoi rodzice poczytali o trochę o budowlance a dokładnie o ścianach i ociepleniu.
Nawet tu na forum jest sporo tematów na temat który poruszyłeś,tylko czytać.

Cytat

i slusznie przepraszasz, slusznie. to taka wasza meska ulomnosc icon_wink.gif Jeszcze zone przepros i mysle, ze zostanie Ci wybaczone icon_lol.gif


Oj gdybym umiał czytać w myślach kobiet a szczególnie żony to nie wiem jakby to było ,chyba do dziś byłbym kawalerem i żony bym nie musiał prosić o przebaczenie icon_mrgreen.gif

Cytat

Ocieplamy przewaznie drzewo


icon_biggrin.gif
Mówiłem Ci już ,że za szybko piszesz a potem się dziwisz ,że traktują Cie jak traktują.
Zapewne chciałeś napisać ,że opalacie przeważnie drzewem a widzisz jakie głupoty wychodzą jak napiszesz po łebkach.

Cytat

moze polecisz jakis tytul??


Np miesięcznik "Budujemy Dom" icon_biggrin.gif

Cytat

Znam autora wątku z tv z programu ,,Chłopaki do wzięcia "


Znam jednego z nich i on był najlepszy ,debeściak z Chojna co z mamusia przyjechał icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Cytat

Oj gdybym umiał czytać w myślach kobiet a szczególnie żony to nie wiem jakby to było ,chyba do dziś byłbym kawalerem i żony bym nie musiał prosić o przebaczenie icon_mrgreen.gif



icon_eek.gif a ja myslalam, ze wtedy spelnialbys wszystkie jej najskrytsze marzenia icon_razz.gif


Cytat

Mówiłem Ci już ,że za szybko piszesz a potem się dziwisz ,że traktują Cie jak traktują.
Zapewne chciałeś napisać ,że opalacie przeważnie drzewem a widzisz jakie głupoty wychodzą jak napiszesz po łebkach.



a ja bedac czepialska baba (jak zwykle icon_wink.gif) dopisze, ze opala to sie drewnem icon_razz.gif domy jednorodzinne to raczej nie maja takich piecy, co by cale drzewo wladowac na raz icon_wink.gificon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

icon_eek.gif a ja myslalam, ze wtedy spelnialbys wszystkie jej najskrytsze marzenia icon_razz.gif


Ja bez tego wiem jakie ma marzenia.
Mi bardziej chodziło co ona o mnie myśli - oczywiście nie zawsze icon_biggrin.gif

Cytat

a ja bedac czepialska baba (jak zwykle icon_wink.gif) dopisze, ze opala to sie drewnem icon_razz.gif domy jednorodzinne to raczej nie maja takich piecy, co by cale drzewo wladowac na raz icon_wink.gificon_lol.gif


Znam gościa co po kawałku do pieca wpycha,co się kawałek spali to podpycha i tak całe drzewo spali. Nie musi ciąć,rąbać ot wygoda icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Cytat

Prosze się nie śmiać z kolegi o drzewa trzeba dbac - stoją tak biedaki same i marzną icon_razz.gif

swoją droga ostatnio widziałam jak w Kluczach koleś "ocieplał" ogrodzenie icon_lol.gif


Też widziałem ocieplane ogrodzenia icon_smile.gif
Nie dziw się - prawdziwy fach jakim jest tynkarstwo powoli wymiera.. teraz sątynki z agrebatu przygłaskane maszynką..
Łatwiej się okazuje zrobić cienką warstwę styropianu i zaciągnąć ją klejem..
Link do komentarza
Cytat

Mam wrażenie że nasz nowy kolega zachowuje się jakbym miał 18lat? To wiek pokolenia "dzieci-sieci" które wbrew pozorom aż tak dobrze sobie nie radzą w tej sieci.. Rzucają pytanie i oczekują natychmiastowej odpowiedzi - tak jak odrabianie pracy domowej na portalu typu sciaga.pl icon_smile.gif



generalnie to zgoda, nie zgadzam sie tylko na te 18...odejmij i to sporo....

Cytat

Nie mam zamiaru nikogo od tepakow wyzywac ale



ale właśnie to robisz icon_lol.gif

Cytat

No to wytłumacz staruszkom że robienie czegokolwiek ze ścianami w kwestii docieplenia to tylko moczenie pieniędzy .Reszta w domu na moje oko jest ok .



pełna zgoda
Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...