Skocz do zawartości

Czy warto zainteresować się tymi domami?


Zgred1628

Recommended Posts

Witam, mam pytanie do Was.
Czy warto pchać się w te domki? Ceny bardzo atrakcyjne, obydwa nie są ogrzewane pierwszy od 8 drugi od 15 lat.
W obu przypadkach można jeszcze sporo zejść z ceny.
Jaki może być koszt doprowadzenia jednego czy drugiego domu do stanu użytkowego?
Wiem, że to pytanie rzeka ale czy 90 tys zł na remont i wykończenie starczy(nie mowie tu o wyposażeniu)?
podłogi, malowania, położenie płytek i tego typu prace zrobię sam.
Instalacje elektryczna, ogrzewanie centralne musiałbym zlecić specjalistą.
Prosiłbym o Wasze opinie icon_smile.gif
Dom nr1
http://otodom.pl/sprzedam-budowe-domu-lipi...id11313816.html

Dom nr2
http://otodom.pl/zagan-dom-rezerwacja-id10546495.html
Link do komentarza
Cytat

Witam, mam pytanie do Was.
Czy warto pchać się w te domki? Ceny bardzo atrakcyjne, obydwa nie są ogrzewane pierwszy od 8 drugi od 15 lat.
W obu przypadkach można jeszcze sporo zejść z ceny.
Jaki może być koszt doprowadzenia jednego czy drugiego domu do stanu użytkowego?
Wiem, że to pytanie rzeka ale czy 90 tys zł na remont i wykończenie starczy(nie mowie tu o wyposażeniu)?
podłogi, malowania, położenie płytek i tego typu prace zrobię sam.
Instalacje elektryczna, ogrzewanie centralne musiałbym zlecić specjalistą.
Prosiłbym o Wasze opinie icon_smile.gif
Dom nr1
http://otodom.pl/sprzedam-budowe-domu-lipi...id11313816.html


Dla mnie podstawowe pytanie, ile jest warta tam działka i ile przykładowo za 1 dom można zejść z ceny. Jeżeli działka tania to raczej nie warto, bo za 139 000zł z pustaka żużlowego taki dom spokojnie postawisz i masz nówkę. Dla mnie dom nr 1 max 80 000zł. Dom nr 2 bym sobie darował icon_biggrin.gif Edytowano przez małymiki (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Raczej, w obu przypadkach sprawdzić, dlaczego te domy od ponad roku, nie znalazły nabywcy.


1. Drogie.
2. Duża powierzchnia = duże koszty wykończenia i późniejszego utrzymania.
3. Stare.
4. Użyte materiały do ich budowy pewnie nie są z górnej półki. icon_biggrin.gif
5. Bryła architektoniczna wg mnie mało ciekawa, ale o gustach się nie dyskutuje. icon_biggrin.gif Edytowano przez małymiki (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
ad.1. - pojęcie względne i bardzo subiektywne. U mnie przy cenie x3 byłyby sprzedane na pniu.
ad.2. - dla niektórych zbyt małe, też subiektywna ocena.
ad.3. - raczej dopiero skończyły wiek młodzieńczy.
ad.4. - tak jak większość budowanych współcześnie.
ad.5. - niczym nie odbiega od projektowanych i budowanych dzisiaj.

Przyczyna raczej tkwi w lokalizacji + ewentualne perturbacje prawne.
Link do komentarza
Dzięki za szybkie odpowiedzi.
Co do cen to dom nr1 pójdzie za 110 tys drugi zaś minimum to 120 tys.
Co do atrakcyjności działek to dom nr 1 leży 15 minut od centrum miasta (taka pseudo wioska) drugi zaś znajduje się w centrum miasta i jest to jak to powiedziała kobieta z biura nieruchomości (bunkier) ponoć ściany są "pancerne".
Właściciel tego domu wyjechał dawno temu i ten dom tak stał, następnie zmarł, a jego syn jest teraz właścicielem a mieszka gdzieś pod wrockiem dlatego też chce go sprzedać, a historii drugiego domu nie znam wiem tylko, że ani jeden ani drugi nie jest obciążony pod żadnym względem.
Więc jak Panowie jest możliwe zmieścić się, w kwocie która podałem w pierwszym poście?
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Ten pierwszy dom to mógłbyś ewentualnie przemyśleć pod kątem jakiegoś wynajęcie piętra i zamieszkania na parterze lub odwrotnie.
Co do kwoty - nikt ci nie odpowie czy wystarczy na remont czy nie.
Ze zdjęcia nie widać ani w jakim stanie są okna, drzwi, ściany, dach, fundamenty itd.
Co z ogrzewaniem i izolacją ścian?
Musisz wziąć rzeczoznawcę, do którego będziesz miał zaufanie a który obejrzy (koszt od jakiejś stówy do kilku stów) dokładnie i oceni stan. Wtedy możesz się zastanowić.
To samo zresztą tyczy się drugiej chaty.
Nie śpiesz się i na chłodno do tego podejdź.
Jeszcze raz napiszę: jeśli zdecydujesz się kupić - zanim się rozpędzisz - WEŹ RZECZOZNAWCĘ.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...