Skocz do zawartości

Działka ze spadem, droga nad działką od strony północno zachodniej


joanna_kw

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum BD.

Będzie to mój pierwszy post, proszę o wyrozumiałość.

Jestem na etapie dopracowywania projektu budynku mieszkaniowo usługowego. o wymiarach 9x16 m, dach dwuspadowy 40 stopni, prosty budyneczek.
Posiadam działkę budowlaną można powiedzieć "na stoku", ze spadkiem, a dodatkowo droga dojazdowa znajduje się nad działką.

Szukam rozwiązań na zagospodarowanie takiej działki, gdzie usytuować budynek, gdzie zebrać, a gdzie nasypać, ale bez rezultatów. Mamy kilka pomysłów które przedstawił projektant, ale szukamy jak najbardziej oszczędnej wersji.

W załączniku zamieszczam mapkę do celów projektowych. Może ktoś z Was ma jakiś ciekawy pomysł na przygotowanie dojazdu do budynku. dodam jeszcze, że będzie to warsztat samochodowy, silnikownia więc przed budynkiem musi być trochę płaskiego placu. Jak wykonać zjazd z drogi żeby spad umożliwił swobodny zjazd nawet bardzo niskim pojazdom oraz lawecie?

Czy obejdzie się bez murów oporowych?


Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie rady.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Ponieważ czasami mam z tą materią do czynienia, to odpowiem Ci wprost. Nikt poważny, bez wizji lokalnej, nie odpowie na tak postawione pytanie. A tych, którzy odpowiedzą, możesz nie brać pod uwagę. To nie będą poważni ludzie.
Takie sprawy są zbyt skomplikowane, żeby dywagować na podstawie mapki. Tu trzeba dokładnie znać istniejące realia i przyszłe zamierzenia. Każdy zresztą projekt ma jakieś podstawy. Są one potem w nim umieszczane i wyliczone. Brak czegokolwiek - uniemożliwia właściwą ocenę sytuacji.
Dlatego żaden szanujący się projektant nie będzie wróżką, która ze szklanej kuli znajdzie właściwe rozwiązanie.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...