Skocz do zawartości

Suporex a tv na ścianę


temometr

Recommended Posts

Witam. To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość jeżeli piszę w złym temacie.

Mam ściankę działową z suporexu o grubości 8cm. Chciałbym powiesić na ścianę plazmę 42' waga ~20kg. Myślałem nad jakimś standardowym uchwytem tego typu: http://img17.allegroimg.pl/photos/oryginal...3/42/2903334216 . Zastanawiam się teraz czy taka konstrukcja będzie się trzymała? Zalecacie montować taki uchwyt kołkami które są w zestawie czy zaopatrzyć się w jakieś specjalne kołki do suporexu? Oczywiście opcja "na wylot" odpada, chciałbym pozostać przy kołkach rozporowych (o ile utrzymają taki ciężar). Proszę o szybką poradę bo chciałbym jeszcze dzisiaj zamówić ten uchwyt.
Link do komentarza
Cytat

Witam. To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość jeżeli piszę w złym temacie.

Mam ściankę działową z suporexu o grubości 8cm. Chciałbym powiesić na ścianę plazmę 42' waga ~20kg.



Mam zamontowane na ściance z suporeksu 6cm szafki wiszące w kuchni .Zastosowałem najprostsze i najlepsze rozwiązanie ,wystarczą wkręty do drewna z szerokim gwintem jeżeli masz 8 cm ścianę to 6 cm długie wkręty wystarczą w ilość 6 szt możesz dać więcej jak będzie się ktoś wieszał na telewizorku .


Montaż b. łatwy wkręcasz wkrętarką w ścianę tak jak w drewno bez wiercenia (uwaga na przewody elektryczne!)

WVVJk61idUP7fovErDctjkScu7u1vJGR.jpg Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Jak stosujemy kołki, to przed włożeniem kołka, w otwór wpychamy (upychamy) trochę kleju.

Jak bezpośrednio wkręcamy wkręt, to smarujemy nim (klejem) "gwint" wkrętu.


Czyli zastosowałeś kotwę chemiczną dla mniej zamożnych icon_mrgreen.gif

Cytat

Mam zamontowane na ściance z suporeksu 6cm szafki wiszące w kuchni .Zastosowałem najprostsze i najlepsze rozwiązanie ,wystarczą wkręty do drewna z szerokim gwintem jeżeli masz 8 cm ścianę to 6 cm długie wkręty wystarczą w ilość 6 szt możesz dać więcej jak będzie się ktoś wieszał na telewizorku .


Tylko ile kosztuje szafka a ile telewizorek ledowy 50 Cali:?: icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...