Skocz do zawartości

Który kocioł ekonomiczniej podgrzewa cwu?


Recommended Posts

Cytat

Cena całkiem przyjemna icon_smile.gif
Warto pomyśleć.

Panowie, w związku z tym że ja w tym temacie jestem cienka, powiedzcie mi czy różnią sie te dwa kotły (oprócz ceny i gabarytów icon_wink.gif):
Buderus Logamax Plus GB072
a
Buderus Logamax Plus GB162
???



Na początek
http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-p...plus-gb072.html

Moc
Buderus Logamax Plus GB072- 14, 20, 24 kW i max do 30 kW na potrzeby c.w.u. - funkcja booster
Buderus Logamax Plus GB162 - 2,7 do 45 kW
Link do komentarza
Cytat

Na początek
http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-p...plus-gb072.html

Moc
Buderus Logamax Plus GB072- 14, 20, 24 kW i max do 30 kW na potrzeby c.w.u. - funkcja booster
Buderus Logamax Plus GB162 - 2,7 do 45 kW



Katalogi "przestudiowałam" po pierwsze, nie idę aż tak na łatwiznę icon_wink.gif
Niestety fajnie się to czyta, dla mnie to wielkie bla,bla,bla...ubrane w ładne fachowe słownictwo icon_wink.gif
Nadal nie wiem czy GB072 ma płynną regulacje mocy czy skokową,czy w ogóle jej nie ma? domyślam sie że GB162 ma płynną(2,7 do np. 15kW)
W zasadzie na tym parametrze mi zależy.
Link do komentarza
Cytat

Katalogi "przestudiowałam" po pierwsze, nie idę aż tak na łatwiznę icon_wink.gif
Niestety fajnie się to czyta, dla mnie to wielkie bla,bla,bla...ubrane w ładne fachowe słownictwo icon_wink.gif
Nadal nie wiem czy GB072 ma płynną regulacje mocy czy skokową,czy w ogóle jej nie ma? domyślam sie że GB162 ma płynną(2,7 do np. 15kW)
W zasadzie na tym parametrze mi zależy.



http://www.buderus.pl/files/20130130124928...B162_2,7-45.pdf

Typ GB162-15 - (2,7-15,2 kW) cytuję - tekst w w/w folderze strona druga kolumna lewa nad ramka na pieczątkę Partnera handlowego.

ETAplus ? inteligentny i oszczędny tryb pracy palnika

Gdy na zewnątrz jest wysoka temperatura, system grzewczy powinien pobierać mniej mocy i zużywać mniej energii. Dzięki ETA plus, zakres modulacji od 17 do 100% mocy sprawia, że kocioł GB162 jest wyjątkowo oszczędny, ponieważ zapewnia optymalne dopasowanie mocy w pełnym zakresie oraz modulację do dolnego zakresu mocy z zadziwiająco małą ilością startów."

Teraz GB072 - nie zauważyłem informacji o płynnej modulacji - wątpię - optymalizacja pracy przez automatykę. Np. mniejszy płomień/dłuższy czas pracy.
Link do komentarza
Cytat

http://www.buderus.pl/files/20130130124928...B162_2,7-45.pdf

Typ GB162-15 - (2,7-15,2 kW) cytuję - tekst w w/w folderze strona druga kolumna lewa nad ramka na pieczątkę Partnera handlowego.

ETAplus – inteligentny i oszczędny tryb pracy palnika

Gdy na zewnątrz jest wysoka temperatura, system grzewczy powinien pobierać mniej mocy i zużywać mniej energii. Dzięki ETA plus, zakres modulacji od 17 do 100% mocy sprawia, że kocioł GB162 jest wyjątkowo oszczędny, ponieważ zapewnia optymalne dopasowanie mocy w pełnym zakresie oraz modulację do dolnego zakresu mocy z zadziwiająco małą ilością startów."



Tak ,czytałam to , dlatego tez napisałam że "domyślam sie że GB162 ma płynną(2,7 do np. 15kW)".

Natomiast kocioł GB072 też ma opis od 2,9 do 14,2kW.Nic jednak nie jest wspomniane czy jest to modulacja płynna czy skokowa....
.....a różnica w cenie jest spora...w tym tkwi mój dylemat icon_wink.gif


Link do komentarza
Cytat

Tak ,czytałam to , dlatego tez napisałam że "domyślam sie że GB162 ma płynną(2,7 do np. 15kW)".

Natomiast kocioł GB072 też ma opis od 2,9 do 14,2kW.Nic jednak nie jest wspomniane czy jest to modulacja płynna czy skokowa....
.....a różnica w cenie jest spora...w tym tkwi mój dylemat icon_wink.gif




"Modele jednofunkcyjne o mocach modulowanych do 14, 20 i 24 kW

Doczytałem w folderze icon_biggrin.gif

Skokowa - hmmmmmmmmmm? Obstawiam na płynną
Link do komentarza
Cytat

OOooooo, dzięki icon_wink.gif
Nie ma to jak oko fachowca?

A który "lepszy", skoro są "prawie " takie same????




Ten 072 dwufunkcyjny ma 24 kW bez modulacji, do jednofunkcyjnych można podpiąć zasobnik c.w.u ale nie czytałem w jakim trybie pracuje wtedy palnik- pewno na górnym pograniczu w połaczeniu z c.o. i z modulacją przy samym c.w.u.

Co do kotłów 0162 - cudownie niskie zuzycie energii i możliwosć podpięcia zasobnika stojacego lub wersja zintegrowana 10 lub 40 litrów.

Well, osiołkowi w żłoby dano icon_question.gif

Link do komentarza
Cytat

Ten 072 dwufunkcyjny ma 24 kW bez modulacji, do jednofunkcyjnych można podpiąć zasobnik c.w.u ale nie czytałem w jakim trybie pracuje wtedy palnik- pewno na górnym pograniczu w połaczeniu z c.o. i z modulacją przy samym c.w.u.

Co do kotłów 0162 - cudownie niskie zuzycie energii i możliwosć podpięcia zasobnika stojacego lub wersja zintegrowana 10 lub 40 litrów.

Well, osiołkowi w żłoby dano icon_question.gif



:scratching:

Oj, dokładnie tak icon_wink.gif
Oczywiście na samym wstępie wygrał u mnie GB162 no ale drążąc temat było....gorzej.
Niemniej dziekuję za poświęcony mi czas, teraz ciut, ciut więcej wiem, resztę skonfrontuję z "moim"hydraulikiem icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

:scratching:

Oj, dokładnie tak icon_wink.gif
Oczywiście na samym wstępie wygrał u mnie GB162 no ale drążąc temat było....gorzej.
Niemniej dziekuję za poświęcony mi czas, teraz ciut, ciut więcej wiem, resztę skonfrontuję z "moim"hydraulikiem icon_wink.gif




GB162 - proszę jeszcze wziąc pod uwagę cenę, warunki serwisowe, warunki niezbędne do bezawaryjnej pracy kotła.
Myślę, że konsultant chętnie zjawi się u Pani i rozwieje wątpliwości. Wszak jest Pani potencjalnym klientem.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...