Skocz do zawartości

system kominowy


Gość mhtyl

Recommended Posts

Witam.
Moje pytanie dotyczy kominów firmy Schiedel, jak pisałem w innym temacie jestem na etapie wyboru ogrzewania. W hurtowni w której kupowałem materiał na budowy zaproponowali mi właśnie system kominowy wyżej wymienionej firmy. Więc tak : do kominka komin systemu Rondo fi20, a do komina głównego do ogrzewania komin systemu Rondo Plus fi 18 czy mógłby mi ktoś doradzic coś w tym temacie, czy to są dobre i odpowiednie kominy-domek 100m2, parterowy bez poddasza , ogrzewanie na ekogroszek plus inne paliwo stałe, kominek bez płaszcza wodnego-z góry dzięki za odpowiedzi 
Maciej
Link do komentarza
Cytat

Witam.
Moje pytanie dotyczy kominów firmy Schiedel, jak pisałem w innym temacie jestem na etapie wyboru ogrzewania. W hurtowni w której kupowałem materiał na budowy zaproponowali mi właśnie system kominowy wyżej wymienionej firmy. Więc tak : do kominka komin systemu Rondo fi20, a do komina głównego do ogrzewania komin systemu Rondo Plus fi 18 czy mógłby mi ktoś doradzic coś w tym temacie, czy to są dobre i odpowiednie kominy-domek 100m2, parterowy bez poddasza , ogrzewanie na ekogroszek plus inne paliwo stałe, kominek bez płaszcza wodnego-z góry dzięki za odpowiedzi 
Maciej


Co do kominka to może być taki jaki Ci polecili aczkolwiek mógłby być 180 a co do c.o. to 160 powinien wystarczyć bo piec większy niż 15 kW nie będziesz miał.Kupując system kominowy nie zapomnij o pustakach wentylacyjnych, bynajmniej o tym w kotłowni bo wtedy łatwiej połączysz je z kominem.
Jaki masz wysoki dom?
Link do komentarza
Większość wkładów kominkowych do 16kW posiada przyłącze fi160. Co do kotła to wystarczy zerknąć w instrukcję.
Zastanawiające, dlaczego tylko jeden system kominowy (jeden z najdroższych) zaproponowano? Producenci z Polski są znacznie tańsi i nie koniecznie odbiegając jakością od Schiedela.
Link do komentarza
Cytat

Większość wkładów kominkowych do 16kW posiada przyłącze fi160. Co do kotła to wystarczy zerknąć w instrukcję.
Zastanawiające, dlaczego tylko jeden system kominowy (jeden z najdroższych) zaproponowano? Producenci z Polski są znacznie tańsi i nie koniecznie odbiegając jakością od Schiedela.


Zawsze można zastosować redukcję, ale to niepotrzebnie podniesie koszty.
Co do cen to już nie są one tak drogie jak kiedyś,a to za sprawą konkurencji icon_biggrin.gif Kolega w tamtym roku kupował dwa kominy Schiedela ,jeden do kominka a drugi do c.o. i cena była bardzo przystępna z tego co pamiętam jak rozmawialiśmy na ten temat.
Link do komentarza
Dzięki za wszystkie wypowiedzi, moje pytanie dotyczyło tego czy te systemy sa dobre czy nie, nie biorąc pod uwage tego czy drogie czy tanie....czyli wywnioskowałem że oprócz ceny wszystko jest w porządku tak?
Ale zaciekawiła mnie jedna żecz, Ja jeszcze nie wybrałem kotła...tzn. jego wielkości , czyli teraz powstał problem bo powinienem najpierw wybrac kocioł a później komin a nie tak jak w moim przypadku tak?to nierozumiem dlaczego w hurtowni odrazu wyliczyli i zaproponowali mi system kominowy(opierając się na projekcie), skoro nie spytali jakiej mocy-wielkości będzie kocoł-hmmm....

Cytat

Co do kominka to może być taki jaki Ci polecili aczkolwiek mógłby być 180 a co do c.o. to 160 powinien wystarczyć bo piec większy niż 15 kW nie będziesz miał.Kupując system kominowy nie zapomnij o pustakach wentylacyjnych, bynajmniej o tym w kotłowni bo wtedy łatwiej połączysz je z kominem.
Jaki masz wysoki dom?


dom wysoki 7m
Link do komentarza
Cytat

to nierozumiem dlaczego w hurtowni odrazu wyliczyli i zaproponowali mi system kominowy(opierając się na projekcie), skoro nie spytali jakiej mocy-wielkości będzie kocoł-hmmm....


Wyliczyli Ci po prostu na podstawie P.U. bo przecież do domku 100 m2 nie dasz kotła 30 kW icon_biggrin.gif
W razie wątpliwości właściwego wyboru możesz wysłać zapytanie do innych firm sprzedających lub produkujących kominy o wyliczenie przekroju.

Cytat

dom wysoki 7m


Ja mam kalenice na wys 8 m z groszami a wysokość komina 7,5 m . komin oddalony jakieś 1,5 od kalenicy ,dach dwu spadowy ,45 stopni ,cug w kominie mam super. Tak więc jak kupisz 7 m komin to będzie ok, pod warunkiem, że postawisz go od parteru a nie od piwnicy.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...