Skocz do zawartości

wskaźnik lambda a grubośc wełny


Recommended Posts

Witam,

Muszę ocieplić poddasze użytkowe (sypialnie), póki co na dachu blachodachówka, deskowanie pełne, membrana.

Czy podwójnie położona wełna ISOVER 150mm, LAMBDA 0,44 wystarczy? Nie chcę "pocić" się latem i marznąć zimą..

Prośba o opinie i ewentualnie informację odnośnie własnych doświadczeń co do ociepleń poddaszy?

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi!!
Link do komentarza
Czy taka izolacja wystarczy to rzecz względna - w każdym razie jest ona znacznie lepsza niż formalne wymagania (współczynnik U ok. 0,15 wobec wymaganego 0,25 W/m2 K). To czy w pomieszczeniu będzie odpowiednia temperatura zależy od ilości dostarczanego ciepła w zimie, a latem od m.in. intensywności nasłonecznienia, wentylacji oraz pochłaniania nadmiaru energii przez konstrukcje domu.
Link do komentarza
Cytat

Witam,

Muszę ocieplić poddasze użytkowe (sypialnie), póki co na dachu blachodachówka, deskowanie pełne, membrana.

Czy podwójnie położona wełna ISOVER 150mm, LAMBDA 0,44 wystarczy? Nie chcę "pocić" się latem i marznąć zimą..

Prośba o opinie i ewentualnie informację odnośnie własnych doświadczeń co do ociepleń poddaszy?

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi!!


Co mogę Co doradzić to czemu nie o współczynniku 0,39. Cenowo nie ma dużej różnicy jak w stosunku już między 0,39 a wełną o mniejszym współczynniku.
Link do komentarza
Cytat

Nie chcę "pocić" się latem
Prośba o opinie i ewentualnie informację odnośnie własnych doświadczeń co do ociepleń poddaszy?
Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi!!


To nie montuj w dachu okien dachowych (efekt szklarni) tylko lukarny i dodam jeszcze pomieszczenie lepsze jest wyższe.
Link do komentarza
Cytat

Witam,

Muszę ocieplić poddasze użytkowe (sypialnie), póki co na dachu blachodachówka, deskowanie pełne, membrana.

Czy podwójnie położona wełna ISOVER 150mm, LAMBDA 0,44 wystarczy? Nie chcę "pocić" się latem i marznąć zimą..

Prośba o opinie i ewentualnie informację odnośnie własnych doświadczeń co do ociepleń poddaszy?

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi!!




Jak mógłbym doradzić to ja bym kupił schwenka 2x15cm 0,039. nie sprawdzałem cen ale pewnie wyszło by podobnie a wełne byś miał 0,039 i o takiej samej grubości.

Ja jak zastanawiałem się nad wełną to najtaniej wychodził KNAUF 0,044 - jak chcesz taki współczynnik to może na tą wełne zobacz, bo po co kase wydawać na nazwę firmy. Edytowano przez Przemo1977 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Czy taka izolacja wystarczy to rzecz względna - w każdym razie jest ona znacznie lepsza niż formalne wymagania (współczynnik U ok. 0,15 wobec wymaganego 0,25 W/m2 K). To czy w pomieszczeniu będzie odpowiednia temperatura zależy od ilości dostarczanego ciepła w zimie, a latem od m.in. intensywności nasłonecznienia, wentylacji oraz pochłaniania nadmiaru energii przez konstrukcje domu.




Czyli rozumiem, że z takiej grubości wełny o takim współczynniku lambda, U będzie na poziomie około 0,15? Z tego co czytałem to domy energooszczędne powinny mieć 0,11 to moje 0,15 chyba będzie ok icon_smile.gif

Odnośnie wełny jaką wybrałem cena za rolkę 7,2m2 to 50 zł za tego ISOVERA dlatego się nad nim zastanawiam bo to chyba najlepsza cena.. Wełny o niższych współczynnikach są sporo droższe (np. 0,32 za rolkę 4,2m2 cena 100 zł) tylko pytanie czy sens inwestować w niższą lambda skoro mam zamiar dać warstwę wełny 30cm?

Link do komentarza
Cytat

Odnośnie wełny jaką wybrałem cena za rolkę 7,2m2 to 50 zł za tego ISOVERA dlatego się nad nim zastanawiam bo to chyba najlepsza cena.. Wełny o niższych współczynnikach są sporo droższe (np. 0,32 za rolkę 4,2m2 cena 100 zł) tylko pytanie czy sens inwestować w niższą lambda skoro mam zamiar dać warstwę wełny 30cm?


Rzuć okiem na ceny wełny firmy Schwenk, nie wiem jak teraz ale w 2011 ceny były dobre. I zamiast tej o 0,44 możesz mieć 0,39 i za tańsze pieniądze.
Napisałem Ci ,że dużej różnicy cenowej nie ma między 0,44 a 0,39 ale już w porównaniu np. do 0,32 to już cenowa odyseja icon_biggrin.gif


Cytat

tylko pytanie czy sens inwestować w niższą lambda


Zawsze jest sen ale w granicach zdrowego rozsądku icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...