Skocz do zawartości

Szkło hartowane FLOAT


Recommended Posts

Witam wszystkich, po raz pierwszy.


Szukam w internecie i nigdzie nie mogę znalesc informacji na temat tego jaki nacisk wytrzymuje szkło FLOAT o grubości 19mm, 15mm i 12mm. Wymyśliłem sobie zrobienie brodzika prysznicowego który miał by składać się z rozsypanych kamieni i obwódka podświetlenia led przykrytych szkłem 90x90 cm na jakimś kątowniku w narożniku musiał by być jeszcze odpływ wiec po zrobieniu otworu który pewnie by zmniejszył wytrzymałość. Zachodzę w głowę jaka grubość szkła potrzebuje by wytrzymało nacisk osoby myjącej się. I czy powierzchnia nie będzie zbyt śliska.


Licze na odpowiedzi albo może inne propozycje wykonania projektu.


Pozdrawiam.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Wytrzymałość na zginanie szkła hartowanego jest zbliżona do stali i wynosi ok. 120 MPa. Inny jest jednak efekt oddziaływania obciążeń skupionych -po przekroczeniu granicy plastyczności stal ulegnie najwyżej odkształceniu, a
szkło rozpadnie się na kawałki. Oczywiście dobór grubości tafli zależy od jej wielkości sposobu podparcia i wymaga przeprowadzenia stosownych obliczeń. Inna sprawa, że śliska powierzchnia nie jest odpowiednim rozwiązaniem dla podłogi brodzika, chyba że ułoży się np. przezroczystą matę antypoślizgową.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...