Skocz do zawartości

Patenty na ekonomiczne spalanie węgla


Recommended Posts

Instalator zastosował kocioł o zbyt dużej mocy dla naszego budynku. Przez pierwszy rok miałem kłopoty z wyregulowaniem kotła i dozowaniem paliwa. Widziałem, że spalanie jest nieekonomiczne i naraża nas na wyższe koszty. Dlatego zacząłem szukać pomocy na forum internetowym... - mówi Maciek, który wraz z Anią, jest Członkiem Klubu Budujących Dom.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/kotly-i-podgrzewacze/a/16701-patenty-na-ekonomiczne-spalanie-wegla

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 7 miesiące temu...
Ciekawe kto jest przed wizytą u medyka ? 1,5 t.wegla ZA CAŁY ROK !i 2m3 drewna na rozpałkę !,to cały czas sie rozpala?, a tekst że zapasu drewna i węgla jest na 2-3 lata ?a jaka temperatura 17 stopni , jak na sterowniku ? to po co ogrzewać , i tak będzie temperatura dodatnia.A już inwestycja w kondensacyjny za 8 tyś. to będzie szok , jak przyjdą rachunki za gaz.Ja spalam 5t.wegla (120m2 dom z lat 90)i na rozpałke 0,5m3 drewna , temperatura 22-24.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Spalam węgiel w ekologicznym kotle węglowym Zębiec 16 KWK Od pewnego czasu najpierw załadowuje go węglem, potem zapalam go od góry kilkoma drewienkami. Efekt jest super, bo węgiel spalany tym sposoben spala się bardzo czysto, dokładnie i powoli, dając maksymalny uzysk ciepła. 1 niepełny zasyp -ok 20 kg węgla potrafi skutecznie się palić nawet -8 - 12 godzin, a z komina nie widać nawet emisji dymu. Dymienie i zatruwanie powietrza jest spowodowana nieumiejętnym złym spalaniem węgla w piecach, który w handlu jest sprzedawany często bardzo kiepski , często mokry, tak jak to się dzieje np. z tzw. ekogroszkiem sprzedawanym w hipermarketach, bedącycm często dziwną mieszaniną najgorszych gatunków niskokalorycznych węgli (odpadowych z importu), które są uzupełniane miałem i mułami najgorszego gatunku, pyłami i wszelkim węglopodobnym trudnopalnym i szkodliwym ekologicznie badziewiem że aż dziwne , że żadna siła tego procederu w Polsce wogóle nie kontroluje. Zresztą, co UE i polski rząd robią, aby Polacy spalali węgiel w sposób czysty i ekonomiczny osiagając maksymalną sprawność w nowoczesnych piecach, niekoniecznie drogich?
Link do komentarza
Spalanie węgla to sztuka ,trzeba poznać zasady ,praktyka też się tu przydaje .
Największą wina leży po stronie producentów kotłów tzw. śmieciuchów źle skonstruowanych.
Użytkownicy kotłów też nie są bez winy .
Wystarczy wyjść na zewnątrz budynku i sprawdzić czy leci dym z naszego komina .jeżeli leci
to mamy niepełne spalanie trwonimy własne pieniądze i "brudzimy" swoje gniazdo .
Tam gdzie leci dym z komina tam mieszkają bogaci ludzie.

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Gość Prof. dr hab. inż. Ariel Moszne
Śmieszy mnie jak ludzie piszą, że ogrzał dom za tyle to a tyle. Można nawet za darmo! O zł.!!! Jak tego dokonać? To proste! Zamiast ustawiać temperaturę wewnątrz na 18-20 st. należy (jest to konieczne aby rachunek wyniósł 0,00 zł.) ustawić temperaturę wewnętrzną na 0 st, spuścić wodę aby nie zamarzła w układzie i się wyprowadzić w pizdu, do ciepłego kraju.

Polecam - to najoszczędniejsza metoda ogrzewania, znana ludziom:)
Link do komentarza
Cytat

Śmieszy mnie jak ludzie piszą, że ogrzał dom za tyle to a tyle. Można nawet za darmo! O zł.!!! Jak tego dokonać? To proste! Zamiast ustawiać temperaturę wewnątrz na 18-20 st. należy (jest to konieczne aby rachunek wyniósł 0,00 zł.) ustawić temperaturę wewnętrzną na 0 st, spuścić wodę aby nie zamarzła w układzie i się wyprowadzić w pizdu, do ciepłego kraju.

Polecam - to najoszczędniejsza metoda ogrzewania, znana ludziom:)


Chyba napisałeś z tego doktorat, a potem habilitowałeś się, aż w końcu nadali Ci tytuł profesora za takie niebanalne odkrycie icon_lol.gif
Link do komentarza
Gość Ojciec Profesora dr hab. inż. Ar
Muszę to sprostować!
Rachunek wynosi 0,00 zł, bo ja sponsoruje tobie ten wyjazd do ciepłych krajów co roku ,Pieniądze się jego nie trzymają niestety golas.
Link do komentarza
Gość Prof. dr hab. inż. Ariel Moszne
Zamiast się popisywać jedni przed drugimi, lepiej powiedzieć prawdę. Nie stać mnie motyla noga mać, muszę obniżyć temperaturę, przykręcić w dwóch pokojach grzejnik i już.

Po co to pisać, że spaliłem tonę i miałem 8 st w domu! Czy tu chodzi o jak najniższą temperaturę w jakiej przeżyje się zimę?
Ogrzewamy po to aby nam było ciepło, abyśmy nie pomarzli, dzieci nie chorowały...

Miałem okres biedy (1989 rok), po kilka dni nie miałem co jeść, a pracowałem ciężko (nie piłem, nie ćpałem), pracodawca bankrutował, nie miał kasy na wypłatę dla mnie, a ja przez to cierpiałem - na własne życzenie. Ogrzewałem sam jeden pokoik kozą i pewnego dnia rano, po przebudzeniu miałem wewnątrz 0 st. (zero stopni celsjusza). Przeżyłem, nie zamarzłem, nie chorowałem. Wk się i postanowiłem, że dość tego, tak dalej być nie może! Zmieniłem pracę, później założyłem firmę i na ciepłe utrzymanie domu mam.

Nie myślcie jak oszczędzać, myślcie jak lepiej i więcej zarabiać! Co zrobić żeby mi było lepiej, cieplej, lżej - i to zrób! Nie gadaj, tylko zrób bo umrzesz...
Wiara w powodzenie czyni cuda!
Kto szuka, ten znajdzie!
Dla chcącego nic trudnego!

Wiem, że prościej pisać niż dokonać, ale trzeba bardzo chcieć a nie tylko mówić, że się coś chce. Innymi słowy, trzeba ciężko zap, ryzykować ale większości z nas, nie chce się niczego zmieniać i ciężko pracować.
Ja zap po 16-18 godzin na dobę, wielokrotnie po dwie doby nie spałem, nie jadłem nic po kilka dni. Każdy chciałby być mistrzem olimpijskim - jak chcesz to zap, uprawiaj sport ponad ludzkie możliwości, może uda ci się zdobyć medal w zawodach powiatowych... A to już jakiś sukces będzie, bo ty coś masz, a kolega został na poziomie, na którym byliście niedawno razem.

Proszę, nie komentujcie tego, uczyńcie z tych wypocin wartość dodaną. Życzę szczerze poprawy materialnej.
Link do komentarza
I cóż napisałeś prawdę, nie ma czego się czepiać.
Sorki za poprzedni mój wpis ale zrozum ,że tu nie jedni wypisywali podobne rzeczy a że podpisałeś się jako Prof. dr hab. inż. ..... naciosałem co napisałem w sensie humorystycznym.
Link do komentarza
Gość Prof. dr hab. inż. Ariel Moszne
Teraz konkrety.
Mam dom z użytkowym poddaszem, łącznie z kotłownią i dwustanowiskowym garażem = 250 m2. temperatura 22 st.C
http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/...-swiaty-ii.html

Piec-Kostrzewa na pelet, ekogroszek, drewno, zborze 25kW sprawność >91%
Paliłem ekogroszkiem, w tym sezonie 2013/14 sprawdzam drewno (cenowo tak jak ekogroszek, ale częste dokładanie) Podkreślę, że palę sobie dla relaksu i jako odskocznia od biznesowego stresu:)

Podłogi:
3x5cm styropian + ocieplenie i izolacja fundamentów wewnątrz i na zewnątrz - 5cm.

Ściany:
ceramika 30cm+12cm.wełna+3cm.styropian(styropian bo wełnę spaprali i trzeba było wyrównac)

Okna:
dwuszybowe, współczynnik 1,1

Poddasze:
20+5 wełna, gipskarton

Stropy:
strona wewnętrzna 5cm wełna i gipskarton,
zewnętrzna 2x10 wełna.

Spalanie i energia elektryczna:
ekogroszek X-IV (7 mies.) 5x960=4.800zł.
energia elektr. I-XII (rok) =7.200zł.
Gaz propan-butan I-XII 4butle=230zł

Elektryczne: oświetlenie LED, brama, drzwi garaż, suszarka, terma CWU poza sezonem, oświetlenie ogrodu LED-75W.
hydrofor 3kW, system alarmowy,
napowietrzacz 55W stawu pstrągowego:)

Chcę zamontować pompę ciepła bo za duży syf i etat palacza. Czy warto??? Ile kW? Jakiej firmy?

Podkreślę, że mam samowypływ wody ze studni głębinowej do stawu (40 l./min.)i odpływ do rzeczki, woda ma stałą temp. 10 st.C, staw 40-50 mb od kotłowni, woda gruntowa na gł. 1-1,2 m w pobliżu mała rzeczka.
Link do komentarza
Cytat

Śmieszy mnie jak ludzie piszą, że ogrzał dom za tyle to a tyle. Można nawet za darmo! O zł.!!! Jak tego dokonać? To proste! Zamiast ustawiać temperaturę wewnątrz na 18-20 st. należy (jest to konieczne aby rachunek wyniósł 0,00 zł.) ustawić temperaturę wewnętrzną na 0 st, spuścić wodę aby nie zamarzła w układzie i się wyprowadzić w pizdu, do ciepłego kraju.

Polecam - to najoszczędniejsza metoda ogrzewania, znana ludziom:)




Cytat

Teraz konkrety.
Mam dom z użytkowym poddaszem, łącznie z kotłownią i dwustanowiskowym garażem = 250 m2. temperatura 22 st.C
http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/...-swiaty-ii.html

Piec-Kostrzewa na pelet, ekogroszek, drewno, zborze 25kW sprawność >91%
Paliłem ekogroszkiem, w tym sezonie 2013/14 sprawdzam drewno (cenowo tak jak ekogroszek, ale częste dokładanie) Podkreślę, że palę sobie dla relaksu i jako odskocznia od biznesowego stresu:)

Podłogi:
3x5cm styropian + ocieplenie i izolacja fundamentów wewnątrz i na zewnątrz - 5cm.

Ściany:
ceramika 30cm+12cm.wełna+3cm.styropian(styropian bo wełnę spaprali i trzeba było wyrównac)

Okna:
dwuszybowe, współczynnik 1,1

Poddasze:
20+5 wełna, gipskarton

Stropy:
strona wewnętrzna 5cm wełna i gipskarton,
zewnętrzna 2x10 wełna.

Spalanie i energia elektryczna:
ekogroszek X-IV (7 mies.) 5x960=4.800zł.
energia elektr. I-XII (rok) =7.200zł.
Gaz propan-butan I-XII 4butle=230zł

Elektryczne: oświetlenie LED, brama, drzwi garaż, suszarka, terma CWU poza sezonem, oświetlenie ogrodu LED-75W.
hydrofor 3kW, system alarmowy,
napowietrzacz 55W stawu pstrągowego:)

Chcę zamontować pompę ciepła bo za duży syf i etat palacza. Czy warto??? Ile kW? Jakiej firmy?

Podkreślę, że mam samowypływ wody ze studni głębinowej do stawu (40 l./min.)i odpływ do rzeczki, woda ma stałą temp. 10 st.C, staw 40-50 mb od kotłowni, woda gruntowa na gł. 1-1,2 m w pobliżu mała rzeczka.


W co Ty grasz?
Najpierw piszesz ,że Cię śmieszy jak ludzie piszą ile to opału spalili a teraz sam piszesz ile Ty spaliłeś?
Nie rozumiem intencji Twoich postów. Chyba ,że małymi krokami zmierzasz do jakiejś bliżej nie określonej reklamy.
Link do komentarza
Gość Prof. dr hab. inż. Ariel Moszne
mhtyl

Spoko, ja się nie przejmuje:)
Pisać można wszystko, pod warunkiem, że musi na dobre wyjść wszystkim :D

Ludziom trudno zrozumieć, że większość osiąga się coś za coś. Skoro chcą spalać za 0zł. to sposób podałem. Jeśli chcą spalać jeszcze taniej, to chrust w lesie jest, z tym, że nie za darmo bo trzeba go nazbierać i przynieść. Ale wówczas może się okazać, że aby ogrzać dom przez dzień, to trzeba poświęcić na zbieranie pół dnia, a w tym czasie można zarobić wiele więcej i kupić np. węgiel. W ostatecznym rozrachunku wyjdzie każdemu inaczej. Każdy ma inną sytuację życiową, więc sam decyduje.
Ale nie tak, że ktoś spalił mniej niż inny, a inny ich przebija i pisze, że spalił jeszcze mniej. Wiec podałem sposób za 0 zł. którego nie ma :D

Pozdrawiam.
Ariel
Link do komentarza
Cytat

mhtyl

Spoko, ja się nie przejmuje:)
Pisać można wszystko, pod warunkiem, że musi na dobre wyjść wszystkim icon_biggrin.gif


Pisać można wszystko i o wszystkim ,tylko żeby to pisanie miało sens. Bo po Twoich postach to jest jakbyś skakał z kwiatka na kwiatek icon_biggrin.gif
W sumie to piszesz spoko.
Link do komentarza
Cytat

W co Ty grasz?
Najpierw piszesz ,że Cię śmieszy jak ludzie piszą ile to opału spalili a teraz sam piszesz ile Ty spaliłeś?
Nie rozumiem intencji Twoich postów. Chyba ,że małymi krokami zmierzasz do jakiejś bliżej nie określonej reklamy.

chyba go wyczułeś icon_smile.gif

Cytat

Teraz konkrety.

Spalanie i energia elektryczna:
ekogroszek X-IV (7 mies.) 5x960=4.800zł.
energia elektr. I-XII (rok) =7.200zł.

Gaz propan-butan I-XII 4butle=230zł


za mała różnica pomiędzy węglem a prądem Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Gość Internauta
Troche zakolorowana historia, takie sprawia wrazenie. Pierwsze, kocioł przewymiarowany dwukrotnie, po zmianach troche mniej, komin przewymiarowany chyba dwukrotnie przynajmniej na taki kociol no i to spalanie.. 2m drewna na samo rozpalanie, ponoc niezwykle rzadkie bo np w okresach przejsciowych 18 kg wegla na 72h to raczej miedzy bajki albo to juz byla koncowka wiosny. Mimo wszystko moze to jakas nadzwyczaj rzadka ale mozliwa historia, w takom razie gratuluje.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Gość andrzej
ja spalam 4tony węgla bobrek od września do maja w piecu z poziomą komorą spalania- w piecu dolnopalnym z palnikiem szamotowym wysokości nad ruszta 6,5cm i szerokości 20cm,komora zasypowa16kg,z tyłu za palnikiem dopalanie spalin 3/4'',ciag naturalny,sterownik miarownika ciągu elektroniczny,palenie ciągłe,dymek białył,ledwo widoczny,dom 120m nieocieplonym Zgadzam się można palić ekonomicznie a w całym domu mam 23,24 stopnie,grzejniki żerberkowe ,aluminiowe bez wymiany starych 'rur' one też grzeją.Obieg wody wymuszony ale przy braku zasilania naturalny.Piece dolnopalne z wymurówka szmotową i dobrą komorą rozprężna ,po wyjściu płomienia z palnika, dopalaniem gazów i w miarę długa droga gazów przed eyjściem do czopuch spalają ekenomicznie i ekelogicznia.Pozdrawiam Andrzej
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...